Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik vallás az igazi és miért?

Melyik vallás az igazi és miért?

Figyelt kérdés

Szeretnék végre utána járni a dolognak és megtudni melyik vallás az igaz vallás. Akárkit kérdeztem mindig az volt az igaz amiben ő hitt, legyen az muzulmán,keresztény,zsidó, jehova tanuja, katolikus, református, evangélikus, iszlám, hindu, buddha, szikhizmus(több hirtelen nem jut eszembe).


Szóval aki tudja a választ az kérem kifejtené hogy miért és melyik vallás az igaz vallás?



2017. júl. 11. 16:49
 31/95 anonim ***** válasza:
38%

Egy, egységes Istennek járó imádat volt van, és lesz is.


A Bibliában soha nem olvasunk olyat, hogy Isten több tanítást alkalmazott volna, sőt ha valaki a népéhez akart csatlakozni, elismerve Őt, annak azokat kellett megtanulnia, alkalmaznia az életében, mint a választottaknak.

A választottak között sem lehetett tanításbeli különbség,

2017. júl. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/95 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
33%

Mindenki szamara az amelyik Istenhez vezet.


Amelyik nem Istenhez vezet azzal valami problema van, felsoroltak kozul a buddhizmusrol tudom hogy az "erohoz" vezet es elveti azt hogy Isten lenne ez az "ero"


Tobbirol mind ugy tudom Istenhez vezetnek.


a vallasoknak vannak szentirasaik ezekben elolvashatod hogyan kelkene viselkednie a hiveiknek, ha nem igy viselkednek az nem a vallas es Isten hibaja hanem a hiveike

vallasi vezetok mennyire felelosek ebben azt nem lehet megitelni nekunk...


Xy4

2017. júl. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/95 anonim ***** válasza:
21%

Kedves Kérdező!


13 éves vagyok, Római Katolikus Papnak és kántornak készülök. Én a következőket gondolom:

Igazából én úgy gondolom, hogy a Katolikus, nem azért mert ez az én vallásom. Igazából azért, mert ezt az egyházat Jézus, Isten fia alapította, a protestáns meg a többi vallásokat ember alapította (Luther Márton, Kálvin János), azonban Jézus egy Isteni személy. Másrészt pedig a katolikus egyházban (legyen az görög vagy római) van Eucharisztua, azaz van oltáriszentség. Ez azt jelenti, hogy a pap a katolikus egyházban át tudja változtatni a kenyeret és a bort Krisztus testévé és Vérévé, ahogyan Jézus tette az utolsó vacsorán. És hogy miért is tudják átváltoztatni a papok a kenyeret és a bort? Tulajdonképpen azért, mert Jézus egy felszólítást adott az utolsó vacsorán, hogy "Ezt cselekedjétek az én emlékezetemre.", és azóta a papok ez cselekszik. Jó, az igaz, hogy az Ortodoxoknál is van Oltáriszentség, de az Ortodox egyházat nem Jézus alapította. Harmadrészt a katolikusok vannak a legtöbben (mivelhogy ezt Jézus alapította). Igazából úgy gondolom, hogy a katolikus egyházon belül a Római Katolikus inkább az igazi, mert az egyházszakadás után az Ortodoxok úgymond "visszatérték Rómához" és ők lettek a Görögkatolikusok, de viszont a Görög- illetve a Római Katolikus egyház elismeri a pápát, az ortodoxok viszont nem. Arról pedig nem is beszéljünk, hogy a protestánsoknak nincs is vezetőjük!


Üdv.: Simon Tibor

2017. júl. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/95 A kérdező kommentje:

Visszatérve az egyik kommentre, eltöltöttem már Jehova tanúi között több mint 2 évet. Nem voltam/vagyok megkeresztelve ezt ők is tudták. És még 2 év után is ugyan olyan jó indulattal próbáltak becsalni maguk közé mint az első napon. Nem védeni akarom őket, ez a tapasztalatom. Valóban nem minden keresztény ember rossz, de a legtöbbje igen. Rengeteg pletyka, rossz indulat van bennük, de valóban vannak jó emberek is köztük. De akkor már megint ott tartunk hogy nem tartom magam vallásos embernek mégis jobb, emberibb cselekedeteket produkálok mint a legtöbb ilyen ember.


Egy dolog nem stimmelt Jehova tanúi és az én nézetem között. Véleményük szerint ha nem jársz gyülekezetbe, nem fejleszted magad szellemileg a bibliával kapcsoaltban akkor nem juthatsz a paradicsomba, hiába vagy jó ember. Miért kellene nekem kötelezően cselekednem, miért kellene nekem imádkoznom,énekelni, gyülekezetbe járni, templomba járni, egy szőnyegen Mekka felé imádkozni ha én a "paradicsomba" szeretnék jutni? Egyre jobban merülök bele a vallásokba annál inkább azt érzem, hogy a biblia,korán vagy bármi más szentírás arra ösztönzi az embert hogy a társadalommal szemben legyen jóindulatú. Ha pedig ez teljesül akkor jöhet el a paradicsom de az emberek által, viszont "Isten" vezetése alatt. Azért idézőjel, mert az írást követték az emberek. Úgymond használati utasítást ahhoz hogyan lehetne szebbé tenni mindent. A sok éves vallási tapasztalatok alapján és a tudományos dolgok tanulmányozása után jöttem arra rá, hogy számorma Isten nem egy személy, hanem egy természeti dolog, aminek következtében jött létre ez az egész. A világegyetem, a földi élet, minden más. EZ olyan mintha a villámokat imádná valaki, mert tüzet gyújt és húst lehet sütni vele. A mai világban túlságosan belementek ebbe, már-már teljes rabszolga imádatba. Ez csak is az én véleményem, látásmódom. Senkit sem szeretnék sérteni vele.

2017. júl. 12. 14:27
 35/95 anonim ***** válasza:
28%

Nem sértesz meg senkit.

Ám a Teremtő, a maga hatalmával, mivel Ő egy kifogyhatatlan energia forrás, személyisége is van.

Hiszen tud érezni, beszélni, fájdalmat, örömet szerezni, Vannak tervei, szándéka. stb.


ezt le is íratta nekünk, hogy megismerjük Őt, mert ez Jézus szerint is fontos az örök élethez.

(János 17:3) 3 Az pedig az örök élet, hogy ismeretet szerezzenek rólad, az egyedüli igaz Istenről, és arról, akit elküldtél, Jézus Krisztusról.


A Biblia Isten szava, ha csak egy természeti erő lenne személyiség nélkül, akkor nem íratott volna le semmit.

2017. júl. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/95 A kérdező kommentje:
Pontosan erről beszéltem :) Lásd pl tőzsdetippek, póker tippek vagy bármi más. Ebben az esetben a tapasztalat, ötletek jétszottak szerepet ezért írták meg ezeket a könyveket. a Biblia is hasonlo. Valaki rájött hogyan lehet az életet szebbé tenni, ezért könyvbe írták. Jobb mindenkinek ha minden ember kedves. Már csak annyi kellett hogy sok ember olvassa ezt, hogyan lehet elérni? Ha személyiséget kap. Lásd pl póker tipp könyvet mindenki jobban olvassa ha világbajnok írja meg. Nem rossz ötlet tény és való és az embereknek szükségük van szeretetre és kedvességre. Akkor van baj ha túl soakt mondanak ebbe bele, már annyira hogy emberek életet követeli ezt, vagy a tudományt nyomják el. Lásd pl hit,vallás mostanában minden iskolában, tudománynak sincs helye templomban.
2017. júl. 12. 15:36
 37/95 anonim ***** válasza:
0%
A valóságban az isten (uniformizált, egyik sem létezik, egyik sem rosszabb a másiknál) a lényegben, a létfenntartásban azonos szerepet tölt be, mint a lelkiismeret, mely a létfenntartó ösztöneink emberi nyelven bennünk megszólaló szószólója. Ha a bibliában bármelyik helyen az isten helyére a lelkiismeret szót teszed, a mondat ugyanazt fogja jelenteni, mint előtte, és nem véletlenül. Javaslom, tanulmányozd az evolúció-kutatást, Darwintól a mostaniakig.
2017. júl. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/95 anonim ***** válasza:

Kedves Simon Péter!


Krisztus nem alapított vallásfelekezetet,csak egyházat.

Az Ő egyháza,követi Mesterét,aki örökké elutasította az erőszakot,márpedig az inkviziciót,keresztes háborúkat a Rómak Katolikus vallás követte el.

Az a vallásfelekezet,amely Krisztuséval ellentétes módszereket alkalmaz,az Krisztus ellenségének szolgája,függetlenül attól,hogy mit állít magáról.


Lehetsz Krisztus egyházának papja,a Római Katolikus Egyházban is,ha nem emberi dogmákat,ördögi módszereket,hanem bibliai normákat,és krisztusi szeretetet élsz meg.


Ez,egy rendkívül nehéz terep,hisz a Római Katolikus vallásfelekezet elemi alkotórésze a Biblia tanításától idegen dogma,szokás rendszer,és annak módszerei,melyek követésével szembeszegülsz Krisztusnak.Ha szembeszegült azokkal a dogmákkal,szokásrendszerrel,módszerekkel,szembeszegülsz a vallással.

2017. júl. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/95 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Mint Jézus követőit, De a többi verset sem lehet kihagyni, Jézus az atyja nevében jött nem a saját nevében."


Drága Living! Írtam én olyasmit hogy Jézus kinek a nevében jött?


Semmi probléma, vegyük sorra a dolgokat!

(Ézsaiás 2:2) 2 És úgy lesz a napok befejező részében, hogy szilárdan áll majd Jehova házának hegye a hegyek teteje fölött, és magasabbra emeltetik a domboknál, és oda fognak özönleni mind a nemzetek.


Jehova egy hamis név tévedésen alapul a létrejötte. Ez a név nem jelent semmit ez egy összevonás amit emberek csináltak!

De visszatérve az Ézsaiás 2:2 ez egy prófécia ami még nem történt meg!


"(Cselekedetek 15:14) 14 Simeon részletezte, hogyan fordította először az Isten a figyelmét a nemzetekre, hogy népet szerezzen közülük a nevének."


Ahhoz hogy ezt megérthessed kell a Cselekedetek 15:15-17 is.

Megnéztem hogy az úvf hozza-e a kereszthivatkozást és igen hozza. Szóval te is megtalálod majd!

Ámósz 9:12 Ők veszik birtokba Edóm maradékát és mindazokat a népeket, amelyeket az én nevemről neveznek – ezt mondja az ÚR, aki megcselekszi ezt.

A Cselekedetek könyvében azt írja hogy "Ezzel egyeznek a próféták mondásai, amint meg van írva"

S valóban az Ámósz könyvében megírtak be is teljesedtek. De ez egy idézet az ószövetségből és Jakab érvként használja azt. Ismételve önmagamat - Jakab hozza fel érvként ezt arra vonatkozóan hogy a pogányok is megtérnek majd Istenhez. S ez be is következik. Mert bizony a görögök azok pogányoknak számítottak a zsidók szemében. Hogyan is nevezitek az Újszövetséget?

Jól tudom hogy Keresztény Görög Iratoknak? Isten akarata megvalósult ahogyan azt Ámos könyvébe leíratta és amiről Jakab el kezdett beszélni!

A vita abból indult ki hogy a megtért zsidók között voltak olyanok is akik a farizeusok közül valók voltak és ők azt mondták hogy körül kell metélni a nem zsidókat is és hogy tartsák meg Mózes törvényét.

Ezért kellett Jakabnak felszólalnia és elmagyaráznia hogy ilyesmivel nem akadályozhatják a pogányok megtérését. Jakab előtt Péter is szólásra emelkedik és ezt mondja: "Testvéreim, férfiak, tudjátok, hogy Isten már régóta kiválasztott engem közületek, hogy a pogányok az én számból hallják az evangélium beszédét, és higgyenek."


Sajnálom hogy téged nem tanítanak megfelelően és nem térnek ki ilyen részletekre is. De ott van minden leírva s meglehet érteni.


"(János 6:44) 44 Senki sem jöhet hozzám, csak ha az Atya, aki küldött engem, vonzza őt; én pedig feltámasztom őt az utolsó napon."


Itt sokat nem kell magyarázni. Már az elején közli a tényt!

"Senki sem jöhet hozzám..." Kihez nem mehet senki? Hát Jézushoz! Értsd jól, csak akkor mehetsz Jézushoz ha az Atya vonz! De ha ennyi esetlegesen nem lenne elég akkor majd elmagyarázom részletesebben és megmutatom az ide vonatkozó igéket is. De ennél az igénél is van kereszthivatkozás bőségesen olvasgasd azokat is!


"A Bibliában soha nem olvasunk olyat, hogy Isten több tanítást alkalmazott volna,..."


Olyat sem olvasunk soha a Bibliában hogy óraszámokat rendelt volna el vagy hogy lennének királyság érdekek vagy Isten szócsöve, vezető testület.

De olyan sincs a Bibliában hogy egy tanítást 8 alkalommal is meg kellett változtatni pedig minden egyes alkalomnál a szent szellem közreműködött! Olyanról sem lehet olvasni a Bibliában hogy egy szervezet tagjaként fognak azonosítani egy megtért embert. Szóval ideje lenne elgondolkodnod azon hogy milyen dolgokat is tanítanak neked.


"...sőt ha valaki a népéhez akart csatlakozni, elismerve Őt, annak azokat kellett megtanulnia, alkalmaznia az életében, mint a választottaknak."


S miután végre megtanult mindent jött a változás és új dolgot kellet megtanulnia?

2017. júl. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/95 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Kérdező!


"Visszatérve az egyik kommentre, eltöltöttem már Jehova tanúi között több mint 2 évet. Nem voltam/vagyok megkeresztelve ezt ők is tudták."


Én viszont nem tudtam hogy már eltöltöttél közöttük 2 évet! Ha én ezt korábban tudom akkor nem írok egy sort sem. Mert aki 2 év után még nincs megkeresztelkedve az nagyon jó okkal nem is akar. S a sajátodat le is írod! Nem te vagy az első akinek ugyan ezt javasoltam a 1,5-2 évet.


"Valóban nem minden keresztény ember rossz, de a legtöbbje igen."


Szóval a legtöbb keresztényt ismered. Ez nem semmi! :)


"Rengeteg pletyka, rossz indulat van bennük, de valóban vannak jó emberek is köztük."


Pont mint Jehova tanúi között! Ne hidd azt hogy ők kivételek. Ez meg az én tapasztalatom.


"De akkor már megint ott tartunk hogy nem tartom magam vallásos embernek mégis jobb, emberibb cselekedeteket produkálok mint a legtöbb ilyen ember."


Örülök neki maradj is ilyen. Remélem egyszer majd hívő is leszel. Legyen meg mennyei Atyánk akarata!


"Véleményük szerint ha nem jársz gyülekezetbe, nem fejleszted magad szellemileg a bibliával kapcsoaltban akkor nem juthatsz a paradicsomba, hiába vagy jó ember."


Azért mert ők egy emberi szervezet tagjai és ez a szervezet irányítja az életüket. De akinek az életét a hit irányítja az a hite szerint cselekszik.


Zsidók 11:6 Hit nélkül pedig lehetetlen Istennek tetszeni, mert aki Isten elé járul, hinnie kell, hogy ő létezik, és megjutalmazza azokat, akik őt keresik. 7 Hit által kapta az intést Nóé a még nem látott dolgok felől, és istenfélelmében házanépe megmentésére bárkát készített. E hite által elítélte e világot, és a hitből való igazság örökösévé lett.


Noé hitből építette a bárkát.

A félreértések elkerülése végett, Jehova tanúi között is vannak olyan emberek akik valóban hisznek. S más egyházak tagjai között is vannak olyanok akik nem hisznek de ott vannak az egyház tagjai között!


"Egyre jobban merülök bele a vallásokba annál inkább azt érzem, hogy a biblia,korán vagy bármi más szentírás arra ösztönzi az embert hogy a társadalommal szemben legyen jóindulatú."


A Koránt az hanyagoljuk. Az csak a muszlim társadalom felé jóindulatú. A nem muszlimokkal akár Korán (2:191-193)

A Biblia!

Galata 6:10 Amíg tehát időnk van, tegyünk jót mindenkivel, főképpen hittestvéreinkkel.

1Thesszalonika 5:15 Vigyázzatok, hogy senki rosszért rosszal ne fizessen, hanem mindenkor jóra törekedjetek egymás iránt és mindenki iránt!


"Ebben az esetben a tapasztalat, ötletek jétszottak szerepet ezért írták meg ezeket a könyveket. a Biblia is hasonlo. Valaki rájött hogyan lehet az életet szebbé tenni, ezért könyvbe írták."


S azt honnét vették a természetből hogy az ember bűnös és megváltásra szorul? Mi a helyzet a halállal? Mert azt megfigyelheti hogy minden pusztul és minden élőlény meghal na de azt hogyan hozza össze a feltámadással?


"Lásd pl hit,vallás mostanában minden iskolában, tudománynak sincs helye templomban."


Na ebben tévedsz! Igen is van helye a tudománynak az igehirdetésben és én olyan igehirdetéseket szoktam hallgatni ahol bizony az ige szólója a tudományt is felhasználja! S szerintem fordítva is lehetne de ez csak az én véleményem.

Hogy az iskolákban tanítanak vallást az egy állami döntés. Nem tudom hogy ezzel mi a célja az államnak azt sem tudom hogy mi volt a motivációja ennek a döntésnek a meghozásában. De így rendelkezett. Ami nem biztos hogy jó döntés volt.

2017. júl. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!