Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek megint lesz...

Szerintetek megint lesz nyelvvizsgamentesség?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 9. 16:03
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/83 anonim ***** válasza:
55%

26. vok

27# köszi a petíciót, alá is írtam.

Hogy miért kevés az aláírás? Mert ha én - és most nem fényezem magam - nem emlegetem az aláírni valót, akkor lehet, ki se kerül a link a fórumra. Vagyis, hirdetni kellene, feltenni olyan face-s csoportokba, hasonlókra, hogy minél többen tudjanak róla.


Aki szerint x év tanulás után képtelen vki letenni egy középfokút, háát, azért van különbség az x év matek, töri, stb. és x év nyelvtanulás között. Kettesre is lehet érettségizni, makog vmit a jelölt, de nyelvvizsgán kevés a makogás...

2021. ápr. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/83 anonim ***** válasza:
45%
A 12 év közoktatásban eltöltött idő alatt legalább 8 évig tanul valaki nyelvet. Minden lehetősége megvan, hogy ezt a lehető legjobban kihasználja. Ha kettessel megy át a nyelvi érettségin, akkor ő azt nem teszi meg, a saját hibája, kénytelen lesz később.
2021. ápr. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/83 anonim ***** válasza:
55%

#40: Akkor a saját példám. 48 éves vagyok, általános iskolában 6 évig tanultam oroszt, majd a középiskolában is, amit másodikban ott hagytam. Ennek, ha jól számolom, a jövő hónapban lesz 32 éve. Aztán munkaügyi központon keresztül 28 évvel ezelőtt elvégeztem egy három hónapos intenzív alapfokú német nyelvtanfolyamot.

Azóta soha, egyik nyelvet sem használtam. Szerinted mennyi maradt meg belőle?

Levelező érettségiztem 2001-ben, akkor levelezőn nem volt nyelvoktatás, nyelvi érettségit sem kellett tenni.

Most januárban záróvizsgáztam. Közben hozzákezdtem az angolhoz, de munka mellett, háztartás mellett tanulni, sokszor így is 4-5 órákat aludtam.

Igen, tudom, én vállaltam. Csak előre sok mindent nem tudtam az egyetemről, ahogy azt sem, mennyivel tanulok nehezebben, mint húsz évesen. És igen, meg fogom csinálni, ha késve is. Csak morbid, hogy aki emelt érettségit tesz, az most szóbeli nélkül megkapja a komplexet, és papíron írhat. Akinek még diplomához kell, az még ilyen kedvezményt sem kap, miközben tavaly teljes mértékben elengedték.

2021. ápr. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/83 anonim ***** válasza:
100%

#43

Értem a helyzeted, de valld be, te voltál az, aki hamar otthagyta az iskolát. A kihagyott dolgokat kénytelen vagy most pótolni. Ez a következetlenség teljes mértékben jellemző a kormányra, lehet is őket emiatt - jogosan - kritizálni, de nem neked nehezebb, hanem az idén érettségizőknek könnyebb, mint általában.


Mindenesetre értékelendő, hogy tanulsz és képzed magad. Sok sikert a továbbiakban is!

2021. ápr. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/83 anonim ***** válasza:

"Akinek még diplomához kell, az még ilyen kedvezményt sem kap"

De igen, kap, ha jelentkezett emelt érettségire, te is megtehetted volna:


"Érettségi vizsgajelentkezés menete érettségi bizonyítvánnyal rendelkező, tanulói jogviszonyban nem álló vizsgázók

esetében

Ha a vizsgázó rendelkezik érettségi bizonyítvánnyal, Magyarországon bármelyik vizsgatárgyból bármelyik vizsgaidőszakban tehet

érettségi vizsgát, függetlenül attól, hogy a középiskolában tanulta-e az adott vizsgatárgyat (azaz függetlenül attól, hogy szerepel-e

osztályzat az adott vizsgatárgyból a középiskolai bizonyítványban), az adott vizsgatárgyból van-e érettségi eredménye, illetve milyen

szintű érettségi eredménye van. Az "új" érettségi vizsgák száma nincs korlátozva, életkorhoz sincs kötve, és a vizsgázó egy adott

vizsgatárgyból annyiszor tehet érettségi vizsgát, ahányszor azt szeretné. Egy vizsgaidőszakban egy vagy akár több vizsgatárgyból

is lehet „újra” érettségi vizsgát tenni."

[link]


Egyébként egy idősek vagyunk, én is orosszal indítottam, mégis két (másik) nyelvből is nyelvvizsgát tettem még középiskolában - pedig nem is gimnáziumba jártam. Úgyhogy igen, nagyon sok azon múlik, hogy végigcsináltad-e egy huzamban a középiskolát vagy nem. Te tudod, ki tehet róla, hogy félbehagytad..., most annak iszod a levét...

2021. ápr. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/83 anonim ***** válasza:
75%

#45: Mint írtam, meg is fogom csinálni. És igen, jelentkezhettek volna emelt érettségire is, de akkor még nem tudtam, hogy írasbelire megadják a szóbelit is. Ha tudtam volna, jelentkeztem volna, az írasbelivel elboldogulnék, a szóbelivel van gondom.

Tehát ha csak annyit könnyítenének nekünk is, mint nekik, azzal már beérném. :)

És igen, tudom jól, hogy az én hibám volt, de csak részben. Fogalmazzunk úgy, hogy nem önszántamból hagytam ott a sulit, ezért is érettségiztem le később. De mint írtam, ott nem volt nyelvoktatás.

A hozzászólásommal csak arra akartam rávilágítani, hogy nem mindenki az iskolapadból kiesve, nyolc évi nyelvtanulással megy tovább egyetemre, mivel sokan ezzel érvelnek.

2021. ápr. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/83 anonim ***** válasza:
2021. ápr. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/83 A kérdező kommentje:
Én azért még bízok benne
2021. ápr. 15. 16:56
 49/83 A kérdező kommentje:
Hogy egyszer csak eltörlik a diplomához kötést, s csak munkához kötik
2021. ápr. 15. 16:57
 50/83 A kérdező kommentje:
2021. ápr. 16. 09:24
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!