Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ebben a helyzetben mit tehetnék?

Ebben a helyzetben mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Kétségek között vagyok. 3-4 hetes terhes vagyok és most vagyok végzős középiskolás. Lenne még egy évem hogy elvégezzem a labortechnikusi szakmát utána pedig orvosira szeretnék menni. Egyszerűen nem tudom mit tegyek. Elvetessem vagy ne? Ő egy élet és hogy tehetnék orvosi esküt ha megölöm? Viszont ha megtartom akkor nem biztos hogy el tudom végezni az egyetemet, mondhatjuk úgy is hogy veszélybe kerül a jövőm. Az apa el akarja vetetni, a családi téren pedig anya támogat apa nem. Terhesen sajnos még a szakmát sem tudom lerakni mert a laborban sok káros anyag van az embrióra nézve. Most mit tehetnék? (tudom hogy az én hibám és felelőtlenségem volt az egész)

2017. máj. 23. 14:45
 31/91 anonim ***** válasza:
42%
Jöhet a leponzozás, de ha neki van egy 4 éves gyerek, simán bevállalnám a helyébe, h otthon maradok a Tiéddel. 1 évesen már simán mehet bölcsibe, a hozást vivést meg együtt megoldanátok.
2017. máj. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/91 A kérdező kommentje:
őőőő lehet, nem értek hozzá de azon van ami a legkisebb gyerek 8 éves koráig jár v amíg el nem kezdd dolgozni
2017. máj. 23. 18:18
 33/91 anonim ***** válasza:
26%
Igen, aki főállású anya az Gyeten van, ehhez kell a min. 3 gyerek, és hogy legnagyobb ne legyen 18-nál több, a legkisebb meg 8nál.
2017. máj. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/91 anonim ***** válasza:
21%
Igen az lesz az. Ez nem opció Kérdező?
2017. máj. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/91 anonim ***** válasza:
75%

Nekem tényleg nem fér a fejembe, hogy egy 18-19 éves lányt aki az orvosi egyetem előtt áll, minek kell biztatni rá hogy tartsa meg a gyerekét akit az apja nem is akar. De az hagyján hogy az apja, szerintetek maradjon vele otthon a nagymama...

Az orvosi egyetem nem 1-2 év, hanem jó néhány. Azt a gyereket az anyja sem igen érkezné nevelni, nem hogy az apja akinek nem is kell, felelőtlenség megszülni hogy aztán a nagyszülő elnevelgesse a szülei helyett.


Egy fiatal lánynak, aki előtt ott az élet miért kell ilyen hülyeségeket tanácsolni hogy szülje meg a nagymamának közbe végezze el az egyetemet?

2017. máj. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/91 anonim ***** válasza:
61%
#31, hidd el, én boldogan nyomnék zöldet inkább, ha nem arról szólna a javaslatod, hogy hogyan parazitáskodjunk máson, hogyan használjunk ki mást az illető akarata ellenére. (#25)
2017. máj. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/91 anonim ***** válasza:
69%
Nem hiszem, hogy okos dontes lenne. Meg fiatal vagy, elotted a az elet, ne rontsd el.
2017. máj. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/91 anonim ***** válasza:
75%
"Ha én lennék a leendő nagymama és rendezett lenne az anyagi helyzetünk, tehát nem okozna gondot, hogy pár évig 1 fizetésből éljünk," - mégis, KINEK az "1 fizetés"-éből?
2017. máj. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/91 anonim ***** válasza:
25%

Szia!

Ez nehez helyzet, nyilvan nem igy tervezted. Nem teljesen idealis, de azert nem katasztrofa. Az mar sok mindent elarul rolad, hogy most felelosen akarsz dontest hozni es nem hibat hibara halmozni. Akarhogyan is dontesz, ára lesz a dontesednek, kerdes hogy mekkora. A merleg egyik oldalan mar egy kis meglevo elet van, a masik oldalon meg egy karrier remenye. Ha elveteted a babat, o mar biztos nem lehet az eleted resze, orvos ettol fuggetlenul vagy leszel, vagy nem. Ez a karrier a baba nelkul sem garantalt. Ha megtartod a picit, mindenkeppen nehezebb lesz a diplomaig vezeto ut, de lehetseges marad. Igy igazabol nem feltetlenul kell a ketto kozul valasztanod. En is az orvosira jartam (gyerek nelkul) es voltak erdekes storyk boven! Boven akadtak olyanok, akiknek mindent a fenekuk ala toltak, nem volt gyerekuk, de nem voltak eleg kitartoak es sosem fejeztek be az egyetemet. Ellenben, volt egy 3 gyerekes anyuka az evfolyamban, aki 38 evesen talalta ki hogy orvos akar lenni, es kemeny odaszanassal, de elvegezte. Most orvos. Van egy baratnom akit csak negyedszerre vettek fel, de annyira akarta h vegigcsinalta. Az egyik legszivszoritobb eset egy sclerozis multiplexes (egy borzalmas, sulyos leepulessel jaro gyogyithatatlan betegseg) lany volt, aki mar toloszekben ulve vette at a diplomat es mindenki felallva tapsolt neki. most o is orvos. Nehez lesz, de ha elegge akarod, es motivalt vagy, elvegzed az orvosit babaval is. Ha nem vagy eleg motivalt, valoszinuleg gyerek nelkul se vegzed el. En a helyedben nem csinalnam meg a labortechnikusit - ha az orvosi a cel, nincs ertelme mind a kettonek. Ha anyukad tamogato, az is rengeteget fog segiteni. Az orvosin az elso ket ev nagyon kemeny, utana mar nem veszes. Szemelyes tapasztalat (nem biztos h mindenki igy erezne), de ha mindenkeppen valasztanom kellene a kisfiam es az orvosi diplomam kozul, az ertekesebbet valasztanam - azt az egyedi es megismetelhetetlen kis embert, aki sokkal tobb oromot adott egy ev leforgasa alatt, mint barmi mas eddig az eletben. :) Remelem, utolag majd visszanezel es elegedetten azt fogod tudni mondani: jol dontottem.

2017. máj. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/91 anonim ***** válasza:
22%

Ha rossz lenne neki az abortusz és ezt tudja is, nem értem, miért kell rádumálni. Ha depressziós lesz vagy rosszabb, melyik ab párti fogja lelkileg istápolni a kérdezőt? Nem ő az első és nem is az utolsó, aki 19 évesen szül!

Kedves Kérdező! Helyesen érzed azt hiszem, hogy az abortusz nem oké. Azt gondolom, hogy te már kötődsz a babádhoz és az ilyen nők valóban megsínylik ezt a beavatkozást! Ne higgy azoknak, akik erre rá akarnak beszélni. Ők minden nőnek, aki abortuszt akar azt károgják, hogy az ő döntése, hát ez most éppen úgy a Te döntésed! Anyukád melletted áll, ez már fél siker. Ne foszd meg őt sem az unokájától! NEM LEHETETLEN EGYETEMET VÉGEZNI BABA MELLETT!

Nekem volt egy csoporttársam, aki simán behozta néha a babáját még előadásra is. Elsőben, másodikban ott szunyókált mellette a babakocsiban. Az utolsó években meg szépen elrajzolgatott bent mellette a kisfia. Ma már kb. 16 éves. :) Kitartást és jó egészséget kívánok Nektek!

2017. máj. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!