Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Megálltam a sárgánál és...

Megálltam a sárgánál és anyukám belémjött hátulról. Szerintetek melyikünk a hibás?

Figyelt kérdés
Egymás után mentünk Anyával, én megálltam a sárgánál, majd pár másodperccel később hatalmas csattanás és anyukám belémjött hátulról. Kb. egy métert tolt előre engem, be a kereszteződésbe. Az ő autójának az eleje totálkáros lett, leszakadt az egész eleje és nem is tudott továbbmenni. Az enyémnek csak kicsit nyomódott be a hátulja az övéhez képest. Tudom hogy hivatalosan anyukám lenne a hibás, de én úgy érzem hogy én is hibáztam, mert azon a sárgán már át kellett volna menjek, mivel lendületben voltam.

#autó #baleset #lámpa #belém jött
2019. nov. 3. 02:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
61%

" Tudom hogy hivatalosan anyukám lenne a hibás, de én úgy érzem hogy én is hibáztam, mert azon a sárgán már át kellett volna menjek, mivel lendületben voltam."


Akkor mi a kérdés?

Az, hogy meg lehet-e játszani, hogy a biztosítód fizessen?

2019. nov. 3. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A KRESZ azt irja, hogy minden körülmény között olyan követési távolságot kell tartani, hogy az előtted haladó jármű vészfékezése esetén is meg tudj biztonságosan állni. Persze a valóságban ez kicsit más a fékezési hullám logaritmikus jellege miatt, ha sok autó érintett pl. pályán. Az általad vázolt helyzetben viszont egyértelműen anyukád lesz a hibas, akkor is ha balf.sz voltál és simán át lehetett volna menni a sárgán.
2019. nov. 3. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád a vétkes. Egyfelől tartjuk a követési távolságot, másfelől legyünk csak reálisak. Az autóval nem csak a közlekedési lámpák miatt lassítunk. Nekem pénteken volt, hogy egy kutya szaladt ki elém. Meg tudtam állni és a mögöttem jövő is. Teljesen mindegy is, hogy mi az ok.
2019. nov. 3. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen anyukád volt a hibás. Ha nincs casco és a köteleződre akarjátok megcsináltatni anyukád kocsiját, akkor nagyon jó mesét kell kitalálnotok.
2019. nov. 3. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%
Amellett, hogy illene belenézni a visszapillantóba fékezésnél, ez 100% anyád hibája, ráadásul nagy eséllyel nem is fékezett egyáltalán, a leírás alapján
2019. nov. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Féktávon kívül kaptad a sárgát, mert meg is tudtál állni, ő a hibás.
2019. nov. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha aza cél, hogy anyád kárát kifizesse a te biztosításod, akkor kb valami oylasmit kell kitalálnotok, hogy te hírtelen hátramenetben beleronygoltál a pirosnál éppen álló anyukád autójába...


Kérdés hogy el hiszik-e nektek.

Szerintem mivel hogy anya.gyerek viszony áll fent, tuti egyből arra gondolnak hogy biztosítási csalás történik:)

2019. nov. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Arra gondoltunk hogy legalább az enyémet fizetné anyukám biztosítója, azt gondoltuk hogy fordítva nem. Az a gond, hogy egy háztartásban élőknek nem fizet a biztosító. Akihez vittem az autómat megcsináltatni, ezt ő mondta. 5: Fékezett, csak későn. Máskor is mindig utolsó pillanatban szokott fékezni.
2019. nov. 3. 10:52
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Az anyukád a hibás,olyan követési távolságot kell tartani hogy meg tudjon állni ha az előtte lévő fékez,az mindegy hogy azt hitte hogy átmész a sárgán vagy nem,bármi miatt fékezhetsz és neki mindig meg kell tudni állnia.A ráfutásos eseteknél 99%-ban a hátsó a hibás,követési távolságot be kell tartani és kész
2019. nov. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Azon a sarganznem kellett volna átmenned, teljesen jól csináltad. Édesanyád meg tanulja meg a vezetéselmélet fizikai oldalát is, különben meghalhat legközelebb egy másik helyzetben, ahol szintén ismerni kéne a fizikát.


Ha akarjátok, utólag még mindig elfelezhetitek magatok közt az anyagi részét a dolognak, a biztosítás többletét is, az anyukád kocsijn esett kárt is.

2019. nov. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!