Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 17 hetes kismamik? Ha van...

17 hetes kismamik? Ha van kedvetek írjatok, és osszuk meg egymással, hogy mi is történik velünk hétről-hétre!

Figyelt kérdés
Szeretnék találni pár sorstársat, akivel tudnánk tapasztalatokat cserélni. Én most vagy 17 hetes. Nagyjábol velem egykorú kismamik írjatok. :)
2011. szept. 14. 17:12
 11/96 anonim ***** válasza:
én a legelső válaszoló vagyok. nekem a fiammal volt elég rossz székrekedésem, a levolac szirup segitett.most szerencsére nincsen,ahogy kinzó égető mellbimbó fájdalom sem...érdekes...persze nem bánom:)én eddig nem hiztam semmit,de eleve nagy sullyal indultam sajnos...:S a pocim sem látszik, pont ez miatt,fiammal is kb a 22héttől látta az is aki nem tudta...de én rzem ha hasra(probálok)feküdni stb...pár napja biztos érzem már mozogni is a kicsit:) S.M
2011. szept. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/96 anonim ***** válasza:

ja még annyi h ugye én most nem dolgozom, gyed-en vagyok itthon a nagyfiammal,s azon is leszek amig meg nem születik a teso. közben végig biztositott vagyok a melohelyem megvan.

a fiammal 36ik hétig dolgoztam, ülőmunka-irodai nem megterhelő ezért is maradtam olyan sokáig anno. S.M

2011. szept. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/96 anonim ***** válasza:

Szia én ma vagyok 16. hetes és nekem is a 18+6 napra van időpontom a genetikai uh-ra.

Nekem már 2 napja iszonyúan feszít az alhasam két oldalt, olyan furcsa tompa feszítő érzés, meg sem tudom fogalmazni. A melleim fájnak, a bal mellbimbóm befelé forduló, ráadásul hámlanak ... Eléggé hogy is mondjam... nem szép.

Szerencsére hízni nem híztam, inkább fogytam, mert én egyáltalán nem kívánok szinte semmit, a szénhidrátot pedig pláne nem, pedig előtte nagy csokis voltam.

Dolgozni dolgozom még, de már érzem, hogy mennyire kimerít, pedig még javában rónom kéne a köröket.

Amúgy veszélyeztetettnek minősített az orvos, mert a terhességem ikerterhességnek indult, de a 8. heti uh vizsgálaton a másik petezsákban nem látszott élő embrió és a petezsák még megvolt a 12. héten.

Ráadásul rengeteg nyavajám jött elő, pl. magas a vérnyomásom, holott azelőtt sosem volt az, így most két gyógyszert is kell rá szednem, ráadásul a vizeletemmel is volt gond a múltkorában, így arra 14 szemes curam duo-t kaptam + Elevit + MagneB6 + CranC. Kész. Életemben nem szedtem ennyi sz.art.

Szóval jó lenne eljönni táppénzre, de mivel jövőre szülök, így az ez évi jövedelmem lesz az alapja a TGYÁS-nak meg a GYED-nek, így nem merek erre a pár hónapra sem. Már nagyon várom amúgy.

És a leginkább a 18. hetes genetikai uh-t hogy láthassam a picurt, mert ha én így szenvedek "miatta", akkor neki odabent nagyon-nagyon jól kell éreznie magát :) Én is kérek amúgy másodvéleményt majd egy magán uh rendelőben, mert legalább ennél az egy dolognál szeretnék biztosra menni. Ha két ember közel azonos dolgot állapít meg, akkor nagy baj már nem lehet.

KA

Estére teljesen használhatatlan vagyok, szégyen nem szégyen tegnap este már 7-kor megágyaztattam a párommal és lefeküdtem csucsukálni, mert azt hittem ülve kidőlök.

2011. szept. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/96 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Én a tegnapi 22:39-es vagyok.

Én sem a legjobb formában voltam, amikor terhes lettem és eddig 2 kg-ot híztam. Nekem már eléggé látszik a pocakom, de azt mondják, hogy 2. gyerkőcnél nagyobb szokott lenni.

Én nem dolgozom, mert pont a szabimat töltöttem, amikor kiderült, hogy jön a tesó. Mivel én tanítok, nem akartam már az új tanévet elkezdeni, mert úgysem tudtam volna befejezni és azért a sok gyerek közt elég sok mindent el lehet kapni, így emellett döntöttem. Fiamnál is pont nyáron derült ki, hogy érkezik, így vele is táppénzen voltam. De egyáltalán nem bántam meg, mert így csak a babavárásra tudtam koncentrálni.

Mi is Valentin napra vagyunk kiírva! :)

M.B.

2011. szept. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/96 A kérdező kommentje:

Örömmel közlöm a sorstársakkal, hogy elmúlt a székrekedésem... :) És, hogy még mindig gyagyás vagyok... :):)

Na de most komolyan mi a helyzet felétek? Jól vagytok?? Érzi már valaki mocorogni a csöppséget??

2011. szept. 19. 15:11
 16/96 anonim ***** válasza:

Én már érzem a 16. héttől a mocorgást, bár akkor még nem voltam benne biztos, de mostanra már eléggé egyértelmű és így utólag tudom, hogy már az is Ő volt. Most már van, hogy kívülről is látszik, ahogy bökdös, bár még nagyon ritkán. Kisfiamnál csak a 20. héttől éreztem a mozgást.

Én most elkezdtem Magne B6-ot szedni, mert sokat feszült alul a hasam (nem tudom normális-e ) és sajnos azt vettem észre, hogy egyre türelmetlenebb vagyok a kisfiammal. Néha már hülye idegbetegnek érzem magam (jó, néha tesz is érte, mert most kezdi feszegetni a határokat, de így akkor sem lehet lereagálnom a dolgokat), valamelyik nap már bőgtem is egy sort miatta, hogy hogy lehet ilyen, pont vele.

Amúgy hihetetlen, hogy miken tudok sírni! Ti is?

Írjatok ám, hogy ki hogy érzi magát!

M.B.

2011. szept. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/96 anonim ***** válasza:

hali lányok:)

én jol vagyok, leszámitva h még mindig tart az allergiám-bár már nem olyan durva. a nagyfiam aki 16hónapos még sosem aludta végig az éjszakát, most este is vag 5x be kellett mennem hozzá. nem sir, nem kér inni sem,csak ott kell h legyek visszaalszik s ezt eljátszuk párszor...hát már hozzászoktam végülis,de annyira nem viselem jól reggel a kelést ami 6kor van...:) de remélem mire jön a tesó februárba javul a helyzet...(bár nem hinném)

én is érzem már mozogni a kicsit, 16hetesen éreztem elöször biztosra, elötte még nem esküdtem volna meg rá. most pl napok ota nem éreztem v nem figyeltem,de ez ilyenkor normális. B-t anno 19hetesen éreztem először.

szerencsére nekem az ideg és kedélyállapotom amugy jó, nem vagyok idegzsába meg ilyenek:))) csak az amugy nagy libidóm csökkent a béka segge alá...fura...első terhességnél nem igy volt...de azért a heti 1-2 alkalom igy is megvan(bár néha a páromért részemről:D)

jajj a jövő7 keddet várom nagyon,akkor lesz a 18hetes uh, bizom benne h kiderül a kicsi neme. bár ma éjjel megálmodtam h ujra fiu, s amugy is ez volt a megérzésem ami erősödött ezáltal:) na de meglátjuk. ha addig nem egy hét mulva mindenképp megirom h mi lett a vizsgálat vége, s persze ti is aki elöbb megy! S.M

2011. szept. 20. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/96 A kérdező kommentje:

Én csütörtökön megyek 4D-re, már alig várom. Nekem ugye első baba, és még nem tudom mit is kell pontosan éreznem, a 18 hetet töltöm csütörtökön, de tegnap éreztem valamit a köldököm alatt pár centivel, és egymás után többszőr is, ha háton, félig ülű pózban feküdtem. :) Talán már a babóca volt, de majd ez a napok folyamán biztosan erősödni fog. :)

A sírásról annyit, hogy szombaton voltunk Kecskeméten a bevásárlóközpontban, jött mellettünk egy nagymamam az unokájával, és a kislány biztos rosszúl viselkedett és megérdemelte, de kapott egyet a fenekére. Minek hatására elkezdett sírni... Vele együtt én is... :) :)

A párom az csak nagy szemekkel nézett rám, hogy most mi bajom van.... Aztán már mind a ketten nevettünk, bár én sírva. :) :)

A libidó.... Hát nekem is eléggé lecsökkent. És meglepő módon a páromnak is. Régebben max 2 naponta, de inkább hetente 5ször. Most meg, jó ha heti egy.. :) És akkor is úgy vigyáz rám, meg próbál "sietni"! :) Félti a babát, vagy nem tudom. Tudjátok mindkettőnknek első baba, és félünk mindentől.. :):)

2011. szept. 20. 08:00
 19/96 anonim ***** válasza:

09. 15. 10:23as vagyok.

Voltam 4Dn, és úgy néz ki öcsikénk lesz! Hát ez van. De legalább egészségesnek tűnt! Remélem minden rendben lesz vele! Amúgy én még mindig sokszor rosszul vagyok.Nálatok elmúlt már ez a rosszullét? Ja és elkezdett kinyilni a külső méhszájam. Úgyhogy most megint tiszta para vagyok, hogy nehogy baj legyen. Azt mondta a doki,hogy szedjek magnerotot. Nem tudja valaki véletlenül,hogy ez mellé még kell e, lehet e szedni a magne B6-t is? Mindenkinek kellemes pocakosodást!

2011. szept. 20. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/96 A kérdező kommentje:
Ma 4D ultrahang... Úgy izgulok, mint valami kisgyerek az első napon a suliban... :)
2011. szept. 22. 09:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!