Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek a pokolban történő...

Garrison 2001 kérdése:

Szerintetek a pokolban történő szenvedés soha véget nem érő vagy véges?

Figyelt kérdés
Én keresztényként úgy gondolom, hogy véges, el is mondom, hogy miért: Jézus például a Máté evangéliuma 10. részének 28. versében mondja: "Ne féljetek azoktól, akik megölik a testet, de a lelket meg nem ölhetik. Inkább attól féljetek, aki a lelket is, meg a testet is el tudja pusztítani a gyehennában." A gyehennáról egyébként azt olvastam, hogy annak idején Jeruzsálem mellett egy szemétégető hely volt. Emellett ide sorolnám még az alábbi igéket: "Eljön az a nap, amely olyan lesz, mint az izzó kemence. Olyan lesz minden kevély és minden gonosztevő, mint a polyva, és elégeti őket az az eljövendő nap - mondja a Seregek URa -, nem marad sem gyökerük, sem águk."(Malakiás 4:1), illetve: "De megsemmisülnek a bűnösök, elenyésznek az ÚR ellenségei, mégha olyanok is, mint a viruló rétek, füstként enyésznek el." (Zsoltárok 37:20). Ezek az igék szerintem azt igazolják, hogy a gyehennában sem végtelen a szenvedés, hanem egyszer véget ér. Azt is olvastam, hogy az "örök" szó görög megfelelője az "aionios", ami viszont Istenre és az angyalokra vonatkozóan jelent soha véget nem érőt, az emberre vonatkozóan viszont azt jelenti, hogy addig, ameddig az adott személy élete tart. Azt nem tagadom és egyetértek vele, hogy a bűnösök büntetést érdemelnek, de az olyat, ami soha nem ér véget egy picit túlzásnak tartom. Arról nem is beszélve, hogy a Mennyországban is nehezebben tudnám elképzelni az örök boldogságot, hogyha látnám vagy tudnám, hogy közben a haverjaim lelkei a pokolban gyötrődnek. Ti mit gondoltok erről? És milyennek képzelitek el a poklot? Én inkább lelki, mint testi szenvedésnek, és főleg sötétséget és ürességet képzelek el a gyehennában. 20/F :)

2017. jún. 12. 20:34
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/204 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
93%

#40 *


azt azert megjegyzem hogy a Tisztitotuzet nem azert hoztam fel mert ebben kellene hinni vagy en hiszek benne,

ha erre nincs utalas a Bibliaban elvileg, en meg nem foglalkoztam a temaval, ahogy a Pokol stb. temajaval sem

majd megismerem kozvetlenul, ha pedig nem akkor "igy jartam"

az elotte levo valaszaim is filozofiai alapuak eppen hasonlo okokbol

bar az hogy a szenvedes es nem szenvedes ennyire kerdeses szerintem meg felsobb egyhazi korokben is (de boven elegendo ha szeles hivoi korokben), felmerulhet hogy miert?


a veges es vegtelen viszont hasonloan nem szokott felmerulni mint az elobbi


csak azert irtam hogy nehogy ebbe is belekossenek vagy eretnekseg terjesztonek kialtsanak ki


S!@-sztok...

2017. júl. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/204 anonim ***** válasza:
82%
Na ezt majd végigolvasom.
2017. júl. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/204 anonim ***** válasza:
33%

Véges,mert bár maga a létezés végtelen,benne semmi sem tart örökké.Minden pokolban lévő rájön egyszer,hogy azért volt a pokolban,hogy megtanulja a leckét.Ha megtanulta,átmehet a vizsgán.Beteg lelkű ember az,aki szerint végtelen kínszenvedés van.

Én úgy képzelem el,hogy az ember folymatosan szenved a rossz döntései,gondolatai,cselekedetei által.Ez már itt a földi életben is megvalósulhat bárkinél,nem feltétlen a halál után kerül vki pokolra.

2017. júl. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/204 Alex Fly ***** válasza:
100%
@43: vannak ilyen elképzelések is. De a kérdező a kérdés indoklása alapján valószínűleg a Biblia tanítására kíváncsi. Az pedig ennek éppen ellentéte.
2017. júl. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/204 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem örök. Hiszen ha nem lenne örök, akkor azt csinálna mindenki amit akar, lehetne lopni, csalni, hazudni, gyilkolni, mert úgysem lesz komoly következménye: szenvedünk a pokolban valameddig, aztán pedig megszűnünk létezni.
2017. szept. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/204 A kérdező kommentje:
Utolsó: Oké, de pl. ha valaki mondjuk 10 ezer vagy 10 millió évig szenved ott, az baromi sok idő.. tekintve hogy amikor az ember szenved, akkor alapból lassabbnak érzékeli az idő múlását, és a percek is óráknak tűnhetnek.. tudom, hogy az örökkévalósághoz képest a nagyon hosszú idő is szinte semmi, de ez most más kérdés.. Amúgy összességében azt mondanám, hogy szerintem nem tudhatjuk úgysem teljesen biztosan ezt, amíg itt élünk a Földön, én nem tartom kizártnak, és reménykedek benne, hogy véges a gyötrelem - nem azért mert félek, hogy odakerülnék vagy valami, hanem vannak nem keresztény barátaim is, és azért a végtelen szenvedést senkinek se szeretném.. Mindenesetre hogyha az ember keresztyén, akkor nem kell emiatt aggódnia, hogy a gyehenna gyötrelme végtelen-e vagy sem, mert ez már nem az ő sorsa.. egy dolog biztos: hogy a MENNYORSZÁGBAN tényleg soha nem fog véget érni az öröm. :)) Amúgy köszi a választ. :)))
2017. szept. 8. 16:16
 47/204 anonim ***** válasza:
68%

"Oké, de pl. ha valaki mondjuk 10 ezer vagy 10 millió évig szenved ott, az baromi sok idő.. "


Tudom számunkra elképzelhetetlen, de azt kellene megérteni, hogy ott nincs idő, tér és idő mind e világi fogalmak, ezek nem alkalmazhatóak se Istenre, se a mennyre, se a pokolra. Ha túl materiálisan fogod fel, akkor tényleg egy olyan katyvasz lesz a fejdben, mint a jehovista-adventista teológiát vallóknak.

2017. szept. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/204 A kérdező kommentje:
Viszont hogyha ott nincs idő és tér, akkor hol van a tűz? Vagy akkor az a tűz tényleg csak jelképes, és valami még nagyobb lelki szenvedésre utal? Amúgy mégegyszer köszi a választ! :)
2017. szept. 8. 17:55
 49/204 anonim ***** válasza:
82%

Igen, ezt elfelejtettem leírni, hogy a túlvilágon nincs idő, nincs tér, ezek mind evilági, teremtett dolgok. Ugyanígy tűz sem lesz a pokolban, az csak az emberi fantázia szüleménye, s csak arra jó, hogy az ember valahogy elképzelje a poklot. Tehát ne úgy képzeld el, hogy ott szarvakkal rendelkező ördögök szaladgálnak gúnyos kacajjal, s közben lángoló üstben kavargatják az abba fővő embereket. :)

Valahogy úgy kell elképzelni, hogy a teljes Isten nélküliség van ott, vagyis a szeretet teljes hiánya, így olyan fájdalmakat érezhetünk ott, mint amikor itt a földön megbántanak, megaláznak minket. Hülyén írtam le, de remélem érted a lényegét. :)


Nos ha 10 vagy 100 millió év után lenne vége a pokolnak, akkor is "jobb" lenne így, mivel megvan a végső remény,hogy egyszer vége lesz a szenvedéseknek. Ha azonban örökké tart, aattól nagyobb büntetés nem is kell.

2017. szept. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/204 anonim ***** válasza:
68%
A tűz is természetesen szemléltesése csak az ottani szenvedésnek. Nem szó szerint vett földi lángokon fognak sülni a kárhozottak.
2017. szept. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!