Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az egyházak és a vallások...

Az egyházak és a vallások támogatják az LMBTQ+ emberek jogait?

Figyelt kérdés

Lehet egyházi/vallási esküvője a melegeknek és leszbikusoknak? A vallások elismerik a maguk által meghatározott neműnek a transzneműeket, a magukat nem férfinak vagy nőnek meghatározókat stb.? Támogatják, hogy gyerekeket fogadjanak örökbe azonos nemű párok és elismerik ezt családnak? Támogatják a Pride felvonulást, jelen szoktak rajt lenni?


Az ismertebb, nem két-három követővel rendelkező vallásokra vagyok kíváncsi elsőnek, amiknek azért van is valami történelmi gyökere. Például a kereszténység, az iszlám, a judaizmus, a zoroasztrianizmus, a buddhizmus, a sintóizmus, a hinduizmus, a taoizmus, esetleg újpogányság stb.


Ha támogatják, akkor miért? Ha nem, akkor miért nem? Mik a pontos teológiai és vallásjogi indokok erre nézve bizonyos vallásokban?



2021. okt. 1. 22:45
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/114 anonim ***** válasza:

46-os, amikor bennem elkezdtek megjelenni a szexuális vágyak, nem az ellenkező nem felé irányultak, hanem az azonos felé. Amint érdekelt a szexualitás egyből a saját nemem érdekelt.

Megeshet, hogy ez csak egy hajlam, ami kisgyerekként vált bennem tulajdonsággá, nem tudhatom, de ez akkor sem változtat semmin. Esélyem sem volt heterónak lenni.

45-ös, tehát éljek teljes önmegtartóztatásban, önkielégítés nélkül, mert az is bűn? Vagy heréltessem ki magam? Hogy gondoltad, mégis hogyan lenne a kasztrálás nélkül ez kivitelezhető? Szerintem érthető okokból ezt nem szeretném. Amúgy is miért ne éljem ki ezt, ha nem ártalmas és csodaszép élmény? Miért ne legyek szerelmes, miért ne szeretkezzek? Ha azonos neművel, akkor azonos neművel. Na és, mit változtat ez? A lényeg, hogy boldog akarok lenni. Senki másnak nem ártanék és ezzel együtt tisztességes életet fogok élni. Ha ezért a pokolra kerülök, akkor kerüljek. Nem kell egy olyan lény világa, amelyik elítéli a szerelmet és annak a szépségét.

2021. okt. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/114 anonim ***** válasza:
68%

#44 itt a link a Bolyki íráshoz:

[link]


Egyébként én is meg tudlak érteni, hiszen érintett vagyok a kérdésben. Én az egyedülállóságot választottam. Nagyon fogós ez a kérdés teológiailag, nem véletlenül okoz egyház szakadásokat, és a GYK-n is az ezzel kapcsolatos kérdésekre mindig nagy számban van hozzászólás.

2021. okt. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/114 anonim ***** válasza:

48-as, kösz. :D

Én is gondolkodok azon, hogy kiköltözök. Csak a családom tart vissza. Tudom, hogy nagyon fájna nekik, ha elmennék, mert több okból is szükségük van rám.

Ez egy olyan választás, ahol nincs jó opció és bár nem akarom megbántani a családom, de mostanában már inkább hajlok a költözés felé. Tudom, hogy ők is azt szeretnék, hogy boldog legyek és itt erre nem sok esélyem van. Az is lehet, hogy miután bevallom, már nem is lesz rám akkora szükségük, mint amennyire most gondolják.


49-es, persze, de az ágyban lehet fejlődni. :D Amúgy is a szex nem a legfontosabb, de van jelentősége. A heterók is azért közösülnek, mert igényük van a szexuális tevékenységekre, egymás testére. Mi miért lennénk ebben igénytelenebbek? Nekünk is van szükségünk testi kielégülésre.

2021. okt. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/114 anonim ***** válasza:
44%

50, én úgy gondolom nem heterónak születtem hanem fiúnak majd nagy korba érve lettem férfi de ugye a serdülőkorban kialakult a természetes irányultságom.


Hogy lehetne irányultsággal születni, mikor a biológiai alap is csak serdülőkorban teszi ezt lehetővé.

Fiúnak meg lánynak születik az ember, nem heteronak meg homonak ez nonszensz egy kicsit, vagy már tényleg feje tetején áll a világ.

2021. okt. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/114 anonim ***** válasza:
100%

#54, ha tudsz angolul némi választ kapsz itt:


Gender dysphoria in children (GD), also known as gender incongruence of childhood, is a formal diagnosis for children who experience significant discontent (gender dysphoria) due to a mismatch between their assigned sex and gender identity.

...

Gender dysphoria in preadolescent children is more heavily linked to adult homosexuality than to an adult transgender identity, especially with regard to boys.[2][3][4] According to prospective studies, the majority of children diagnosed with gender dysphoria cease to desire to be the other sex by puberty, with most growing up to identify as gay, lesbian, or bisexual, with or without therapeutic intervention.[5][6][7] If the dysphoria persists during puberty, it is very likely permanent.

[link]

2021. okt. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/114 anonim ***** válasza:
100%
52-es átolvastam a cikket és a forrásokat is. Az egyikben a kutatás vezetője is elismeri, hogy nem teljesen reprezentatív, ugyanis nem tudtak megfelelő alanyokat találni. A másiknál 2 millió esetről ír Kanadában, holott az csak egy 35 millió fős ország. Kötve hiszem, hogy a lakosság 17.5-edét azonos nemű párok nevelték volna, főként úgy, hogy csak néhány éve (legfeljebb 15, nem tudom pontosan) fogadhatnak örökbe. Ezen felül mindegyiket vallásos okokból és vallásos kutatók végezték, akik elfogultak a témával kapcsolatban.
2021. okt. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/114 anonim ***** válasza:
44%
55, nem igazán értem mire írtad, alátámasztani hogy valaki így születhet? Mert ez számomra logikailag továbbra is képtelenség.
2021. okt. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/114 anonim ***** válasza:

Azt ugye tudod, hogy például a magasság is genetikailag meghatározott és már születéskor adott, hogy milyen magas lesz egy ember, holott a végleges magasságát majd csak jóval később éri el? Rengeteg olyan tulajdonság van, ami genetikailag meghatározott, de csak később jön elő.


A homoszexualitás és a heteroszexualitás, valamint a transzneműség veleszületettségét támasztja alá az a dokumentumfilm is, amit egyszer láttam. Mindjárt rákeresek és belinkelek róla egy cikket. Egy Dél-amerikai kisvárosban valamiért gyakori, hogy a fiú gyerekek pénisz nélkül születnek és úgy néznek ki, mint egy lány. A szüleik lányként nevelik őket, ám a gyerekek mindig panaszkodnak arra, hogy inkább fiúk szeretnének lenni és általában ekkor rájönnek a szülők, hogy mi a helyzet, ennek a jelenségnek a helyi gyakorisága miatt. Ezek a gyerekek hiába voltak lányként nevelve, akkor is heteroszexuális férfiak lesznek.

2021. okt. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/114 anonim ***** válasza:
100%

#57 a legjobb írás, amit a homoszexualitás kialakulásának okáról eddig olvastam ez (érintettként):

[link]


(Nem biztos hogy minden esetet leír, azaz más okból is válhat valaki homoszexuálissá.)


Mondjuk nem biztos hogy mindenkit érdekel ilyen mélységében a megértése, de úgy korrekt ha valaki megismeri amiről ítéletet alkot.

2021. okt. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/114 anonim ***** válasza:

58-as vagyok, itt van egy angol nyelvű link. A Dominikai Köztársaság egyik településéről van szó.

[link]

2021. okt. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!