Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti varandosan megkeritek,...

Ti varandosan megkeritek, hogy adjak at a helyet?

Figyelt kérdés

Tomegkozlekedesen.


Egy tegnapi kerdesrol jutott eszembe, hogy oke, van, hogy nem adjak at a helyet, ilyenkor ti szoltok, hogy szeretnetek leulni? Hogy szoktak reagalni ra?



2019. máj. 25. 06:38
 61/105 anonim ***** válasza:
34%
Elképesztő egy-két válasz. De ti tudjátok. Ha ennyire fáj átadni a helyeteket ne tegyétek. Majd utolér a karma. :D
2019. máj. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/105 anonim ***** válasza:
62%

#62: igen pont úgy, ahogy azokat is, akik elvárják, hogy masok nyugodt szívvel kockáztassák a saját testi épségüket egy vadidegen miatt, csak mert annak sikerült teherbeesnie és aki szerint lényegtelen dolog, ha a másik pl eltöri valamelyik testrészét, hisz az majd úgyis meggyógyul, nem számít..:)

Mondjuk azt nem gondoltam volna, hogy valakinek újdonság, hogy a hasában levő magzatert kizárólag ő és parja felelős, senki más..🤷🏻‍♀️

2019. máj. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/105 anonim ***** válasza:
74%
Azért a magzatvíz elég jó ütéstompító, hisz arra is lett kitalálva. Tehát annak, hogy egy buszon elszenvedett esés miatt hal meg egy magzat, az esélye minimális. Ennyi erővel aki terhes fel se keljen az ágyból mert pl a fürdőben is elcsúszhat, és akkor kit hibáztatna?
2019. máj. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/105 anonim ***** válasza:
74%

"ha a terhes nő elesik, a baba meghalhat"

Akkor a terhes nőnek az a legjobb, ha otthon marad, agyban fekve, max a wcre megy ki, de inkabb azt se, mert még elesik a végén. Baxus, ha olyat fékez a busz, hogy valaki elesik, akkor ha ül se ússza meg, neki eshet az ülésnek, vagy valaki épp a hasára esik rá.

2019. máj. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/105 anonim ***** válasza:
85%

Akik itt a "tisztelettel" jönnek, nekik mondom, hogy az kétirányú dolog. Nem fogok senkit se tisztelni aki üvöltözik velem, vagy mocskol engem. Tényleg őszintén nem értem, hogy mi a baj egy egyszerű kéréssel. Ha annyira le akartok ülni, miért nem tudjátok kinyitni a szátokat és udvariasan megkérni valakit? Néma gyereknek az anyja se, ugye. Azt meg teljesen nonszensznek tartom, hogy elvárjátok, hogy mindenki aki utazik folyamatosan árgus szemekkel lesse, hogy van-e terhes nő vagy idős a közelében. Bár gondolom ha megbámulnának akkor meg az lenne a baj.

Ja és ha már tisztelet, az a csupa szív és kedvesség válaszoló aki itt tonna donnázik, honnan tudod, hogy ő nem volt terhes?

2019. máj. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/105 anonim ***** válasza:
17%

" Ja és ha már tisztelet, az a csupa szív és kedvesség válaszoló aki itt tonna donnázik, honnan tudod, hogy ő nem volt terhes?"


Micsoda álszentség! :)

Azt ne mondd már, hogy te kedvesen becéznéd, esetleg még meg is simogatnád azt, aki majdnem átgyalogolt rajtad és a kisgyerekeden.

Tisztelet? Mire fel?

Egyébként pedig megkapta, hisz jól nevelt emberként annak ellenére se válaszoltam neki bunkón vissza, hogy ő minősíthetetlenül viselkedett.

2019. máj. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/105 A kérdező kommentje:
Jol ertem, hogy van, aki osszehasonlitja azt, amikor egy babat varo no elesik azzal, ha egy atlagos kondiban levo ember esik el? Termeszetesen egyik sem kivanatos eset, de aki ezt mo dja, az elgondolkozott azon, hogy az esestol akar a baba elete is veszelybe kerulhet?
2019. máj. 25. 17:15
 68/105 anonim ***** válasza:
78%

Kérdező!


Nem, nem azzal lett összehasonlítva. A terhes nőn látod, hogy terhes. De máson egyáltalán nem biztos, hogy látod, mi a baja. Az egyik valaszado pl írta, hogy az egyik láb a amputált. Nem látod, ha nadrágban van. Attól, hogy neked ránézésre átlagos kondiban van, nem biztos, hogy úgy is van.

A lényeg az lett volna, hogy nem kell senkit leordítani, meg bunkózni vele, ha nem áll fel, mert ott egy kismama, hiszen hacsak nincs röntgen szeme valakinek vagy természetfeletti adottsága, hogy mindent tudjon, fogalma nem lehet róla, hogy a másik miért ül. Még lehet kérni bárkit szépen, udvariasan, hogy adja át a helyét, mert terhes/rosszul van/akármi az, aki kéri. A másik meg majd eldönti, hogy átadja e, vagy sem. Akinek semmj baja, at fogja adni. De önmagában azért, mert valaki terhes nincsenek előjogai. Nem jár neki ezert biztos ülőhely, nem kötelező előre engedni a sorban, stb. De, ha valaki úgy látja jónak, megteheti.

2019. máj. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/105 anonim ***** válasza:
83%
Nem értem ezt a dolgot. Honnan kéne nekem tudni, hogy xy terhes? Nem, nem úgy utazok, hogy minden megállónál csekkolom a felszállókat, nem vagyok forgalomszámláló. A saját dolgommal törődök és ha ez azt takarja hogy nyomkodom a telóm vagy bámulok ki az ablakon, akkor sincs senkinek semmi köze hozzá. Ha valaki megkér, akkor átadom a helyem, de nem fogok ezen stresszelni minden alkalommal amikor felszállok egy buszra.
2019. máj. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/105 anonim ***** válasza:
44%
Nekem mindig átadták. Most is ha felszállok a két gyerekkel, mindig átadják a helyet a gyerekeknek. Babakocsit is segítettek feltenni, levinni.
2019. máj. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!