Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az egyházak és a vallások...

Az egyházak és a vallások támogatják az LMBTQ+ emberek jogait?

Figyelt kérdés

Lehet egyházi/vallási esküvője a melegeknek és leszbikusoknak? A vallások elismerik a maguk által meghatározott neműnek a transzneműeket, a magukat nem férfinak vagy nőnek meghatározókat stb.? Támogatják, hogy gyerekeket fogadjanak örökbe azonos nemű párok és elismerik ezt családnak? Támogatják a Pride felvonulást, jelen szoktak rajt lenni?


Az ismertebb, nem két-három követővel rendelkező vallásokra vagyok kíváncsi elsőnek, amiknek azért van is valami történelmi gyökere. Például a kereszténység, az iszlám, a judaizmus, a zoroasztrianizmus, a buddhizmus, a sintóizmus, a hinduizmus, a taoizmus, esetleg újpogányság stb.


Ha támogatják, akkor miért? Ha nem, akkor miért nem? Mik a pontos teológiai és vallásjogi indokok erre nézve bizonyos vallásokban?



2021. okt. 1. 22:45
 61/114 anonim ***** válasza:
44%

#56 "A másiknál 2 millió esetről ír Kanadában, holott az csak egy 35 millió fős ország."


Ezt konkrétan melyikben olvastad? Csak úgy lehetséges szerintem, hogy a kontrol csoport a milliós nagyságrendű, míg a meleg-párok néhány ezres nagyságrend.

Legalábbis ennek a cikknek az 5. oldala alapján gondolom:

[link]


ami Bolyki első linkje, D Sullins cikkei közt szerepel, a cikk egyébként Magyarországot is emlegeti, nem tudom honnan a kötődés.

2021. okt. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/114 anonim ***** válasza:
44%

Tehát szögezzük le. Én nem csak magamtól mondom hogy bűn hanem hiszek Isten szavának.

Hiszek Istenben és Isten azt mondja hogy bűn. Én hívő vagyok és hiszek neki.


Innentől lehet jönni bármilyen tanulmánnyal, bármilyen (brit) tudósok által kimutatott eredménnyel,,, :).


Én Benne hiszek, és Neki hiszek, nem emberi tanulmányokban.


Egyébként meg akik itt magukat ilyen meg olyan irányultságúnak vallják de nem tisztelik Isten szavát, nem értem akkor mit akarnak itt elérni? Isten nem fogja meg másítani a szavát, ő nem ember. Meg mondta hogy mi a neki tetsző és nem tetsző. Ha nem értetek vele egyet mit akartok a keresztényektől? Egy keresztény aki Isten szavát követi úgyanúgy bűnnek fogja látni, aki meg nem az az ellenséggel cimborál.

2021. okt. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/114 anonim ***** válasza:

„Akinek Mark Regnerus sem komolyan vehető tudós, annak pedig ezt az írást, ebből is ezt a mondatot: “A négy legnagyobb, statisztikailag reprezentatív adatbázis e kérdéskörben a kanadai cenzus (kétmillió eset elemzésével), az amerikai országos egészségügyi felmérés (1,6 millió esettel), az amerikai országos serdülőkori egészségügyi felmérés (20 ezer esettel), valamint a Családstruktúrák új felmérése (New Family Structures Study, háromezer esettel) – mind a négy elemzés ugyanezzel a konklúzióval zárult.””


Valóban lehet, hogy ezek nagy része heteroszexuálisok által nevelt. Mindjárt megnézem a tanulmányt.

2021. okt. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/114 anonim ***** válasza:
87%

#62 nem mindenki hiszi keresztényként, hogy a Biblia minden egyes szava és mondata egyformán ihletett és örökérvényű, s ne hordozná magán a kor gondolkodását.


Fabiny Tibor: Ami változik és ami/Aki örök a Szentírásban

[link]

2021. okt. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/114 anonim ***** válasza:
100%

54


"Hogy lehetne irányultsággal születni, mikor a biológiai alap is csak serdülőkorban teszi ezt lehetővé."


Ugy, ahogy a diszlexia is veleszuletett, de csak akkor derul ki ("manifesztalodik"), ha olvasni tanul.

Vagy a veleszuletett meddoseg, ami csak akkor derul ki, amikor soha nem jon meg a menstruacioja.

Ugyanugy a homoszexualitas is akkor manifesztalodik, amikor a nemi vagyak megjelennek.


(Ha ezek utan sem erted, akkor csak provokalsz.)

2021. okt. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/114 anonim ***** válasza:
44%

65, értem én a gondolat menetet, és értem is hogy mire megy ki, mert ha születhet valaki homonak (...) akkor ugye bár már lehet is vádolni Istent, magunkat meg fel menteni. Egyszerű a történet, de számomra még egyszerűbb.


Én tudom kinek hiszek, az egyik kommentelőnek aki még már azzal jön hogy keresztényként nem lehet a teljes szent írásra alapozni... Kérlek.. :D

2021. okt. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/114 anonim ***** válasza:
100%
63-as vagyok, elolvastam. Az illető, aki amúgy pap rengeteg feltevését kezeli tényként, ami miatt az én szememben nincs hitelessége. Remgeteg tanulmányi eredményre nyilatkozik, amik közül egyiket sem részletez. Mindegyiket csak bedobja, de nem beszél a módszerről, a mintákról. Az is gyanús, hogy szerinte az azonos nemű párok esetében károsabb a házaspárok jelenléte, mint a csak élettársaké. Ez teljességgel non-szensz és egyértelmű, hogy az a célja vele, hogy az azonos neműek házasságát mocskolja.
2021. okt. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/114 anonim ***** válasza:
100%

62


"Isten azt mondja hogy bűn"


a felekezeted mondta azt neked, hogy bun

mas egyhazak meg nem azt mondjak

a Biblia tele van olyan bunnek nevezett dolgokkal es eloirasokkal, amelyet megsem tartunk bunnek vagy nem tartjuk be

2021. okt. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/114 anonim ***** válasza:
100%
66 Te mindent betartasz szó szerint, ami a Bibliában van?
2021. okt. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/114 anonim ***** válasza:
44%

68, de ugye akik felekezetekről beszélnek e téma kapcsán azok is keresztények, vagy akkor milyen alapon próbálunk bele szólni a keresztények dolgába?


Felekezetek miért oszlanak meg? Mert válogatnak a bibliából.

2021. okt. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!