Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az ateisták miért nem hisznek...

Az ateisták miért nem hisznek Istenben?

Figyelt kérdés

Vagy jól keresik, de nem találják?

Vagy rosszul keresik, és azért nem találják?

Vagy egyáltalán nem keresik, ezért nem is találhatják!

Vagy hiányosak az Isten melletti érvek?

Vagy az Isten elleni érvek hiánytalanok?

Vizsgálati eredmény az ateizmus,

vagy alapállás, mely független a vizsgálattól?

Függhet-e a vizsgálat mértékétől az állásfoglalás?

Vizsgálattól független állásfoglalás lehet-e racionális?

A mindenkit érintő léteredetre adott szubjektív egyéni válasznak milyen értéke van a mindenkit érintő léteredet kérdésére?

Az ateizmus az szubjektív egyéni válasz, vagy a mindenkit érintő léteredet kérdésére adott válasz?

Ha az ateizmus en block racionális egyéni és egyben közösségi válasz, akkor miért a tagadás a lényege, hogy nincsenek lépcsőfokok a hitre, miért nem az állítás, amely az indokolt tagadás lépcsőfokainak a bemutatása?

A létezés racionalitásának a tagadása az ateizmus nyeresége, vagy a felfogásából adódó egyértelmű veszteség?

[A hozzád közel álló kérdésre válaszolj, ne azon akadj ki, miért van sok kérdés, mert a kérdések a te értetlenkedésedet nem érintik, nem is célozzák, hanem valaminek a megértését keresik. - Az hogy Isten nélkül is lehet magyarázni a világot, az kb. annyi, a ló nyerítése is magyarázható azzal, hogy azért nyerít, mert nem tud hápogni. Egy magyarázat önmagában csak sóder, a betonhoz kell még más is.]



2021. dec. 24. 12:10
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/179 anonim ***** válasza:
0%

Mindenre vannak jelek csak

1. Az emberek becsukják a szemüket vagy felveszik a szemellenzőt és a teremtett dolgokat istenítik a Teremtő helyett

2. Direkt nem mondják el az igazat vagy próbálják elhallgattatni akiknek érdekükben áll hülyén és szolgaként tartani az embereket.

2021. dec. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/179 anonim ***** válasza:
93%
Ugyanezeket a kérdéseket tedd fel hogy te miért nem hiszel a Siva Hindu istenben? Rosszul keresed azért nem találod?
2021. dec. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/179 anonim ***** válasza:
92%
Menj be egy kórház gyermekosztályára, koraszülött osztályra. Vagy egy gyerek hospice házba. Rögtön megtudod, hogy nincs Isten.
2021. dec. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/179 anonim ***** válasza:
11%

Tény:

-Ha egy Egyetem Rektora vagy tanára nem azt a oktatási tematikát oktatja ahogyan azt "parancsba" kapja, gyorsan lecseréli a "szponzor". Ez független a tudományos felfedezésektől, tényektől.

- Egy kutató professzorral, PhD végzettségűvel ugyan ez a helyzet. Ha nem azt, nem úgy, ahogy a szponzorérdekei elvárják, repül mint a takony!

--------------------------------------------------------------------------

Nincs Isten, mondja az ostoba. De a műveitől elakad a lélegzete...

2021. dec. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/179 anonim ***** válasza:
92%

Azért kíváncsi vagyok, hogy a különféle hívők mikor tanulják meg végre, hogy a kérdésre válaszoljanak?

Az ateistáknak ez valahogy jobban megy, más kérdéseknél is.

2021. dec. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/179 anonim ***** válasza:
92%

Mert nincs rá semmilyen okom, hogy higgyek benne, valamint semmit sem tud adni nekem (ugye sokaknak közösséget, életcélt és hasonlókat ad, de nekem ezek mind megvannak más forrásokból).


Azért nem hiszek benne, amiért te nem hiszel Odinban, Zeuszban, Oziriszben és több százezer más istenségben. Számomra a keresztényhit pont ugyanolyan, mint bármelyik pogány hitvilág (na jó, a legtöbb pogány hitet szeretem, mert számomra nagyon érdekesek).


Semmi bajom a hívőkkel, több hívő barátom is van, de az a minimum elvárásom minden hívőtől, hogy tiszteljék azt, hogy ateista vagyok, ahogy én is tiszteletem az ő hitüket. Szóval ne próbáljanak térítgetni, ne próbáljanak magyarázkodni, hanem fogadják el és kész. (Az összes valamilyen hívő barátomnak megy, szóval nem nehéz kérés.)

23/L

2021. dec. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/179 anonim ***** válasza:
100%
"nem volt szükségem erre a hipotézisre"
2021. dec. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/179 A kérdező kommentje:
„a matematika, informatika, biológia, fizika egyértelműen bizonyítja a tervet, törvényt, logikát.” Egyetértek. Kérdezem az ateistáktól, a terv, a törvény levezethető abból az anyagból, amely a terv, vagy törvény alá van rendelve? Például az ateista szövege mint információ levezethető abból az anyagból, amely közvetíti az információt? Ami hordozza? A betűk sorrendjének a logikája pl. a tinta logikája lenne, ha papírra lenne írva?
2021. dec. 24. 14:35
 19/179 anonim ***** válasza:
100%

„a matematika, informatika, biológia, fizika egyértelműen bizonyítja a tervet, törvényt, logikát.”

Ezt fejtsd ki, légy szíves.

Az egyértelmű, hogy törvények vannak - az nem bizonyított, hogy ezek tervezettek.

Tudod, az a helyzet, hogy semmi sem jöhet létre olyan törvények nélkül, ami a létrejöttét szabályozná.

Tehát az isten, MIELŐTT létrejött, már léteznie kellett olyan törvénynek, ami a létrejöttét szabályozta.

Ezeket a törvényeket pedig nem ő hozta!

2021. dec. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/179 A kérdező kommentje:

Menj be egy kórház gyermekosztályára, koraszülött osztályra. Vagy egy gyerek hospice házba. Rögtön megtudod, hogy nincs Isten.

- Az Isten léte és a gyermek léte hozható párhuzamba, ha azt vizsgáljuk, hogy véletlen anyagi erők nem programoznak DNS által petesejtet, amelyből gyermek születik többnyire 9 hónapra. A gyermek helyzete viszont nem függ egy az egyben a DNS programjától, mivel az már a programon kívüli tényezők függvénye. Ha a megvett számítógépet megfurkálod, vagy külső ok miatt megsérül, a számítógéptervező okolható ezért?

2021. dec. 24. 14:43
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!