Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért kell nyílvános helyen...

Miért kell nyílvános helyen szoptatni?

Figyelt kérdés

Én is anyuka vagyok és szoptatok, de ma a bevásárlóközpont központi helyén a padoknál,egy anyuka szoptatott. Le sem volt takarva, semmi,

Kimondottan visszataszítónak találom... Nem a szoptatást..de miért kell ezt csinálni, ott ahol van kijelölt hely erre a célra???


2013. dec. 1. 16:49
 71/92 A kérdező kommentje:
Most nem válaszoltam.
2013. dec. 8. 18:09
 72/92 A kérdező kommentje:
Mellesleg az a buta, aki nem hajlandó elfogadni a másik véleményét...momdom véleményét....! Nem azt, hogy szoptat nyílvánosan... A véleményt! Értitek?:-) vagy nem? Remélem segítettem. Kellemes ünnepeket.
2013. dec. 8. 18:32
 73/92 anonim ***** válasza:
:DDDDDD
2013. dec. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/92 anonim ***** válasza:
52%

Maximálisan egyetértek veled kérdező!

Sehol egy sorodban sem olvastam,hogy a nyilvános szoptatás ellen vagy,csak és kizárólag a diszkrét kivitelezés mellett emeltél szó!

Ebben mi a baj kedves többi anyuka????

Mindenki savazza a kérdezőt,hogy ilyen-olyan tudatlan,holott ti nem tudtok olvasni vagy "szövegérteni"????


Igen legyen annyi egy nőben,hogy védi ezt a pillanatot az idegen tekintetek elől és szerintem,akarva-akaratlanul is az emberek odanéznek és érezhetik kellemetlenül magukat,mert egy olyan intim pillanatot dugnak az orruk alá,amiben nem biztos,hogy szeretnének "részt venni"...

semmi másról nem szól,mint,hogy egyik-másik "ÖANYASÁGA"

tüntet az Ő anyaságával!Láttam anyukát már nyilvános helyen szoptatni,elfordulva,pelenkával,pléddel stb. elfedve a babát és a mellét...tudta mindenki,hogy mi történik!

Mindenki kedves mosollyal nyugtázta,de láttam olyat is,hogy az anya konkrétan "beletolta" az emberek arcába a mellét...ott igen,mindenki iszonyú kellemetlenül érezte magát,ugyanis ,hangsúlyozom...nem tartozik másra a szoptatás,mint az anyára és a babára!

Ezért teljes mértékben megtudom érteni a kérdezőt,amikor azt mondja,hogy ez nem helyénvaló!


Nagy szoptatás párti vagyok,sokat küzdöttem ezzel én is,hogy minél tovább kaphasson tejet a babám...de senkit soha nem hoztam olyan helyzetbe,hogy a mellemet kelljen bámulnia!!!!

2013. dec. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/92 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!


Köszönöm, hogy végre megértést kaptam. Mem értem, mit nem lehet ezen érteni. A baba-mama kapcsolat, számomra egy bennsőséges dolog. Nem értem azokat, akik lázadnak a nyílvános szoptatás mellett. Legalább azért tüntetnénk, hogy több "nyugi" szobát biztosítsanak, a szoptatás lehetőségére. De mikor valaki csak úgy előveszi és etet, és nem tud picit elszeparáltabb helyre húzódni, illetve eltakarni magát, mert Ő így lázad a nyílvános szoptatás mellett, hogy kit érdekel , hol mikor én előveszem, mert normális, nem normális gondolkodású, vagy nincs tisztában a szoptatás alatti idő fontosságával mely erősíti a gyermek és mama közti mapcsolatot.

2013. dec. 9. 13:37
 76/92 anonim ***** válasza:
69%
Úristen 3 nap után benézek és a kérdező még mindig ugyanazt tolja pff :))))))))))
2013. dec. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/92 anonim ***** válasza:
41%
Miután a legtöbb válaszolónak nem sikerült felfogni, amiről írt, csak ész nélkül támadtátok.
2013. dec. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/92 anonim ***** válasza:
69%
Ha elolvasnád az első válaszokat, látnád, hogy a bunkózást ő kezdte, meg minden válaszolót, aki nem vele értett egyet, kisebbséginek nevezett...ezt szabad?!
2013. dec. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/92 anonim ***** válasza:
52%
Nem szabad ezt sem, igazad van, de fel lehetne fogni, hogy a Kérdező és még páran, akiknek sikerült megérteni, miről szól a kérdés nem a szoptatás ill. nyilvános szoptatás ellen szólnak, hanem a diszkréció mellett. Sajnos sokatoknak nem sikerült értelmezni a leírtakat, csak a szokásos módon, elborult aggyal kezdtétek el szidni azt, aki szerint nem feltétlenül érdekel más embereket a melletek látványa, hanem lehetne ezt diszkréten is csinálni, persze, ha tekintettel lennétek másokra. Nem magyaráznám el újra, aki nem akarja megérteni, úgysem fogja. Szép napot.
2013. dec. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/92 A kérdező kommentje:

Nem az a furcsa, hogy még mindig ezen a kérdésnél vagyunk, hanem az, hogy a kérdésedre nem tudsz választ kapni, kedves 61%-os.

De látom, nem csak én látom így, illetve tudom. Egy olyan anyukától szívesen olvastam volna választ, mint például arról akiről feltettem a kérdést. Engem igen, érdekel.

Egy kérdésnek meg nem kell lezárulnia pár nap alatt.


Igen, mindenkinek maga dolga, hogy eldöntse mit csinál. De egy nyílvános helyen, a többi vásárlónak, nézelődönek illetve az embereknek is joguk van. Nem szeretnék sokan látni az édesanya és a baba közötti valamilyen szinten "intim kapcsolatát". És nem jó válasz az rá, hogy ne nézz oda. Én ezt önfejűségnek és önzőségnek látom.

Ott toltam a babakocsit, és látom, hogy egy hasonló korú kisbaba ott van az édesanyja kezében és mindenkit semmibe nézve, nulla intimitással szoptatja a kisbabáját.


Tudom, hogy nem mindenki látja így, nincs ezzel semmi baj. De miért ez a Ti álláspontotok? Már megmagyaráztátok, hogy mennyire sötét és buta vagyok, de a kérdésre nem adtatok választ. Én elmondtam, hogy miért látom így és miért kérdezem, míg egyesek inkább azzal törődnek, hogy karót nyeltem vagy sem. Nem kötelező válaszolni, ha nem tudtok elvonatkoztatni attól, hogy milyen ember lehetek/vagyok.

2013. dec. 9. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!