Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek megint lesz...

Szerintetek megint lesz nyelvvizsgamentesség?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 9. 16:03
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/83 anonim ***** válasza:
És akkor mi az a bűvös nyelv, amiből több mint egy éve egyetlen nyelvvizsgát sem tartottak?
2021. ápr. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/83 anonim ***** válasza:
65%

Azért egy egyetemet, megannyi vizsgájával ne hasonlítsunk már érettségikhez. Szerintem egy spektroszkópia, vagy szerves kémia, fizikai kémia, hatóanyagtan vagy élettan tárgyakra önmagában többet tanul egy ember, mint egy fél érettségire összesen, és akkor ez "csak" egy tárgy. Jah és most szigorlatoznak- államvizsgáznak stb, és a csúszás miatt kénytelenek még ezt is csinálni.

Gyakorlatilag a hátrányosabb régiókban 1,5 éve nem volt összefüggő jelenléti nyelvoktatás felsőoktatásban tanulóknak, hiszen nem mindenki lakik nagy városokban és kolik sincsenek így fel sem tudnak menni részt venni (már ha van rá pénzük, mert diákmunka is kevés).

De érdekes, hogy ez mennyire megmozgatja az indulatokat.

2021. ápr. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/83 A kérdező kommentje:
Igen teljesen egyetértek az utolsóval. pl 3. év vége: 100 tétel mikrobi, 100 tétel élettan, 46 tétel gyógykém, 25 drogtétel, 34 tétel gyógyszertechno(A,B,C,D alrészekkel), hát nem tudom te pl e mellé hová szorítanád be a nyelvtanulást? s ez 7 hét alatt, beugrókkal, brutális volt.... pedig ez úgy hogy sok jó tanuló is inkább áttollt 1-2-t nyárra, mert nem bírták.. S az a baj évközben pedig úgymond nem erre készülünk, sok a gyakorlat +jegyző+számolás
2021. ápr. 23. 21:52
 64/83 A kérdező kommentje:
egyébként érettségizőként én is ezt mondtam, hogy majd 5 év alatt simán megcsinálom, de azért rájöttem, hogy emellett kb képtelenség, max Xanax mellett, meg pár nyugtatóval, de sajnos hiába írok is ezt csak azérti meg, aki idejár...
2021. ápr. 23. 21:55
 65/83 anonim ***** válasza:
55%

"1,5 éve ez van"

Ez hogy jött ki? Március közepén zártak csak be az iskolák. Bő egy éve, de messze nem másfél.

2021. ápr. 25. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/83 anonim ***** válasza:
36%
Amikor én nyelvvizsgáztam, voltak 17 évesek (3.-osok azt hiszem) akik a második nyelvvizsgájukat csinálták és szakközepesek voltak. Szóval nekem még mindig úgy tűnik, hogy aki akar, az felkészül rá, és nem huszonévesen is a kifogást keresi. Amúgy nagyon égő a munkaerőpiacon ha diplomás vagy és nem tudsz egy árva nyelven sem.
2021. ápr. 25. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/83 anonim ***** válasza:
40%

"17 évesek (3.-osok azt hiszem) akik a második nyelvvizsgájukat csinálták és szakközepesek voltak"

Ez azért erősen összefügg azzal, hogy milyen szakközépről volt szó. Mert mondjuk egy külkeres osztályban meg egy gyors- és gépíró osztályban egész más volt a felállás nálunk is, még ugyanazon a szakközépen belül is...

2021. ápr. 25. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/83 anonim ***** válasza:
69%

Márciusban zártak be, azaz elszállt ott egy félév, hiszen akkor kezdődött a tavaszi félév első része. Ezután a legtöbb helyen már nem is volt nyitás, de ahol volt ott novemberben is elszállt, így vele a téli időszak is, majd most újra a tavaszi félév. Sőt az általam ismert felsőoktatási intézmények egyike sem indított tavaly óta élőfoglalkozást (ahogyan mi sem), csak online-t a nyelvtanulásban, és bizony ez annyit is ér (én tudom, mert ilyeneket tartok és látom a hatásosságát, ami messzemenően lemaradt a jelenlétitől és nem csak bennem van a hiba).

Két nyelvvizsgás szakközepes? Mifelénk már diplomáznak is, mire eljutnak az érettségiig+szakmáig a szakközepesek, már van legalább 1 diplomájuk (gyengébbek kedvéért: irónia volt vagy inkább cinizmus).

Természetesen 25-35 ezer hallgató (a keresztféléveseket is ide kell számolni!!) volt lusta, nem is akadályoztatva, hanem egyszerűen lusta és nem akarta.

Előtte aki békeidőben 10 évig lesz*rta az nem volt lusta, az megkaphatja, az nem baj etikailag, de az aki most akadályoztatva nem tehette le/nem tudta/tudja letenni, az lusta- és nem akarja. Rendben, világos!

Égő ha nem tudsz egy nyelvet sem? Szerintem az égő, ha valaki különb embernek érzi magát mert egy adott szinten beszél egy idegen nyelvet, de ugye itt még mindig nem nyelvtudásról beszélünk a kérdésben, hanem egy papírról, ami akár azt is mutathatja, hogy jó feladatokat kapott, jó időben. Szóval a nyelvtudás fontos, és nem egy papír, aminek a mérési módszertanát, annak metódusát amúgy nem is igazán mérték, vizsgálták így nem reprezentálhat egy valódi nyelvtudást. Mert a nyelvvizsga akkreditáció egy dolog, de ez nem hivatott az előbbit mutatni, ahogyan okosan a munkaerőpiacon is rájöttek már erre. Nem a csupán a papírt kérik, hanem elbeszélgetnek idegen nyelven veled az interjún (sőt a tehetősebbje már inkább elküldi beszédközpontú tanfolyamra a dolgozóit is).

2021. ápr. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/83 A kérdező kommentje:
Attól még, hgy nincs papíron, attól még vki tudhatja a nyelvet. Nekem pl megy/ment a német, csak még nem tudtam elővenni, a típusfeladatokra rámenni, mert valljuk be azt e kell gyakorolni rendesen, hónapokig. Volt, aki röhögve mondta, hogy csak azért van nyelvvizsgája angolból, mert beíratta az apja vmi jó nyelvtanfolyamra, de már semmire sem emlékszik angolból, s hogy ez tök durva... Szakközepet pedig ne hasonlítgassunk egy egyetemmel ;)
2021. ápr. 25. 10:02
 70/83 anonim ***** válasza:
59%

"Nem a csupán a papírt kérik, hanem elbeszélgetnek idegen nyelven veled az interjún"

Papír nélkül viszont semmi esélyed rá, hogy behívjanak interjúra, ha sokan jelentkeznek az állásra, mert az első szűrő, hogy kinek milyen papírjai vannak.

2021. ápr. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!