Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az ateisták miért nem hisznek...

Az ateisták miért nem hisznek Istenben?

Figyelt kérdés

Vagy jól keresik, de nem találják?

Vagy rosszul keresik, és azért nem találják?

Vagy egyáltalán nem keresik, ezért nem is találhatják!

Vagy hiányosak az Isten melletti érvek?

Vagy az Isten elleni érvek hiánytalanok?

Vizsgálati eredmény az ateizmus,

vagy alapállás, mely független a vizsgálattól?

Függhet-e a vizsgálat mértékétől az állásfoglalás?

Vizsgálattól független állásfoglalás lehet-e racionális?

A mindenkit érintő léteredetre adott szubjektív egyéni válasznak milyen értéke van a mindenkit érintő léteredet kérdésére?

Az ateizmus az szubjektív egyéni válasz, vagy a mindenkit érintő léteredet kérdésére adott válasz?

Ha az ateizmus en block racionális egyéni és egyben közösségi válasz, akkor miért a tagadás a lényege, hogy nincsenek lépcsőfokok a hitre, miért nem az állítás, amely az indokolt tagadás lépcsőfokainak a bemutatása?

A létezés racionalitásának a tagadása az ateizmus nyeresége, vagy a felfogásából adódó egyértelmű veszteség?

[A hozzád közel álló kérdésre válaszolj, ne azon akadj ki, miért van sok kérdés, mert a kérdések a te értetlenkedésedet nem érintik, nem is célozzák, hanem valaminek a megértését keresik. - Az hogy Isten nélkül is lehet magyarázni a világot, az kb. annyi, a ló nyerítése is magyarázható azzal, hogy azért nyerít, mert nem tud hápogni. Egy magyarázat önmagában csak sóder, a betonhoz kell még más is.]



2021. dec. 24. 12:10
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/179 anonim ***** válasza:
0%

35


"De például nézd vissza ezt a kérdést, és keress olyan részt, ahol egy hívő érvel."


Az volt a kerdes, hogy miert nem hisznek az ateistak.

Nem az, hogy a hivok erveljenek Isten letezese mellett.


Te mar vagy egy tucatszor elmondtad ugyanezeket nekem szo szerint, ugyhogy nem sok kedvem van ujra foglakozni veled.

2021. dec. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/179 anonim ***** válasza:
100%
Mert semmi értelme, se füle, se farka az istenes mesének.
2021. dec. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/179 anonim ***** válasza:
87%

Én sem értem, hogy hívők miért írtak ide egyáltalán.

Viszont - HA MÁR írtak - akkor érvelniük is kellett volna, hiszen ők nem ateisták, nem őket kérdezték.

De amúgy sok hívő itt nem a kérdésre válaszolt, hanem simán téríteni próbál.

2021. dec. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/179 A kérdező kommentje:

A keresztények istenét, és általában egy végtelen istent nem lehet rosszul keresni. - Ha csak jól lehetne, mindenki megtalálná.


Aki már hallott róla, az azért valószínűleg el is gondolkodott rajta, és így jött rá, hogy nem létezik. Ennek annyi értelme van, mint sokan gondolkodtak rajta és így jöttek rá, hogy létezik (meg abból, hogy intelligens objektumok nem jönnek létre maguktól – de ilyet egy ateistától ne várjon el senki, ahogy látható, mert nem vizsgálnak intelligens paraméterű objektumokat. Hanem vizsgálat nélkül rámondják – önmagát magyarázza – mint a DNS program is.


"Vagy hiányosak az Isten melletti érvek?" Mondanál egyet? Mert én még nem hallottam, csak feltételezéseket. - A te szövegedben lévő szellem honnét származik? A billentyűzet írta? Akkor te minek vagy itt és mit keresel itt? Minek jár a szád, amikor az anyag teljesít, te meg csak tátogsz? Nem hallottál? Akkor minek van füled, és honnan? Eszed honnan van? Van egyáltalán? Annyi mint a lavórnak, csak a te fejed nem zománcos. Nem a füled süket, mert az programozva van. A süket magad vagy, mert a szabad akaratodat süketségre és vakságra programoztad.


Aki komolyan elkezdi vizsgálni, az valószínűleg nem fog hinni. - Abban, hogy a füledet alkották. A hallócsontok mint a kocsonyacsontok. Ugyanaz az anyag. Csak anyag van. Eléggé megcsontosodott elmélet. A csontok ezt diktálják. Semmilyen értéke nincs az ateista egyéni válaszának a léteredet központi kérdésére. De azért szajkózzák a magukét.


Az ateizmus alapból nem tagadás. Kevered az antiteizmussal. „ gondolkodott rajta, és így jött rá, hogy nem létezik” – A „nem létezik” állítás az tagadás. A „nem hiszem, hogy létezik”, az nem tagadás, hanem a hit hiánya. De legyen ahogy neked jól áll.


Az ateizmusnak vannak nyereségei és veszteségei is, de ezek többnyire nem az istenektől függenek. - az hogy a föld ökonómiája szét van barmolva, ez a liberális ateista öntörvényűség eredménye – ez pedig az istentelenségtől nagyon is függ, mert az istentelenségbe belefér ez az öntörvényűség. Az ábra mutatja.

2021. dec. 24. 17:43
 45/179 A kérdező kommentje:
Mert nem látom értelmét, hogy miért feltételezzem --- a magad értelmét sem látod, miért is feltételezzed, hogy van forrása – mármint az anyagon túl, mert annak sincs értelme. Ne feltételezd, mert attól vagy ateista, hogy nem feltételezed. Az észnélküliségednek nem szükséges okának lennie. De hogy mindez mögött az eszed lenne, az nem feltételezem.
2021. dec. 24. 17:47
 46/179 A kérdező kommentje:

- a Télapóban sem. Mert kitalált mesefigura. - De a 37 billió sejted DNS programozása a véletlen által annyi, mint a Télapónak tulajdonítani. Mégiscsak hisztek a Télapóban.

(Majd holnap folytatom a válaszadást, ha van még akit érdekel, és az érdektelensége nem taszította a teljes közöny toporgó fapapucsába.)

2021. dec. 24. 17:52
 47/179 Demion ***** válasza:
89%

#45

"a magad értelmét sem látod, miért is feltételezzed, hogy van forrása"


Dehogynem látom. Pontosan tisztában vagyok a saját értelemmel. 'Gondolkodom, tehát vagyok.'

A forrása pedig egy sokmillió éves evolúciós folyamat.

Na és a te Istened értelme? Annak hol van a forrása? Hiszen azt mondod, minden értelemnek kell, hogy legyen forrása.


"Ne feltételezd, mert attól vagy ateista, hogy nem feltételezed."


Nem. Attól vagyok ateista, hogy senki nem nyújtott elfogadható érvet arra, miért kellene feltételeznem Istent. Te is csak az üres filozófikus rizsát nyomod már a sokadik oldal óta.

2021. dec. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/179 anonim ***** válasza:
72%

"egy végtelen istent nem lehet rosszul keresni. - Ha csak jól lehetne, mindenki megtalálná."

Pontosan!

Ez mindkettő igaz.

TEHÁT akkor ebből mi következik?

Ha már olyan jól megy a logika...


"Ennek annyi értelme van, mint sokan gondolkodtak rajta és így jöttek rá, hogy létezik"

Csak ez sajnos hülyeség. Akinek még egy szót nem szóltak a kereszténységről, az az életben nem fog magától rájönni.


"meg abból, hogy intelligens objektumok nem jönnek létre maguktól"

Tehát akkor az isten sem jöhet létre magától?

Amúgy ez butaság. Minden magától jött létre, amit nem valami élőlény készített. Volt itt az oldalon egy olyan példa is, ahol robotok maguktól jöttek létre egyszerű alkotóelemekből.

De például a csirke a tojásban is magától jön létre, senki sem segít neki. Ha véletlenszerűen keveredne előtte a DNS-e, akkor még tyúk sem kéne hozzá, és előbb-utóbb valami élőlény lenne belőle. Persze nem azonnal, de az élőlények se azonnal lettek.


"nem vizsgálnak intelligens paraméterű objektumokat"

Például?

Istent azért nem szokás vizsgálni, mert nem lehet.


"vizsgálat nélkül rámondják – önmagát magyarázza – mint a DNS program is."

A DNS aztán igazán olyan dolog, amit nagyon sokat vizsgáltak. Köszöni, működik magától is.


"A te szövegedben lévő szellem honnét származik?"

ÉRVET kértem!

Ja, és látom, hogy még nem is mondtál érvet, de már kifogytál belőlük. Kezdődik a sértegetés.


„nem hiszem, hogy létezik”

Az ateisták bő többsége ezt mondja.


"az hogy a föld ökonómiája szét van barmolva, ez a liberális ateista öntörvényűség eredménye"

Te tudod egyáltalán, hogy mi a liberalizmus?

Amúgy pár 100 éve az még sehol se volt, ateizmus se nagyon, és a Földet akkoriban sokkal súlyosabban pusztították. Ja, hogy nem ismered a történelmet sem?


Hát, kérdező... idejöttél egész normális kérdésekkel.

Örültem, hogy végre egy értelmes hívő, akivel lehet értelmesen és józanul beszélgetni.

Hát nem.

Sajnos... mit is várjak egy hívőtől?

Én voltam túl optimista.

Most már arra gondolok, hogy a kérdéseket is kaptad valahol.


De akkor legalább a tények érdekelnének, vagy jóindulatú lennél... de még ezek se jöttek össze.

Pont úgy, mint a társadnak, akinek az előbb írtam.

Ti olyan egyformák vagytok...


"a 37 billió sejted DNS programozása"

Ja, mert az ember az első élőlény.

Nem?

2021. dec. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/179 anonim ***** válasza:
100%

Mivel Isten és az isteni valóság az emberek számára nem közvetlenül hozzáférhető, ezért nem hisznek benne.


Az ateistát csak úgy lehetne meggyőzni, ha ő Istent közvetlenül érzékelné. Jelekkel nem lehet meggyőzni, ugyanis ők a tényeket nem Isten jeleiként értelmezik. Sőt, létezik olyan pszichiátriai betegség, ahol a beteg mindent valaminek a jeleként értelmez (pszichózisok).


Továbbá az a tény, hogy a keresztények Istenében hinni kell, az olyan hatalmat ad a vallási vezetőknek a hívek felett, amelyet nagyon rossz dolgokra is lehet használni.

2021. dec. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/179 anonim ***** válasza:
13%

"Dehogynem látom. Pontosan tisztában vagyok a saját értelemmel. 'Gondolkodom, tehát vagyok.'


A forrása pedig egy sokmillió éves evolúciós folyamat."


Descartes hitt Istenben, és dualista volt, nem materialistaként értelmezte az értelmet.

2021. dec. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!