Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti varandosan megkeritek,...

Ti varandosan megkeritek, hogy adjak at a helyet?

Figyelt kérdés

Tomegkozlekedesen.


Egy tegnapi kerdesrol jutott eszembe, hogy oke, van, hogy nem adjak at a helyet, ilyenkor ti szoltok, hogy szeretnetek leulni? Hogy szoktak reagalni ra?



2019. máj. 25. 06:38
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/105 anonim ***** válasza:
59%
azért, mert nem mindegy, hogy eltörik a csuklód, ami pár hét alatt gyógyul, vagy a hasraesés következtében beindul a szülés és szülsz 26 hétre egy koraszülöttet...
2019. máj. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/105 anonim ***** válasza:
36%

"Miért csak a terhesek testi épsége a fontos? "


Mert ha ő sérül, kettő sérül. Rossz eséstől elvetélhet vagy koraszülhet.


"Masreszt van a legtobb buszon kijelolt kismamas hely. Hol itt a kerdes? Gondolom ritkan utazik 5 kismama egy buszon."


Ha nem pont jellemzően azt foglalnák el, nem lenne gond.


Nem állítottam fel senkit terhesen, pedig nehezemre esett állnom, de a közöny bosszantott.

A legjobb az volt, amikor én nagy pocakkal, mellettem a 3 éves akit gyógytornáról vittem haza. Hátamon hátizsák, kínlódva egyensúlyozunk, fogom a gyereket is, hogy ne essen el... erre feláll miss tonna donna, beletérdel az oldalamba, majd fennhangon beszól, hogy álljunk már arrébb, mert nem tud leszállni

2019. máj. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/105 anonim ***** válasza:
30%
Hát én még nem láttam helyért kiabáló meg veszekedő kismamát, idősebb nőt viszont már igen. Akinek meg az illem egy gyenge próbálkozás ott már viszont baj van.. Szóval neked viszont erősen ajánlom figyelmedbe az etikettet. Az igaz hogy, nem csak egy terhes ütheti meg magát hanem akárki más is, ami szintén egy szerencsétlen dolog. Nálam nem az verte ki terhesen sem a biztosítékot hogy, nekem nem adták át a helyet, nem is voltam rászorulva, ha volt hely leültem, ennyi. De amikor fel száll valaki járó bottol/kerettel. És ha van benned annyi hogy, te terhesen fel állsz azért hogy ő leüljön közbe meg másnak eszébe sem jutna. Itt kezdődik az illem,ami sok emberből hiányzik.
2019. máj. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/105 anonim ***** válasza:
66%

Annak a válaszolónak intézve, aki szerint ha valaki unott fejjel nyomkodja a telefonját, annak "biztos" fáj valami, azért ül... * irónia ON *

Én kifejezetten elő szoktam venni a telefonom, és unott fejjel nyomkodom, ha fáj valamim, hogy esetleg eltereljem a figyelmem róla. Legtöbbször nem szeretek látványosan szenvedni, pofákat vágni meg átkarolni a hasam, hogy ha fáj.

Én alapból átadom a helyem idősebbnek, törött lábúnak, kismamának, nőnek kisgyerekkel, ha az a gyerek nem mászik bele rögtön a személyes terembe követelőzve;

de most pl 6. hete fáj a bokám, be is van dagadva (igen, voltam vele orvosnál), és bizony amikor 20 percet utazok villamoson/buszon vagy metrón, akkor engedtessék meg, hogy leüljek, pedig csak 25 éves vagyok, életerős nő ugyebár.

Alapvetően nem értek egyet azzal, hogy minden egyéni szociális probléma, de a követelőzést és nagy hangon megmondást utálom, mivel tényleg nem lehet tudni, hogy mi a másiknak a gondja. A kismama, megértem, ha fél a fékezéstől, de ha annyira retteg, tényleg használjon taxit. Én ülésről is estem már ki, akkorát fékezett a busz...

Nem mindenki más felelőssége a magzat, hanem az anyjáé! Nem lehet a buszsofőrt, a megannyi utast, a közlekedést, a közlekedési lámpát, a villamos szűk folyosóját hibáztatni, ha baj történik. Persze, ha valaki direkt fellök, akkor az más - ami szintén megtörténhet, de ez is megoldható taxival. Ha nincs arra pár ezer forint... Hát, én nem szeretek senki pénztárcájában nyúlkálni, de ha az is megterhelő összeg, akkor nem tudom, mire vállaltak gyerekeket. Nálam csak a macska egy hirtelen betegsége (már meggyógyult :-)) került kerek magyar 20 ezerbe, amit hirtelen aznap kellett kifizetni.

A kiabálásról: egyszer a 4/6-on utaztam, vagy 3 nagy bőrönddel. Megnéztem volna az utasok arcát, ha azzal beállok egyébként valahova. Így becsomagoltam magam az egyik magasított ülésre, rajtam az összes bőrönd. Egész elbambultam, nem aludtam jól előző este, nem is nagyon koncentráltam a körülöttem lévő világra. Egyszer csak arra lettem figyelmes, hogy egy idősebb (50-es, max 60) nő kiabál velem, hogy mit képzelek magamról, hogy nem adom át a helyet egy idős nőnek, aki bottal áll. Amíg lenéztem a botra (amit a legtöbb utas eltakart) és körbepillantottam kb 2-3 másodperc alatt, hogy az alacsonyabb üléseken szintén fiatalok ültek, srácok, lányok egyaránt, valamiért mégis engem szúrt ki, újból üvöltözött velem, hogy mit képzelek magamról, még mindig nem állok fel. Nem szóltam egy rohadt szót sem, hanem megvárták, amíg lehámozom magamról az összes bőröndöt, és mindenkit kb félrelökve arrébb rakom őket a folyosóra. Aztán leült a hölgy. Ebből az esetből nekem az maradt meg egyedül, hogy mekkora bunkó volt az idős nő, nem pedig az, hogy én mekkora gyökér vagyok, hogy nem adtam át rögtön a helyet. Ennyit erről.

Szerintem figyelni kell egymásra, de nem várhatja el senki, sem kismama, sem idősebb, hogy körülötte forogjon a világ. Szépen meg lehet kérni a másikat, hogy segítsen, hisz szívesen teszem és szerintem sokan mások is, de arra alapozni, hogy úgyis átadja valaki a helyet, aztán megsértődni, ha mégsem, nos... erre nem igazán jogosult senki. Ha félünk, akkor ott a taxi vagy a gyaloglás vagy a kocsi.

2019. máj. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/105 anonim ***** válasza:
70%

#42: Gratulálok a rendkívül intelligens válaszodhoz.

Vártam már mikor kezd el valaki mocskolódni, csak mert tehetetlenségeben ez az egyetlen gyenge eszköz jut eszébe. Saját szegénységi bizonyítványod, na se baj.

Tehát akkor, ha jól értem: szerinted tök mindegy és lényegtelen kis apróság, ha valaki eltöri a csuklóját, nem számít, hisz úgyis begyógyul. Szóval nyugodtan szenvedhet bármiféle sérülést, az kit izgat. Na de ha a terhes nő....hát nehogy már. Minden ember egyenlő, mindenki elsősorban magát és a saját testi épségét félti a legjobban, tehát igen, te lehet le sem sz*arod, hogy valakinek eltört a csuklója, de ez is csak teged minősít. Biztos nehéz felfogni, de a kismama felelőssége a hasában növekedő gyerek, senki másé!! Tehát, ha félti h baja esik, mert állnia kell a buszon, akkor nem kell felszállni arra a nyamvadt buszra, van más, biztonságosabb opció, lásd kocsi, taxi. :)

Egy fizetett szolgálatást pedig hadd vegyen már mindenki igénybe és hadd ne kelljen már még ő rosszul érezze magát, amiért havi 9500 Ft-ért le akar ülni, mert épp “csak” fáradt, rosszul van, faj a lába stb.

2019. máj. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/105 anonim ***** válasza:
38%

“Mert ha ő sérül, kettő sérül.”


Ja, szóval ez lenne a nagy erv?? Hogyha ő sérül, kettő sérül, ezért mindenkitől elvárt, hogy inkább a saját testi épségét kockáztassa egy esetleges baleset során egy vadigennel szemben, aki iránt egyként semmiféle felelőséggel nem tartozik?! Nem is értem. Azt kéne felfogni, hogy a terhesség egy saját szándékból, akaratból létrejött állapot, nem a szomszéd, nem Julcsika és nem is az utcán sétáló emberek döntése és felelőssége! Ha valaki félti a hasát, akkor gondoskodjon a biztonságáról ő maga és ne mástól varja el, ilyen egyszerű!

2019. máj. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/105 anonim ***** válasza:
55%

Végtelenül szomorú ennyi önző, buta embert látni :( És akkor csoda, hogy a fiatalokat, akiket az ilyenek neveltek, olyanok, amilyenek...

Én büszke vagyok rá, hogy a szüleimtől azt tanultam, az idős, várandós, beteg emberre tekintettel illik lenni, és nem a pirospacsitok határozza meg az életem meg a boldogságom.

2019. máj. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/105 anonim ***** válasza:
37%

48!


Neked nagyon nem megy az értő olvasás. Senki nem volt öntő a válaszadók közül.

2019. máj. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/105 anonim ***** válasza:
60%
Az önző és buta jelzőt, ami ismét csak személyeskedes és a másik szidása meglepő módon (mondjuk hülyézés utan tőled többet nem is vartam) a terhes nőkre is érted ugye? :) Hisz ők is pontosan ugyanolyan önzők és buták a te szavaiddal elve, hisz ilyen alapon ők is csak saját magukkal vannak elfoglalva és csak a saját testi épségüket féltik, a másik kit érdekel! Ha ez nem önzőség, akkor nem tudom mi az.
2019. máj. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/105 anonim ***** válasza:
74%

Bár azt halkan megjegyzem, nem tudom miért lenne bárki önző azért, amiért igénybe mer venni egy fizetett szolgáltatást, az az lemerészel ülni a buszon... De ha már mindenképp annak akarod nevezni ám legyen, de akkor nem csak a nem kismamákat érinti ez a jelző, hanem ugyanúgy őket is.

Egyébként pedig en alapjáraton nem tartom önzőnek azt, ha valaki leül a buszon és nem pattan átadni másnak a helyet. Ugyanilyen alapon a terheseket se tartom önzőnek (bár ők elvárnák h más kockáztassa a saját testi épségét, csak h neki ne kelljen, na mindegy), szimplán csak annyi, hogyha félti a hasát, akkor üljön autóba, ahol garantáltan le tud ülni..

2019. máj. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!