Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért kell nyílvános helyen...

Miért kell nyílvános helyen szoptatni?

Figyelt kérdés

Én is anyuka vagyok és szoptatok, de ma a bevásárlóközpont központi helyén a padoknál,egy anyuka szoptatott. Le sem volt takarva, semmi,

Kimondottan visszataszítónak találom... Nem a szoptatást..de miért kell ezt csinálni, ott ahol van kijelölt hely erre a célra???


2013. dec. 1. 16:49
 81/92 A kérdező kommentje:
22-23-24-es válasznál kezdődött a "fröccsögés" az ő szavaival élve. Előtte úgy látom nem volt semmi személyeskedés! Ne légy fáradt visszaolvasni, ha már állítasz valamit.
2013. dec. 9. 14:38
 82/92 anonim ***** válasza:
53%

12.57 hsz vagyok


Kedves Kérdező!


Irod,hogy olyan anyukától szerettél volna választ kapni,akiről(amilyenről)kérdeztél:)

Hiszen pont az "olyan" anyukák írtak neked nagyrészt !!!

Hiszen egyikük sem akarta megérteni,hogy valójában mi a te problémád, sajnos!Csak harsogják a jogaikat,hogy bárhol bármikor,bárhogyan szoptathatnak...

Egyébként ez igényesség kérdése is...illetve attól,hogy anyák lettünk,még nők is vagyunk!Nyilvános helyen mi a gyerekünkön kívül másnak csak egy idegen nő vagyunk,...máskor sem ülünk a plázában,NAV-ban stb. félpucéran,kilógó mellekkel!

A fent emlitett helyzet csak annyiban különbözik,hogy a mellünkön van egy baba...

2013. dec. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/92 anonim ***** válasza:
45%

Kedves Kérdező!

Nem kell foglalkozni azokkal, akik utálatosan válaszoltak a kérdésére. Én tisztelem Magát, hogy nem nyilvános helyen eteti a gyerekét, mivel ez az ügy csak az anyára és a kisbabájára vonatkozik.

Néhány éve az egyik rokonnál voltam látogatóba, ahol jelen volt az unokanővérem az akkor 3 hónapos kisbabájával is. Amikor a kicsi megéhezett, az anyja az ölébe vette és a vendégszobába ment etetni a gyerekét. Az egyik vendég (nő) értetlenkedett, hogy miért vonul félre a babájával, amikor nyugodtan megteheti az asztalnál, ahol beszélgettünk. Az idősebbek azt felelték, hogy ez csak a mamára és a babára vonatkozik, ránk nem. Ez így természetes, hogy ők egy csendes helyen vannak. A nő meg azt mondta, hogy ő szoptatott nyilvános helyen. Mire azt felelték, hogy az nem helyes, mert ez nagyon intim dolog. Erre a nő veszekedni kezdett és olyan kifogásokat keresett, mint a "az etetés intim dolog?"; "azt akarjátok mondani, hogy éhes maradjon a gyerek, ahol vagyunk?" meg, hogy neki is vannak jogai. Végül a bácsikám állította le őt. Közölte, hogy ez igenis magánjellegű ügy. Ő erre nevelte a lányát. Igazat adtam neki, és hozzátettem, hogy illetlenség ilyet csinálni nyilvánosan. Ha valahova akar menni az anya a babájával, akkor még előtte etesse, tegye tisztába a kicsit. Vezessen babanaplót is, hogy 1 nap alatt mennyit evett, mennyi volt a pelenkacsere. (Ezt az unokanővérem mondta nekem). Azt is megemlítettem, hogy egy gyorsétteremben egy anyuka nyilvánosan szoptatta a gyerekét, hogy sokan átültek máshova, én pedig elfordultam. Erre a nő azt mondta, hogy azok a vendégek mind bunkók voltak. Meg én is. A bácsikám mérges lett és megkérte a házigazdát, zavarja haza ezt a perszónát! A házigazda egyet értett vele és hazaküldte őt!


Ja, egy barátnőm mesélte, hogy volt olyan szülő, aki a plázában cserélte ki a gyereke pelenkáját, pont a ruhaüzlet közelében, ennyi ember előtt! Érthetetlen, hogy miért nem a pelenkázóban csinálta, pedig az pár méternyire volt!

2013. dec. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/92 anonim ***** válasza:
34%
Hát a bácsikád is egy faragatlan fráter lehetett,hogy egy épp szoptató anyát kiküldetett az étteremből.
2013. dec. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/92 anonim ***** válasza:
34%

Haha...nehogy már mi legyünk a hülyék és támadók mert a kérdező véleményével NEM értünk egyet, ami NEM lázadást jelent, pusztán ő mást gondol mint mi, és ez neki annyira nem tetszik,hogy már el sem tudja viselni...

De mint már írtam, a kérdező válaszolt többkérdésemre is az elmúlt napokban és igencsak bunkó stílusú!

2013. dec. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/92 anonim ***** válasza:
49%
Utolsó, ne alacsonyodj le az őkegyelme nagyságoskisasszonyhoz. Azért sipítozik itt napok óta mert a valóságban nincs kinek nyafizzon.
2013. dec. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/92 anonim ***** válasza:
34%

igen 86-os.... azt hiszem nincs neki jobb dolga :)

Másokba belekötni, kigúnyolni ellentmondani közben dicsekedni milyen jó anya mert még 2 hónap alatt nem került olyan helyzetbe állítólag, hogy nyilvánosan adjon enni a gyerekének!

lesz ez még így se :D

2013. dec. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/92 anonim ***** válasza:
50%

84-es: félreértetted, amit az előző válaszadó írt. A nagybácsi NEM az étteremből küldte ki az anyukát, hanem a nőt (a vendéget) küldte haza, mert bunkónak nevezte az egyik vendéget és ez nagyon illetlenség volt.


Jómagam is anya vagyok. Sosem szoptattam nyilvános helyen. Be tudtam osztani az időt, és nem adtam soha tápszert a gyerekemnek!

2013. dec. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/92 A kérdező kommentje:

Kedves 56%os! 1 kérdésedre adtam választ, de ne nyissunk ebből vitát, és arra sem személyeskedve illetve "bunkózva". Ha gondolod publikussá teszem a nevemet, és akkor úgy már TALÁN te is felfogod.

Kész vicc..,

2013. dec. 11. 13:09
 90/92 anonim ***** válasza:
39%
Kérdező. Szerintem ne alacsonyodj le ehhez az óvodás szinthez. Gúnyolódnak, mert többet nem tudnak. Ennyi.
2013. dec. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!