Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti varandosan megkeritek,...

Ti varandosan megkeritek, hogy adjak at a helyet?

Figyelt kérdés

Tomegkozlekedesen.


Egy tegnapi kerdesrol jutott eszembe, hogy oke, van, hogy nem adjak at a helyet, ilyenkor ti szoltok, hogy szeretnetek leulni? Hogy szoktak reagalni ra?



2019. máj. 25. 06:38
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
 101/105 anonim ***** válasza:
65%

“Es aki terhes nemcsak maganak terhes, hanem pl neked is”


Legalább zöldségeket ne beszelj már. Akkor tisztázzuk még egyszer, mert láthatóan sokaknak problémát jelent felfogni, de tovabbra is mindenki MAGÁNAK szül. Engem kicsit sem foglalkoztat, hogy ki miért vállal gyereket vagy egyáltalán vállal-e, mert ez az ő MAGÁNÜGYE, az ő felelőssége, a saját, szabad döntése! Én is ugyanúgy dolgozom és adózom is, mint a kisangyal, de véletlen sem azért szültem, hogy odadörgöljem a másik orra alá, hogy “Én bizony neked is terhes vagyok, mert majd az én gyerekem is fog adózni, szóval sürgősen add át a helyedet”... Ez még viccnek is rossz. Eleve egyáltalán nincs arra semmi garancia, hogy X vagy Y gyereke itt fog maradni és ide fog adózni, simán lehet h lelep külföldre aztán majd odaadózik. Szóval ez elég idióta kifogás. Arra sincs biztosíték, hogy felnőve tisztességes állampolgár lesz abból a gyerekből, nem pedig egy hazug, bűnöző, aki majd pont h adót fog csalni. Tehát hagyjuk ezt a szomszéd Piroska nekem is terhes badarságot.

Semmi közöm az ő gyerekehez, ahogy senki máséhoz sem és másnak sincs az enyémhez pl.

És óriási különbség van aközött, hogy valaki magától úgy dönt átadja a helyét és aközött hogy egyes kismamák alanyi jogon követelik az elsőbbséget tömegközlekedésen, orvosnál, boltban stb. Itt szó nem volt jó indulatról, itt arról volt szó, hogyha valaki le merte írni, hogy szerinte egyáltalán nem jogos, hogy a kismamák elsőbbséget akarnak maguknak ezért és ezért és ezért, az kapásból le lett barmozva, hülyezve, ja és persze bunkózva. Azért látszik a színvonal.. Leírtuk normális érvekkel, hogy szerintünk miért nem jogos elvárni és alapnak tekinteni, hogy egy kismama láttán fejvesztve átadjuk a helyünket és az a reakció, h micsoda bunkók vagyunk. Igen és azok az orvosok és nővérek is bunkók, akik nem engedik előre a terheseket meg azok is, akik szimplán “csak” fáradtak 8-10 óra meló után és szeretnének leülni és mondjuk nem árgus szemekkel azt lesik, hogy mikor, hol száll fel egy kismama. Mindenkinek megvan a maga gondja/baja/nyűgje, azokat miért hagyjuk figyelmenkívül?? Ja, mert az hogy valaki baromi szarul érzi magát, hanyingere van, nagyon fáj valamije vagy éppen hullafáradt nem feltétlen látható szemmel, mint egy nagy has..? És ezért az ő gondjuk máris elhanyagolható? Az már senkit nem izgat? Ő megsérülhet, eltörheti valamiét nem számít. Ha valaki úgy dönt átadja a helyét egy terhes nőnek, szíve-joga, ahogy a másiknak is szíve-joga a saját gondjaival foglalkozni és a havi tízezres bérletért cserébe leülni. De azért számomra elég nonszensz, hogy valaki önszántából gyereket vállal, majd veri a seggét a földhöz, hogy ő neki miért nem adják át a helyet és terhesen vagy épp utólag egy ilyen kérdés kapcsán idejarkal, hogy lehordja és lebunkózza az embereket, hogy miért nem pattannak neki egyből, miközben lehet nekik is megvolt a saját indokuk, amiért ülni merészeltek a buszon. Olyan is létezik ám, h valaki zenét hallgat, néz ki az ablakon, bóbiskol vagy jatszik a telefonján és baromira nem azt figyeli, h van-e terhes nő a buszon. Mondjuk az nem tudom miért nem jut el sokak agyáig, hogy nem csak busszal, villamossal és metróval lehet közlekedni, hanem van ám autó is és taxi is, ahol még le is tudsz garantáltan ülni (hisz úgyis az sokak nagy szívfájdalma), akkor megint csak mi vagyunk a bunkók, mert hát az milyen költséges már, mégis h gondoljuk. :’D Na szóval igen, kifogást mindenre lehet találni. A buszon utazók bunkók, mert nem adját át automatikusan a helyüket, aki helyette javasolja az autót, az meg azért bunkó, mert hogy hogy gondolja, hogy ő többet fog költeni, hisz annyira akkor mégsem olyan fontos, hogy le tudjon ülni. A lényeg, h legyen mindig akit szidni..

2019. máj. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/105 anonim ***** válasza:
97%
De sokan ráérnek itt veszekedni. 😃 A tömegközlekedés egy örök vita téma. Én is voltam, és jelenleg is várandós vagyok. Ha van hely leülök, ha nincs így jártam. Ha nagyon rosszul vagyok max megkérek valakit szépen hogy adja át a helyét. (Bár erre pont nem volt példa, arra már volt hogy, elkapott a hányinger az émelygés és inkább leszálltam és leültem a megállóba, mikor jobban voltam felszálltam egy másikra.) Ha meg valaki önként átadja akkor meg persze van az emberbe hála, szépen meg köszönni és annyi. Mit kell ezen vitatkozni. 🤦‍♀️
2019. máj. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/105 anonim ***** válasza:
27%
Valoban egyetértek azzal, hogy azt nem lehet tudni, a másik miért ül. NADE EGY EGÉSZ VILLAMOSNYI EMBERNEK nem lehet valami olyan baja, ami miatt SENKI nem adja át a helyet! Egyébként terhesen én is adtam át POCAKKAL a helyemet egy néninek, mert láttam, hogy alig bír állni! Ennyi!
2019. jún. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/105 anonim ***** válasza:
41%
De egy egesz villamosnyi embernek is meglehet a saját baja! Igen, bizony mindenkinek megvan a saját gondja/baja, lehet rossz kedve, fajhat a feje/lába, de szimplán lehet 8-10-12 óra munka után FÁRADT! Hihetetlen ugye, hogy nem csak a terheseknek lehet bajuk..?
2019. jún. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/105 anonim ***** válasza:
0%
Nem lehetsz ennyire pesszimista :Dddddddd
2019. jún. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!