Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti varandosan megkeritek,...

Ti varandosan megkeritek, hogy adjak at a helyet?

Figyelt kérdés

Tomegkozlekedesen.


Egy tegnapi kerdesrol jutott eszembe, hogy oke, van, hogy nem adjak at a helyet, ilyenkor ti szoltok, hogy szeretnetek leulni? Hogy szoktak reagalni ra?



2019. máj. 25. 06:38
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
 91/105 anonim ***** válasza:
66%

Ahogy az 54%-os mondja! Az időseknek én is átadom a helyet, hisz ez a természet velejárója, hogy minden ember megöregszik, erről nem tehet. Ahogy pl az sem, aki eltörte a kezét/lábát és mankóval kell járnia. Nekik szerintem is illik átadni a helyet, ellenben a terhes nő saját maga döntött a terhességéről, az ő döntése és az ő felelőssége is.

Kedves utolsó, te pedig láthatóan nem érted az 54%-os válaszának lényegét.. A terhes nő ÖNKÉNT választotta a terhességet, tehát ő "tehet" arról, hogy terhes, innentől az egyensúlyozós mondatodnak sincs értelme. Ha nem esett volna teherbe, nem kellene az egyensúlya miatt vernyognia.

Amúgy érdekes én attól még, hogy terhes voltam, nem vesztettem el olyan szinten az egyensúlyomat, h egy kanyarban összeessek, de én biztos egy fura UFO vagyok.

Amúgy továbbra sem értem mi a probléma, senkinek sem kötelező buszra szállnia, ha ekkora gondot okoz neki a tömeg és az álldogálás.

2019. máj. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/105 anonim ***** válasza:
37%

Na jó, ennek itt már nincs értelme. Vernyogni, mert terhes, meg ő esett teherbe, ő baja. Akkor ennyi erővel minek ment focizni, ha otthon marad, nem törik el a keze.

Az meg, hogy valaki napi szinten taxival vagy saját autóval menjem munkába és haza, gondolom, érthető, miért nem reális. De ha mégse, segítek: átlag fizetés mellett költséges. És nem a minden kanyarban összeesésről volt szó, ne legyél már ennyire korlátolt. Tény, hogy a terhes nőnek máshol van a súlypontja, nehezebb kapaszkodnia és egyensúlyoznia.

2 táborra oszlottunk, az egyik azért bunkó, mert szorult belénk némi emberség és odafigyelés (nem = felmagasztaljuk és többre tartjuk a terhes nőket), a másikat fölösleges külön bemutatni, az "ő akart terhes lenni, ne vernyogjon" mindent elárul. Éljen a bunkók társadalma!

2019. máj. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/105 piroska és a farkas ***** válasza:
14%
Emberek! Jóindulatról beszélünk! Meg annak a hiànyàról...
2019. máj. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/105 anonim ***** válasza:
82%

93as, a terhes nő aki hisztizik a helyért kivel szemben mutat jóindulatot?


Mindenkinek ugyan annyi joga van leülni, senki sem különb a másiknál akár terhes akár nem.

Azt meg nem hiszem, hogy ha valaki illedelmesen megkér valakit hogy adja át a helyét mert rosszul van, akkor nemet mond. Az megint más, ha a terhesek azt hiszik hogy nekik ez alanyi jogon jár és elvárják, mert az már szemtelenség.

2019. máj. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/105 anonim ***** válasza:
68%

Ha egy oreg nenit latok a buszon belolem elojon minden empatia, ha valaki torott labbal akkor kacagok egy jot magamban h lehet bena volt foci kozben, de a szimpatia akkor is ott van. Mert a lenyeg, hogy ez visszafordithatatlan. Egyikojuk sem akart megoregebi vagy labat eltorni, ellenben aki terhes az igen is terhes akar lenni.

Meg nem talalkoztam oreggel aki alig varna, hogy a sirig oregedjen, vagy torott labuval aki hetente akarna masik testreszet eltorni.


Viszont MINDEN terhes no szabad akaratabol terhes. Ergo ha csak nem egy papucsallatka tudja mivel jar a terhesseg.

2019. máj. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/105 anonim ***** válasza:
77%

Áhá és megint témánál vagyunk, tehát aki nem ért veletek egyet az szimplan bunkó...:D Világos, tehát valaki, aki nem a te véleményed osztja, az csak egy büdös bunkó.

Nem értem miért nem tudtok kulturáltan megnyilvánulni. Érdekes azok, akik azt mondták szerintük nem kellene elsőbbséget élvezniük a terhes nőknek, nem álltak neki lebarmozni, lebunkózni, lehülyézni titeket, akik szerint a kismamákat mindenféle előny megilleti, csak mert ügyesen teherbeestek. Ti is tanulhatnatok egy kis illemet meg mondjuk megtanulhatná 1-2 ember, hogy hogyan kell a másik mocskolása nélkül kiállni a véleménye mellett!


“Vernyogni, mert terhes, meg ő esett teherbe, ő baja. Akkor ennyi erővel minek ment focizni, ha otthon marad, nem törik el a keze.”


Mondd már meg könyörgöm, neked mi nem világos azon, hogyha terhes vagy, akkor bizony azért a gyerekért te felelsz?! A te dolgod és kötelezettséged megoldani minden vele kapcsolatos problémát/teendőt. Ezt ennyire nehéz lenne felfogni?? Merem feltételezni, senki nem tartott fegyvert a fejedhez, h márpedig terhes leszel, hanem SZABAD döntésedből és szant szándékkal estel teherbe. Szóval igen, a te felelősséged elmenni a kötelező orvosi vizsgálatokra, a te felelősséged az, hogy ne dohányozz és ne igyál alkoholt a terhesség alatt, ahogy az is a felelősséged lesz, hogy neveld, etesd, ruháztasd iskoláztasd stb a saját gyermekedet! A testi épségének megóvása alapvetően a te és az apa felelőssége. Ennél jobban ezt nem lehet már körülírni! És igen, a testi épségének megóvása kategória az is, amikor még csak a hasadban van és úgy kell megóvnod. Vagy talán, ha az utcán sétálva a gyereked elengedi a kezed, véletlen orraesik és kitöri a fogát, akkor is bűnbakot keresel és ujjal mutogatsz, h hát a büdös bunkó emberek, mert miért nem párnáztok körbe a járdát? Vagy ha a zebranal piros a lámpa, de ő ennek ellenére mégis kirohan az autó elé, akkor a kocsis hibája lesz, ha elüti?? Ugye, hogy nem! Mert a te gyereked és ha tetszik, ha nem, a te felelősséged!


Amúgy szemmel lathatóan egyáltalán nem is akarod megérteni azt az egyszerű tényt, hogyha valaki terhes lesz az önszántából (jobb esetben) lesz az, méghozzá azért, mert Ő maga gyereket szeretne és mert a férjével nekiálltak “dolgozni” a témán. Vagy talán gondolod, aki elment focizni az azzal a feltett szándékkal ment, hogy jól eltörje a karját? Ellenben, aki terhes, az azzal a feltett szándékkal szexelt védekezés nélkül, hogy terhes legyen. Nem igaz hogy nem érted a kettő közti különbséget.


“Az meg, hogy valaki napi szinten taxival vagy saját autóval menjem munkába és haza, gondolom, érthető, miért nem reális. De ha mégse, segítek: átlag fizetés mellett költséges.”


És ismét: egyéni szoc.probléma. Nehogy mar a mi vagy bárki más hibája legyen, hogy X Y vagy Z anyagilag nem engedhet meg magának valami! Ti hőbörögtök itt azon, hogy féltitek a hasatokat, hogy valaki megüti a buszon és mi az, hogy nem adják át nektek a helyet, de mikor valaki meg meri mondani, hogy egyáltalán nem kötelező ám busszal közlekednetek, akkor meg vérig vagytok sértve és jönnek a kifogások, hogy hat de autózni nagyon költséges. Hát basszus, akkor most döntsd már el, hogy mi a fontosabb. Ja nem, hát ezt hogy is gondoljuk, hisz egyszerűbb elvárni mástól, hogy akár a saját testi épségét kockáztassa, csak hogy ti leülhessetek.. Nyilván igazatok van és ti aztán nem vártok el különleges bánásmódot. Főleg azok a kismamák nem, akik ordítózva követelik a helyet a buszon/villamoson vagy azok, akik pofátlanul beelőznek másokat és a végén még ők vannak felháborodva.

2019. máj. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/105 anonim ***** válasza:
23%

Jezusom. Ti direkt ferditetek vagy a szovegertes nem megy?! Senki nem mondta, hogy a terhesseg betegseg. Es aki terhes nemcsak maganak terhes, hanem pl neked is. Mert a most terhes nok gyerekei lesznek a jovo adofizetoi. Bar oszinten szolva itt mar csak az atom segithet es ha elolrol kezdjuk az evoluciot, mert fortelem, ami itt megy par embernel.


Tehat ha valki direkt teherbe esett de emiatt nehezebben tartja a vizeleltet mar egy ido utan mikor nagy a hasa, az maganak akarta es pisiljen be pl egy nyilvanos wc-nel te nem engeded elore, habar jobb allapotban vagy es kibirnad?


Itt nem arrol van szo hogy MINDENKINEK at kell adnia a helyet. Itt arrol van szo, ha tok egeszseges vagy, nem faj semmid es az orrod elott kapaszkodik egy terhes no vajon mi az ami arra kesztet, hogy nezd azt ahogy 10 kilo sulyfelesleggel (es ki tudja mivel meg amit nem latsz pl magas vernyomas, cukor stb) szenvedjen allva egy 40 fokos tomott buszon. Persze mindenki ugy el, ahogy akar, de azert mikor tukorbe nezel, ne hidd, hogy jo ember vagy.

2019. máj. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/105 piroska és a farkas ***** válasza:
32%
ÉdesjóIstenemamennyekbengyerele. Hàt fogjàtok màr fel, hogy TELJESEN MINDEGY, hogy vki önszàntàból van- e egy bizonyos àllapotban vagy épp megsérült vagy megöregedett...az ember egyszerűen àtérzi, hogy az adott illetőnek most vszínűleg terhesebb, sőt esetleg veszélyesebb az utazàs àllva, és ezért, PUSZTÀN JÓINDULATBÓL felajànlja a helyét.
2019. máj. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/105 anonim ***** válasza:
56%

ezusom. Ti direkt ferditetek vagy a szovegertes nem megy?! Senki nem mondta, hogy a terhesseg betegseg. Es aki terhes nemcsak maganak terhes, hanem pl neked is. Mert a most terhes nok gyerekei lesznek a jovo adofizetoi. Bar oszinten szolva itt mar csak az atom segithet es ha elolrol kezdjuk az evoluciot, mert fortelem, ami itt megy par embernel.



Tehát akkor a te logikáddal élve Lakatos Eszmeraldának nem kell átadni a helyünket, mert ő és a gyerekei soha az életben nem fognak dolgozni, de pl Árja Máriának pattanjon mindenki, hiszen az ő gyerekei majd adófizetők lesznek?

2019. máj. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/105 anonim ***** válasza:
23%
Mondjuk en nem vagyok rasszista es minden kismamanak atadom a helyet. Te viszont nem tudom miert erolteted, nem megy ez neked. Maradj kicsinyes es onzo. Nekem nem faj. Nem az en lelkem szegenyes, rasszista, onzo es rosszindulatu.
2019. máj. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!