Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az iszlám vallás hogyan...

Az iszlám vallás hogyan viszonyul az evolúcióhoz?

Figyelt kérdés
2021. aug. 21. 00:50
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/106 molnarmarcell21 ***** válasza:
100%

Jól, nem mond semmi ellent a Koránban az evolúciónak.

Persze kreacionisták vannak ott is.

2021. aug. 21. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/106 A kérdező kommentje:
Ezek szerint ugyanolyan a helyzet, mint a kereszténységben?
2021. aug. 21. 07:35
 3/106 anonim ***** válasza:
89%

Nem tudom mi a helyzet a kereszténységben.


Ugyanakkor az Iszlám àltalàban nyitott a tudományos eredményekre. Például úgy gondoljuk hogy az ősrobbanàs elmélet megtalálható a Szent Korànban.

Màs helyen gyakorlatilag arról beszél hogy van a miénkkel pàrhuzamos "dimenzió" amiben nàlunk intelligensebb életforma van.

Megint màsutt 7 különböző univerzumról van szó, amiben a miénk az első és a legkisebb.


Evolúcióról így konkrétan nincs szó benne. De ennek elismerése semmilyen fennakadàst nem szokott okozni a muszlimoknak


Abdullah

2021. aug. 21. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/106 A kérdező kommentje:

#2


Akkor mi a véleményed Adnan Oktar-ról? A Wikipédia szektavezérnek írja le:


[link]


Ő kifejezetten evolúcióellenes, ban egy evolúciótagadó könyve is. Ráadásul az elég balhésnak is:


"2010-BEN OKTART AZ EGYIK LEGBEFOLYÁSOSABB MUSZLIM VEZETŐNEK TARTOTTÁK, DE SOK HAGYOMÁNYOS NÉZETET VALLÓ ISZLÁM VEZETŐ PIMASZNAK, KIHÍVÓNAK, ÉS BIZARRNAK TARTOTTA AZ ELMÉLETEIT."


Forrás

: [link]


(a nagybetűs írás az origo-ról van másolva, nem én írtam így direkt).


A cikk szerint 1075 év börtönbüntetésre ítélték.


Vajon ma mennyi muszlim azonosul a nézeteivel?

2021. aug. 21. 08:28
 5/106 A kérdező kommentje:
(elnézést a helyesírási hibákért).
2021. aug. 21. 08:28
 6/106 A kérdező kommentje:
Még valami: nem provokáció céljából kérdezek Oktar-ról, hanem az ismeretszerzés miatt.
2021. aug. 21. 08:35
 7/106 anonim ***** válasza:
3%

Az a véleményem hogy paràznàlkodott.


Abdullah

2021. aug. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/106 anonim ***** válasza:
97%

"Akkor mi a véleményed Adnan Oktar"


Félmesztelen nőkkel készített műsorokat és azt tartják róla hogy szabadkőműves. Szerinted egy ilyen ember véleménye mérvadó az iszlám szempontjából? Egyébként ha jól tudom letartoztatták bűnszervezetben való részvétel miatt meg emberrablás, zsarolás miatt és még ki tudja miért és azóta is börtönben van.


Röviden a válasz az hogy a Koránban nincs semmi ami miatt el kellene utasítani az evolúció elméletét. Persze nyilván azt muszlimok nem fogadják el hogy az egész a véletlenen alapul.

2021. aug. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/106 Pombe ***** válasza:
76%

#3: "Megint màsutt 7 különböző univerzumról van szó, amiben a miénk az első és a legkisebb."


Meg más dimenziók??? A Koránban? Hol van abban ilyen?


#8: "Persze nyilván azt muszlimok nem fogadják el hogy az egész a véletlenen alapul."


Miért? Ilyet ki fogad el az őrülteken kívül? Csak a kreacionisták akarják belebeszélni ezt a véletlen zöldséget az evolúcióelmélet hasába... Tehát, mint mondottam, az őrültek. Ki más?

2021. aug. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/106 anonim ***** válasza:
71%

"Miért? Ilyet ki fogad el az őrülteken kívül? Csak a kreacionisták akarják belebeszélni ezt a véletlen zöldséget az evolúcióelmélet hasába... Tehát, mint mondottam, az őrültek. Ki más?"


Az ateisták. Szerintük az élet és az egész univerzum a véletlen műve.

2021. aug. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!