Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért kell nyílvános helyen...

Miért kell nyílvános helyen szoptatni?

Figyelt kérdés

Én is anyuka vagyok és szoptatok, de ma a bevásárlóközpont központi helyén a padoknál,egy anyuka szoptatott. Le sem volt takarva, semmi,

Kimondottan visszataszítónak találom... Nem a szoptatást..de miért kell ezt csinálni, ott ahol van kijelölt hely erre a célra???


2013. dec. 1. 16:49
 21/92 anonim ***** válasza:
75%
Mi a kórházi felvételre vártunk az egy hónapos babánkkal órákon át. Előtte evett otthon, de nem bírta ki, és kénytelen voltam a váróban megszoptatni. Egy férfi kezdett el dünnyögni, meg panaszkodni, hogy mit művelek, pedig a lehetőségekhez képest próbáltam diszkréten megoldani a dolgot. Igenis vannak olyan helyzetek, amikor a szükség törvényt bont. Én is előtte azt mondtam, hogy én aztán soha nem fogok nyilvánosan szoptatni. De mit tehettem volna? Sajnos fejni sosem tudtam 20 ml-nél többet, tápszert pedig próbáltuk kerülni, mert így is küzdelmes volt a szoptatás. Szerintem nincs azzal baj, ha valaki nyilvánosan szoptat, ha nem túl kihívóan teszi. Bár, ha valaki kicsapja a mellét, aztán úgy szoptat, hogy a fél pláza láthatja, engem az is hidegen hagy. Elsétálnék mellette és az eszéhez mérném.
2013. dec. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/92 anonim ***** válasza:
36%

De jó kérdés, most aztán lehet fröcsögni. Intelligens ember nem foglalkozik mással, nem ítélkezik más felett, főleg nem hiszi magáról, hogy ő a tökéletes.

Az én fiam sosem evett cumisüvegből. A tápszert se kóstolta. Amíg sűrűn evett, nem indultam vele nagyobb körútra. De ha úgy adódott volna, megszoptatom diszkréten egy kendő/kabát alatt. Amúgy tipikus magyar hozzászólások. Én kultúráltabb nyugati országban élek, és itt nem nézik le az anyukákat, akik beülnek egy kávézóba a babáikkal (mert itt nem az a trend, hogy aki szült az zárkózzon be a lakásba), és ha a csecsemő éhes, akkor megszoptatja.

2013. dec. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/92 anonim ***** válasza:
45%

Kedves kérdező most veregesd magad vállon mert mindössze 2 hónap alatt nem fordult elő ilyen sohasem..nyilván azért, mert 2 hónapos gyerekkel kb. az első hónapot majdcsak otthon kell tölteni, a második hónapban meg nem hiszem hogy túl messzire mehettetek ilyen hidegben már...

lenne egy kérdésem...tegyük fel, NINCS senki akire rábízd a kicsidet...pl. szüleid nem élnek, párod vagy messze dolgozi, vagy nem engedik el munkahelyéről, nincs tesód, barátnők szontén távol vannak, anyóssal olyan a kapcsolatod amilyen vagy már ők sem élnek...Neked van egy olyan dolgod, ami nem tűr halasztást, tegyük fel a munkahelyedről lenne szó!

Behívnak, a kicsit vinned kell magaddal...Tejet hiába fejsz le, vagy tápszert, mert ha üvegbe teszed hideg lesz és úgy nem bizti hogy megeszi a gyerek..viszont indulás előttnem sokat evett mert pl. fájt a pocija, ami gyakori eset...az út sem rövid és csak busszal vagy vonattal tudod megtenni! Elég sokan vannak utasok, egyszer gyereked pocakja "megkordul", jelez is Neked, hogy éhes. nem issza meg a tápszer vagy a hideg fejt tejet.

A kérdés, képes vagy a gyereked javát előrehelyezni, és megszoptatod vagy hagyod hogy üvöltsön a tele buszon?....

Mert bizony megeshet ilyen élethelyzet is.

Persze azt én sem szeretem amikor mindenki orra előtt kapja elő a dolgot, és intézi el minden féle textilpelus vagy akár egy felső nélkül,amivel takarhatna, holott van hely ahol elhúzódhatna...de sok esetben egyszerűen nincs más lehetősége az embernek.

2013. dec. 2. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/92 anonim ***** válasza:
62%
Jaj, nem kell nyávogni, el kell fordulni...ha ez nem tetszik, akkor az miért tök normális, ha valaki p* csaszoknyában mászkál??!
2013. dec. 2. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/92 A kérdező kommentje:

11 napos kora óta sétálok vele, 5 hetesen vittem elsőnek busszal es villamossal . Ugyanekkor bevásárlóközpontokba, minden nyilvános helyre.

Ne haragudjatok, épeszű ember ezt nem találja normálisnak.... És jajjjj képzeld a párom reggel 9-től éjfélig dolgozik és a 2. emeletről egyedul hozom le es föl a babakocsit lift nélkül! Ilyen időben is MINDEN nap sétáltunk es járok vásárolni EGYEDUL! Hopp... Es meg is sikerül ezt a nyilvánosan előveszem a mellem es szoptatok minden takarás nélkül akciót. Meg lehet oldani, nem kell kifogásokat keresni. Ez is szemeremsertes!!

2013. dec. 2. 01:15
 26/92 anonim ***** válasza:
60%

Akkor valószínűleg Te tökéletes anyuci vagy! gratula...De miért is kellett kiírni a kérdést?? Ha már olyan vagány csaj vagy miért nem mész oda ahhoz aki épp szoptat és neki vinnyogsz?

Én is cipelem a babakocsit, meg a gyerekemet is meg minden máást pedig 5 hós terhes vagyok, mégsem verem a nyálam mert ez alap dolog..

Egyébként meg, ismered a mondást, messziről jött ember azt mond amit akar...! ;)

2013. dec. 2. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/92 anonim ***** válasza:
50%

Tipikus szuperanya..

Ki volt kiváncsi arra hogy a férjed mikor dolgozik,meg hogy 2 emeletet cipeled ?

Mintha csak te csinálnál ilyet.csak megsúgom.Hát nem..

Majd akkor pattogj szeméremsértésről ha te kerülsz olyan helyzetbe amit most nem normálisnak tituálsz.

Jesszus...anya vagy..én ha látok szoptató anyát csodának tartom..gondolom annak az illetőnek sem volt más lehetősége akit láttál.

2013. dec. 2. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/92 A kérdező kommentje:

Akkor is gusztustalan, egy bevásárlóközpont közepén a padoknál semmi takarással kivenni a melled és etetni. Na ez gáz!ki kérte hogy leírjam, hiogy én higyan csinálom? Az egyik válaszoló írta, hogy biztos mem mozdulok ilyenkor ki, meg hogy még pici a baba. A férjem azért írtam, mert a válaszoló feltételezte, ha nincs segítsége valakinek, akkor az lehet úgy oldja meg, h kiveszi a mellét bárhol,

Első gyermekem, tapasztalatlan vagyok, még sem kerültem ilyen helyzetbe.

2013. dec. 2. 11:38
 29/92 anonim ***** válasza:
72%
Te gusztustalannak tartottad és ezt megírtad ide. Reméljük kipuffogtad magad a 2 napban és folytathatod felhőtlen életedet (amíg meg nem látsz egy újabb fedetlen mellet :) )
2013. dec. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/92 anonim ***** válasza:
46%
Brühühü, megláttam egy néni cicijét... fordulj el, és annyi!
2013. dec. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!