Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az egyházak és a vallások...

Az egyházak és a vallások támogatják az LMBTQ+ emberek jogait?

Figyelt kérdés

Lehet egyházi/vallási esküvője a melegeknek és leszbikusoknak? A vallások elismerik a maguk által meghatározott neműnek a transzneműeket, a magukat nem férfinak vagy nőnek meghatározókat stb.? Támogatják, hogy gyerekeket fogadjanak örökbe azonos nemű párok és elismerik ezt családnak? Támogatják a Pride felvonulást, jelen szoktak rajt lenni?


Az ismertebb, nem két-három követővel rendelkező vallásokra vagyok kíváncsi elsőnek, amiknek azért van is valami történelmi gyökere. Például a kereszténység, az iszlám, a judaizmus, a zoroasztrianizmus, a buddhizmus, a sintóizmus, a hinduizmus, a taoizmus, esetleg újpogányság stb.


Ha támogatják, akkor miért? Ha nem, akkor miért nem? Mik a pontos teológiai és vallásjogi indokok erre nézve bizonyos vallásokban?



2021. okt. 1. 22:45
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
 111/114 anonim ***** válasza:
0%
110, ne csak magadra gondolj, nem csak miattad írtam.
2021. okt. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/114 anonim ***** válasza:
36%
Számomra ez akkor is szürreális. Ha ez valóban így van, akkor Isten minden, csak nem jószívű. Nem tudnék tisztelni, nemhogy dicsőíteni valakit, aki azt akarja, hogy egész életemben boldogtalanul éljek. Majdnem mindenben betartom majd a Bibliát, de nem azért, mert az azt mondja, hogy be kell, hanem, mert ezt tartom tisztességes életnek, de nem tudok és nem is akarok mindent betartani. Én boldog akarok lenni, ha ez neki bűn, akkor tegyen, amit akar.
2021. okt. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/114 anonim ***** válasza:
0%
112, nem tudom mélységében mennyit ismersz a kereszténységről. Tedd félre a meleg kérdést, és adj egy sanszot hogy jobban megismerd magát a kereszténységet. Mert az nem az evilági boldogságról szól, tök függetlenül a meleg kérdéstől.
2021. okt. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/114 anonim ***** válasza:
28%

#112 egy pillanatra sem szeretném relativizálni a szenvedésed, még kevésbé megmondani, hogy mit csinálja az életeddel. Csak annyit kérek, hogy gondolkoj el, van-e más olyan ember, aki pontosan ugyanezt a kérdést teszi fel, te mégis azt mondod, hogy amit tesz, az helytelen.


A vértanúk keserves kínokat és megaláztatást szenvedtek Istenért, és mégis őt dicsőítették. Én tudom, hogy nem vagyok ilyen fából faragva, és én is gyakran választok könnyebb utakat. Énnekem is vannak bűneim. De azt nem merném állítani, hogy a vértanúk lettek volna a hülyék, mert ők szenvedtek, amikor megúszhatták volna, ahogyan én is hajlamos vagyok megúszást választani a szenvedés helyett. És amikor kudarc ér, vagy valami baj, rossz sors, akkor önsajnálat közepette azért igyekszem arra emlékeztetni magam, hogy ezek a "csapások" kanyarba sincsenek ahhoz, amit mondjuk rengeteg más ember nap mint nap kiáll és kiállt az idők során.


Egyáltalán nem biztos, hogy a földi élet célja a boldogság. A boldogság egy nagyszerű dolog, és ha részesül benne az ember, akkor adjon hálát érte, de rengeteg ember él és hal meg boldogtalanságban, és nem mondanám, hogy az ő létük kevésbé jelentőségteljes, hogy ők "kimaradtak volna valami fontosból".

2021. okt. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!