Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik vallás az igazi és miért?

Melyik vallás az igazi és miért?

Figyelt kérdés

Szeretnék végre utána járni a dolognak és megtudni melyik vallás az igaz vallás. Akárkit kérdeztem mindig az volt az igaz amiben ő hitt, legyen az muzulmán,keresztény,zsidó, jehova tanuja, katolikus, református, evangélikus, iszlám, hindu, buddha, szikhizmus(több hirtelen nem jut eszembe).


Szóval aki tudja a választ az kérem kifejtené hogy miért és melyik vallás az igaz vallás?



2017. júl. 11. 16:49
 81/95 anonim ***** válasza:
40%

73.Hsz!

Kedves Simon Tibor Péter04!


Tiszteletben tartom döntésedet,miszerint te a katolikus tanítást kezdted el követni.


Én,inkább Krisztus tanításait követem.

2018. jan. 6. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/95 anonim ***** válasza:
20%

80.Hsz!


Nem tudom,kicsoda az a "Te".


Minden esetre én ezt gondolom most is,amit 26.válaszomban írtam:


"Ő eklézsiát,egyházat alapított,aminek feje,vezetője Ő maga,s az Atya elküldte segítőnek Szentlelkét.

Isten egyháza ott van,ahol Isten,vagyis a szeretet uralkodik.Ennek tagjai,elvileg bármely vallásban rejtőzködhetnek."

2018. jan. 6. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/95 somebody_or_not válasza:

T. Kérdező!


Röviden:

Ateizmus! = az intelligens emberek "vallása";)


Kicsit hosszabban:

Én ugyanezt a kérdést már sok-sok évvel (évtizeddel) ezelőtt szintén feltettem! (szintén hiába)

Aztán miután szinte MINDET tanulmányoztam, elég jól kiismertem, arra jutottam, hogy MINDEGYIK "hamis" - valamilyen módon! (ti. "minden cigány a saját lóvét dicséri.")

Ezután az összeset elegánsan kidobtam a πcsába és lettem (agnosztikus) ateista! Ajánlom neked is;) (bár manapság ez már cikinek számít ugyebár)


Összegezve:

NINCS olyan, hogy "igaz" vagy "igazi". Legfeljebb "nekem melyik az igazi?" van.

Hinni pedig minden marhaságban lehet - pláne a mai totálisan elhülyült világban - DE attól az még nem lesz Valóság...


(Még mielőtt valamelyik szentfazék esetleg megsértődne: abszolúte nem kötekedésből írtam ezt (eredetileg nem is akartam írni) de csak nem bírtam megállni!:)


- Üdv

2023. máj. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/95 anonim ***** válasza:

Egy keresztény ember is lehet intelligens!! Attol,hogy valaki ateista nem biztos,hogy intelligens,viszont azért ateista mert ő csakis azt fogadja el tényként amit a tudomány már bizonyitott!!Hinni és tudni viszont két teljesen különböző dolog. Isten úgy dőntött,hogy hit által ad egy embernek üdvösséget,hitbéli dolgokat viszont lehetetlen tudományosan bizonyítani,főleg,hogy már kb 6000 év eltelt az első emberpár teremtése óta,s az első történelmi feljegyzesek is már jóval később születtek tehát kénytelen vagyunk úgymond hinni ,hogy pl kb

4000 evvel ezelőtt Isten kettéválasztotta a Vörös-tengert pl.Dehogy David zsoltárából megtudjuk a balgatag mondja,nincs Isten...azaz azt állítani,hogy nincs Isten az ige szerint bolondság együgyűség balgatag gondolkodás,a teremtett világból pusztán megláttatik,hogy a gyönyörű világmindenség mögött van egy Alkotó is!!

2023. júl. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/95 anonim ***** válasza:

"kb 6000 év eltelt az első emberpár teremtése óta"

Van az egy millió év is.

Innen kezdve a többit miért is hinnénk el?

2023. júl. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/95 anonim ***** válasza:
Bocsi ezzel tudnèk vitatkozni sőt bizonyitani is lehet,hogy Ádámés Eva óta közel 6000 év telt el pl a Judaizmus ezt masodpercre tudja nézd meg hol tart a zsidó időszámítás vissza lehet vezetni.Ez tény!! Azt viszont én sem állítom,hogy a Föld is annyi sőt elég jó elmélet van,hogy volt egy ősvilág ami ítéletbe torkollott,viszont amit a tudosok probalnak szamomra az se teny hanem feltetelezesek a több millo milliard év az sem bizonyitott csak feltetelezes!! A tudomany rengeteg feltetelezessel él!
2023. júl. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/95 anonim ***** válasza:

"Ez tény!!"

Arról nem tehetek, ha te ellógtad a történelem órákat.

6000 éve az egyiptomiak még nem építettek ugyan piramist, és nem is voltak még egységes állam - de azért szépen ott voltak, ne félj. A sumérok is.

A kínaiak is.

Az ősember már 100000 éve köszöni, ott volt mindenütt.

Előtte meg előemberek voltak.


"hol tart a zsidó időszámítás vissza lehet vezetni."

Igen. És akkor mi van?

Előtte is volt időszámítás, csak még nem zsidó, és nem is írták le.

De hát hülyének lenni jogod van...

2023. júl. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/95 anonim ***** válasza:
Neked is jogod van hülyének lenni,történelemórán engem a történelemre tanítottak nem hittanra,viszont én a kommunizmusban jártam iskolában és akkor tolták a hülyeséget ezerrel mert muszáj volt azt tanítani amit ők akartak!!! Egyiptom pl a bibliában is benne van ajánlani tudom csak viszont ha nem tudsz kellő tiszteletet tanusítani akkor inkább olyan kérdésekkel foglalkozz amihez értel is ne itt trollkodj!!
2023. júl. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/95 anonim ***** válasza:

Ezt lefordíthatnád, amit most írtál, mert én csak a dühöt látom benne, érv nincs semmi.

Bár nem tudom, mit várok egy hívőtől...

2023. júl. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/95 anonim ***** válasza:
Te hülyéztél le így kezdted....mindegy nincs kedvem ehhez,hogy vki olyan trollkodik akit nem is érdekel a téma
2023. júl. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!