Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az egyházak és a vallások...

Az egyházak és a vallások támogatják az LMBTQ+ emberek jogait?

Figyelt kérdés

Lehet egyházi/vallási esküvője a melegeknek és leszbikusoknak? A vallások elismerik a maguk által meghatározott neműnek a transzneműeket, a magukat nem férfinak vagy nőnek meghatározókat stb.? Támogatják, hogy gyerekeket fogadjanak örökbe azonos nemű párok és elismerik ezt családnak? Támogatják a Pride felvonulást, jelen szoktak rajt lenni?


Az ismertebb, nem két-három követővel rendelkező vallásokra vagyok kíváncsi elsőnek, amiknek azért van is valami történelmi gyökere. Például a kereszténység, az iszlám, a judaizmus, a zoroasztrianizmus, a buddhizmus, a sintóizmus, a hinduizmus, a taoizmus, esetleg újpogányság stb.


Ha támogatják, akkor miért? Ha nem, akkor miért nem? Mik a pontos teológiai és vallásjogi indokok erre nézve bizonyos vallásokban?



2021. okt. 1. 22:45
 81/114 anonim ***** válasza:
44%

Ti komolyan arról beszélgettek, hogy bár a Biblia totál egyértelműen leírja, hogy a homoszexuális bűn, de szerintetek ez nem is úgy van és nyugodtan mehet két egynemű templomba esküvőre?

Ez döbbenet.


Újra: ahogy én sem kérem, hogy áldja meg Isten azt amikor hazudok, lopok, vagy épp haragszom, mert bűn, úgy ti se akarjátok már ezt.

A saját nemetekkel akartok szexelni? Legyen. De ne kérjétek már rá Isten áldását. Ha magasról tesztek rá, akkor az áldása se kelljen.

2021. okt. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/114 anonim ***** válasza:
100%

79


Heteroszexuális istenhivo vagyok. Az én egyházam szerint nem kell / nem lehet szó szerint venni a Bibliát. Ugyhogy nyugodtan "hitelesnek" veheted a hozzászólásaimat, és válaszolhatsz.

Most egyelore annyit irsz, hogy ahol az van, hogy meg kell kovezni, ott azokat nem kell megkovezni.

Minden mast szo szerint betartasz?

Azt kerdeztem, hogy honnan tudod 1000%-ra, hogy a homoszexualisokat megszabaditja belole Isten, ha nagyon akarjak.

2021. okt. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/114 anonim ***** válasza:
100%

81


"Ti komolyan arról beszélgettek, hogy bár a Biblia totál egyértelműen leírja, hogy a homoszexuális bűn, de szerintetek ez nem is úgy van és nyugodtan mehet két egynemű templomba esküvőre?"


nem "szerintunk", hanem egyes kereszteny egyhazak szerint

ez volt a kerdezo kerdese ugyanis

2021. okt. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/114 anonim ***** válasza:
44%
#68 és ha te nem tartod be akkor már másnak sem kell? Saját magadat csapod be. Ami bűn az bűn marad örökké. Emberek nem irják felül Elohim szavát
2021. okt. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/114 anonim ***** válasza:
100%

76-os, ahogy írtam, mindent megtettem. Éveken át imádkoztam, kértem, könyörögtem. Próbáltam elfojtani, próbáltam negatív dolgokkal asszociálni, próbáltam az ellenkező nemre gondolni. Egyik sem hatott. Nem akarom arra pocsékolni az egész életem, hogy saját magam gyötörjem. Elég rosszat kapok majd így is a környezetemtől.

Amint mondtam, ha Isten ezért elítél majd, akkor emelt fővel megyek a pokolba. Nem kell egy olyan „lény” világa, aki elítéli a szerelmet és annak szépségét.

2021. okt. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/114 anonim ***** válasza:
28%

"Mindaz, ami nem a hitből eredő meggyőződésből történik, bűn."


Tehát bízzuk mindenki lelkiismeretére, hogyan értelmezi a Bibliát.


Hallgassuk meg Jézust a házasságról:

Máté 19,3-12.

2021. okt. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/114 anonim ***** válasza:
97%

#85 ha budapesti vagy van elfogadó közösség a MOZAIK.


János 1. levele szerint Isten szeretet, és aki a szeretetben marad Istenben marad és az is őbenne.

Ha ne tudod befogadni a tanítást és egyedülállóságot vállalni, akkor ne erre koncentrálj.


Itt egy jó cikk sorstársakról:

[link]

2021. okt. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/114 anonim ***** válasza:
89%

86


Annal is inkabb, mivel Krisztus elkuldte a Szentlelket tanitonak es vezetonek szamunkra. Erre hallgatnak a melegeket elfogado egyhazak. Es a Krisztusi lelkuletet ertik meg a Bibliabol, nem a szo szerinti mondatokat, amelyek vagy pontosan ugy hangzottak el vagy nem, de mindenkeppen mas korban, mas kornyezetben, masra vonatkozva.

Es hát a Jezusi "szeretetparancs", amire egyebkent itt mar hivatkozott valaki, amikor arrol beszelt, hogy miert nem kell megkovezni megsem azt, akit a Biblia szerint meg kell. Ezt fontosabbnak tartjak ezek az egyhazak. Hogy ne kergessuk az embertarsainkat az ongyilkossagba, az emigralasba, egesz eleten at tarto szeretetlensegre es maganyra karhoztatva. Ne verjunk szet csaladokat. A Biblia sehol nem tiltja a monogam, huseges meleg parkapcsolatot. Es ahogy a tudomany fejlodik, es tudjuk, hogy ez nem valaszthato, nem betegseg, nem gyogyithato es nem okoz masnak kart - az egyhazak allaspontja is valtozhat.

Ahogy valtozik is. Irtam az evoluciot, de irhatnam a hatekony fogamzasgatlast is, amelyet a katolikusok ugyan nem engednek, de kb. minden mas egyhaz igen. Az a katolikus, aki ebbol szep csendben kivonja magat, hogyan itelheti meg a melegeket?

Hogy bantak a nokkel az okori Keleten... Aki menstrual, menjen el a kozossegbol arra a par napra, mert tisztatalan, es mielott visszater, ritualisan tisztalkodjon meg. Egyebkent takarja be a fejet, susse le a szemet, ne szoljon bele semmibe, engedelmeskedjen mindenben a ferjenek, engedjen at minden dontest neki, ne tanuljon, ne keressen penzt, ne legyen onallo. Es nehogy ket kulonbozo anyagbol varrt ruhadarabot merjen felvenni - az tisztatalansag! Hogyhogy ezt igy meg mertuk valtoztatni?


Pl. azert, mert ezek sokkal tobb embert erintettek. Olyan konnyu es olyan JOLESIK bunt kialtani azert, amirol tudjuk, hogy rank soha nem fog vonatkozni. Ezert irtam korabban, hogy beszelgessetek homoszexualisokkal. Biztos vagyok benne, hogy egy csomo meleg van a kornyezetetekben, csak nem tudjatok, hogy azok, mert titkoljak. Pl. ne fantazialjatok es ne hallgassatok mendemondakra meg eloiteletekre arrol, hogy hogyan szeretkeznek a meleg ferfiak (altalaban nem ugy, ahogy azt sokan hiszik). Tudjatok, mennyit szenved egy homoszexualis, onnan kezdve, hogy eloszor eszreveszi magan, mig eljut oda, hogy legalabb onmagat elfogadja? Evekig kinlodik es probalja megvaltoztatni magat, minden erovel es modszerrel, tele szegyennel, sebekkel. Es mikor rajon, hogy nem megy, bevallja valakinek, es azt kapja, hogy "dehogy vagy olyan! bebeszeled magadnak. majd elviszunk egy szakemberhez, aki meggyogyit." Hogy nem szakad meg a szivetek?


Mar irtam, tudom, konnyen beszelek kulfoldrol. Es egy olyan egyhazbol, ahol azt tanitjak, hogy a Biblia mellett mindenki hasznalja a jozan eszet is, amit Istentol kapott. En is megitelhetnelek titeket, hogy hogy el vagytok maradva, ez undorito, szegyellhetnetek magatokat. A fejlett vilag dobbenten figyeli es sorolja Magyarorszagot is a megvetendo homofob tarsadalmak koze, ahonnan menekulnek a melegek, amerre latnak. De irtam azt is, hogy megertem igazabol, ha ebben nottetek fel.


Meg annyit, hogy nalunk buncselekmeny valakit atnevelni, meggyogyitani, ilyen tabor, ilyen pszichologus, olyan modszer ... Hala Istennek.


Csak mielott megkerdezitek: heteroszexualis, kereszteny no vagyok.

2021. okt. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/114 anonim ***** válasza:
86%

#88, 86 vagyok engem meggyőztél, magam sem úgy értelmezem a Bibliát, hogy Isten diktálta. Én érintett vagyok, és az egyedülállóságot tartom magam számára legjobbnak. De hajlok arra is hogy elfogadjam a meleg monogám kapcsolatban élőket. Szeretném hinni, hogy nem kárhozatos bűn, hogy valaki üdvössége nem ezen múlik.


Az az érvelés is elfogadható, hogy Pál a rituális orgiákat és a görögök kultúr homoszexualitását bírálta, mivel azzal találkozott. S írástudóként jól ismerte az ÓSZ vonatkozó részeit.


Elég sok keresztény felekezettől függetlenül abban a hitben van, hogy a végidőkhöz közel vagyunk. S arról tudjuk, hogy egyik jelensége a hittől való elszakadás lesz. Sokan úgy értelmezik, hogy a melegkérdés miatti egyházszakadások az egyház hitevesztésének jelei, és ezért az LMBTQ-t teszik meg fő ellenségnek. Magam se látok tisztán, hogy a hitehagyás része e ez , vagy a hitehagyás valami teljesen más dolog lesz. Csak azért írtam le, mert ez is egy érv, amiért a kereszténység egy része gyanakvóan tekint a meleg ügyre.

2021. okt. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/114 anonim ***** válasza:
100%

87, 88-as vagyok


elolvastam a cikket, mindenkinek tudom ajanlani, aki ide irt

ez

„Egyébként a fóbia is addig működik csak, amíg absztrakt. Ha már hús-vér emberekről, mondjuk egy kedves kollégájáról tudja meg valaki, hogy meleg, akkor már sokkal nehezebb aktív gyűlölettel viszonyulni hozzá”


egy kicsit egybevag azzal, amit irtam. Ismerjetek meg es beszelgessetek minel tobb homoszexualissal. Ugy erthetitek meg, hogy mennyire semmi "baj" az egesz.

De a cikkbol az derul ki, hogy az egyhazak pont nem ezt teszik. Kikozositik azt, aki bevallja, hogy meleg ("keress magadnak mas kozosseget"), de meg a szuleit is ("nem imadkozunk veletek addig, amig a bunt partoljatok"). Igy pont attol a lehetosegtol esnek el, hogy

valodi emberekhez kapcsolodjon a velemenyuk, es az eloiteleteik enyhuljenek.

A hideg kiraz attol, hogy ezek a hivo melegek arra jutnak, valasztaniuk kell, Istenben hisznek vagy melegek. Biztos, hogy ezt akarjak a keresztenyek? Ezt mondjak nekik mindig - de belegondolnak?

Es mi van azzal a szlogennel, hogy "szeresd a bunost, de gyulold a bunt"? Hat siman ajtot mutattak nekik, szoba sem alltak veluk tobbet.

2021. okt. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!