Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért tanítják azt az adventis...

Miért tanítják azt az adventisták, hogy aki nem tart szombatot, az nem üdvözül és nem keresztény? Milyen bibliai igékre hivatkoznak ennél a kijelentésnél?

Figyelt kérdés

Forrás:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..


"3.Akik nem követik Krisztust a szombat megtartásában,nem követői Krisztusnak,vagyis nem keresztények.

Nem krisztusi úton járnak. "


2017. júl. 20. 20:26
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/142 A kérdező kommentje:
Micsoda hazug emberek! Épp most olvastam el az adventista válaszokat egy másik szombatot tárgyaló kérdésnél és ott le is írták nyíltan, hogy jaj lesz azoknak, akik nem tartanak szombatot! És mivel Péter nem javította ki a társait, ezért számára elfogadható ez az állításuk. Nem szégyellitek magatokat??
2017. aug. 7. 08:22
 32/142 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Nyilvánvaló gonosz gyűlölet,ami belőled kiabál,és rágalmazásra késztetett.


Csak,hogy tudd:


Péter az Adventista Egyház hitelveit mondja el korrekt módon,de NEM MAGA AZ ÚRISTEN,akinek dolga ellenőrizni,és helyéretenni az egyháza tagjai tévedéseit.


Krisztus,nyilvánvalóan csak szombatot tartott szent napnak,és ettől eltérő gyakorlatra semmiféle módon nem utalt.

Aki Krisztus követője,annak ebben is követnie kell urát,vagy ne állítsa magát kerteszténynek,vagyis Krisztus követőjének,hisz ő pápista.A pápák törvénye követője.

2017. aug. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/142 anonim ***** válasza:
82%

Kedves Kérdező!


Ahány adventista, annyi elképzelés. Az, hogy valaki adventista azt jelenti, hogy elfogadja a 28 hitelvet semmi többet. Attól, hogy valaki adventista, lehet ultrakonzervatív, konzervatív, liberális, vagy ultraliberális. Pontosan úgy van ez, mint magyarnak lenni.


Sajnos vannak olyan magyarok, akik azt állítják, hogy aki nem ért velük egyet, az nem magyar! Ezek a szélsőjobbosok. De ettől léteznek még liberális magyarok is, meg konzervatívak. Jobboldali gondolkodásúak, és baloldali gondolkodásúak.


Ahogyan az előttem hozzászóló írta, nekem nem feladatom senkit helyretenni, senkivel vitatkozni, vagy ütközni. Nekem egy feladatom van: szeretni és elfogadni.


Aki pedig gyűlölködik, minősítget, szeretetlenül ítélkezik, az valóban nem a Krisztusi úton jár.


Üdv. Péter

2017. aug. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/142 anonim ***** válasza:
72%
Tehát az adventista vallás nem különb sem alább való, mint bármelyik más keresztény vallású gyülekezet. Vagy elfogadod a hiteleket vagy sem, de akkor mehetsz. Igaz, hogy nincs a hitelek között egy sem, ami üdvösségre vezetne. Ebből az évekből viszont van milliószám. De az úton kevesen vannak, akik az üdvösségre mennek, és az ajtó is kicsi.
2017. aug. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/142 anonim ***** válasza:
55%
Évekből =elvekből
2017. aug. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/142 anonim ***** válasza:
77%

Sziasztok!


Így van kedves utolsó, az Istennel való személyes kapcsolat az ami az üdvösségre vezet, és ahhoz nem kell más csak hit. Hitre pedig bármelyik keresztény felekezet által el lehet jutni, mert a hit hallásból van, a hallás pedig Isten igéje által.


Jómagam 15 évesen jutottam hitre egy református ifjúsági táborban. Nem azért lettem adventista, mert ez különb lenne bármelyik más keresztény vallásnál, hanem azért, mert itt hitelesebb embereket ismertem meg, akik élik is amit tanítanak, és amit tanítanak, azt igazságként tudtam elfogadni a mélyebb Bibliakutatás által.


Természetesen azóta is vannak barátaim, és testvéreim a református közösségben, azóta is jártam már közöttük több Bibliaórán, Istentiszteleten, de én már többre vágytam annál mint amit ők nyújtani tudtak számomra.


Mindenesetre az adventisták között is vannak szélsőségesek, és vannak csak vallásoskodók is, mindenhol ott van a veszély, meg kell találni az arany középutat.


Nekem sikerült.


Üdv. Péter

2017. aug. 10. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/142 anonim ***** válasza:
12%

"Így van kedves utolsó, az Istennel való személyes kapcsolat az ami az üdvösségre vezet, és ahhoz nem kell más csak hit. Hitre pedig bármelyik keresztény felekezet által el lehet jutni, mert a hit hallásból van, a hallás pedig Isten igéje által."


Lehet felhozni Pál több idézetét hit általi megigazulásról, de Jézus azért elég egyértelműen a cselekedetek általi üdvösséget hangoztatta. Csak lásd Máté 25, 31-46 remélem jól írtam, csak fejből, ha tévedtem, bocs.

2017. aug. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/142 anonim ***** válasza:
0%

"Mindenesetre az adventisták között is vannak szélsőségesek, és vannak csak vallásoskodók is, mindenhol ott van a veszély, meg kell találni az arany középutat.


Nekem sikerült."


Nekem erről a vámszedő és farizeus imája jutott eszembe.

2017. aug. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/142 yesyesyes ***** válasza:
12%

Kedves Kérdező!


Azért tanítják ezeket, mert ők új posztóból akarnak ócska ruhára foltot tenni (Mát. 9,16) és új bort akarnak ó tömlőkbe tölteni (Mát. 9,17)!!!


Nekik sokkal nagyobb öröm Ellen G. White lelkét befogadni mint Jézus Krisztus Lelkét...

Ők a törvényeskedéssel mindenkit átokká, szolgává akarnak tenni nem pedig a kegyelem alatt levő szabaddá...

Nekik jobban tetszik a halálnak betűkkel kövekbe vésett szolgálata mint a Szent Lélek szolgálata...

Nekik elég az a dicsőség amit a kárhoztatás szolgálata ad, nem akarják azt a dicsőséget amit az IGAZSÁG szolgálata ad...

Ők jobban szeretik a betüt ami megöl, mint a Lelket, Aki megelevenít...2 Kor. 3,6-9


Kik törvénytanítók akarván lenni, nem értik, sem a miket beszélnek, sem a miket erősítgetnek.1 Tim. 1,7


Őrizkedjetek pedig a hamis prófétáktól, a kik juhoknak ruhájában jőnek hozzátok, de belől ragadozó farkasok. Mát. 7,15

2017. aug. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/142 anonim ***** válasza:
84%

Kedves yesyesyes!


Úgy találom,hogy amiket az adventistákra állítottál,az terád érvényes,csak EGW nevét kell kicserélni.


Azt hiszem úgy korrekt,ha mindenki magáról,saját nézeteiről ír,és nem másokéról,mert aki még a saját hitét sem tudja megfogalmazni,az hogyan minősítheti hitelesen a másét!

2017. aug. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!