Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Nem lehetne ezt leállítani?...

Nem lehetne ezt leállítani? Ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm tagja egy facebookos életvédő csoportnak. Büszkén mesélte, hogy rövid idő alatt rengeteg babát mentettek. Én sem vagyok abortuszpárti, de vele nem értek egyet. Itt győzködik az összes kismamát aki nem akarja megtartani a babáját. Még azokat is, akik nem is bizonytalanok, már döntöttek az abortusz mellett. Vallásos érzelmileg zsarolós szövegekkel zaklatják őket. Állítólag valamelyiket már a Gyakori Kérdések is tiltotta zaklatás miatt. Benne van a szabályzatban, hogy a kérdésre kell válaszolni. És nem pedig mikor abortusz kategóriában kérdez valaki, szülésre biztatni.

Azon akadtam ki legjobban, hogy számolják a megmentett gyerekeket, és úgy örülnek, mintha minden a legnagyobb rendben lenne. Közben aki elgondolkodik rajta, hogy elveteti a babát, annak biztos nem a legjobbak a körülményei. Állítólag egy hajléktalan értelmi fogyatékos nőt is szülésre biztattak, akinek már 3 gyereke van mind más szülőnél.

Mióta az ismerősöm erről beszélt, direkt figyeltem a kategóriát, és sok abortuszos kérdésnél láttam az életvédőket. Mindig ugyanazt a sablonos dumát nyomják, hogy "biztos szép még a kisbabád, az anyukája orrát örökölte, te meg megölnéd." Valami ilyesmit olvastam nemrég. Az ismerősömnek hiába mondtam, hogy vadidegenek életébe beleszólni és megmondani mit tegyenek érzelmi zsarolósan nem szép dolog. De ő szinte missziónak tekinti ezt. Nem lehetne jobb belátásra terelni őket? Vagy ki kéne zárni őket a gyakoriból, hogy ne zaklassanak másokat. Mindenesetre azt itt leírom, hogy ha valaki bizonytalan, ne higgye el ezeknek a dumáját. Úgy írnak itt mintha velük is megtörtént volna, közben nem erről van szó, csak agyukra ment a vallás. És mindenkinek leírják ugyanazt, mintha megtapasztalták volna az abortusz utáni depressziót, közben életvédők. Azt, hogy életvédők, persze sosem írják oda. Így úgy tűnik mintha tapasztalatból beszélnének, nem a missziójukat akarnák teljesíteni.

Ti mit gondoltok róluk? Köszönöm előre is a válaszokat!



#abortusz #életvédők
2018. máj. 31. 18:55
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/135 anonim ***** válasza:
28%

Ők hisznek valamiben, tesznek érte, ennyi. Nem értem, ez téged miért zavar annyira. Nem kényszerítenek senkit, aki akarja, le is tilthatja a neki irkálókat. Inkább ezért küzdjenek, mint mondjuk azért, hogy XY kisebbség ellen uszítsanak, vagy ilyesmi.

Aki eltökélten abortuszt akar, az letiltja őket és elmegy. Akit "rá tudnak beszélni" az nem akarta igazán azt az abortuszt. Neked mi károd származik abból, hogy megszüli a gyerekét?

2018. máj. 31. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/135 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem sem korrekt egyik irányból sem a félinformációk adása és a bűntudatkeltés.

De ahogy írták: a másik oldal is elég agresszív tud lenni egyébként.


A véleményem meg az erről az egészről, hogy ha én eldöntöttem, hogy abortuszra megyek, akkor egy ismeretlen akárki nem tud meggyőzni róla, hogy ne tegyem. Azokat lehet elbizonytalanítani vagy rábeszélni a szülésre, akik alapból bizonytalanok. Aki tényleg nem akarja, az nem fogja megtartani.

2018. máj. 31. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/135 anonim ***** válasza:
18%
Teljesen természetes, normális, sőt elvárható, kötelesség, hogy hogyha valakinek tudomására jut, hogy egy személy ellen családon belüli erőszakot vagy még durvábbat, gyilkosságot terveznek, hogy közbeavatkozzon és megmentse az áldozatot. Teljesen mindegy hogy ez az áldozat mennyi idős, mekkora a súlya és hogy néz ki. A családon belüli erőszak nem magánügy és nem jog!
2018. máj. 31. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/135 anonim ***** válasza:
63%

#13, hogyne... ha törvényi tényekről van szó, és nem privát meggyőződésről... a zaklatás, hamis vád, becsületsértés és társai viszont tényleg törvénybe ütköző bűncselekmény...

Szerencsére azért nálunk még nem fajult el oda a pro-kontra helyzet, mint pl Kanadában...

2018. máj. 31. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/135 anonim ***** válasza:
37%

Nem zaklatás valakinek privát üzenetet írni egy olyan oldalon, ahol erre lehetőség van. Még durva üzenetet sem, ha nem fenyegető, hiszen letilthatja.

Személyes adatokat megszerezni, és mondjuk hívogatni, elmenni hozzá, ilyesmi, az lenne zaklatás.

2018. máj. 31. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/135 anonim ***** válasza:
55%

#15, akkor meg is van a megoldás a feltett kérdésre, kell szervezni a facebookon egy döntéspárti csoportot is, és az információhoz való egyenlő jog alapján hasonlóan megkeresni privátban az ilyen kérdések feltevőit.

Na, Kérdező, mit szólsz?

2018. máj. 31. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/135 anonim ***** válasza:
28%
Ez egy ilyen oldal, ahol mindenki elmondhatja a véleményét, akár tetszik, akár nem. Valamit nagyon jól csinálhatnak, ha ennyire ráléptek a tyúkszemedre, különben nem feccölnél ekkora energiát a lejáratásukra.
2018. máj. 31. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/135 anonim ***** válasza:
79%
Körülbelül ugyanazt csinálják, mint a különféle csodaszer-árusok... egy különösen sérülékeny helyzetben lévő csoport tagjainak helyzetével visszaélve terjesztik a saját "árujukat", a meggyőződésüket. Ez manapság egy jól működő modell... mert a delikvens utólag már mehet oda reklamálni, ahova akar...
2018. máj. 31. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/135 anonim ***** válasza:
64%

Nekem is feltűnt már ez a kamufalka.

Valami hihetetlenül kártékonyak, anélkül űzik "hobbijukat", hogy a következményekért bármiféle felelősség terhelné őket.

Jobban tennék, ha felvilágosítással, fogamzásgátlási eszközök osztogatásával csökkentenék az abortuszok számát, csak azzal ugye nem lehet úgy hencegni... vagy legalább a már megszületett szerencsétleneket és családjukat segítenék, de én egyetlen egy olyan embert se ismerek az ilyenek közül, aki legalább egy lyukas zoknit vitt volna legalább a máltaiaknak, hogy osszák szét! Azt meg végképp nem, hogy pl. gyereket/időst segítene elhordani fejlesztőpedagógushoz vagy dialízisre.

Küldj neki szerintem minél több olyan linket és kérést, ahol rászorulók igényelnek segítséget, és biztasd az ilyen karitatív tevékenységre, hátha valami hasznosabbat csinál a nyomorszaporításnál.

2018. máj. 31. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/135 anonim ***** válasza:
65%

Ja, és mielőtt nekem szegezi valaki a kérdést:

- döntéspárti vagyok

- lehetőségeimtől és helyzettől függően segítek annak, aki rászorul (ruhanemű, bútor, ezek szállítása, tüzelő szervezése, orvoshoz kísérés, mozgáskorlátozott napi többszöri mozgatása-fürdetése, stb)

2018. máj. 31. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!