Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik vallás az igazi és miért?

Melyik vallás az igazi és miért?

Figyelt kérdés

Szeretnék végre utána járni a dolognak és megtudni melyik vallás az igaz vallás. Akárkit kérdeztem mindig az volt az igaz amiben ő hitt, legyen az muzulmán,keresztény,zsidó, jehova tanuja, katolikus, református, evangélikus, iszlám, hindu, buddha, szikhizmus(több hirtelen nem jut eszembe).


Szóval aki tudja a választ az kérem kifejtené hogy miért és melyik vallás az igaz vallás?



2017. júl. 11. 16:49
 21/95 anonim ***** válasza:

A vallások ugyanahhoz az Istenhez szólnak, csak máshogy nevezik, máshogy kommunikálnak vele. Van, amelyik beszél, van, amelyik túl sokat beszél, annyira, hogy csak magát hallja meg, és van, amelyik hallgat.

A probléma ott kezdődött, mikor az ember először intézményesítette a hitet. Onnantól kezdve ez az intézmény elszakadt a gyökereitől, elszakadt Istentől, az emberek hangját hallgatta, és az embereknek tetsző hangon kezdett beszélni. Felállította a saját rendszerét, a saját szabályait, a saját igazságát, csak éppen annak nem hagytak helyet benne, aminek (akinek?) kellett volna.

Mégis vannak emberek akiket ezek az intézmények, vagy inkább az ezekben felépült közösségek visznek előrébb ezen az úton, és amíg egy ilyen is van, addig van létjogosultságuk. Viszont vannak sokan mások, akik ugyanezt a falakon kívül találták meg, objektívn látva az egyes intézmények hibáit, ugyanakkor szabadon megélve annak a nyers és tiszta hitnek az árnyékát, ami valahol, valamikor még az intézményesítés előtt létezett.

A hit és a végső igazság megértésében az ember maga a hibaszázalék. Azt pedig mint tudjuk, a hibás megközelítés egy eltorzult képet eredményez.

2017. júl. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/95 A kérdező kommentje:
Akkor ha jól értem a különböző népcsoportok miatt szükséges ennyi vallás. Pl itt az iszlám vallás nem működne mert más az emberek beállítotsága, pedig Allah, Isten, Jehova ugyan az az Isten az hívő emberek szemében.
2017. júl. 11. 23:07
 23/95 anonim ***** válasza:
5%

"Allah, Isten, Jehova ugyan az"

"Ugyanaz" egy szó.

Persze, ezek az istenek egymásból származnak. De a többi nem, és van sok, amelyik nagyon is különbözik!

Pl. Wotan, vagy a Tollaskígyó teljesen más!

Ne ess abba a hibába, hogy megnézel 3 példát, ráadásul pont azt, amelyik egyforma - és aztán vonsz le egy hibás következtetést!

2017. júl. 12. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/95 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg az Illetékest:) azaz a Jóistent.

"Kedves Jóisten, melyik az igaz vallás?"


Nincs még egy annyira önzetlen, emberszerető, bölcs, önmagát feláldozó, kezdeményező, kereső, feltétlenül szerető, felesleges ceremóniáktól mentes, nagylelkű, segítőkész, kreatív és humoros isten, mint a Világ Teremtője (Atya-Fiú-Szentlélek nevű Istenség).


Azt a vallást/hitet keresd, ami Hozzá segít, nem pedig máshoz. Keresd, kinél van az örök élet beszéde? Ki segít szeretni?


Ne elégedj meg olyannal, ami csak külsőséget kínál (pl. önkínzást, ilyen-olyan lelki kiüresedét, haszontalan ceremóniákat, "beavató" szertartásokat, személytelen univerzális erőt, emberektől való elvonulást, félelmet, szorongást, csodás erőket, hatalmat stb...)

2017. júl. 12. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/95 A kérdező kommentje:
Sok-sok emberrel elbeszélgettem már akiknek a hite különböző volt. Ezek közül Jehova tanúi volt számomra a legszimpatikusabbak. A többi vallásban olyan embereket láttam/találtam akik igaz hogy hisznek Istenben, sőt néhányan járnak templomba is, de rengeteg negatív tulajdonságuk van amelyek ellenszólnak az egésznek. Más kibeszélése, rossz cselekedetek mással szemben, tiszteletlen, utálatos és sok más negatív tulajdonságot mutatott emberekkel szemben. Egyedül Jehova tanúinál nem láttam ezt.
2017. júl. 12. 01:18
 26/95 anonim ***** válasza:

Minden vallás igazi,de nincs tökéletes vallás.


Minden vallás igazi,mert létező,valós tévedéseivel együtt.


Tökéletes vallás nem lehet,mert minden vallást emberek találták ki.Egyetlen tökéletes tudású ember sincs,és nem is lesz Krisztuson kívül,de Ő nem talált ki egyetlen vallást sem.Ő eklézsiát,egyházat alapított,aminek feje,vezetője Ő maga,s az Atya elküldte segítőnek Szentlelkét.


Isten egyháza ott van,ahol Isten,vagyis a szeretet uralkodik.Ennek tagjai,elvileg bármely vallásban rejtőzködhetnek.

2017. júl. 12. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/95 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"...Allah, Isten, Jehova ugyan az az Isten az hívő emberek szemében."


Határozottan NEM! Nem ugyanaz!

Hogy miért?

Pedig annyira egyszerű a válasz! Allah-k elküldte a fiát hogy meghaljon a bűnös emberekért?

Már az is Istenkáromlás az iszlám szerint hogy Istennek van fia!


"A többi vallásban olyan embereket láttam/találtam akik igaz hogy hisznek Istenben, sőt néhányan járnak templomba is, de rengeteg negatív tulajdonságuk van amelyek ellenszólnak az egésznek."


Mond csak Dávid aki csak azért megöletett egy embert hogy eltitkolhassa azt hogy a a férfi feleségével volt ez a cselekedete az nem ellene szól? Vagy az apostolok viselkedése akik összevesztek az mennyire számít negatív tulajdonságnak és mennyire szól ellene az egésznek? Ha emberi viselkedés alapján ítélsz meg bármit is akkor a közintézményeket sem veheted igénybe mert ott is rengeteg negatív tulajdonsággal rendelkező ember van.


"Más kibeszélése, rossz cselekedetek mással szemben, tiszteletlen, utálatos és sok más negatív tulajdonságot mutatott emberekkel szemben. Egyedül Jehova tanúinál nem láttam ezt."


Mert nem voltál köztük elég időt! De majd idővel rá fogsz jönni hogy ők sem különböznek senki mástól.

A kérdés pedig eldőlt. Menj a tanúkhoz és tölts velük minél több időt 1,5 de inkább 2 évet úgy hogy eszedbe se jusson a keresztelkedés. S amikor megérik benne ez a gondolat előtte tedd fel magadnak a kérdést a 2. keresztelkedési kérdéssel kapcsolatban.

A Máté 28:19 nem esik szó ilyesmiről akkor melyik másik ige támaszthatná alá a Bibliából ezt a kérdést?

"Megértetted-e, hogy önátadásod és megkeresztelkedésed Jehova tanújaként isten szellemtől irányított szervezetének tagjaként azonosít téged?"

De én azt mondom menj csak oda és figyelj, tanulj de ne kötelezd el magadat amíg nem láttál mindent amit kell. Ne néhány alaklom alapján hozz döntést és többféle összejövetelükre menj el. Társas összejövetel, kongresszus, stb.

2017. júl. 12. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/95 anonim ***** válasza:
Kérdező ahogy látod most is mindenki a saját vallását tartja igaznak. Neked kell utánajárnod. Olvass utána a vallásoknak, de legfőképpen az adott vallás szent könyvét. Ha valóban igaz vallás akkor ennek bizonyítania kell hogy nem emberi kitaláció hanem Isteni kinyilatkoztatás.
2017. júl. 12. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/95 anonim ***** válasza:

#Vidripi


Mint Jézus követőit, De a többi verset sem lehet kihagyni, Jézus az atyja nevében jött nem a saját nevében.


(Ézsaiás 2:2) 2 És úgy lesz a napok befejező részében, hogy szilárdan áll majd Jehova házának hegye a hegyek teteje fölött, és magasabbra emeltetik a domboknál, és oda fognak özönleni mind a nemzetek.

(Cselekedetek 15:14) 14 Simeon részletezte, hogyan fordította először az Isten a figyelmét a nemzetekre, hogy népet szerezzen közülük a nevének.

(János 6:44) 44 Senki sem jöhet hozzám, csak ha az Atya, aki küldött engem, vonzza őt; én pedig feltámasztom őt az utolsó napon.

2017. júl. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/95 anonim ***** válasza:
0%

Péter, "minden keresztény hit és felekezet lehet igazi",


CSAK A KERESZTÉNY? :)


( a muszlimok pl maugukat mondják "igazhitûeknek" )

2017. júl. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!