Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek megint lesz...

Szerintetek megint lesz nyelvvizsgamentesség?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 9. 16:03
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/83 anonim ***** válasza:
100%

Én is igazságtalannak tartanám, ha nem adnák meg az érintetteknek.

Úgy gondolom, ahogyan az egyik hozzászóló már írta, hogy kivárnak ameddig csak lehet, hogy csökkentsék a nyelvvizsgaközpontok elszenvedett veszteségeit. Nagyon szomorú helyzet, ugyanis ezek a központok növelték a díjaik összegét, miközben a hallgatók a kieső diákmunkák miatt hiteleket vesznek fel, és ez látható is a felvételi rekordon. Szurkolok!

2021. ápr. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/83 anonim ***** válasza:

"a központok növelték a díjaik összegét"

Nem mindegyik. De egyébként is visszaigényelhető a vizsgadíj.

2021. ápr. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/83 anonim ***** válasza:
A vizsgadíj igen, ha sikeres, de nem a tanfolyam díj.
2021. ápr. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/83 anonim ***** válasza:
80%
#52: Nem mindenkinek, csak 35 éves korig.
2021. ápr. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/83 anonim ***** válasza:
33%

Aki azzal jön, hogy csak nálunk kell diplomához nyelvvizsga, annak üzenném, hogy a legtöbb országban alap, hogy legalább egy nyelvet tud pluszba valaki, csak itthon van ez a proli, olcsón megúszós szemlélet.

Szerintem akinek diplomája van alap, hogy legalább két nyelven tudjon.

Alapműveltség.

2021. ápr. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/83 A kérdező kommentje:
jó, de ne diplomához kötik, sztem is alapműveltség, szeretek is nyelvet tanulni, de orvosi egyetem mellett nincs időm letenni, plusz nekünk szakmai is kell, s ja nem angolról van szó
2021. ápr. 23. 13:59
 57/83 anonim ***** válasza:
8%

Szerintem az, aki utolsó pillanatra hagyta a nyelvvizsgaszerzést az így járt. A felvételizőknek sem engedik el a nyelvvizsgát, akik most kerülnének be az egyetemekre, tavaly sem engedték el.


Oké, hogy tavaly lehetett nyelvvizsga nélkül diplomázni, de egyszer volt Budán kutyavásár, nem lehet arra alapozni, hogy majd idén is elengedik. Március elejéig minden nyelvvizsgát megtartottak.

2021. ápr. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/83 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem pedig minden feltétel adott ismét és nagyon remélem hogy megkapják idén is a hallgatók.

Nem utolsó pillanatra hagyták, hanem egyszerűen 1,5 éve ez van (ez a képzések több mint fele). Ne várjuk már el ezektől a fiatal felnőttektől, hogy járványtani előrejelzéseket tegyenek a pandémia alakulásával kapcsolatban és ennek fényében döntsenek.

Nem arra alapoztak, hogy majd idén is elengedik, így biztosan nem kell menni... hanem egyszerűen több vizsgaközpontnak nem is volt idén még vizsgaalkalma sem, nem hogy tanfolyama, ezzel van tele a net, hogy tologatták már március előtt is, sőt egyes helyeken novembertől. Így van olyan központ akinek a téli/őszi és tavaszi vizsgaalkalom 1-2 héten belül egyszerre megy le. Az pedig nem reális elvárás, hogy képezze gyorsan át magát egy teljesen más vizsgatípusra, aminek az indulása is kétséges és még a plusz költségeit is ő fogja állni.

Ezek fényében az "egyszer volt Budán kutyavásár" pedig elég fura megoldás lenne... amolyan tipikus hatalmi logika, hogy mindent kenjünk a tanulóra, hiszen az ő hibája.

Egy normál országban a kormány minimum kötelezné a vizsgaközpontokat, hogy soron kívül is indítsanak- rendezzenek vizsgaalkalmakat pluszban, sőt támogatná akár a tanfolyamokat is kézzel lábbal, vagy akár 12-24-36... hónapnyi türelmi időt adnának számukra, ami semmibe nem kerülne és a "minőséget" sem rontaná, ha egyáltalán egy ilyen papír léte- vagy nem léte ad olyat.

2021. ápr. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/83 anonim ***** válasza:
32%
18 éves vagyok, idén felvételizek. tavaly áprilisban jelentkeztem nyelvvizsgára, júniusig tolták, de megtartották. Sikeres volt, idén januárban a C1-et is letettem, úgy, hogy mellette két emelt érettségire készülök fel online oktatás alatt. Szerintem ha 18 éveseknek van erre kapacitásuk, akkor egy felnőtt is meg kéne oldja. Egy B2-es angol nyelvtudást 22-24 év alatt a szél is összehord, de ez csak az én véleményem.
2021. ápr. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/83 A kérdező kommentje:
nem mindenki tudja 18 évesen hova szeretne továbbtanulni, és nem mindenkinek angol kell:) én töri faktról váltottam, mert rájöttem a termésszettudományi tárgyak, biosz kémia jobban érdekel, így nyelvvizsgára már nem volt időm, egyetem mellett (18 évesen még nem tudod milyen nehéz egy egyetem :) ) nem volt időm
2021. ápr. 23. 20:37
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!