Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az egyházak és a vallások...

Az egyházak és a vallások támogatják az LMBTQ+ emberek jogait?

Figyelt kérdés

Lehet egyházi/vallási esküvője a melegeknek és leszbikusoknak? A vallások elismerik a maguk által meghatározott neműnek a transzneműeket, a magukat nem férfinak vagy nőnek meghatározókat stb.? Támogatják, hogy gyerekeket fogadjanak örökbe azonos nemű párok és elismerik ezt családnak? Támogatják a Pride felvonulást, jelen szoktak rajt lenni?


Az ismertebb, nem két-három követővel rendelkező vallásokra vagyok kíváncsi elsőnek, amiknek azért van is valami történelmi gyökere. Például a kereszténység, az iszlám, a judaizmus, a zoroasztrianizmus, a buddhizmus, a sintóizmus, a hinduizmus, a taoizmus, esetleg újpogányság stb.


Ha támogatják, akkor miért? Ha nem, akkor miért nem? Mik a pontos teológiai és vallásjogi indokok erre nézve bizonyos vallásokban?



2021. okt. 1. 22:45
 71/114 anonim ***** válasza:
44%
69, keresztény vagy? Mert ha nem akkor miért érdekel? Hogy képmutató vagyok e?
2021. okt. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/114 anonim ***** válasza:

Ha esetleg valaki akár csak együttérzésből, akár kíváncsiságból megtenne nekem egy szívességet, azt nagyon megköszönném. Tudom, hogy az itt kommentelő vallásos emberek legnagyobb része nem fogja ezt megtenni, de örülnék annak is, ha csak akár egyetlen egy valaki is megtenné.

Nézzétek meg az Imák Bobbyért (Prayers for Bobby) c. filmet. Fent van magyarul Videán és angolul YouTubeon. Nem feltétlen melegpárti a film, inkább csak a vége, de nagyon jól mutatja be azt, hogy a szavaknak mekkora ereje van és, hogy vigyázni kell, hogy mikor és mit mondunk.


A film valós történeten alapszik. Nem mondanám el, hogy miről szól, mert úgy a legjobb, ha először látja az ember.

Az egyik szereplő neve Mary Griffith, aki egy valós ember. Híres mondása lett, hogy: „Mielőtt Áment mondanál valamire, gondolkozz és emlékezz...egy gyerek hallgatja a szavaid.”


Tudom, tudom, sok idő egy filmet megnézni, meg minden. De remélem, hogy legalább egy néhányan megteszik nekem azt a szívességet, hogy megnézik a filmet. Szerintem nem bánnátok meg, legalább elgondolkodtok egy kicsit a hiteteken. Szintén egy jó idézet a filmből, ám sajnos a pontos szövegre nem emlékszem, így nem teszem idézőjelbe: Csak úgy tudunk megerősödni a hitünkben, ha kérdéseket teszünk fel magunknak.

2021. okt. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/114 anonim ***** válasza:
72%

[53-as

48 vagyok


Sajna, a kulfoldre koltozes sem megy magatol. Megoldodik vele mondjuk egy problema, es jon a helyebe jo par masik, olyan, amire korabban nem is gondolnal, hogy problema lehet. Ahogy en latom. Sok fugg az ember szemelyisegetol is, ami felnott korban szinten megvaltozhatatlan. De egy megoldas lehet, gondolom.]

2021. okt. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/114 anonim ***** válasza:
100%

71


nagyon jól tudod, miért kérdezem

csak nem akarsz válaszolni

2021. okt. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/114 anonim ***** válasza:
100%

72-es

en megnezem, megtalaltam angolul

2021. okt. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/114 anonim ***** válasza:
44%
Én szívesen együtt érzek, csak tudod nem azért mondom hogy bűn hogy elítéljek bàrkit, ha elítélnék bàrkit, akkor azért Isten engem is elítélne. Azért mondom hogy bűn hogy tudjad hogy ez elvàlaszt Istentől. A bűn természete az hogy elvàlaszt Istentől, ezt tudom és nem elítéllek. Isten nem vàllal semmilyen közösséget a bűnnel. De ha te bàrmilyen okból kiakarod kerülni Isten szavàt akkor tudjad hogy nem lehetsz vele közösségbe. Ez egy hazugsàg, az ördög hazugsàga hogy Isten elfogadja az egyneműséget. Az ördögnek az a célja hogy Isten szavàt megmàsítsa hiteltelenítse. Ha tényleg meg akarsz szabadulni ettől az irànyultsàgtól akkor imàdkozz Istenhez és kérd hittel hogy szabadítson meg és 1000 szàzalékig biztos vagyok benne hogy megszabadít, de csak ha akarod!! De ha tovàbbra is úgy keresed Istent hogy vàlogatsz a szavàból, akkor ne csodàlkozz hogy nem fog segíteni.
2021. okt. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/114 anonim ***** válasza:
100%

75 megneztem


pap: "A vak hit ugyanolyan veszelyes, mint a semmilyen hit."

anya: "En soha nem kerdojeleztem meg a hitemet. Nem volt ra okom."

pap: "Neha attol, hogy megkerdojelezzuk, melyulhet a hitunk."

2021. okt. 4. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/114 anonim ***** válasza:
71%

76


"Ha tényleg meg akarsz szabadulni ettől az irànyultsàgtól akkor imàdkozz Istenhez és kérd hittel hogy szabadítson meg és 1000 szàzalékig biztos vagyok benne hogy megszabadít, de csak ha akarod!!"


Mitol vagy benne 1000%-ig biztos?

Talan nezd meg a filmet te is, ha egyutt akarsz erezni. Igaz torteneten alapul. Ott is szo szerint ugyanazt hajtogatta a bigott anya, amit te, mert azt mondtak neki.

Aztan megolte magat a meleg fia.

Aztan eljutott egy masik paphoz, aki elmondta neki, hogy a Bibliat emberek irtak, es mindig is emberek ertelmeztek. Megmagyaraz nehany igehelyet, es elmondja azt is, amit en irtam korabban: a Bibliaban szamos helyen benne van, hogy ha egy tizeneves visszabeszel a szuleinek, akkor vigyek el a venekhez a templom moge, es a venekkel koveztessek a gyereket halalra. Olvasd csak el, amit irtal, es kozben kepzeld azt, hogy a kamaszok halalrakovezteteserol van szo. Es aztan valaszold meg magadnak, hogy ki is valogat Isten szavabol? Ugyanugy kell halalrakovezni azt, aki kagylot eszik, es azt a lanyt, akirol a naszejszakan kiderul, hogy nem szuz. Most vagy kovetkezetes vagy, es mindent betartasz, vagy nem, es akkor megiscsak esszel kell a Bibliat olvasni.

2021. okt. 4. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/114 anonim ***** válasza:
7%
78, igen, következetesen be kell tartani mindent a bibliából. De van egy nagy gond ezzel. Te hívő vagy? Vagy csak ismered a biblia egyes részeit? Nem kell ahhoz végig olvasni a bibliàt A-tól Z-ig hogy helyesen és következetesen tudjuk értelmezni. A bibliában 2 rész van. És ez miatt sokan félre értik és ellentmondásokat találnak benne, pl. Senkit nem szabad halàlra kövezni semmiért, Jézus eljött és azt mondta, az vesse rà az első követ aki nem vétkezett. Jézus eljött és új értelmet adott minden ó szövetségi törvénynek. Ó szövetség nélkül nem lehet meg érteni az újat, hozzà tartozik. De ezért kérdeztem hogy ugye hívők próbàlnak a bibliàról képet alkotni nem hitetlenek, mert hogy is mondjam egy hitetlen szàjàból hívő dolgokról hallanom "kicsit" hiteltelen. Jézus szeretet parancsot hagyott meg, akkor milyen okból kéne betartani az ó szövetségi halàlra kövezéseket? Ezek csak arról àrulkodnak hogy lehet hogy olvastad a bibliàt, de a lényeget tàvolról sem érted.
2021. okt. 4. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/114 anonim ***** válasza:
100%
#72 én is ismerem a filmet, jó film, örülök, hogy valaki meg is nézte az ajánlásodra :)
2021. okt. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!