Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ebben a helyzetben mit tehetnék?

Ebben a helyzetben mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Kétségek között vagyok. 3-4 hetes terhes vagyok és most vagyok végzős középiskolás. Lenne még egy évem hogy elvégezzem a labortechnikusi szakmát utána pedig orvosira szeretnék menni. Egyszerűen nem tudom mit tegyek. Elvetessem vagy ne? Ő egy élet és hogy tehetnék orvosi esküt ha megölöm? Viszont ha megtartom akkor nem biztos hogy el tudom végezni az egyetemet, mondhatjuk úgy is hogy veszélybe kerül a jövőm. Az apa el akarja vetetni, a családi téren pedig anya támogat apa nem. Terhesen sajnos még a szakmát sem tudom lerakni mert a laborban sok káros anyag van az embrióra nézve. Most mit tehetnék? (tudom hogy az én hibám és felelőtlenségem volt az egész)

2017. máj. 23. 14:45
 61/91 anonim ***** válasza:
1%

Bocs, számítják....


Igazad lehet elvileg, de lehet nem felvételi tantárgy a terhességi idő kiszámolása.


Én egy régebbi évjáratú anyuka vagyok, és engem határozottan meglepett, hogy manapság a terhesség már nem 9 hónap.:)


Habár a kölök pont annyi ideig ül az anyja hasában, mint nagyanyám idején.

2017. máj. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/91 anonim ***** válasza:
85%
"Bszol aztán abortáltatsz" Nem édesem, én védekezek ;) És ennek hála nincs 5 gyerekem, csak egy. És nyugodj meg, több figyelmet kap egy ilyen "szívtelen dögtől" mint egy a pénz hiányától frusztrált, sokműszakban lefáradó anyukától... Félreértés ne essék, nem nézek le senkit aki tisztességgel teszi a dolgát, még ha az kemény fizikai munka is. De segélykére ácsingózni, aztán meg síránkozni az oviban, hogy az ő gyereke nem tud menni kirándulni, mert nincs 2000ft-ja rá... Hát ettől felfordul a gyomrom... És a gyerek issza meg a levét. És mivel másnak jobb az anyagi helyzete az irígykedés meg az önsajnálat nagyon megy, de ha megkérdezed, hogy ugyan árulja már el miért kell a 3. gyerek is ha az első kettő is csak iskolában tud enni, akkor vérig van sértődve...szálljatok már magatokba kicsikét! És akkor itt biztatjátok ezt a kislányt egy ilyen életre való kilátásokkal? Legalább ne adnátok semmilyen tanácsot, vagy tegyétek hozzá, hogy nagyon fogod szeretni a gyereket, de kéazülj fel, hogy a szegénysorból sosem lesz kiutad...aztán kicsifia/lánya mehet Angliába mosogatni.... Hát én sosem akarnék ilyen életet a lányomnak... Gondoltok amit akartok, az én gyerekem nem fog nélkülözésben felnőni -és ezt értheted érzelmi és anyagi szempontból is.
2017. máj. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/91 anonim ***** válasza:
86%

A baj nem azzal van, hogy a kérdező nem dolgozna, hanem egyetemre menne, hanem azzal van, hogy nincs mellette meg neki az, ami ehhez kell. A jól kereső partner, aki támogatja az ötletet és anyagilag is tudja finanszírozni.


Minden párnak a maga döntése, hogy ki dolgozik, ki nem, ki kit tart el, addig ameddig nem személyesen hozzánk jönnek pénzt kérni ez nem a mi dolgounk.


De a szülei nyakába varrni anyagilag mindent, főleg úgy, hogy aki keres, az nem is akarja, az nem oké. Annak kell felelősséget vállalni a babaért, aki megcsinálta. A kérdező tervei viszont odavezetnek, hogy ő kihordja, megszüli, aztán időben is meg anyagilag is a nagyszülők felelőssége lesz vagy 8-10 évig vele együtt. VAGY marhára nem olyan lesz a jövője, mint amilyennek elképzelte.

2017. máj. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/91 anonim ***** válasza:
78%
#61, vegyél vissza...aki abortuszra megy, az okkal inkább vállalja a felelősséget a saját tetteiért, mint aki ezzel az ürüggyel másokon kezd élősködni parazita-módra. Az itteni bősz magzatvédőkben is egy közös van, egyik se tudta megmondani, hogy mégis KI finanszírozza a babázást... amit ugye ép erkölcsűeknél annak kell finanszírozni, aki babát akar...
2017. máj. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/91 anonim ***** válasza:
6%
Utolso, jartal egyetemre? Fuggetlenul attol h van e gyereked vagy sem, meg 5-6 evig a sulipadban ulsz erettsegi utan. Ha nappalin tanulsz, eselyed sincs elmenni foallasban melozni, max egy kis zsebpenzt gyujtogethez. Ergo anyad-apadon eloskodsz... alig ismerek olyat az evfolyambol akinel nem igy volt. Es megis, tudod miert mennek bele a szulok ebbe? Mert a gyermek kepzese, tanittatasa befektetes a csalad jovojebe. Hidd el, a szulo orul amikor a kolkot felveszik az egyetemre, es orommel eltartja meg egy darabig. Ugyhogy a kerdezo helyzetere reflektalva, teljesen hetkoznapi eset, h a csalad besegit neki amig o egyetemre jar. Ha van baba, ha nincs.
2017. máj. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/91 anonim ***** válasza:
86%

66# van egy rohadt nagy különbség mikor simán taníttatják a gyereket, meg mikor szül nekik mégegy gyereket, akire se ideje se pénze PLUSZ még taníttatni is kell. A kérdező nem egy 3 éves himihumi szakra akar járni, ami mellett ráér a babáját bölcsibe, oviba hordani. Ráadásul nem is a lakhelyén akar tanulni. Szerinted teljesen normális dolog a szüleire hagyományozni minden tekintetben 100%-ig egy újabb gyereket ÉS lelécelni mondjuk egy másik megyébe egy méregdrága egyetemre 6 évre? Még nyáron is az anyjáé lenne a gyerek, mikor a két havi nyári szünetéből 1 teljes hónapot főállásban dolgozik valamelyik kórházban, ami megint csak nem biztos ám, hogy ott van, ahol ő él.


Az még egy dolog, hogy szexel az ember és vállaljon felelősséget, meg besegítenek a szülők, de neki nem besegítenének a szülők, hanem gyakorlatilag HELYETTE meg a gyerek apja helyett kellene felelősséget vállalniuk egy újabb gyerekért, miközben már eleve van nekik három másik egyetlen keresőre! Gondolkozzál már jóember! Nem csoda, ha a kérdező apja ezt nem akarja. Lehet, hogy az is csoda, hogy ennyi terhet elbír és akkor még tetézni akarják ezt neki ezzel? Végzős középiskolásként meg még arra se lehet számolni, hogy majd a gyerek apját bíróság elé viszik, és kisajtolnak belőle legalább egy kis gyerektartást mert jó eséllyel az is valami 18 éves, aki még éveking munkahelyet se fog látni csak iskolapadot, úgyhogy nem lesz neki miből fizetni...

2017. máj. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/91 anonim ***** válasza:
84%

Utolsó, picikét el vagy tévedve, ha neked ugyanaz hozzájárulni az ember saját egyetemista gyerekének a megélhetéséhez, vagy finanszírozni ezt, és még pluszban eltartani és nevelni egy csecsemőt IS.

(egyébként rosszat találtál meg, mi a párommal építettük fel a közös egzisztenciánkat, beleértve a felsőoktatást is)

Egyébként olvastad a kérdést? .... "Az apa el akarja vetetni, a családi téren pedig anya támogat apa nem". ... - szóval KI is finanszírozza szerinted a babázást ebben a konkrét esetben????

2017. máj. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/91 anonim ***** válasza:
89%

"Ha van baba, ha nincs."


Fene tudja, szerintem nem mindegy.

Mi is finanszíroztuk a gyerekünk egyetemi tanulmányait, ráadásul külföldön. Voltak olyan időszakok, hogy az utolsó percben is kétséges volt, hogy a következő hónapra lesz-e pénz.


Vállaltuk, végigcsináltuk, megérte.


De, fene tudja, valahogy nem díjaztuk volna, hogyha közben a gyerekét is ránk hagyja. Igen, tudom, hogy ronda vagyok, de bizony az ő választása lett volna, hogy tanul, vagy gyereket nevel. Vagy ebben, vagy abban támogatjuk, de mintkettőt nem tudtuk volna vállalni.


Szerencsére nem is kellett. Annál több esze volt, minthogy ilyen helyzetbe hozza magát és minket.

2017. máj. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/91 anonim ***** válasza:
10%
Felaldozod a gyereked az almaid niatt ami nem is biztos ?
2017. máj. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/91 anonim ***** válasza:
70%

"Felaldozod a gyereked az almaid niatt ami nem is biztos ?"


Kutya legyek, ha értelek. Milyen gyerekről beszélsz?


Egy 19 évesnek igenis arra kell törekednie, hogy az álmait valóra váltsa. Erről szól az élet. Különben megette a fene.

2017. máj. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!