Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek megint lesz...

Szerintetek megint lesz nyelvvizsgamentesség?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 9. 16:03
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/83 anonim ***** válasza:
A népszavás írás nagyon érdekes volt. Sok igazság volt benne. Ellenben megdöbbentő, hogy egyesekben milyen ellenszenv van a mostani kéréssel kapcsolatban. Pedig ebben a helyzetben sokkal indokoltabb, mint a tavalyinál. Fura döntés lenne, ha nem adnák meg idén. Vélhetően csak azért húzzák a döntést, hogy a nyelvvizsgaközpontok ne szenvedjenek el nagy pénzügyi kiesést.
2021. ápr. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/83 anonim ***** válasza:
#31: Már a januári államvizsgázók sem kapták meg. :(
2021. ápr. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/83 anonim ***** válasza:

#32: Sajnálom, hogy a keresztféléveseket már a tavalyi sem érintette.

Talán majd most idén. Amúgy az is meglepő, hogy a petíciót ilyen kevesen írták alá. Ennyire nem érinti a néplelket, vagy közömbösek ez iránt, netalán a reklám hiánya?

2021. ápr. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/83 A kérdező kommentje:
Komolyan kéne belőle egy index-cikk :D A viccet félretéve,én is csodálkozom,hogy ilyen kevesen írták alá, komolyan középiskolások jobban össze tudnak fogni, mint a mai fiatalok (egyetemisták), borzasztó...
2021. ápr. 14. 14:51
 35/83 anonim ***** válasza:
82%
De miért kéne összefogni? Az egyetemisták java csuklóból letesz legalább egy nyelvvizsgát, csak kis része az, akinek emiatt ragad be a nyelvvizsgája. Hülyeség a diplomák nyelvvizsgához kötése, de elég kellemetlen azt is hallgatni, hogy egyesek 12 év közoktatás és legalább 3 év egyetem, azaz 15 év után képtelenek legalább egy középfokú nyelvvizsgát lerakni. Ez egyrészt az oktatási rendszer kudarca, másrészt egyéni kudarc is.
2021. ápr. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/83 anonim ***** válasza:

29 ezer tanuló, azért elég sok.

Amúgy abban egyetértek, hogy kudarc mindkét félnek.

2021. ápr. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/83 A kérdező kommentje:
A diplomához való kötést értettem ez alatt,én is leraknám a nyelvvizsgát persze, de sokkal könnyebb lenne egyetem után, mert gyógyszerész szakon kb erre 0 időm van, de én is képes lennék rá gondolom persze, csak ment a mocskolódás eduline-on a cikk alatt, ezért értettem, hogy azért ezt nem kéne...
2021. ápr. 14. 16:51
 38/83 anonim ***** válasza:
100%
Azért a HÖOK is lehetne aktívabb, elvileg minket egyetemi végzett egyetemi hallgatókat krne képviselniük.
2021. ápr. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/83 anonim ***** válasza:
61%
#35: Tudod, nem csak nappalisok mennek egyetemre, és nem csak nappalin. És sokszor 10-20 év kihagyás után. Munka mellett, gyerek(ek), háztartás mellett.
2021. ápr. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/83 anonim ***** válasza:
50%

#39

Ha el tudja végezni az egyetemet mindezek mellett, akkor egy középfokú nyelvvizsgát is le kell tudnia tennie. Egyébként ők is jártak előtte 12 évig iskolába, a lehetőségük nekik is megvolt.

2021. ápr. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!