Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik vallás az igazi és miért?

Melyik vallás az igazi és miért?

Figyelt kérdés

Szeretnék végre utána járni a dolognak és megtudni melyik vallás az igaz vallás. Akárkit kérdeztem mindig az volt az igaz amiben ő hitt, legyen az muzulmán,keresztény,zsidó, jehova tanuja, katolikus, református, evangélikus, iszlám, hindu, buddha, szikhizmus(több hirtelen nem jut eszembe).


Szóval aki tudja a választ az kérem kifejtené hogy miért és melyik vallás az igaz vallás?



2017. júl. 11. 16:49
 61/95 követ62 ***** válasza:
0%

Kedves Tibor!

Ha érdekel, ha nem azért én le írom a gondolatom.


Szomorú, hogy téged és a hasonló godnolkodású embereket ennyire tudnak fanatizálni a papok.

Akik Babilont képviselik.

Én csak abban bízom, hogy egyszer (mire eljön a jó döntés ideje) be nől a fejed lágya és elkezdesz önállóan godnolkodni. Azt amit a Bibliából kiolvasol, hagyod, hogy Isten értesse meg veled, ne az elvakult, hatalom vágyó, ingyen élő papok (NAGY, NAGY TISZTELET A KIVÉTELNEK, MERT IGEN IS VANNAK!).

Akik még az állalamot is befolyásolják és vissza jönnek azok az idők amikor a katolikus egyház irányítja az államot és üldözni fogja azokat akik másként gondolkoznak.

Nem hiszed? Nem baj, csak várd ki a végét!


Csak az a kérdés, hogy pl: te melyik oldalon fogsz állni?

Az üldözők, vagy az üldözöttek között? Mert abban biztos lehetsz, hogy az utolsó napokban (ami hamarosan megtörténik, NEMTUDOM MIKOR) a sokaság, a tömeg lesz az üldöző és a kis létszámú igazak (A MARADÉK) az üldözött és nem lesz harmadik lehetőség.

Tehát EGYÁLTALÁN NEM MÉRVADÓ, hogy a katolikus egyházban sokan, többen vannak, mert ott jobban működik ezekszerint a birka szellem (de az a kárhozatra visz). Ha tényleg olvasod a Bibliát akkor ezt egyértelműen kiolvashatod belőle, hogy Mt.7:13

"Menjetek be a szoros kapun! Mert tágas az a kapu, és széles az az út, amely a kárhozatba visz, és sokan vannak, akik bemennek azon. 14 Mert szoros az a kapu, és keskeny az az út, amely az életre visz, és kevesen vannak, akik megtalálják azt."

Gondolkodj el ezen!


Azon is el kéne már végre gondolkodni a katolikus egyház képviselőinek, hogy miként is EGYEK az ATYA ÉS JÉZUS?

A tökéletes szeretetben, az egyakaratban, AZ IGAZSÁGBAN! És az igazság NEM A KATOLIKUS EGYHÁZBAN VAN!

Isten nem véletlenül iratta le a Bibliát, mert az Ő igazsága abban van és a katolikus egyház tanai nagyon durván eltérnek attól.

Mk.7:6 "Ő pedig ezt válaszolta nekik: Ti képmutatók, igazán illik rátok Ézsaiás próféta szava, amint meg van írva: „Ez a nép csak ajkával tisztel engem, de szíve távol van tőlem. Ézs 29,13 7 Pedig hiába tisztelnek engem, ha emberi tanításokat és parancsolatokat tanítanak.” 8 Az Isten parancsolatát elhagyva az emberek hagyományához ragaszkodtok. 9 Ezt is mondta nekik: Szépen félreteszitek az Isten parancsolatát, hogy helyébe állíthassátok a magatok hagyományát."

Jézus ezt simán ma is elmondhatná a katolikus egyház vezetőinek.


Azért engedte meg Isten a reformációt, hogy az emberiség vissza térjen az igazsághoz, de a protestánsok szépen lassan (és nem csak a protestánsok: muszlimok, hinduk, zsidók, budhisták, a vudu vallás/ami köztudottan sátáni vallás/ stb.) behódolnak mind a pápának.

És ugye mindnegy ki miben hisz, csak fogadja el a pápa főségét! Persze lesznek itt még cifrább dolgok is.


De a lényeg, hogy Jézus eljövetele igazolni fogja az Ő igaz követőit és bizony az NEM A KATOLIKUS EGYHÁZ lesz.

Lesznek akik közülük is (és egyéb más vallásból is) csatlakoznak az igazakhoz, de azok csak egyének.


És IGAZSÁGBAN EGYESÜLNEK nem pedig ilyen mondvacsinált emberek által kitalált ökumenikus mozgalommal.


Ja, ha már a reformáció éve van itt van egy kis segítség a Bibliához, hogy érsd!

https://www.youtube.com/watch?v=2T3X3A2j8Vc&t=4057s

Ez a harmadik rész, de, ha erdekel nézd meg az elsőtől a kilencig.

Ez egy előadás sorozat, de ez segít igazán Bibliát kutatni. Mert rávezet és el jutsz oda, hogy önállóan is képes leszel rá.

HAJRÁ!

2017. nov. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/95 anonim ***** válasza:
28%
Na megszólalt EG White, a hamis próféta szócsöve...
2017. nov. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/95 anonim ***** válasza:
25%
Leszakadna az ég,ha a fanatikus pápista nem böfögne bele!
2017. nov. 7. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/95 követ62 ***** válasza:
30%

Értsétek már meg! NEM KELL SEMMIT ELHINNI! Az idő, de legfőképpen MAGA JÉZUS be bizonyítja ki gondolkodik helyesen.

NEKEM VAN IDŐM ÉS TÜRELEM KIVÁRNI! Ennyi.


De azon ne nagyon lepődjetek meg, ha elkezdik világszerte szorgalmazni a vasárnap szigorúbb tartását ÁLLAMILAG! Megneheziteni a szombattartó keresztények életét. Ha kötelezővé teszik (törvényileg) a templomba, vagy gyülekezetbe járást vasárnaponként. És tök mindegy hisz-e az ember vagy sem. Mennikell és kész mert a törvény kötelez rá. És mennek, mert akár az állásuk is veszélybe kerülhet.

Akit érdekel nézten utánna akit pedig nem szimplán csak várjon türelemmel.

És, ha még akkor lesz lehetősége gondolkozzon el és váltson!


Vagy amikor Sátán azt produkálja, utánnozza, hogy Jézus visszatért. Vagy az apostolok képében jelenik meg. És elhitetni, ha lehet a választottakat is.

Aki nem ISMERI a Bibliát (nem csak szimplán olvassa és vagy érti, vagy nem) az tuti bedől ezeknek a csalásoknak.

2017. nov. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/95 követ62 ***** válasza:
30%

Ja. És kedves #62-es.

Ha ISMERNÉD a Bibliát akkor tudnád, hogy én MINDIG csak azt, abból idézek.

Bár nincs mit szégyellni Ellen White irásain sem.

Például a Jezushoz vezető út című könyvet egy református lelkész (NEM ADVENTISTA) fordította magyarra és azt mondta ezt mindenkinek olvasni kéne.



Szerintem te úgy nyilatkozol, hogy nem tudod miről beszélsz.

2017. nov. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/95 anonim válasza:

Ilyen nincs. Mindenkinek más az igazi.

Az iszlám meg a muzulmán ugyanaz.

2017. nov. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/95 anonim ***** válasza:
40%

Jó, akkor mindenki higgye a sajátját és kész, én nem vitatkozok, csak leírtam, hogy mit gondolok.


Kedves követ62 ne legyél olyan biztos semmiben, nem kell rávezetni arra, hogy nem a pokolba kerülök. Amint már egyszer írtam, olvasd te is a bibliát és értsd jól! Mert a protestánsoknál pont ez a baj, hogy nem értik jól.

Ez is egy nagy hülyeség a protestánsoknál, hogy mi bálványimádók vagyunk, holott nem, mert mi nem a szobrot tiszteljük, hanem azt, aki rajta van.

Meg a Szűzanyát se ismerik el szeplőtelennek, meg náluk nincs tisztítótűz.


Kedves követ62 én teljes mértékben hagyom, hogy Isten tanítson, ti vagytok azok, akik emberi tanítást követtek. Nálunk is van Biblia nem csak nálatok! Sőt, még meg is ünnepeljük a Szentírás vasárnapját.

2017. nov. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/95 anonim ***** válasza:
40%

*kedves követ62 ne akarj rávezetni arra, hogy a pokolba kerülök!


(bocsánat elírtam)

2017. nov. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/95 követ62 ***** válasza:

"Jó, akkor mindenki higgye a sajátját és kész,"

ÍGY VAN!


"Kedves követ62 ne legyél olyan biztos semmiben,"

Bocs, de én nagyon sokmindenben BIZTOS VAGYOK. Ezért olyan stabil a hitem, mióta Isten szava vezet és nem az emberi hagyomány diktál.


"nem kell rávezetni arra, hogy nem a pokolba kerülök."

Én nemtudom, te, vagy bárki más hová kerül. Hála az Úrnak ezt nem nekem kell eldöntenem. És, hogy ki érti jó a Bibliát és ki nem, mint írtam majd JÉZUS AZ ELJÖVETELEKOR minden nyivánvalóvá válik. Addig pedig TÜRELEM! Abban viszon te is és mindenki biztos lehet, hogy Istennél nem csak az Ószövetségben voltak feltételei az Ő áldásainak, hanem az Újszövetségben is és az üdvösség elnyerésében is.


"Amint már egyszer írtam, olvasd te is a bibliát és értsd jól! Mert a protestánsoknál pont ez a baj, hogy nem értik jól."

HA, HA, HA ez vicces!

Tudod rengeteg ember elolvasta a Bibliát alár töbször is, de semmit nem hatott rájuk és nem értették (akár még "nagytudású" emberek sem). Például Júdást közvetlnül Jézus tanította mégsem értette Őt.


"Ez is egy nagy hülyeség a protestánsoknál, hogy mi bálványimádók vagyunk, holott nem, mert mi nem a szobrot tiszteljük, hanem azt, aki rajta van."

Ezt úgy hívják: "Magyarázom a bizonyítványom."


"Meg a Szűzanyát se ismerik el szeplőtelennek,"

Nem bizony! Ugyan olyan bűnös ember volt, mit bárki más és neki is Megváltóra van szüksége. Ja és a halottakhoz való imádkozást a Biblia határozottan tiltja! Mi nem imádunk halottat és nem imádkozunk hozzá.


"meg náluk nincs tisztítótűz."

Nem nállunk nincs, SEHOL NINCS! Ez nem Isen világa. Ez mese amit a középkorban találtak ki az emberek riogatására. De úgy látom a mai napig betudja etetni az egyháza tudatlanokat.


"Kedves követ62 én teljes mértékben hagyom, hogy Isten tanítson, ti vagytok azok, akik emberi tanítást követtek."

Az a baj úgy nyilatkozol, hogy NEM TUDSZ SEMMIT!


"Nálunk is van Biblia nem csak nálatok! Sőt, még meg is ünnepeljük a Szentírás vasárnapját."

Ide is vonatkozik amit korábban írtam.

Mitsem ér, hogy van Bibliátok, ha az értő olvasás hiányzik?

2017. nov. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/95 anonim ***** válasza:
0%

Mivel Isten nem alapított vallást,mindazokat az emberek alapították.Amit ember csinált,az nem lehet tökéletes!


Krisztus viszont alapított eklézsiát,vagyis egyházat.

Krisztus, egyházának tagjait elhelyezte minden vallásfelekezetbe,hogy ott képviseljék Őt.

2017. nov. 9. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!