Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az egyházak és a vallások...

Az egyházak és a vallások támogatják az LMBTQ+ emberek jogait?

Figyelt kérdés

Lehet egyházi/vallási esküvője a melegeknek és leszbikusoknak? A vallások elismerik a maguk által meghatározott neműnek a transzneműeket, a magukat nem férfinak vagy nőnek meghatározókat stb.? Támogatják, hogy gyerekeket fogadjanak örökbe azonos nemű párok és elismerik ezt családnak? Támogatják a Pride felvonulást, jelen szoktak rajt lenni?


Az ismertebb, nem két-három követővel rendelkező vallásokra vagyok kíváncsi elsőnek, amiknek azért van is valami történelmi gyökere. Például a kereszténység, az iszlám, a judaizmus, a zoroasztrianizmus, a buddhizmus, a sintóizmus, a hinduizmus, a taoizmus, esetleg újpogányság stb.


Ha támogatják, akkor miért? Ha nem, akkor miért nem? Mik a pontos teológiai és vallásjogi indokok erre nézve bizonyos vallásokban?



2021. okt. 1. 22:45
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/114 anonim ***** válasza:
31%
Nem a pedoflíiát hanem a poligámiát lehet felhozni, mint ahogy Bolyki László írása is rámutat, korábbi hsz-ben linkeltem.
2021. okt. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/114 anonim ***** válasza:
77%

En elolvastam a Bolyki irast, ami kb. azt mondja, hogy azert nem lehet a meleg hazassagot elfogadni, mert akkor BIZTOS, hogy majd minden mast is el kell majd fogadni, pl. ha valaki 3 ferfival akar hazasodni es gyermeket orokbefogadni.


De hat ez nem igaz.


Angliaban 2002. ota fogadhatnak orokbe gyermeket meleg parok, es 2005. ota elhetnek polgari bejegyzett kapcsolatban. (2013. ota hazassagban.) De gyerekeket sokkal regebb ota nevelnek homoszexualis parok, hiszen sokszor az egyik fel sajat gyerekerol van szo, aki idovel felvallalva a szexualitasat, leszbikus kapcsolatot letesitett.

Semmifele cunami nem szabadult el, es a gyerekek semmivel nem kuzdenek nagyobb esellyel erzelmi problemakkal, mint a hetero parok gyermekei. Kiveve akkor, ha a tarsadalom nem eleg erett ra, es csufoljak, bantalmazzak oket miatta. A fiatalkori erzekenyitesnek EZ az ertelme, nem az, hogy "reklamozzuk" az iskolaban a homoszexualitast.


Korabban leirta valaki, hogy a melegseget elfogado egyhazak pl. mire alapozzak az allaspontjukat. En nem tudom minden egyes Biblia reszre a valaszt, de tudom, hogy ahol emlitik, mindig volt valami mas is. Pl. az, hogy a homoszexualis orgiakat mas isteneknek szentelt szertartasok reszekent folytattak, vagy angyalokkal, lelkekkel akartak kozosulni, illetve kisfiukkal.

De ha belegondolunk, volt mar olyan, ahogy az emberiseg tudasa a vilagrol novekedett, hogy a Biblia szo szerinti ertelmezese viharos vitak utan elhalvanyult. Az evolucio lehet erre pelda - ma mar csak a szelsoseges kozossegek tagadjak az evoluciot, a mainstream egyhazak elfogadjak es valahogy korbemagyarazzak. Ahogyan egyre tobbet tudunk a homoszexualitasrol (pl. hogy a mehen beluli fejlodes soran mas hormonalis hatasok erik a magzatot), egyre vilagosabba valik, hogy ez nem valasztott magatartasforma (ki AKARNA meleg lenni?), hanem egy velukszuletett szexualis iranyultsag, ami nem lehet bun, es egyre fenntarthatatlanabba fog valni, hogy annak tartsuk.


Akarhogy is, a szeretet parancsa megis a legfontosabb. Kizarni a kereszteny kozossegekbol olyasmi miatt az embertarsainkat, amirol nem tehetnek, es onmegtartoztatasra kenyszeriteni oket - belegondoltok igazan, hogy MIT akartok??

Gondoljatok bele, ha forditott esetben ez tortenne veletek: felebrednetek egy nap egy olyan vilagban, ahol a heteroszexualitas undorito ferto, es vagy homoszexualis kapcsolatban elsz, vagy semmilyenben. Elj egyedul, nem lehetsz soha szerelmes (illetve szerelmes biztosan leszel es viszont is fognak szeretni, de nem mutathatod ki es nem "elheted ki" semmilyen formaban), es nem lehetsz soha senkivel, csak egyedul, nem lehet gyermeked, es egyaltalan - tartsd titokban. Istenben is csak akkor hihetsz, ha elfogadod, hogy a kozossegeik nem fogadnak el olyannak, amilyen vagy.

Tonkreteszitek az embertarsaitok eletet. Es szerintem egy keresztenynek azt is latnia kell, mikor valik a kegyesség kegyetlenséggé.


Mivel en "Nyugaton" szocializalodtam felnotté, nem tudom megerteni, amit mondtok, ti meg valoszinuleg azt nem, amit en. Ma egy 8 evesnek teljesen termeszetes arrol beszelni, hogy x osztalytarsnak ket anyukaja van. Es nem dolt ossze a vilag - csak van a tarsadalomnak egy komoly szegmense, aki sokkal boldogabban, emberi méltóságban él.

Es mar felnott az a generacio, akiket homoszexualis parok neveltek. Finnorszag miniszterelnoke, Sanna Marin is ilyen, az egyik szulo a leszbikus edesanyja volt. Szeretetben felnevelt heteroszexualis no, sajat ferjjel, gyerekkel, aki egy olyan orszagban el, amelyik erdekes modon, mindig a vilag legboldogabb 5 orszaga kozott szerepel.


Mindenkinek azt tanacsolom, hogy homoszexualisokkal, homoszexualis parokkal beszelgessen, oszinten. Hallgassa meg oket, hogyan elnek, milyen erzes, menjen el hozzajuk, nezze meg az otthonukat. Hallgassa meg, itelkezes nelkul, milyen szenvedes egy kereszteny hivonek homoszexualisnak lenni.

2021. okt. 3. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/114 anonim ***** válasza:
24%

#27


"Jézus sok részét és parancsát az Ószövetségnek érvénytelenítette"


Ez a sátán hazugsága, sokan sajnos mennek a szakadékba mert már az is bűn ha elhiszed a sátán hazugságát, jelenleg a sátán a világ ura ő jelenleg is azon dolgozik hogy minél több embert tévesszen meg féligazságokkal mint az édenben azt mondta hogy nem halnak meg ha esznek a gyümölcsből nem haltak meg de később mégis halál lett a jutalmuk

2021. okt. 3. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/114 anonim ***** válasza:
32%

"Kizarni a kereszteny kozossegekbol "


Egyházi házasságról van szó. A Biblia szerint bűn. Tehát nem fogja érvényesíteni Isten a meleg házasságot. Mit kell erőltetni?

2021. okt. 3. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/114 anonim ***** válasza:
60%

32, uhh írtam egy hosszú írást de véletlen bezártam, na megpróbálom a lényeget.


Az hogy el akarják fogadtatni ezeket a bűnöket a kereszténységgel az mind arról árulkodik hogy a sötét erők dolgoznak a háttérbe és nem sok idő van már hátra. Isten mindenkinek megadja a lehetőséget hogy az ő szava szerint éljen vagy a lelki ismeret szerint de ha valaki megkeményíti a szívét Istennel szemben elfogadóbb lesz a bűn iránt és elutasítóbb Isten iránt.


Sodoma és Gomorra ezt a videót érdemes végig nézni 25 perces [link]

2021. okt. 3. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/114 anonim ***** válasza:
33%
#35 de a sérült ember nem tud úgy élni akkor ő elkárhozik
2021. okt. 3. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/114 anonim ***** válasza:
94%
36, hiszed e hogy Isten igazságos és kegyelmes? :)
2021. okt. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/114 anonim ***** válasza:
71%
#37 ha igazságos akkor egészségeseknek miért nem olyan könnyü üdvözülni mint a sérülteknek
2021. okt. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/114 anonim ***** válasza:
44%
38, Máté 11:28 Jöjjetek énhozzám mindnyájan, akik megfáradtatok, és meg vagytok terhelve, és én megnyugvást adok nektek. 29Vegyétek magatokra az én igámat, és tanuljátok meg tőlem, hogy szelíd vagyok, és alázatos szívű, és megnyugvást találtok lelketeknek. 30Mert az én igám boldogító, és az én terhem könnyű.”
2021. okt. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/114 anonim ***** válasza:
28%

#32 a Bolyki írás utal kutatásokra is, linkekkel.


"nem lehet nem figyelembe venni, hogy a legnagyobb minták alapján végzett reprezentatív kutatások szerint az azonos nemű szülők által nevelt gyermekek kétszer több érzelmi problámával fognak küszködni az életben, mint a hagyományos összetételű családokban felnőtt társaik"


Itt nem a homoszexuálisok jogairól van szó, hanem a gyerekek jogairól. Akiknek megzavarják a pszichoszexuális fejlődését.

Kutatások szerint a meleg párok által nevelt gyerekek, az átlaghoz képes nagyobb arányban lesznek maguk is LMBTQ identitásúak.

2021. okt. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!