Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért kell nyílvános helyen...

Miért kell nyílvános helyen szoptatni?

Figyelt kérdés

Én is anyuka vagyok és szoptatok, de ma a bevásárlóközpont központi helyén a padoknál,egy anyuka szoptatott. Le sem volt takarva, semmi,

Kimondottan visszataszítónak találom... Nem a szoptatást..de miért kell ezt csinálni, ott ahol van kijelölt hely erre a célra???


2013. dec. 1. 16:49
 11/92 piroska és a farkas ***** válasza:
74%
kedves utolsó! Szábdékosan fogalmaztam így, és írtam le, hogy " hacsak nem valóban szükséges", pont ezt értettem alatta, hogy pl patika, ilyesmi.Mert az bárkivel megtörténhet, alakulhat úgy. Azért ícrtam a Plázázni kifejezést, mert azt próbáltam vele kifejezni, hogyha nem szükséges, akkor ne menjen...pl nézelődni, vagy végigjárni a ruhaüzleteket.
2013. dec. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/92 anonim ***** válasza:
21%
Értem, elnézést! De komolyan, miért az a baj, hogyha szoptat valaki? Egy textilpelussal vagy valamivel letakarja, és kész, szerintem ezen nem kéne felháborodni, vannak helyzetek, pl hosszabb utazás, amikor muszáj...
2013. dec. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/92 anonim ***** válasza:
42%
Ez alap nem lenne elítélendő dolog, hiszen teljesen természetes, de a mai társadalom már nem annyira toleráns az anyukákkal szemben a szoptatás terén, ezért megértem a kedves kérdezőt is. Azt én is furán nézem, ha valaki tessék lássék alapon, mit érdekel engem felfogással szoptatja nyilvános helyen a gyerekét, de ha a szükség úgy hozza és viszonylag diszkréten meg tudja oldani, akkor nem zavar.
2013. dec. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/92 anonim ***** válasza:
40%
na le lehet pontozni en mar szoptattam mc donaldsba is hogy miert ?? mert ott jot az ehseg a babamra k.vara nem zavart, es nem is erdekelt hogy hol vagyok a babam volt az elso, soootr egyszer a kocsiba szoptattam es hat megallt melletunk egy masik kocsi es kiszallt egy noszemely magyarul mondja( mert kulfoldon elunk) hogy jajj nem itt kellene szoptATnia a gyereket azt hitte csorikam hogy angol vagyok na, kappott olyat hogy ugy huzta el a belet ahogy illik!!
2013. dec. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/92 anonim ***** válasza:
82%
Nem azzal van a baj, na valaki nyilvános helyen szoptat. Azzal, amikor ezt a"kicsapom a mellem, aztán zabálj" stílusban teszik, mint a vásári roma asszonyok, akiknél előfordul, hogy kaja után vissza se teszi a csomagot, hanem hívja a következő puját, közben meg szolgálja ki a vevőt, akinek ilyenkor már nincs kedve vásárolni. (Személyes tapasztalat) Olyat sokszor láttam, hogy kendővel letakarta magukat az anyuka, mert nem tudott hova menni szoptatni, a wc-ben pedig értelemszerűen nem akart. Ezzel nincs is semmi gond. A gyerek nem számìtógép, amit be lehet programozni, de nem mindegy, hogy az anya milyen módon oldja meg a dolgot.
2013. dec. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/92 piroska és a farkas ***** válasza:
78%
lehet, hogy akkor én sem voltam egyértlemű, nekem sem azzal van a bajom, ha egy kisbabát szükség esetén nyivános helyen szoptat az anyukája, hát ha éhes, és ez az egyetlen megoldás, perszehogy egyen az a baba. A gondom nekem is csak azzal van, ha ez nem diszkréten történik. lehet úgy ülni, lehet úgy fordulni, lehet odatenni úgy egy kendőt, hogy az emberek ebből megértsék, hogy itt valóban az az elsődleges célja az anyukának, hogy megetesse a kisbabát, és nem az, hogy demostrálja, hogy " jusztis megszoptatom, mert jogom van hozzá ott ahol akarom".
2013. dec. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/92 A kérdező kommentje:

Bocsi csajok... Nem vita téma,...

Csak, nem értem


Nem tudnak lefejni otthon tejet? Igen, ez ciki. A szoptatás 2 ember pilanata, az enyém és a babámé.


Olyan butaságokat meg ne mondjatok, hogy ha éhes.... Cumisüveg, fejés, tápszer rossz esetben, vagy indulás előtt evés,.. Attól, hogy sír a baba nem feltétlen éhes.

Kicsapni a cicit, gusztustalan. 2 hónapos a babám, SOHA nem fordult elő, hogy utcán út közben probléma lett volna. Tápszer bekészítve a táskába, tea is, cumi is és evett előtte.


Közöm van hozzá, mert nyílvánosan teszi és ez is büntethető ennyi erővel.... Mert ha bmár bikini felsőbe mennél be a plázába, jönnének a b.őrök rendőrök..ez közszemérem sértés.

2013. dec. 1. 20:00
 18/92 anonim ***** válasza:
69%

"Nem tudnak lefejni otthon tejet?"


Nekem pl egyetlen gyerekem sem volt hajlandó a lefejt tejet üvegböl inni - szóval a fejést+üveggel erölködést kapásból elfelejthettem.

Nem minden gyerek fogadja el az üveget.

2013. dec. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/92 A kérdező kommentje:
Megetetni otthon a babát?:-) 3óráig tuti kibírja, főleg ha jól evett! Szép a szoptatás tényeg, de mibt anyuka, nekem is ez sok. Elvonulva egy padon letakarva, meg elfogadod... De nyilvanosan, pelenka és diszkréció nélkül, nem!!
2013. dec. 1. 20:22
 20/92 anonim ***** válasza:
74%

Ahamm.és ha nálad adódna olyan helyzet hogy elfogyott a tápszer a táskádból,de a gyerek éhes ? Mit csinálsz ? Tömöd a cumit a szájába mega teát ?

Mert te tuti nem etetnéd meg nyilvánosan !?

Ugyan nem plázában,de nekem nem az a fontos hogy másoknak tetszik e vagy sem

Plusz : nem mindenki tud lefejni pluszban tejet hogy elvigye magával

Plusz2 : a tápszert egyszer próbáltam adni a fiamnak..egy korty.kiköpte.ennyi

ÉS bizony etetés után mentem bankba intézkedni,tovább tartott mint gondoltuk így ott kellett szoptatnom.De nemvolt eldugott sarok,nem is engedtek be wc-re se.ennyi

2013. dec. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!