Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 17 hetes kismamik? Ha van...

17 hetes kismamik? Ha van kedvetek írjatok, és osszuk meg egymással, hogy mi is történik velünk hétről-hétre!

Figyelt kérdés
Szeretnék találni pár sorstársat, akivel tudnánk tapasztalatokat cserélni. Én most vagy 17 hetes. Nagyjábol velem egykorú kismamik írjatok. :)
2011. szept. 14. 17:12
 51/96 anonim ***** válasza:

szia Anett, Évi vagyok!

Én ma vagyok 21.hetes terhes, a Nemes Andráshoz járok UH-ra, de végülis nem ő a dokim, nekem a két nagyobbik fiam budapesten született, és kb 6-7hónaptól pestre jártam már dokihoz. Nemessel meg volt dumálva, hogy ha véletlenül nem érnénk fel pestre, akkor bevállal, de persze ilyenről nem volt szó - simán felértünk. Végülis azért mondhatjuk hogy a Nemes a dokim... nincs bajom vele. :)

Nem hallottam jókat a kecskeméti kórházról- és pl ezen a genetikán a tapasztalat is iszonyú negatív- meg ha csak be kell oda mennem... én még sose jöttem ki onnét úgy, hogy ne szóltak volna be, vagy csak hogy ne fél napig tarott volna valami. Szóval én eleve nem akartam kméten szülni. Most harmadjára is marad nálunk Bp.

Neked ki a dokid, Kméten fogsz szülni?

2011. okt. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/96 anonim ***** válasza:

Barninál én 7hónaposig semmit nem vettemm meg anno:)

most szerencsére tul sok mindent nem kell vennünk:)

egy ifjusági ágyikót kap a Barni és a kicsi megörökli az ő rácsos ágyát.

nagy dolgok megvannak, apróságokat kell csak venni majd(cumi,etetőcumi,textilpelusok,ruhácskák ami kell mert szintén sok van B után, ilyesmik...)ezekkel még várok, majd januárban beszerzek mindent.

2011. okt. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/96 A kérdező kommentje:

Igen Kecskeméten fogok szűlni, nekem eddig nem volt bajom a korházban, nagyon aranyosak voltak a terhes gondozoba, a vérvételen, és a genetika uh-on is. Mondjuk ott volt 1 kis protekcióm, mert aki az uh-ot csinálja, nála voltam a magánrendelőbe 4D-n, és ahogy meglátott, azonnal behívott, fél percet sem vártam. :) És a vércételen is 1 valaki volt előttem. És mivel én pest megyei vagyok, nem lennének kötelesek levenni a vérem, sőőt... De mondták, hogy tojjak az előírásokra, mehetek nyugodtan ők leveszik. Csak ez a Pálfi, a genetikai taácsadóban, és az aszisztense akasztott ki. De többet nem emgyek oda, az tuti. Az uh-ra 22 hetesen elmegyek, de a tanácsadót kihagyom. :)

A magándokimat nagyon kedvelem, a fiatalabbik Tankóhoz járok. Szerintem nagyon rendes, tapasztalt (fiatalsága ellenére, nyugodt és kedves doki. Pár ismerősöm szűlt már nála, és nem győzik isteníteni. Eddig én csak a vizsgálatokról tudok véleményt mondani, de csakis pozotivumokat tudoVolt olyan nap, hogy 3szor hívtam fel, mert mig írni.

2011. okt. 6. 11:12
 54/96 A kérdező kommentje:

Volt olyan nap, hogy 3 szor hívtam fel, mert migrénem volt, és kellett egy lelet sűrgősen, és időpont is hozzá... De ezek egyszerre nem mentek, mert elfelejtettem mindig valamit. :)

Tényleg, ti nem vesziktek észre magatokon, hogy egyre hülyébbek vagytok??? :-D

Nekem teljesen kezd elmenni az eszem, néha olyan alapvető dolgokat elfelejtek, hohy még a párom is megilyed... : Azt mondják, hogy ez a terheséggel jár, de még csak a felénél vagyok, mi lesz a végére????? :)

2011. okt. 6. 11:15
 55/96 anonim ***** válasza:

hello csajok!


nagy a csend! remélem mindenkivel minden okés:)

nekem most nagyon lassan telnek a hetek...szept. 28án voltam dokinál, s azóta semmi...s majd csak nov.4én megyek legközelebb. 5hét semmi... se vizsgálat,se szűrés...no nem mintha unatkoznék:)

valószinű h nov 12én megyünk majd 4d-re,már nagyon várom, jó lenne ha kiderülne a neme végre:)

Mira

2011. okt. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/96 A kérdező kommentje:

Igen nagy a csend, mindenki elvan tünve.. Bár szerintem legtöbbünknél most van az az idő amikor nem kell menni sehova vizsgálatra. Mondjuk én szerdán voltam ultrahangon, ez az amire a genetikai tanácsadó visszahívott.. Igen, már letelt a 3 hét. Nekem rohannak a hetek.. Minden rendben van a picikémmel, szépen növekszik, már 445 gramm. :) Én ma vagyok 22+1 napos.

És megvan a nevünk is. MILÁN lesz a kicsikénk. :)

Nálatok mik a lehetséges nevek?

Következő vizsgálat nekem 26 hetesen a cukorszint mérés. Előtte még lehet elmegyek a magándokimhoz. Addig nekem is pihike van. :)

De mindennap mocorog a pocakban a lakóm, és már esténként látjuk is a hasamon, ahogy rugdos, vagy boxol, vagy nem tudom mit művelhet, de ugrál a hasam.... Nagyon furcsa érzés, de imádom.. Néha elsírnám magam örömömben, ha megmozdúl.. :):)

2011. okt. 21. 12:27
 57/96 anonim ***** válasza:

hát igen, mikor mozog az fantasztikus érzés...első terhességnél meg főleg...persze most a másodiknál is ugyanugy élvezem, de már ismerős élmény. s igyekszem minden kis érzést elraktározni magamban, mert ez az utolsó terhességem, s már most hiányzik:) anyum mondja h ő a mai napig szokta álmodni h mozog a baba a hasában:) hát igen..ezek vagyunk mi nők. :)

a Milán név nagyon szép, jót választottatok!

nálunk még több esélyes a dolog,elöbb derüljön ki a neme.

de ha fiu: Ádám v Levente, lány: Aliz v Kamilla sztem ezek közt fog eldőlni.

hu a cukorterheléstől tartok kicsit,mert anno Barninál nem lett jó a terhelses eredmény, s állandóa járni kellett kontrollra mg diétázni..aztán szépen visszaállt szülés után...hát remélem h most meguszom..bár őszintén nem hiszem.:( meglátjuk.

no ha vmi van majdmég jelentkezem:)

Mira

2011. okt. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/96 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Zora vagyok. 2 héttel ezelőtt 100%-ra bebizonyosodott, hogy fiunk lesz. Én tudtam, mert éreztem, a párom azóta is barátkozik a gondolattal, mire kijön, már biztos nagy nagy szeretettel várja. Viszont sajnos teljesen elutasító a Mátyás névvel szemben, így megállapodtunk - köztesként - a Mátéban. Ez nekem is oké.

Rám a jövő héten vár a terhesgondozás és valószínű akkor kapok beutalót cukorterheléses vizsgálatra is.

Egyébként jól vagyok, bár mostanában úgy zakatol a szívem, hogy néha úgy érzem, kiugrik a mellkasomból, ráadásul kb. 3 hete kezdődtek a rosszullétek, reggelente sokat hányok. A fene sem érti ezt.

Egyébként a pici sokat mozog, főként rúg, de már most akkorákat, hogy kifejezetten nem kellemes érzés :)

Ettől függetlenül örülök ha "bejelentkezik" és belerúg az anyjába. A párom már alig várja, hogy érezhesse kívülről is, szokott néha hallgatózni, de fogalmam sincs, hogy mit szeretne hallani, mindenesetre aranyos az igyekezete :)

Ti hogy vagytok?

Minden jót nektek.

22 h km

2011. okt. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/96 A kérdező kommentje:

Sziasztok csajok. Miújság van nálatok??? Nagy a csend itt, senki nem ér rá írni.. :)

Képzeljétek ma reggel (24+4napos) arra ébredtem, hogy a pizsoma felsőm a jobb mellbimbomnál nedves.... De a mellemomből nem bírtam nyomni semmit, anya is megnézte és neki sem jött semmi. Én így első gyermeket váró kismamaként nem igazán tudom ezt hova tenni. Ez normális??? Vagy lehet nem a mellemből jött? Összenyálaztam?? :D:D:D De nem hiszem, hogy képes lennék pont a mellbimbómhoz cseppenteni álmomban a nyálam... :D

Bocsi csajok ez elég viccesen hangzik, de tényleg nem értem.

Ma megyek a dokihoz kontrollra, már alig várom, hogy lássam a kisfiamat. Biztos nagyon nőtt mióta utoljára láttuk (5 hetes). Érzem is, hogy erősödött, néha olyanokat rúg, hogy keresztbe áll a szemem is... :)

2011. nov. 7. 08:42
 60/96 anonim ***** válasza:

szia!

normális ha van 1-2csepp előtejcsi már ilyenkor. ill ez még nem is tej, hanem csak átlátszó folyadék. nekem is van, ha megnyomom akkor is jön pár csepp meg veszem észre néha h van rajta rászáradt vmi ilyesmik..(mondjuk én már szoptattam 1x ugye). de nem szabad nyomkodni! állitolag nem tesz jót.

amugy nálunk minden okés továbbra is szerencsére. a pici nagyon aktiv rettentően bir már fötörni:) most szombaton megyünk mohácsra 4d uh-ra, nagyon bizom benne, hogy végre kiderül h ki is lakik a pocakomban:)

megirom majd mi volt! Mira

2011. nov. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!