Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért kell nyílvános helyen...

Miért kell nyílvános helyen szoptatni?

Figyelt kérdés

Én is anyuka vagyok és szoptatok, de ma a bevásárlóközpont központi helyén a padoknál,egy anyuka szoptatott. Le sem volt takarva, semmi,

Kimondottan visszataszítónak találom... Nem a szoptatást..de miért kell ezt csinálni, ott ahol van kijelölt hely erre a célra???


2013. dec. 1. 16:49
 51/92 anonim ***** válasza:
55%
Picit gondolkodjunk...az állatok sokak szerint büdösek,koszosak stb...és mégis milyen törődéssel vannak a kölykeik iránt! hol vagyunk mi ehhez képest? Sok "anyuka" megengedi magának hogy kényelemből nem szoptat hanem tápszerezi a gyerekét..Egyes emerek meg azon vannak fennakadva hogy látnak egy apró gyereket amint természetes módon jóllakik az édesanyja tejéből?...
2013. dec. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/92 piroska és a farkas ***** válasza:
35%
Hát ne haragudjatok, de döbbenetes számomra, hogy milyen primitív módon és egymást pocskondiázva alakult ennek a " vitának" a sorsa. Én azt gondolom, hogy senki nem kérdőjelezi azt meg, hogy előfordulhatnak helyzetek, amikor a szükség úgy hozza, hogy nyilvános helyen szoptatja az édesanya a kisbabáját. De! Engedjétek be egy pillanatra azt a gondolatot, hogy a szoptatás alapvetően a táplálkozáson kívül egy nagyon intim együttlét az anya és a baba között - és mint ilyen, az anyának joga, igen, hogy megetethesse bárhol a gyereket, de kötelessége is - elsősorban a kisbaba miatt!! - hogy törekedjen arra, hogy ezt a lehető legintimebb módon tegye, még egy bevásárlóközpontban is. " Törekedjen"-azért írtam ezt a szót, mert tisztában vagyok vele, hogy nem mindig megvalósítható. Ha pedig átérezzük ennek az intimitását, az nekem olyan szeméremmel párosul, ami egy kívülállóból is " kiváltódik" ilyen esetben, tehát, ha én pl látok egy kitett mellett,engem pl nem is az zavar elsősorban, hogy látok egy mellett,hát na bumm, hanem az, hogy részesévé válok általa egy olyan történésnek, ami csak annak a két embernek a történése kellene, hogy legyen.
2013. dec. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/92 A kérdező kommentje:
Utolsó, ahogy mondod! Az intimitás a baba-mama kapcsolatban.
2013. dec. 4. 09:46
 54/92 anonim ***** válasza:
65%

[link]


Nekem tetszenek az ilyen akciók, pont azért, mert egy ilyen téma vita alapját képezi!

2013. dec. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/92 anonim ***** válasza:
34%
Na igen! És ebben pl. mi is a visszataszító, Kérdező?
2013. dec. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/92 anonim ***** válasza:
36%
Jaaj utolso most miert kellett ez a foto. Ha meglatja a kerdezo tuti szívinfarktust kap :)))
2013. dec. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/92 A kérdező kommentje:

Akkor sem normális...ezt úgy sem fogjátok fel! A szoptatás nem a nagy közönségre tartozik. Egy bevásárlóközpontban is találhatnak olyan helyet, ahol kevesebben látják, és nem a legforgalmasabb részen. Ha az ember látná, hogy szerencsétlen próbál minél diszkrétebb lenni, nem is lenne téma. Ha éhes etesd meg, de bocsi...azért 5 perc nema világ vége, hogy elhúuzódj egy olyan helyre ahol nem teszed közszemlére a lettőtök dolgát.


Bocsánat, szerintem ez a NORMÁLIS és nem az, amit ti állítotok. Természtets és szép dolog, anyai kötelesség amennyiben módod van rá(van tejed), de nem 100.000 ember előtt.


Sosem jutott ilyen eszembe, pedig én is szoptatok és furcsa módon nem éhezett még a kislányom.

2013. dec. 4. 22:00
 58/92 anonim ***** válasza:
34%
5 perc?? 5 perc alatt nem szoptatunk, hanem ciciztetünk, ha egy gyerek éhes, baromira nem lakik jól 5 perc alatt... É
2013. dec. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/92 A kérdező kommentje:

Szövegértés kedves utolsó?

Írom úgy, hogy TE is megértsd:

Miért nincsen arra 5 kerek perce, hogy keressen egy olyan helyet, ahol nyugisan megetetheti a babát?!

Így érted már?

2013. dec. 4. 22:49
 60/92 anonim ***** válasza:
20%
Kérdező Neked ilyen baromi sok időd van hogy CSAK a bevásárlóközpontokat tudod felhozni nyilvános helynek? jársz te máshová is?:)
2013. dec. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!