Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ebben a helyzetben mit tehetnék?

Ebben a helyzetben mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Kétségek között vagyok. 3-4 hetes terhes vagyok és most vagyok végzős középiskolás. Lenne még egy évem hogy elvégezzem a labortechnikusi szakmát utána pedig orvosira szeretnék menni. Egyszerűen nem tudom mit tegyek. Elvetessem vagy ne? Ő egy élet és hogy tehetnék orvosi esküt ha megölöm? Viszont ha megtartom akkor nem biztos hogy el tudom végezni az egyetemet, mondhatjuk úgy is hogy veszélybe kerül a jövőm. Az apa el akarja vetetni, a családi téren pedig anya támogat apa nem. Terhesen sajnos még a szakmát sem tudom lerakni mert a laborban sok káros anyag van az embrióra nézve. Most mit tehetnék? (tudom hogy az én hibám és felelőtlenségem volt az egész)

2017. máj. 23. 14:45
 81/91 anonim ***** válasza:
18%
Szia! Nem akarlak elkeseríteni vagy valami, de az egyik ismerősöm ismerőse elvetette a gyerekét, és meddő lett. Persze ez nem minden esetben következik be. Egyébként ne a gyk-s vélemények alapján dönts. Csak is az a fontos hogy TE mit szeretnél. Ha meg akarod tartani, akkor tarsd meg. Ha el akarod vetetni, akkor vetesd el. A te tested, a te döntésed!
2017. máj. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/91 anonim ***** válasza:
49%

82-es: ő se az ab miatt lett meddő. Exem anyukája az ab-ja után pár évvel szült 3 egészséges gyereket(és ez a 70-es években volt!).


Szóval aki ennyitől meddő lesz, az egyébként is az lett volna.

2017. máj. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/91 anonim ***** válasza:
7%
Kedves 81 mi csinaltuk az a gyereket ? Nem akkor tartsa el aki csinalta
2017. máj. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/91 anonim ***** válasza:
22%

#83

"ő se az ab miatt lett meddő" Akkor hogy lett terhes?

2017. máj. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/91 anonim ***** válasza:
65%
A 82-es vagy hanyas hozzászólásra írtam. Aki egy ab után meddő lett.
2017. máj. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/91 anonim ***** válasza:
0%

#86

Ezt most nekem írtad?

2017. máj. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/91 anonim ***** válasza:
41%

Drága abortuszvédők! Miért érzitek kötelességeteknek minden bizonytalan emberre rákényszeríteni az abortuszt? Ti valami részesedést kaptok az abortuszklinikáktól? Jön valaki aki bizonytalan, erre habzó szájjal ráugrotok hogy igenis az a legjobb ha rohan abortuszra, mert tönkremegy az élete, meg nem lesz jövője. Arról nem a kérdező tehet hogy ti képtelenek vagytok kis áldozatot is hozni, és nektek csak a ti kényelmetek számít.


De higgyétek el, nagyon sok ember van, aki fiatalon szült és mégis sikerült karriert építeni. Én is ismerek többet is. Miért gondoljátok hogy azért, mert nektek ez nem menne, másnak is problémát okozna?

2017. máj. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/91 anonim ***** válasza:
65%
Mi a szent eget nem fogsz fel azon, hogy lehet karriert építeni, lehet egy rakás dolgot elvégezni, de azt, amit ő akar, arra kb semmi esélye sincs. Akkor lenne, ha úgy tartaná meg a gyereket, hogy van egy vastag férje, aki finanszírozza neki a MINIMUM 6 év egyetemistáskodást egy drága egyetemen, ahova egy-két könyv kerül annyiba, mint más szakokra amit egész évre vesznek, ahova muszáj bejárni, nem lehet ellógni, ezért teljes idős segítség is kell neki. A kérdezőnek egy ilyen sincs a tarsolyában, az egyetlen kereső, akinél lenne esélye, hogy tolja őt anyagilag, az az apja, csak annak meg esze ágában sincs 0-24-ben nevelni a sokba kerülő porontyát, míg ő évekre elköltözik isten tudja milyen messzire egyetemre járni megint csak egy rakás pénzért.
2017. máj. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/91 anonim ***** válasza:
65%

"Kedves 81 mi csinaltuk az a gyereket ? Nem akkor tartsa el aki csinalta"



De aki csinálta, az nem tudja eltartani, mert egyetemre akar járni minimum 6 évig, ráadásul olyanra, ami mellett dolgozni se tud ÉS nem is ott van, ahol amúgy lakik, szóval el is kéne neki költözni, albérletbe, vagy kollégiumba, amit megint csak nem tudna fizetni, azt is a szüleinek kéne. A másik, aki csinálta, az megint csak nem akarja fizetni és eltartani, mert eleve nem akarja, hogy megtartsa akit felcsinált, na meg valószínűleg ő is valami kölyök, aki még évekig egyetemre fog járni és nem fog pénzt keresni ő sem.

Egyetlen egy ember van, aki pénzt keres, a kérdező apja, de az meg eltartja a feleségét és már most is három gyerket. És akkor itt a válaszolók azt akarják, hogy vállaljon be még egy ötödik eltartottat is ÉS az okos lányát meg, aki felcsinálta magát, transzportálja el egy tök másik városba, fizesse a megélhetését, az egyetemét még minimum 6 évig. Szép álom. Aztán nagypapi kap egy infarktust a tehertől, ami rajta van, aztán ott marad egy rakás gyerek/munkanélküli utána.

2017. máj. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/91 anonim ***** válasza:
73%

Sosem lesz egyetértés egy ilyen témában a válaszadók között.

Minden a gyerek megtartása ellen szól, szerintem is. Mi szól érte, meg tudja mondani valaki? Az anyján kívül (de még annak se biztos) kinek hiányzik ez a gyerek?


Az is lehet ez is egy kamu kérdés, mióta nem válaszol a kérdező...


Nyilván mi itt rongyosra is magyarázhatnánk a szánkat, vannak olyan típusú nők, akik már csak azért is megtartják ilyen helyzetben a gyereket, mert hát ugye mégis ő már egy kis élet...stb. Aztán majd csodálkozik pár év múlva hogy semmire nem vitte, minimálbérért dolgozik, albérletben vagy szülőkkel lakik, képtelen normális kapcsolatot kialakítani, mert senkinek nem akarja nevelni a gyerekét, de azért vigasztalja hogy van egy gyereke...hát nagy életcél...


Természetesen van aki fiatalon bevállalja és ki tud törni, csak ez a történet nem éppen ilyennek tűnik...

2017. máj. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!