Hogyan értethetném meg a barátommal, hogy képtelen lennék most anyuka lenni? Ennyit érek neki?

Figyelt kérdés

Terhes lettem, de én nem akarok még anya lenni, nem akarom feladni az életemet. Egyetemre járok, most lettem 21 éves. Jövőre szeretnék kimenni egy félévre ösztöndíjjal, a diploma megszerzése után a szakvizsgát is megcsinálnám, de azt is fontolgatom, hogy visszajövök az egyetemre tanítani. Tehát ezek nem olyanok, amiket az ember egy újszülött mellett csak úgy, a kisujjából kiráz... Pl. vizsgaidőszakokban napi szinten 8-10 órát tanulok, és folyton hulla fáradt vagyok. Ha most itt lenne egy baba, vagy kisgyerek, akivel még foglalkoznom kéne, megőrülnék. Ráadásul nem is szeretem a gyerekeket, nem akarnék egész életemben együtt élni valakivel, akit azért hibáztatnék, mert elszúrtam az életemet. Viszont a párom azt mondja, hogyha szeretem, nem megyek abortuszra, mert azzal tőle is elbúcsúzhatok...


De ő könnyen beszél. 36 éves. 25 éves koráig nem dolgozott, 3 évet pl. csak utazással töltött. Mindent megkapott a szüleitől, neki köszönhetően van most ott, ahol. Azt mondja, hogy bármit megadna nekem/nekünk, de semmire sincs garancia... Ha mondjuk fél év múlva azt mondja, hogy vége, akkor mit csinálok? Visszakönyörgöm magam a szüleim kegyeibe, és már nem csak engem tartanának el, hanem a nem várt, nem tervezett gyerekemet is? Anyagilag nem lenne gond, ez igaz, de képtelen lennék így élni. Egy gyerek és valami borzalmas munka mellett ezt az egyetemet pedig sosem végezném el...


Szeretem a barátomat nagyon, de nem tudnám feladni miatta az életemet.


2018. jún. 20. 20:11
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/185 anonim ***** válasza:
82%
Én ilyen tervek mellet ilyen idősen nem adnám fel az életem. Fiatal vagy q barátod elért már valamit de te még nem és teljesen jogos hogy akarsz karriert. Az meg hogy ezzel zsarol elég kegyetlen... mondjuk meglehet érteni a nagy korkülönbség miatt. Én azt mondom ha elveteted mert nem allsz készen teljesen érthető. Koncentrálj a tanulmányaidra ha a pasid meg nem érti meg fogsz találni egy sokkal fe sokkal jobbat aki megbecsül.
2018. jún. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/185 anonim ***** válasza:
21%

Azt mondod rád kényszeríti az akaratát.

Abortusz esetén pedig te teszed ugyanezt.

Szüld meg, mondj le a babáról és nevelje apuka.

Ti pedig szakitsatok

2018. jún. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/185 anonim ***** válasza:
44%
Akkor menj abortuszra, szakíts és keress olyat, aki hasonló terveket dédelget. Egy közel 40 éves férfi nyilván családot szeretne. Ne vedd el tőle ezt.
2018. jún. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/185 A kérdező kommentje:
Az év üzlete lenne, majd biztosan ezért tönkreteszem a testem, veszélyeztetem az egészségemet, hónapokig lemondok mindenről, végigcsinálok egy kellemetlen és fájdalmas terhességet és szülést. Hogy aztánodaadjam a (volt) barátomnak, én meg eltűnjek és viseljem el, amiket rólam beszélnek. Biztosan, nem is értem, ez eddig miért nem fordult meg a fejemben.
2018. jún. 20. 20:40
 15/185 anonim ***** válasza:
72%
Mondjuk, ha anyagilag jól álltok, az egyetem megoldható segítséggel. Viszont téged a gyerek maga riaszt, így inkább ne. Ha elhagy emiatt, akkor ennek így kellett történnie. Viszont nincs annál szomorúbb, mint mikor a saját anyja egy gátat lát a gyerekben.
2018. jún. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/185 anonim ***** válasza:
66%

Ki kell dobni a pasit.


Felszedett szinte középkorú létére egy 15 évvel fiatalabb kiscsajt, aki nemrég érettségizett, sosem dolgozott, sosem próbálta ki magát az életben és persze még tanul.


Ez eleve visszataszító, de zsarolni azzal, hogyha nem tartja meg a közös! Hibából származó gyereket, akkor elbúcsúzhat tőle örökre igazán undorító.


Neki pont jó, neked nem, csak magára gondol. Pont, mint mikor felszedett egy 15 évvel fiatalabb lányt.


Mit gondoltatok mi lesz veletek? Ő 40esen lesz apuka? Aztán majd drukkoltok, hogy megélje a gyereke diplomaosztóját?vagy te majd negyvenesként kezdhetsz lemondani a szexről, mert 60 felett nem lesznek azonosak az igények?


Ez a kapcsolat eleve halálra van ítélve.


Ha te szeretnéd a gyermeket, azt mondanám tartsd meg, de így..


Egyébként attól, hogy nem tervezett, még lehet várt baba és boldog terhesség-gyermekneveléses évek. Sőt, nem tervezett és nem várt baba/boldogtalan terhesség után is lehet csodás a gyermeknevelés. Meg persze fordítva is.


A pasit dobd, döntsön a józanész, ami nálad van(különben fel sem merülne komolyan, hogy valaha elhagy, innen is látszik, hogy ez nem szerelem, inkább rajongás), az embrióval kapcsolatban pedig csak magadra hallgass. Egyedül akkor nem fogod megbánni a döntést, ha azt a sajátodnak érzed.

2018. jún. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/185 anonim ***** válasza:
27%
Hogy meddig kellene félretenned? 2 éves koráig biztosan. Ha családdá válnátok, bizonyára lenne apuka, nagymamák, nagypapák, rokonok is. Úgy sejtem, nem vagy otthon a gyereknevelés gyakorlati dolgaiban, maximum hipotézisekből indulsz ki. Így az, hogy kreatív módon szervezz, tervezz, láthatóan fel sem merül. Saját magadat leplezed le, amikor a főkérdésben megfogalmazott MOST nem akarok anyuka lenni-féle véleményt pengeélesre pontosítod, hiszen eszed ágában nincs gyereket vállalni. Sem most, sem semmikor. Neked odáig terjed a látoköröd, hogy a TE karriereddel, a TE energiáiddal, a TE szerelmeddel, a TE jövőddel mi lesz és nem veszed észre, hogy hárman vagytok a történetben. Az élet pedig választásra kényszerít, ahol nem tudsz csak nyerni. Meghallgattad egyáltalán a párod érveit? Vagy csak édesanyád fülbe duruzsolását visszhangzod? Tudod, mivel jár egy abortusz? Felfogod, hogy nem szépészeti beavatkozásra készülsz?
2018. jún. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/185 A kérdező kommentje:
Igen, felfogom. És te képes vagy megérteni azt, hogy SENKI MIATT nem adom fel az életemet? Mi a garancia arra, hogy nem hagy el a párom gyerekkel együtt? Akkor mi lesz a nagyon okos tanácsod, ha ott leszek majd egy 2 évessel, bármiféle munkatapasztalat és diploma nélkül?
2018. jún. 20. 20:49
 19/185 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem is az a legjobb, ha elveteted, és külön folytatjátok tovább az életeteket. Tök mindegy egyébként, hogy hogyan döntessz, 100%, hogy szétválás lesz a vége. Ő valószínűleg nem tudna együttélni a gondolattal, hogy “elvesztette” a gyermekét, te meg ráerőltetve éreznéd magad. Folyamatos feszültség lenne köztetek. Ezért nem jó, ha ekkora kérdésben valamelyikőtök is enged. Egyébként lehet jobb is, ha vége, mert irtó tiszteletlenül beszélsz a párodról..
2018. jún. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/185 anonim ***** válasza:
46%
Persze, hogy felfogom. Te ilyen vagy. Nem baj ez, csak ne várd, hogy egy olyan értékrendű ember, mint a párod, szeressen téged. Javaslom, hogy a következő párkapcsolatodat ezzel az őszinteséggel kezdd: mondd meg az új pasinak, hogy te senki miatt nem áldozod fel az életedet! Aztán várj! És csodálkozz!
2018. jún. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!