Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek miért utálják...

Szerintetek miért utálják Jehova Tanúit? Őnáluk kedvesebb embereket nem láttam!

Figyelt kérdés
2009. aug. 15. 20:09
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/193 anonim ***** válasza:
87%

Kedves 20.40

Ha én megmondom, hogy engem ne akarjanak megmenteni, akkor az elemi udvariasság is azt kívánná, hogy békén hagyjanak.

Nem tudom miért nincs annyi intelligencia bennük, hogy észrevegyék, mégha valakit érdekelne esetleg is a dolog ettől a szörnyű erőszakosságtól az emberek elriadnak és márcsak elemi védekezésből is elutasítják a dolgot.

2009. aug. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/193 anonim ***** válasza:
61%

Érdekes dolog ez.

Jómagam muszlimvagyok és vagy egy kolléganőm, aki Jehova Tanúja. Nála jobban soha senkivel nem tudtam elbeszélgetni hitbéli kérdésekről. Ő volt az, aki sosem támadott a vallásom miatt, egyszerűen csak meghallgatott, és aztán elmondta a saját álláspontját. Úgyhogy nekem jók a tapasztalataim.

Becsöngetni nálunk sosem szoktak, az utcán már megállítóttak egyszer-kétszer, de mondtam, hogy köszönöm, de én muszlim vagyok, és akkor kedvesen elköszöntek.

2009. aug. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/193 anonim válasza:
22%
és ha figyelmeszteted mi lesz akkor. miert nem a nagy fejesekhez kopogtatnak?ha ajehovák megkezdnék megváltani vagy egy kicsit megváltoztatni a világot rögtön hozzájuk csatlakoznék de sajnos nincs se mátyás se texaszi kopo se pokember csak szavak szavak más semmi,
2009. aug. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/193 anonim ***** válasza:
30%
Egyébként az a munka amit Jehova Tanúi végeznek a Bibliában lett megjövendölve a Máté 24:14-ben,, És a királyságnak ezt a jó hírét prédikálni fogják az egész lakott földön tanúságul minden nemzetnek, és akkor jön el a vég."
2009. aug. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/193 anonim válasza:
13%
a vég már itt van csak vakok vagytok
2009. aug. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/193 A kérdező kommentje:
DE JÓÓÓÓÓÓÓÓ!!! Végre elérkezett az idŐ hogy elmondjam: én egy 13 éves srác vagyok, és az anyukámmal Szlovákiában Párkányban,a helyi Királyság Terembe járunk, tanulunk már 4 éve és engem egy vén tanít!!! Nagyon örülök! Szeretnék privát e-mailokat küldeni neked 3. válaszadó. Ha te is beleegyezel.Légyszi írj vissza. Írjatok
2009. aug. 15. 20:58
 17/193 anonim ***** válasza:
86%
Én egyszer rájuk szántam az időt, és az ajtó előtt, a lépcsőházban meghallgattam őket, a lakásba viszont nem engedtem be őket. Adtak egy szép könyvet (a teremtésről), hogy olvassam el, aztán majd kb. egy hét múlva újra jönnek, és mondjam el, hogy mi a véleményem. A könyvet elolvastam, bár inkább gyerekeknek szóló volt szerintem, de mindegy. Amikor újra eljöttek, visszaadtam a könyvet, és mondtam, hogy ez mind nagyon szép és jó, de továbbra sem akarok ezzel a vallással (sem) foglalkozni a Bibliát ismerem, amennyi az átlagműveltséghez kell. Gondoltam itt vége a kapcsolatunknak, de tévedtem. Nem voltak hajlandók elfogadni a véleményemet, csak mondták a magukét, és jöttek újra meg újra. Több hónapig tartott, míg végül a lakótársaimnak sikerült lerázni őket, mert már ott tartottam, hogy letagadtattam magam, már azt is mondták nekik, hogy elköltöztem. Szeretem meghallgatni mások véleményét, meglátásait, tiszteletben tartom, hogy az az övéké, de csak abban az esetben, ha ők is tiszteletben tartják az enyémet. Nem kell megmenteni engem, nem érzem magam kevesebbnek amiatt, hogy nem tartozom egyetlen vallásos közösséghez sem, és ne is akarjanak erőnek erejével megtéríteni. Ha egyszer érdekelni fog a vallásuk vagy bármely más vallás, akkor majd megkeresem őket, de addig hagyjanak, hadd éljem a saját életemet. Egyébként hozzátenném, hogy nem utálom őket, de kerülöm a velük való kontaktust.
2009. aug. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/193 anonim ***** válasza:
100%
Jó, írunk. Mit írjunk?
2009. aug. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/193 A kérdező kommentje:
Háthogy mit gondoltok Jehova Tanúiról.
2009. aug. 15. 21:05
 20/193 anonim ***** válasza:
29%
Kedves kérdező! 3. válaszoló vagyok írtam neked privát e-mailt.Majd olvasd el!
2009. aug. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!