Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az egyházak és a vallások...

Az egyházak és a vallások támogatják az LMBTQ+ emberek jogait?

Figyelt kérdés

Lehet egyházi/vallási esküvője a melegeknek és leszbikusoknak? A vallások elismerik a maguk által meghatározott neműnek a transzneműeket, a magukat nem férfinak vagy nőnek meghatározókat stb.? Támogatják, hogy gyerekeket fogadjanak örökbe azonos nemű párok és elismerik ezt családnak? Támogatják a Pride felvonulást, jelen szoktak rajt lenni?


Az ismertebb, nem két-három követővel rendelkező vallásokra vagyok kíváncsi elsőnek, amiknek azért van is valami történelmi gyökere. Például a kereszténység, az iszlám, a judaizmus, a zoroasztrianizmus, a buddhizmus, a sintóizmus, a hinduizmus, a taoizmus, esetleg újpogányság stb.


Ha támogatják, akkor miért? Ha nem, akkor miért nem? Mik a pontos teológiai és vallásjogi indokok erre nézve bizonyos vallásokban?



2021. okt. 1. 22:45
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/114 anonim ***** válasza:
21%
A sérült embernek mi köze ahhoz, hogy valaki szándékosan a saját nemével létesít kapcsolatot és ezt el akarja fogadtatni azzal, aki szerint bűn?
2021. okt. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/114 anonim ***** válasza:
44%
#41 Van aki sérült meg abberrált is nem ritka az ilyen. többszörösen hátrányos helyzetü
2021. okt. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/114 anonim ***** válasza:
100%

40

32-es vagyok


"a Bolyki írás utal kutatásokra is, linkekkel"



Na, szerintem ne menjunk bele abba, hogy "kutatasok linkekkel".

Mindenki kiszedegetheti a maga igazat a kutatasokbol.

Az egyik alapkovetelmeny a tudomanyos kutatasoknal, hogy az elfogultsagot be kell jelenteni, es az azonnal alacsonyabb ertekunek nyilvanitja az eredmenyt. Igy a Bolyki altal linkeltek egy reszet amerikai katolikus egyetemeken vegeztek, egyet egy katolikus pap. A harmadikat meg egy olyan, aki maga is elmondja, miben ment felre a kutatasa (nem kontrollalt csaladmodellre), es a magyarazataval arulja el az elfogultsagat.

De ha akarod, en is tudok kapasbol olyan kutatast linkelni, ami meg azt bizonyitja, hogy a homo parok gyerekei viselkedes, altalanos egeszsegi allapot es csaladi kohezio szempontjabol elonyben vannak. Egy masikat, hogy jobban teljesitenek az iskolaban. Es egy harmadikat, hogy boldogabbak es egeszsegesebbek.


[link]


[link]


[link]


3-3

Ugyhogy szerintem ebbe a jatekba ne menjunk bele, annal is inkabb, mivel a katolikus egyhaz NEM a tudomanyos kutatasokra alapozza a tiltast. Ha a kutatasok 100%-a azt hozna ki, hogy semmi kulonbseg, akkor sem engedné. Igy van?

2021. okt. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/114 anonim ***** válasza:
100%

23-as, azt az információt kifelejtetted, hogy a '60-as és '70-es években végzett amerikai tanulmányok szerint (ekkor még illegális volt a homoszexualitás Amerikában) a conversion therapyn „átmásító terápiákon” résztvevők a terápia után is éreztek szexuális ingert a saját nemük iránt és, ha jól emlékszem, akkor azt írta, hogy a résztvevők negyede követett el későbbi életében öngyilkosságot. Nagyon boldog "heteró" életet élhettek utánna...


Meleg vagyok, nem tartom magam normálatlannak, nem vagyok pedofil és sosem ártanék senkinek, főleg nem gyerekeknek. Én egy monogám, szerető kapcsolatban szeretnék majd élni, amiben örölbe is fogadnék, ha nem lenne ilyen homofób a társadalom (félteném, hogy piszkálnák miattunk).

40-es, nem olvastam el a cikket, ezt mindjárt pótlom. Forrás link van? Mert hasonló kijelentéseket én is tudok mondani a levegőbe, attól még nem lesznek igazak. Meg amúgy is, ha más emberek piszkálják a gyereket a szüleik miatt (egyedül emiatt nem fogadnék örökbe-na meg amiatt, mert Magyarországon nem lehetséges) az nem a szülők hibája, hanem a többi emberé.


Most őszíntén... Ha Isten igazságos és jószívű, akkor miért kínozná az emberiség 1/20-át azzal, hogy olyanná teszi, amit Ő bűnnek mond ki? Mi rosszat tettem például én, hogy ilyenné kellett születnem? Hol van ebben igazság, hol van ebben jószívűség? Vagy az Isten kétszínű, vagy a Biblia hazugság. Nem érzitek át, hogy milyen is ilyennek lenni, de én tudom, hogy ezen bárhogyan próbálnék változtatni, nem tudnék. Próbáltam...

2021. okt. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/114 anonim ***** válasza:
44%

#44 Nem a hajlam a bűn hanem az ha kiéled.


Amúgy ez elvileg Elohim büntetése


él. 18Mert nyilván van az Istennek haragja mennyből, az embereknek minden hitetlensége és hamissága ellen, kik az igazságot hamissággal feltartóztatják. 19Mert a mi az Isten felől tudható nyilván van ő bennök; mert az Isten megjelentette nékik: 20Mert a mi Istenben láthatatlan, tudniillik az ő örökké való hatalma és istensége, a világ teremtésétől fogva az ő alkotásaiból megértetvén megláttatik; úgy, hogy ők menthetetlenek. 21Mert bár az Istent megismerték, mindazáltal nem mint Istent dicsőítették őt, sem néki hálákat nem adtak; hanem az ő okoskodásaikban hiábavalókká lettek, és az ő balgatag szívök megsötétedett. 22Magokat bölcseknek vallván, balgatagokká lettek; 23És az örökkévaló Istennek dicsőségét felcserélték a mulandó embereknek és madaraknak és négylábú állatoknak és csúszó-mászó állatoknak képmásával. 24Annakokáért adta is őket az Isten szívök kivánságaiban tisztátalanságra, hogy egymás testét megszeplősítsék; 25Mint a kik az Isten igazságát hazugsággá változtatták, és a teremtett dolgokat tisztelték és szolgálták a teremtő helyett, a ki mind örökké áldott. Ámen. 26Annakokáért adta őket az Isten tisztátalan indulatokra; mert az ő asszonynépeik is elváltoztatták a természet folyását természetellenesre: 27Hasonlóképen a férfiak is elhagyván az asszonynéppel való természetes élést, egymásra gerjedtek bujaságukban, férfiak férfiakkal fertelmeskedvén, és az ő tévelygésöknek méltó jutalmát elvevén önmagokban. 28És a miképen nem méltatták az Istent arra, hogy ismeretökben megtartsák, azonképen oda adta őket az Isten méltatlan gondolkozásra, hogy illetlen dolgokat cselekedjenek;

2021. okt. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/114 anonim ***** válasza:
44%
44, minden tisztelettel de hogy lehet úgy születni? Ált. 10 éves korig fogalmuk sincs a gyerekeknek ilyen dolgokról.
2021. okt. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/114 anonim ***** válasza:
100%

34

"Egyházi házasságról van szó. A Biblia szerint bűn. Tehát nem fogja érvényesíteni Isten a meleg házasságot. Mit kell erőltetni?"


En (32-es), nemcsak az egyhazi eskuvorol irtam.

Sok kereszteny egyhaz azt mondja a homoszexualisoknak, hogy eljenek onmegtartoztatasban. Az azert megsem csak egy eskuvo.

Ha nem elsz onmegtartoztatasban, akkor nem oldoznak fel, ha meggyonod. Ha nem gyonod meg vagy nem oldoznak fel, nem aldozhatsz. Tehat kb. kivetett a katolikus egyhaz a kozossegbol.

Vagy onmagtartoztasban elsz, vagy racsapja az orrodra az egyhaz a bejarati ajtot.

Erre mondjak egyesek, hogy nezzen magaba az ilyen ember, hogy ez-e az a Krisztusi lelkulet, amit a Bibliabol megertett.

2021. okt. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/114 anonim ***** válasza:
100%

44-es

Nagyon sajnalom.

En megprobalom elkepzelni.

Olyan konnyeden vagjak oda nektek az egyhazak (egy resze), hogy "nem baj, ha az vagy, elj onmegtartoztatasban" - kozben azt se tudjak, mirol beszelnek.

A katolikus papoknak kell colibatusban elni, es annyira szenvednek vele, hogy mar alig megy papnak valaki - pedig azt ok valasztjak, hogy papok akarnak lenni, es vegso esetben ki is lephetnek. A homoszexualitas nem valaszthato.

A szivem szakad meg. Es tudom, hogy nehany orszaggal Nyugatabbra ezzel szinte semmi problemad nem lenne.

Meselte egy magyar leszbikus no, aki Daniaba koltozott (emiatt). Hogy az uj munkahelyen azt mondja, "felesegem van es van ket gyerekunk", es mindenkinek termeszetes.

Tegnap meg egy olyan meleg angol ferfival beszelgettem (Angliaban elek), akinek a szulei lengyel szuletesuek. Eppen Lengyelorszagbol jott vissza, ahol egy hetet toltott. Szobakerult nagyobb tarsasagban, hogy akarna-e Lengyelorszagban elni, o konnyen kaphatna akar allampolgarsagot is a szulei utan stb. Hatarozott valasza, hogy soha, ilyen homofob orszagban nem akar elni. Semmi mas szempontot nem is merlegel.

Angliaban ezrével hagyjak el a katolikus egyhazat a homoszexualisokkal szembeni diszkriminacio miatt - a heteroszexualisok. Es pont a katolikusok azok, akik altalaban nem nagyon keresnek masik, elfogadobb felekezetet, hanem kesz, hatat forditanak a keresztenysegnek. Es maradnak vallast nem gyakorlo hivok - jo esetben. Aztan torik a fejuket a magyarok is, miert esik a keresztenyek szama Nyugaton.


Azt, hogy a nok nem donthetnek semmirol az eletukkel kapcsolatban, nem szolhatnak bele semmibe, nem tanulhatnak, nem kereshetnek penzt, nincsenek jogaik, nem elhetnek egyedul - mar termeszetes, hogy nem tartjuk be a Bibliabol. Mert belattuk, hogy a nok is emberi lenyek, meg tudnak tanulni olvasni (!) es szivtelenseg volna elnyomni oket. Nem is jon senki, hogy de Isten szava, Isten tiltja.

A homoszexualitassal is igy lesz, illetve mar igy is van, csak nem minden egyhazban.

2021. okt. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/114 anonim ***** válasza:
44%
Mindjárt megsajnálom őket. Normál esetben senki sem kefél félre, csak mert a társa nem épp lepedő akrobata, csak azok állítják, hogy a remek szex alapvető jog, aki a test szerint él. Ahogy a melegek.
2021. okt. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/114 anonim ***** válasza:
100%

46


"hogy lehet úgy születni? Ált. 10 éves korig fogalmuk sincs a gyerekeknek ilyen dolgokról."


Ugy, ahogy te heteronak szulettel.

10 eves korodig nem erezted, de a nemi iranyultsagod mar megvolt.

2021. okt. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!