Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A gyalogosok miért sétálnak...

A gyalogosok miért sétálnak egy zajos hídon csúcsforgalomban?

Figyelt kérdés
Azért zavar, mert elképesztő szűk a gyalog/bringaút, de egyébként nem is értem, mert általában az emberek nem szeretnek gyalogolni, hanem inkább tömegközlekedésre szállnak.
márc. 8. 11:03
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/130 anonim ***** válasza:
74%

Mert megtehetem. Érdekel engem, milyen szűk a gyalog+bringa út? Majd lassít a biciklis, hogy biztonságosan ki tudjon kerülni. Na meg van neki egy kötelező tartozéka, amit csengőnek hívnak, és használni is tudni kéne. Nem egy bonyolult szerkezet, nem olyan bonyolult eldönteni, mikor indokolt a használata, direkt azért nem hallgatok zenét séta közben, hogy halljam. Jól nézünk ki, hogy amíg sokan (totál tévesen) rendszeresen azért izélnek, hogy a biciklisnek is legyen kresz oktatás, a biciklis számonkéri a gyalogost, hogy mikor honnan hova miért megy. :D

Nehogy már ne tehessem ki a lakásból a lábam és csavarogjak céltalanul, mi ez, önkéntesrendőr-állam???

Arról nem is beszélve, hogy lehet ezt szépen burkolni, hogy "keskeny a gyalog+bringa út", de b*sszátok már meg, olyan hídon, ahol a kerékpárosnak külön sávja van is a járdán jönnek nekem, többet nézek hátra, mint előre, a Szabadság híd az egyik legrövidebb Budapesten, van bringasáv az úttesten, kerek 5 perc alatt átkelek rajta, és a múltkor 10 biciklis zúgott el mellettem életveszélyes tempóban-oldaltávban, és csak 1 (!) használta a csengőt. A rollereseket direkt bele sem számoltam. Ne szórakozzunk már. Ne a gyalogosokat kérdőjelezzük meg. Aki bármilyen közlekedési eszközt használ, az tanuljon meg közlekedni, vagy épphogy ő maradjon otthon!

márc. 10. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/130 anonim ***** válasza:
74%
Én csak azért sétálok ott, hogy téged bosszantsalak.
márc. 10. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/130 A kérdező kommentje:

Nem erre volt kihegyezve, hogy zavar, persze, hogy zavar, de nem ez volt a lényeg.


A Szabadság híd csendes, a kilátás róla pedig az, amit a legtöbb ember keres, Budapest belső, szép része, nevezetességei. Ezen kívül rövid és közvetlen a két oldalán vannak egyetemek és minden egyéb. Ott konkrétan érthető, hogy miért sétálgatnak emberek. Ott a tömegközlekedési hálózat is kiadja, hogy hogyan kerülnek oda és érthető is, hogy miért akarnak ott lenni.

Azonban kerékpársáv nincs, csak egy bazi keskeny autósáv a villamossín mellett. Ott érthetőbb a járdázás, persze lassan kellene menni, 10 körül, kocogótempóban. Nem 20-30-cal, ahogy sokan.


De hogy a másik hídra miért és hogyan... Átlagember fejével gondolkozva ugyanolyan rossz, mint a Könyves Kálmán körút, és tényleg nem igazán adja ki... Még esetleg a Csepeli HÉV-től egyes irodákig, de már a másik HÉV-től a messzebbi irodákig szívás. Otthon nem kellemesebb neki, a zöldben, ha már onnan jött be?

márc. 10. 08:46
 54/130 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem ha eleget várunk, akkor megpukkadsz a sok sétáló gyalogostól és nem fogsz több kommentet írni ide.
márc. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/130 A kérdező kommentje:
Ti szoktatok random helyen sétálni, ami rettentő zajos és szűk úgy, hogy leszálltok valamiről, majd a következő megállóban visszaszálltok rá?
márc. 10. 15:58
 56/130 anonim ***** válasza:
100%
Ha már nem kapok levegőt a tömegnyomortól, simán. Ha egy ciginél hosszabb időt kell várnom valamire, akkor sétálok 1-2 megállót, és felszállok talán a következőre, de van, hogy ebből az lesz, hogy egy órát sétálok, és mégsem tömegközlekedem. Az a baj, hogy te abból indulsz ki, hogy a gyalogosnak kényelmesebb a tömegközlekedés, ezért használja azt. Na, hát én például ezzel nem értek egyet, és nekem ne mondja meg senki, hogy menjek tömegközlekedéssel, ha sétálni van kedvem. Mert ugye ha olyan kedvem van, a hagymát is hagymával eszem. Nem jóskapista a gyakorin fogja megmondani, hogy mikor hogyan menjek hova, csak mert ő biciklis. Gondolom ha autót vezetnél, akkor az zavarna, hogy van bárki előtted, mögötted meg melletted is.
márc. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/130 anonim ***** válasza:
74%

58# A kérdezőnek az is probléma, ha valaki tömegközlekedik, azt sem érti, miért várnak a pótlóbuszokra stb.

Többször leírta ezt is. Most nem olvasok vissza hol, meg egy csomó hozzászólás törölve is lett.

A lényeg, hogy a hídon való séta is zavarja, a tömegközlekedőket sem érti, csak az van rendben ha valaki biciklizik.

És nem érti, hogy mindenkinek van valami oka rá, ha a zajos hídon akar átkelni gyalogosan, éppenúgy, mint egy biciklisnek is.

Felesleges válaszolni neki, mert senki sem érti a gondolkodásmenetét és szerinte mindenki más sekélyes gondolkodású, mert nem nézünk e probléma ( mármint a gyalogosok a hídon ) mögé.

Eleinte vicces volt, de már unalmas.

Most törlöm is a megválaszoltjaim közül, hogy ne lássam, ha újabb hozzászólás van.

márc. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/130 A kérdező kommentje:
Ha az ember tizenéves kora óta tapasztalja és megszokja, hogy aki nem autóval megy, az zömében tömegközlekedik, aki pedig tömegközlekedik, az nem sétálgat, olyannyira, hogy 1 megállóra is felszáll a villamosra, ha pótló van, a pótlót minden körülmények között megvárja és évtizedekig alig lát embert, aki ez alól kivétel lenne, akkor elgondolkozik, hogy miért Budapest egyik erre legkellemetlenebb helyén lehet állandóan gyalogossal találkozni, még mínuszban vagy esőben is.
márc. 10. 16:15
 59/130 A kérdező kommentje:

Az oké, hogy irgalmatlanul tahó vagy, de egyértelműen nem tudod értelmezni, amit írtam.



Rettentő ritka a tömegközlekedés helyett gyalogló ember Budapesten. Vagy nem Budapesten laksz, vagy nem vetted észre, de a tahóságod mellett mindenesetre szöveget se tudsz és nem is akarsz értelmezni.

márc. 10. 16:24
 60/130 anonim ***** válasza:
100%
Az tényleg ritka, én például még nem is láttam embert budapesten, csak buszon. Kihaltak az utcák, mintha minden nap világjárvány lenne!
márc. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!