Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik vallás az igazi és miért?

Melyik vallás az igazi és miért?

Figyelt kérdés

Szeretnék végre utána járni a dolognak és megtudni melyik vallás az igaz vallás. Akárkit kérdeztem mindig az volt az igaz amiben ő hitt, legyen az muzulmán,keresztény,zsidó, jehova tanuja, katolikus, református, evangélikus, iszlám, hindu, buddha, szikhizmus(több hirtelen nem jut eszembe).


Szóval aki tudja a választ az kérem kifejtené hogy miért és melyik vallás az igaz vallás?



2017. júl. 11. 16:49
 71/95 anonim ***** válasza:
37%

"Krisztus, egyházának tagjait elhelyezte minden vallásfelekezetbe"

Jézus mennyi felekezetet alapított?

2017. nov. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/95 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Jézus mennyi felekezetet alapított?"


Az Írások szerint csak van más felekezeteknél is Isten népéből. Különben nem lenne értelme ennek amit itt lehet olvasni!

Jelenések 18:4  Aztán egy másik hangot hallottam az égből, amely így szólt: »Menjetek ki onnan, én népem, hogy részesei ne legyetek az ő gonoszságainak, és ne legyen részetek az őt érő csapásokban,

2017. nov. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/95 anonim ***** válasza:
57%

Kedves követ62!


Jó rendben, akkor mindenki higgye a saját vallásához szóló tanításokat. Te hidd a tiédet, én hiszem az enyémet. Minden vallásnak a célja: az üdvösség. Így most már egyetértesz?


Nekem csak az volt a bajom, hogy tulajdonképpen egy protestáns személy akart engem -mint katolikust- tanítani. Azonban ez nem rendjén való. Én értem, hogy te a bibliát akartad nekem tanítani, nekünk is van egy csomó, de a ti hitetek nem olyan mint a miénk. Én a katolikus tanítást kezdem el követni, nem a protestánsokét. Ha tudtad, ha nem tudtad, ha valaki nálunk átmegy protestáns vallásba, az hitelhagyásnak számít, ami súlyos bűn. Vissza azonban nem. Egy csomó protestáns is áttért a katolikus hitre, de neked nem mondom azt hogy térj rá, hisz nincs jogom hozzá, te döntöd el.


A lényeg, az üdvösség, Jézust mindannyian szeretjük.

2017. nov. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/95 követ62 ***** válasza:
9%

Jézus igazából nem alapított egyházat.

Ő tanította szóban és csekekedetekben a mennyei alapelveket, bemutatta Isten HITELES jellemét. Milyen egy büntetlen lény másikhoz való viszonya. Ezt le is íratta a Bibliában és elvárja, hogy senki ne tegyen hozzá és ne vegyen el belőle.

Istennek nincs szüksége emberi hagyományokra, hogy ígéje terjedjen. Főleg nem, ha az hamis és teljesen megváltoztatja az eredeti tanokat.

És aki befogadta tanításait elvárta, hogy eszerint éljen és adja tovább másoknak.


Természetesen egy idő után és főleg a növekvő létszám gyarapodása miatt elkerülhetetlen lett a közösség megszervezése. Hiszen ki kellett osztani a feladatokat, kezelni kellett a növekedő vagyont.

De még a nevük is eleinte gúnyolásból származott.

Antiókiában nevezték őket kereszténynek az az Krisztusoskodoknak.


Már a reformáció előtt is voltak különféle ágazataik attól függően kinek milyen tanítás lett szimpatikus. Hiszen magának Jézusnak a tanítása sem tetszett mindenkinek (meg a tanítványok közül sem). Akkor naívság azt hinni, hogy az évszázadok, évezredek alatt nem torzult Jézus eredeti tanítása (lásd a katolikus tanokat)!

De akkor is voltak akik az eredeti jézusi tanokat vitték tovább.


Miután Nagy Konstantin államvallásá tette a kereszténységet kezdett eltorzulni és gyökeresen megváltozni attól függően mi volt az uralkodó érdeke és kit hogyan tudott megvenni.


A katolikus egyház kb: 538 környékén alakult meg. Minden téves elgondolás ellenére nem Jézus alapította.

Nem Péter volt az első pápa, mert Krisztus ÖNMAGÁRA építette a KIHIVOTTAK KÖZÖSSÉGÉT. Nem az egyházat, vagy az anya szent egyházat (ilyen szó nincs is a Bibliában).

Mert a KŐSZIKLA, SZEGLETKŐ nem más mint JÉZUS KRISZTUS és nem Péter. Úgy, hogy már az alapoknál sántít a katolikus tanítás.


Sátán soha nem akarta, hogy az igazság terjedjen és mindent megtett az előre haladás akadájozására.

Megöletett több millió embert előbb római császárokkal, majd az inkvizícióval.

Nem véletlenül engedte meg Isten a reformációt. Ha az nem lett volna meg ma sem olvashatnánk szabadon a Bibliát és a katolikus egyház uralma alatt kéne élnünk.

Természetesen törekszenek a hatalmuk vissza szervezésére (aki nem hiszi utánna nézhet, mert a különféle pápai enciklikák ezen törekvések bizonyítékai), de már alattomosabb módon a kígyó ravaszságával és egy rövid időre vissza is szerzik, de Jézus eljövetele véget vet ennek.


Ami már nagyon közel van. MARA NATHA!

2017. nov. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/95 anonim ***** válasza:
0%

"de Jézus eljövetele véget vet ennek.

Ami már nagyon közel van."


Csak kíváncsiságból kérdezem. Ha Jézus valóban eljönne és közölné veled hogy ő nem Isten és az egyház amit követsz meghamisította a tanítását, elhinnéd neki?

2017. nov. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/95 anonim ***** válasza:
36%

"Jézus igazából nem alapított egyházat."


Kár, hogy Jézus pont az ellebnkezőjét mondja. De lehet te jobban tudod, mint Ő.


"Miután Nagy Konstantin államvallásá tette a kereszténységet kezdett eltorzulni és gyökeresen megváltozni attól függően mi volt az uralkodó érdeke és kit hogyan tudott megvenni."


Még szerencse, hogy a katolikus tanok túlnyomó többsége jóval korábbról származik.


"A katolikus egyház kb: 538 környékén alakult meg."

Mi volt Kr.u. 538-ban, hogy erre az időpontra datálod? Illetve miként lehet, hogy már sok évszázaddal korábban is katolikus Egyház szerepel a fennmaradt iratokban.


"Mert a KŐSZIKLA..."

Úgy érted, hogy Jézus volt Kéfás?


A többi történelemhamisításra inkább nem reagálok. Erősen látszódik csalfa beszédedből a sátán hatása.

2017. nov. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/95 anonim ***** válasza:
46%

Kedves #76-os!


Igen, nagyon is egyet értek veled, Jézus IGEN IS alapított egyházat. És mégpedig pünkösdkor, amikor leszállt a Szentlélek az apostolokra, ezzel együtt megszületett az egyház is. És az egyház alapítása le van írva a bibliában is.


Igen, a katolikusok régebbről származnak, mivel a reformáció csak 1517-ben volt, és az már jóval később volt.

2017. nov. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/95 Laila Qassam válasza:
0%

Iszlám

Nincs más Isten csak Allah

2018. jan. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/95 anonim ***** válasza:

71.Hsz!


Ha elolvastad volna az egész válaszomat,nem kérdeznéd,hogy melyik vallást alapította Jézus.


Mint írtam volt,egyiket sem.Azt mind tévedő emberek alapították.

2018. jan. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/95 anonim ***** válasza:

Te azt mondod, hogy nem alapított, ezzel szemben Jézus teljesen mást mond:


"Jézus azt felelte neki: »Boldog vagy, Simon, Jónás fia! Mert nem a test és vér nyilatkoztatta ki ezt neked, hanem az én Atyám, aki a mennyekben van. Én pedig mondom neked: Te Péter vagy, és én erre a kősziklára fogom építeni egyházamat, s az alvilág kapui nem vesznek erőt rajta."

2018. jan. 6. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!