Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik vallás az igazi és miért?

Melyik vallás az igazi és miért?

Figyelt kérdés

Szeretnék végre utána járni a dolognak és megtudni melyik vallás az igaz vallás. Akárkit kérdeztem mindig az volt az igaz amiben ő hitt, legyen az muzulmán,keresztény,zsidó, jehova tanuja, katolikus, református, evangélikus, iszlám, hindu, buddha, szikhizmus(több hirtelen nem jut eszembe).


Szóval aki tudja a választ az kérem kifejtené hogy miért és melyik vallás az igaz vallás?



2017. júl. 11. 16:49
 51/95 követ62 ***** válasza:
41%

Annak aki nemismeri a Bibliát annak vicces.

De szerinted számít, hogy ki mit gondol róla. Egyáltalán nem.

Ha ilyen marad a gondolkodásod, sajnos nem fogsz nevetni amikor Jézus hamarosan megjelenik.

Sajnálom. Ez van.

2017. júl. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/95 anonim ***** válasza:
0%

Ez nem a biblia ismeretségétől függ. Én (is) ismerem a bibliát. Csak azt értelmezd, amit leírtak, és ne próbálj további következtetéseket levonni mások mondanivalójából.

Bemásolom a korábbi mondatomat: "Nem támasztja alá semmi, hogy a Bibliából akárcsak egy szó is igaz. "

Ezzel nem mondok mást, mint, hogy téves az az állítás, miszerint: "Igazság CSAK EGY VAN. És ez a Biblia igazsága."

Jézusról szólva, én lennék az egyik legboldogabb, ha Jézus valamilyen formában újra visszatérne a Földre. Erre vannak konkrét próféciák is, hogy mikor következik be? Nem szarkazmusból mondom, őszintén érdekel.

2017. júl. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/95 anonim ***** válasza:
86%

Vidiripi


"Nem támasztja alá semmi, hogy a Bibliából akárcsak egy szó is igaz."


Azért én írok egy szót ami igaz: - Jeruzsálem! (tény hogy létezik, és csak egy szó)

2017. júl. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/95 követ62 ***** válasza:

Próféciák vannak, de nem arra vonatkozólag pontosan mikor, senki nem tudhatja.

Viszon azt mondta Jézus lesznek jelei az eljövetelének és ezekre figyelni kell.

Ahogy (bár már manapság felborult a természet rendje) vannak (voltak) jelei az évszakváltásoknak úgy vannak jelei az Ő eljövetelének, Mt.24. is.


https://www.youtube.com/watch?v=0CxZu1ughwk&t=23s

Érdemes megnézni ezt az előadást és valamilyen szinten választ kapsz rá. Jobban én sem tudom elmagyarázni.

És nem is állnak rendelkezésemre azok az anyagok melyeket bizonyíték ként hoz fel.


Az egész sorozat a 33 rész a próféciákról szól.

2017. júl. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/95 anonim ***** válasza:
100%
Bele fogok nézni, köszi!
2017. júl. 18. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/95 anonim ***** válasza:
85%

Sziasztok!


Ha valakit érdekel a fentebb belinkelt video előadója, akkor találkozhat vele személyesen is Budapesten augusztus 24-27 között a Dürer házban megrendezett konferencián!


Üdv. Péter

2017. júl. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/95 anonim ***** válasza:
Olyan,hogy igaz vallás,nincs!!!!a vallás=tradiciók összessége,ami több évszázad során a kereszténységra"rakódott".Olyan viszont létezik,hogy egyetemes egyház,ami a történelem során kialakult több felekezetre tagolódott.azÓszövi héber káhál illetve ujszövetségi görög ekleszia egyaránt jelent kihivottakat,azaz olyan közösségeket akiket Isten hivott el,.Ahogy Jézus mondta:"senki sem jöhet énhozzám,hanemha az Atya vonja azt". a gyakorlatban emberek tesznek bizonyságot, ugy értem a kihivást.Az ekleszia azaz az egyház születése pünkösdkor született meg,először csak katolikus egyház létezett,de a történelem folyamán más felekezetek,ébredések jöttek létre rengeteg vallási háború,üldöztetések stb során fennmaradtak kisebb felekezetek,és mivel az katolikus egyház egybefonodott állammal (ennek átok lett a következménye,sőt napjainkban is az a következménye)De jött a reformáció,Luther,Kálvin stb...Tehát az egyetemes egyházban jelenleg sok-sok felekezet van amelyeknek még hitvallásuk sem mindig ugyanaz,sőt...de véleményem szerint mindjájan arra a kijelentésre kell épűlnie amit a Máté 16:16-18-ban jézus kérdésére péter apostol fogalmazott meg ,miszerint "te kinek mondasz Péter?Te vagy a krisztus=messiás,az élő Isten Fia"...Ami még lényeges,hogy egyetlen üdvözítő felekezet sincs,sok ember naivan azt gondolja hogy én xy vallású vagyok és csak ez igaz és bérmit csinálok ,üdvőzűlők.ez egy öncsalás,minden dolognak a mérőzsinorja a szentirás azaz Isten igéje,ill,annak megcselekvése.Megkockáztatom,hogy minden felekezet hitvallásában meg kell hogy legyen a szent3ságban való hit.
2017. júl. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/95 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem egyik sem. Az igazi "Világeszmét" senki nem találta meg.(igen:megtalálni,nem megalkotni,kidolgozni,

hanem megtalálni,felfedezni.)Az a gondolatrendszer,ami tökéletesen megfeleli a világ alapkérdéseit és a válaszokból levezeti a helyes magatartás alapelveit,a helyes társadalom alapelveit stb.

Részigazságok minden vallásban lehetnek,ám mindegyik vagy túloz vagy hiányos.(Az én véleményem.)

Egyébként a "Világeszme" talán nem is nevezhető vallásnak.Attól függ,hogyan definiáljuk a vallást.Ha úgy,hogy tartalmazza a hitet(valami nem bizonyított,akár a józan ésszel ellenkező dolog elfogadását),akkor a Világeszme nem vallás,mert csak a bebizonyítottat fogadja el és arra épül.Semmit nem hinni,mindent tudni.

Azon nincs mit csodálkozni,hogy mindenki a sajátját tartja az igaznak.De igazolni pl. logikai érvekkel.hogyan tudja,hogy az övé az igazi?

2017. okt. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/95 anonim ***** válasza:
40%

Kedves kérdező!


Újabb bizonyítékokat találtam, hogy miért a katolikus egyház az igazi!


Előre mondom követ62-nek nem fog a válasza érdekelni!



Szóval kezdjük:


Római katolikus, görögkatolikus, szerb katolikus, kopt katolikus, stb... ezek mind egy katolikus egyházat alkotnak.

Jézus EGY egyházat alapított, és olvashatjuk a bibliában is (most hirtelen nem tudom melyik részben található), hogy "Legyetek egyek, ahogyan mennyei Atyátok is egy". Követ62 ebből is látszik, hogy én is olvasom a bibliát. Szóval igen, "Legyetek egyek, ahogyan mennyei Atyátok is egy". Tehát Isten egyáltalán nem örül, hogy tovább szakad az egyház. És bár a protestánsok ünneplik a reformáció 500 éves évfordulóját, nekik ez öröm, de nekünk NEM! Nekünk ez keserűség, fájdalom, mert azok a katolikus hívek áttértek a protestáns hitre. És ez a baj, hogy mi Isten tanításai szerint haladunk, a protestánsok pedig emberi tanításokat kezdtek követni. De mi haladunk ugyan úgy Isten útján. Olyan mint egy nagy út, ahol néha kisebb utak ágaznak ki, de mi megyünk tovább, amit Isten tanít.

Én nem akarom szidni a reformátusokat, mert nekik is az a céljuk, mint nekünk: az üdvösség. De sajnos nem az övéké az igazi.

Nem tudom milyen vallású vagy, de javaslom, térj át a katolikus hitre. És ha megnézed, a katolikusok jóval többet vannak. Éppen ezért.

Korábban is válaszoltam, további részletekért nézd meg a korábbi válaszomat is, ha még kíváncsi vagy rá!

2017. nov. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/95 anonim ***** válasza:
Ez megborított, tess
2017. nov. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!