Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az iszlám vallás hogyan...

Az iszlám vallás hogyan viszonyul az evolúcióhoz?

Figyelt kérdés
2021. aug. 21. 00:50
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
 91/106 Pombe ***** válasza:

#89: "Hát nem. Meghatározott újjakról veszik le. Ha az egyik keze vagy ujja nincs meg az már gondolom abba a kategóriába esik hogy nem lehte ujjlenyomatot venni."


Nem tudom hanyadik alkalommal fordul elő, hogy magabiztosan lököd az egetverő ökörségeidet (félelmetesen, iszonyatosan tudatlan, velejéig ostoba alak vagy), úgy hogy a tárgyalt dologról halvány löveted sincs. Megmutattam neked a fényképet is, hogy az összes ujjlenyomat ujjanként külön-külön alkalmas azonosításra.

[link]


Először a két kéz négy ujjáról, majd külön-külön a hüvelykujjaidról készül lenyomat a bűnüldöző szerveknél. Természetesen a myilvántartásokban megjegyzésre kerül, ha valamelyik ujj hiányzik. De még a te elképzeléseid szerint is összesen kettő darab ujjnak kéne hiányoznia, mind a két kézről külön-külön egynek, csörgősipkás barátom... :D - de idéztem amúgy is, hogy az a cikk csak az ujjlenyomat eltüntető betegségek számát saccolja meg.


#89: "És szerinted az ujjlenyomat az egyetlen ami megkülönbözteti az embereket te totál agyhalott?"


Emlékeztetnélek, az egész vitánk abból indult, hogy szerinted Allah személyesen maga biztosítaná minden hókristály egyediségét (kizárt, hogy rajtad kívül létezik akkora ökör, aki ezt hiszi), és még azt sem fogadtad el, hogy ennek biztsítására elég csak az Isten által teremtett fizikai törvények. Ehhez még az ember által teremtett hatalmas mennyiségű összetevő is elég, és ilyenkor maga az ember is képtelen kiszámítani előre, hogy a saját teremtett folyamatai mennyi és milyen különbözőséget termelnek ki. Ezt az 5 éves Pistike is értené, vagyis gyakorlatilag bárki rajtad kívül.


Felhívtam a figyelmedet arra az apróságra is, hogy az élővilág tömegének nagyobb hányada valójában klón, vagyis még alap-alkotó DNS szinten se megkülönböztethető (de az RNS alapú genommal rendelkező szervezetekre is igaz ez). Azt is említettem, hogy az egyediség megjelenése az élővilágban nem éles határnál következik be, hanem folytonos (eddig erre se tudtál, se köpni, se nyelni - magyarán a minden egyedi tézisedbe itt is döngve BELEBUKTÁL). Vagyis csak lassanként, a minél összetettebb élőlényeknél kezd jelentkezni egyre meghatározóbban az egyediség, és persze az ember azon túl van jóval, tehát persze, hogy minden ember egyedi, mint ahogy minden összetettebb dolog is az (tavak, kristályok, hegyek...stbstb), de nem Allah miatt közvetlenül, hanem Allah fizikai törvényei miatt közvetetten.


De ha már itt tartunk, ott vannak az olyan egypetéjű ikrek, akiket még a saját szülei se tudják megkülönböztetni, és ha történetesen ujjlenyomathiányban szenvednek, akkor még azzal se. A DNS alapú megkülönböztethetőségről meg a DNS felfedezéséig semmit se tudtak, és a más, alaposabb jellegű bőrrajzolati megkülönböztethetőségről még régebben se.


Azokban a régi időkben (mondjuk a középkor mélyén) mégis mi alapján állítottad volna egy ilyen iker-párról azt a baromságodat, hogy Allah által direkt beleszólós módon minden ember megkülönböztethető? És Allah a régi időkben miért leplezte mindenki elől a két ilyen ember megkülönböztethetőségét???


Itt van az első ember által klónozott állat: [link]


Áruld már el, hogyan létezhet Allah világában két olyan nagyon összetett élőlény, amelyik még DNS szinten se külömböztethető meg? Ja - és idővel persze embert is lehet klónozni: [link]


Szóval BEDŐLTÉL(!) azzal a téziseddel is, hogy minden összetettebb lény különböző, mert már van a világban több egyforma is, és a létezésük azt bizonyítja, hogy ez Istent nem zavarja, annyira legalábbis nem, hogy a létezésüket megakadályozza, ráadásul ezek létrejöttét szerinted Ő mind előre tudta, már az első részecskék megteremtésekor. Ezt Ő tervezte meg előre!


[link]


Idézve: "A klónozás ivartalan, a VÉLETLENT KIZÁRÓ szaporodási forma..."


Mindenki érti rajtad kívül a véletlen fogalmát, legyen az hívő, vagy ateista, tök mindegy. Csak te vagy az a világ legnagyobb ostobája, aki...


De még maga a Korán se vitatja a véletlen fogalmának létezését. Az iszlam.com-on ez szerepel ( [link] ):


Idézve egyenesen Mohamed Prófétától: "Allah jobban örül egy szolgája bűnbánatának, mint az utazó, aki VÉLETLENÜL megtalálta tevéjét, miután elvesztette a sivatagban."


Mondjuk az utazó szemébe váratlanul belevág a napfény, és a tudta nélkül kicsit jobbra, vagy balra fordul, vagy egy sziklára lép, és... stbstb


Újabb ráadásul nincs olyan szép mintázatú szabályos hókristály, amelyik az összetettség mértékben minimálisan is felvehetné a versenyt egy élő olyan mikroorganizmussal, amelyek hatalmas többsége klón, vagyis a másik társához képest megkülönböztethetetlen.


Eszerint MEGBUKOTT az az érved is, hogy egy bizonyos összetettség felett Allah törekedne mindenképpen a megkülönböztethetőségre.


Újabb ráadásul semmit se tudsz arról bizonyítani, hogy minden létező összetett hókristály tényleg különböző lenne. Azt se tudod bizonyítani, hogy nem létezett már egy tökéletes hasonmásod mondjuk az ókorban, vagy akár száz éve, de azt se, hogy akár a jelenben ne lenne egy ilyen személy.


Újabb ráadásul valójában a hókristályok is lehetnek egyformák, ugyanis azok a hozzád hasonló egyszerű aggyal rendelkezők által ismert nagyon-nagyon egymástól különböző gyönyörűséges hókristályfélék korántsem mindig alakulnak ki. A hókristályok hatalmas hányada csak roppant egyszerű alakzatokból áll. Ilyenek:


[link]


Vannak primitív, könnyedén ismétlődő formák is.


Minden létező állításod a direkt isteni megkülönböztethetőségről MGEBUKOTT! Döngve!!! És könnyen megbuktatható, mert tudatalan vagy, felkészületlen, iskolázatlan, és buta a végletekig, és mindennek a tetejébe arcátlanul nagyképű. Biztos helyed van Allah oldalán azok között, akik nem kicsi fejmosásban részesülnek majd ezek miatt (bár, amilyen páratlan mértékben vagy hülye, lehet, hogy a sor egyszemélyes lesz), akik Őt örömöt, meg haragot tettető pojácának nézik, holott szerintük mindent előre kellene látnia, és mindent ő tervezett meg előre. Akik képtelennek tartják Őt arra, hogy teremtsen valódi véletlent, magyarán nem mindenhatónak tartják.


Te, konkrétan úgy beszélsz Istenről folyamatosan, mint egy megrögzött ateista, istentagadó, ráadásul soha semmit se idéztél még a Koránból se. Szerintem te csak egy ügyefogyott ateista vagy, aki csak tetteti a hívőt, de mellette még ateistának is teljesen birka.


#89: "Tehát azt akarod mondani a sok betegség ami létezik a véletlen eredménye és Isten nem is akarta hogy legyenek betegségek? :)"


Miért ne gondolhatnám, ha Isten teremtett valódi véletlent is? Nem tűnt fel, hogy ezt állítom? Ez nem zárja ki, hogy Allah ne segíthetne nekünk leküzdeni a betegséget, ha arra méltónak talál, nem? - te megrögzött lebukott ateista. És az se állítható, hogy ne minden a tudtával történne. A jelenben.


Komolyan azt állítod, hogy Isten maga figyel arra, hogy mikor romoljon el az autónk? Az is teremtett dolog, és mégis elromlik sokszor, nem? Maga Allah helyezi oda a kátyút az útra, hogy majd te azt egyszer ne vedd észre, és belerohanva tengelytörést szenvedjen az autód? Minden általad vásárolt lámpa a konyhádban azért ég ki előbb, mint kellene, mert erre Allah maga ügyel? - te idióta! Ilyennek képzeled Istent? De a jó égők egyike se ég ki még állandó használat mellett se ugyanannyi idő alatt, és mindegyik véletlenszerűen kicsit hosszabb-rövidebb ideig ég (ez az égők tesztelésekor mérhető). Ezt a különbözőséget is direkt Allah felügyeli???


Neked teljesen elment az eszed? Tényleg ennyire gyogyó vagy? Ilyen piszlicsáré alaknak képzeled Allahot?


Hallottál már pl. arról a betegségről, hogy sarlósejtes vérszegénység? Ez a vérszegénység egyik öröklődő típusa, amelyik súlyos formában akár nagyon hirtelen halált is okozhat (már kérdés az is, hogy mivel érdemli meg a még meg sem született utód, hogy ezt a betegséget megkapja a szüleitől), de az az érdekes, hogy ez a betegség egyes maláriával sújtott területen (a malária is súlyos, akár halálos betegség) éppenséggel védettséget nyújt a maláriávál szemben. Vagyis ha enyhébb formában vagy beteg a sarlósejtes vérszegénységtől, akkor amíg mások melletted belehalnak a maláriába, addig te mellettük élve maradsz, mert ilyen betegségben szenvedsz. Nem tök vidáman, de mégis te éled túl a maláriát.


Most akkor mi a helyzet, koma? Allah használja betegséget arra, hogy ne legyél még jobban beteg? ( [link] )


És van ilyen betegség még, pl. a HIV-fertőzéssel szemben ilyen-olyan mértékben védettséget nyújt a szintén öröklött CCR5 génmutáció (génhiba - jé, itt meg az öröklődő génhiba éppen segít a meg sem született utódnak! :D ), vagy a....stbstb. Na, akkor áldás, vagy próbatétel a betegség, a hiba? Áldás volt, hogy elrontották a Post-it ragasztóját és emiatt felfedeztek egy tök új dolgot, vagy se? Vagy a penicillin felfedezése tök véletlenül... stbstb.


Tudod, hogy mit állítasz? Az ateisták azt mondják, hogy a világunk magától jött létre, és ha szerinted Allahtól erednek direkt a betegségek, akkor azt is állítod, hogy Isten egyszerűen gonosz, és hibát, halált és betegséget termel ki úgy is, hogy az magától nem lenne (mint egy hisztis kiskölyök, még a meg sem született egyedeket is bünteti, próbára teszi), vagyis a magától teremtődő világ jobb lenne Allah nélkül.


Te tényleg semmi más nem vagy, mint egy végtelenül primitív istentagadó!


#89: "Mi van? :) Pont fordítva. Minél bonyolultabb az élőlény annál inkább jellemző az egyediség."


Feljegyezhető. Ha egy embernek csak borsónyi agya van, még akkor is képes észre venni olykor egy elírást. Szóval nem vagy teljesen hülye. Éppen ezért fogsz odafenn kegyetlenül bűnhődni, mert az ostobaságodra nem hivatkozhatsz majd, amikor Allah felelősségre von amiatt, hogy direkt nem akartad megérteni világát.

2021. nov. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/106 Pombe ***** válasza:

#89: "A néha mit jelent a tudományban? :) Ez neked tudományos megfogalmazás hogy néha? :)"


Igen. Pl. a tudomány azt is állítja, hogy nem az a kérdés, hogy lesz-e nagyobb méretű aszteroida becsapódás a Földbe, hanem az, hogy mikor. És ezekről azt írja, hogy néha megtörténik. Fogalma sincs a tudománynak arról, hogy ez mikor fog megtörténni, de pontosan tudja, hogy lesz ilyen, és ezt alá is tudja támasztani gyakorlatban visszaigazolható tényekkel is. A tudomány azt is tudja, hogy lesz majd földrengés, meg azt is tudja, hogy mitől van az. Arra is néhát mond, de nem tudja, mikor és hol lesz. A gazdasági tudományok megjósolják, hogy lesznek tözsde-összeomlások is, és le is írják a folyamatot, az is néha van, de nem tudják... stbstb.. stbstb... A tudomány hatalmas része semmi másból nem áll, mint néhákból, de ezen néhák kialakulása, létezése bizonyított és levezethető, butácska véglény vitapartnerem...:(


Ráadásul a fúzióban, a radioaktiv bomlásban, az elektronikai eszközök működésében és a többiben, csörgősipkás bukott ateista koma, mind bemutattam neked a pontos számításokat és a működési elvet is arra, hogy azt a "néhát" hogyan fogják munkára a gyakorlatban. Gondolod, hogy nem fogom mindig újra leírni ezt? Szóval mi is azokról a véleményed? Mikor tudjuk már meg? Soha, mert konkrétan pont ugyanolyan bambán nézel rá ezekre a valós példákra, mint a szabadságról álmodozó koca a lezárt ólajtón a számára megoldahatatlan problémát jelentő kallantyúra. :D


#89: "Semmit nem támasztottál alá csak előadtál egy elméletet ahogy szoktad."


A fúzió, mint elmélet.... :D


Meg a valódi véletlent gyártó gép, meg az elektronikai eszközök, meg a kvantummechanika igazolt jelenségei... Szerintem nálad még a sárga rókagomba is jobb eredményt érne el az intelligenciateszten. Ráadásul nem is az a lényeg a vitánkban, hogy a valódi véletlen létezését ténylegesen igazoljam, hanem az, hogy bemutassam, hogy a tudomány szerint már nem tartható bizonyossággal az a teória, miszerint minden kiszámítható előre. Ez a nagyon régi poros filozófia a gyakorlati eredmények alapján elbizonytalanodott. Tehát ma az az elfogadott álláspont, hogy nem bizonyítható, hogy ne létezhetne a valódi véletlen (sőt, mint idéztem, a gyakorlati eredmények a tudományos közösség elsöprő többségét meggyőzte arról, hogy a valódi véletlen bizony létezik, így ezt is tanítják az egyetemeken).


Magyarán, a te véleményed nem bizonyosság, és soha nem is volt az. Az csak egy szimpla filozófiai álláspont volt a sok közül. Írogathatod a végtelenségig, hogy az állításaim csak teóriák, de a tied se más. És soha nem is volt más.


#89: "Te csak elméleteket adsz itt elő amiket mások fogalmaztak meg"


Miért? Te mit csinálsz itt? Mit tudnál te bármit is magadtól kitalálni? Ne mondd már, hogy te ezt a sok magad legyártotta hülyeséged otthon az ujjadból szoptad ki (az ujjlenyomatokról, a hópelyhekről, a fúzióról azt hiszed, hogy teória, az elkészült gépekre is ráfogod, hogy azok teóriák...stbstb), és soha nem jártál iskolába! Azért szerintem a 7 általánosig eljutottál, persze nem lehetetlen, hogy némely állomásának többször futottál neki.


#89: "de a legegyszerűbb kérdéseimre sem tudsz válaszolni."


Mindenre, de mindenre kaptál választ. Arról én nem tehetek, hogy a legegyszerűbb téziseket se vagy képes felfogni.


#89: "És ha nem is vagyok képes mindent tökéletes pontossággal kivitelezni akkor is legalább megpróbálom de eszembe nem jutna a véletlenre bízni. "


Nincs más választásod! Éppenséggel pont a véletlennel szemben küzdessz ilyenkor. Ne zavarjon, butuskám, hogy magad ismered el a véletlen létezését, ha azt állítod, hogy arra is lehetne bízni dolgokat. És mint számtalan példában bemutattam (hivatkozva a #88-ra), hogy te mit bízol rá, vagy mit nem, az nem érv, ha egyszer tömegével vannak más emberek rajtad kívül, akik pont ezt teszik. Nem mindent bíznak a véletlenre, de egy kicsit az építőmunkájukba bizony bevonják annak közreműködését. Idézve a sok példa közül közül egyet: A tudósok "...a diszulfid-hidak létrehozására képtelen baktériumok tioredoxin-termelésért felelős genetikai anyagában VÉLETLENSZERŰ változásokat generáltak."


És a #88-ban több ilyen példát hoztam még.


#89: "Ez azt jelentené hogy Isten nem akart téged létrehozni és egy embert sem."


Baromság. Egyszerre van egy pici véletlen is (ahogy azt egyes emberek is használják az építőmunkájában a valóságban is), meg van céltudatos építés is. Ha csak véletlen lenne, na, akkor valóban nem működne semmi, de a kettő kedvező aránya csodákat teremt, amit te is élvezel, hiszen számtalan informatikai eszköz, program működik így, sőt, a mezőgazdasági termények nagyobb terméshozama és gazdagabb fajtagazdagsága is ennek köszönhető, számos gyógyszer megjelenése a piacon, illetve a kártevők elleni védekezésben kifejlesztett hatóanyagok... stbstb. Csak azért, mert ezekről semmit se tudsz, és el se tudod képzelni a véletlen hasznát, azért mindezt mások mind-mind tudatosan alkalmazzák is. Ismét az általad figyelmen kívül hagyott #88-ra hivatkozva.


#89: "Mert a golyó soha nem megy át a falon."


De annak a részecskéje igen. Nézd! Leírtam, idéztem, kísérletesen igazoltam a gyakorlati példákkal is. Minél több részecske tapad össze egyre nagyobb objektummá, annál kevésbé tapasztalhatóak a kvantummechanikai furcsaságok. Ez a tény! Egyszerűen Allah úgy döntött, hogy a természet így működjön, és úgy is döntött, hogy akármilyen nagy is az objektum, azért előre nem kiszámítható módon, de előbb vagy utóbb valamelyik részecskéje véletlenszerűen fog működni (ahol a vulkánról se eldönthető, hogy mikor fog kitörni).


#89: "Nem, én a józan eszemre hallgatok."


Először is neked nincs eszed. Ha az emberiség még mindig a józan eszére hallgatott volna, akkor most is azt hinné, hogy a Föld mozdulatlan, lapos (mint az ókor nagyobb hányadában ezt hitték), az égen a Nap mozog, és a Föld a világ közepe, és semmi más. A tudomány semmi másról nem szólt, mint arról, hogy az ember józan eszével kikövetkeztetett dolgairól megállapította, hogy általában részben, vagy egészben pont nem az az igaz, amit a józan ész diktált.


Másrészt a józan ész használata az diktálná, hogy ne tagadd le hisztérikusan azokat a dolgokat, amiket a szakértő tudósoktól idézek és bemutatok. A józan ész azt diktálná, hogy tudd magadról, hogy hulla sötét vagy itt az összes olyan témához, amit vitatsz, magyarán tudás híján nincs mibe kapaszkodnia az eszednek, és ha ráadásul még nincs is... :D


A józan ész azt diktálná, hogy tudd, te se tudsz többet a tudományról, mint amit pont ilyen oldalakról számodra a tanárok összegyűjtöttek az ált. iskolai könyvekbe, és a józan ész azt diktálná, hogy ne legyél büszke arra, hogy ez alapján semmibe veszed a labormunkák és egyetemi tananyagok által felmutatott eredményeket.


#89: "És mivan ha például néha minden részecske úgy viselkedik ahogy a természet törvényei előírják? :)"


És mi van, ha nem? Fúúúú, de jót mondtál...


#89: "Akkor miért nem tudsz átmenni a falon?"


Mert én már a makroszkopikus tartományba tartozok, amiről már ezerszer írtam. Nézz utána, hogy mi a makroszkopikus, meg a mikroszkopikus között a különbség. Segítek a józan eszednek! A mikroszkóp megvan, hogy micsoda? Éppen ezért az én egyes részecskéim is néha átmehetnek a falon, de csak mikroszkopikus tartományban. Allah így találta ki a világot. De ez történik rendszeresen a szemmel látható egyes elektronikai eszközökben is. Így működnek azok, te nagyon lebukott ateista!


#89: "Ez csak a te agymenésed. Ha létezne valódi véletlen, nem alakult volna ki élet."


Az enyém? Ahhoz képest elég sokszor tudtam idézni a véletlen szerepét a világból másoktól is... Mondd! Elárulnád, hogy miért írsz le szemenszedett hazugságokat? Én tudom miért! Mert te szimplán ateista vagy, aki pontosan azt véli, hogy nincs Allah, és így olyan ordenáré módon hazudhat, amennyire csak nem szégyelli, és te nem szégyelled semennyire se. Ugye? Bukott ateistácskám... :D


Miért ne alakulhatna ki így az élet amúgy? Ha az emberek is simán építő jelleggel használják a véletlen segítő kezét, még pl. az antennaépítéskor is. A józan ész azt diktálná, hogy azért legalább nyögjél már ki valami értékelhető választ a #88-ra, ahol bemutatom, hogy biológusok és mérnökök informatikusok tömegei használják ki a véletlen segédkezét. A józan ész alatt nálad az elvakultságot kell érteni? Gondolod, hogy minél többször írsz le egy semmivel se igazolható ujjadból szopott baromságot, akkor az annál igazabb lesz?


#89: "Nem fogod fel hogy ez azt jelentené hogy te és minden ember a véletlen eredmény?"


Nem! Ha egyszer a gyakorlati példák nem ezt mutatják. Én nem azt írtam, hogy minden véletlen, csak hogy az is van. Kb. egy óvodás felfogná ezt az egyszerű állítást, de te már hónapok óta ezt képtelen vagy felfogni.


#89: "Először válaszolj a kérdéseimre de még erre sem vagy képes és másokat sértegetsz?"


Mindegyikre ezerszer válaszoltam. Nem sértegetlek! Aki azt nem képes felfogni, hogy nem csak véletlen van, hanem csak az is van olykor, azt jogosan gondolom teljesen hülyének, és azt is, aki gond nélkül az összes tudóst is annak véli, és csak magát tartja arcátlan pimaszsággal értelmesnek. Minden létező általam beidézett oldal arról ír, hogy a makroszkopikus világban "felefelé" haladva, csökken a véletlen mennyisége (hogy ez miért van így, nem lényeges, pontosabban Allah így alkotta meg a világot, és kész ), ráadásul minden épeszű ember is azt tapasztalja, hogy vannak körülötte néha, és kiszámíthatatlan módon véletlenek. Azzal akarsz nem tudomást venni ezekről, hogy ezt nem én találtam ki? Ki az a töklámpa, aki ezt komoly érvnek szánja? De ellenérveid nincsenek, csak a hisztérikus tagadásod. A véletlen szerepe a kvantummechanikában a makroszkopikus világ felé haladva folyamatosan csökken. Ezt nem én állítom, hanem a tananyagok, az egyetemi tanárok, szakemberek, ráadásul ez olyan egyszerű állítás, hogy bárki megértené, következésképp, te az átlagsötétség alatti réteget prezentálod. Most mit mondjak rád??? Tényleg teljesen idiótának tartalak. Ez van.


#89: "Egyébként a kreacionisták úgy tudom hibákkal magyarázzák a fajok kialakulását."


:D Hááát, mit lehet mondani egy ekkora kapitálisan nagy bornírt ökörség hallatán? Nem akarsz tudomást venni arról, hogy minden állításodról folyamatosan derül ki a hülyeséggyártás? Nem jut eszedbe soha utána nézni, hogy miket zagyválsz össze?


[link]

Idézve (ez a kreacionizmus): "A kreacionizmus azon nézetek gyűjtőneve, amelyek szerint az élet és az élővilág sokszínűsége valamilyen értelmes entitás (általában Isten) beavatkozásának az eredménye, azaz az élőlények fajai külön-külön lettek megteremtve."


Szó sincs itt semmiféle evolúcióról! Ez a biológiai evolúció, amely a tudomány álláspontját reprezentálja:

[link]


Idézve: "Az ivarsejtek képződésekor az örökítő anyag, azaz a DNS replikációja során apró, részben véletlenszerű változások, mutációk történhetnek."

És még: "A mutáció az egyed genomjában bekövetkező véletlenszerű változás, melynek hátterében többek közt a radioaktív sugárzás, vírusok, transzpozonok, mutagén vegyszerek hatása, továbbá a meiózis vagy DNS-replikáció során fellépő hibázás lehetősége áll"


Azonban nagyon fontos megérteni, hogy a Darwini evolúció nem pusztán véletlenből áll, sőt, éppenséggel nem!


[link]

Idézve: "AZ EVOLÚCIÓNAK CSUPÁN EGYIK ELEME A VÉLETLEN, A MÁSIK A TERMÉSZETES SZELEKCIÓ"


A szelekció már nem véletlenszerű, mert azt a fix környezet szelektív ereje irányítja. Milyen tudománnyal és evolúcióval értesz te egyet, ha azt se tudod, hogy mit állít a tudomány az evolúcióról? Még azt se érted, hogy kik azok a kreacionisták, te páratlanul alultájékozott! :D


Hiába is lenne neked józan eszed, ha nincs mögötte tudás, egy fikarcnyi se!

2021. nov. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/106 Pombe ***** válasza:

Ezt külön szedtem...


#89: "Ha egy két részecskéd véletlenszerűen mozog, attól neked hogy lesz szabad akaratod te idióta?"


Először is megint kiderült, hogy nem olvastad a #88-at, ahol a kutatók direkt operálni szeretnének a véletlennel. Ez az ő szabad döntésük. Ha nincs véletlen, te nagyon ostoba, akkor meghiúsult az az akaratuk, hogy ők most véletlenszerűen változtatnak. Mit nem tudsz ezen felfogni, és miért kérdezel rá ezerszer olyanra, amire már ezerszer kaptál választ? Másodszor: számtalan oldalt bemutattam neked, ami a szabad akarat és a kvantummechanika párosításáról szól. Felfoghatatlan, hogy miért nem találsz választ abban (szerintem az az idióta, aki ezekkel semmit se foglalkozva, ezeket semmibe veszi többedik alkalommal), de akkor egy újabb:

[link]


Tehát itt írják, hogy lehetetlen a kvantummechanika törvényei miatt előre megjósolni, hogy bármely folyamat pontosan hogyan fog alakulni, mielőtt megtörténik. Ez az emberi döntésekre is igaz lesz, mert abba is beleszól a kvantummechanika, tehát a döntési folyamatunk se lehet soha determinisztikus, mert mindig lesz egy olyan tényező, amit a véletlen alakít.


Alapvetően a „The Strong Free Will Theorem” című tanulmányban Conway és Simon Kochen szerint is a kvantummechanika és a relativitáselmélet alapot ad a szabad akarat létezéséhez.


A szabad akarat, mint olyan, maga idéz elő előre nem kiszámítható eseményeket, ami tulajdonképpen egyenértékű a véletlennel. De ezt is ezerszer leírtam már. Ha valaki eldob a szabad akaratából egy követ unalmában bármerre, az onnantól kezdve nem előre kiszámítható eseményeket indít be, és amely más számára nem értékelhető másképpen, mint egy előre ki nem számolható véletlen eseményt. Pl. véletlenül ilyen kődobással másnak sérülést okozok. Ez egy totál véletlen esemény lesz, és innentől kezdve folyamatosan olyan utakra készteti a részecskéket, amiknek a sorsa nem lehetett előre elrendeltetett, ha tényleg létezik a szabad akarat. Hányszor és hányszor kell újra és újra leírnom neked ezeket??? A szabad akarat egyetlen egy előre ki nem számítható döntése is szép lassan gyakorlatilag az egész univerzumot kiszámíthatatlanul mássá formálhatja a hosszú idők alatt.


A döntésünket számtalan véletlen befolyásolja. Te például beragadtál egy rég elavult középkori filozófiába, és ha azzal nem találkoztál volna, és még a középiskolát is sikerül elvégezned, akkor most teljesen elfogadóbb lennél. Számtalan példát mutattam a véletlenszerű felfedezésre. Ha éppen akkor nem süt be a nap, ha akkor fáradtabb, ha éppen nem annyira kimerült, vagy ha nincs annyi esze, hogy észrevegye, ha pont nem esik le akkor egy tárgy, amiről eszébe jut valami... stbstb.


Ugyanarra a problémára az emberek agya számtalan apró véletlenszerűen változó körülménytől függően másképp reagál, és másképpen dönt. Ha minden kiszámítható lenne előre, és minden a klasszikus fizika szerint működne, akkor nem lenne különbség az emberek döntése között, pont, mint a számítógépek esetén. Azok tök ugyanarra a problémára, tök ugyanazt a döntést hozzák mindig, vagyis pont a véletlenszerű eltérések miatt nem képesek döntésvariációk halmazát hozni, amiből lehetne válogatni. Vannak már olyan programok, amik súlyoznak a lehetséges döntések között, de itt már tényleg használják a véletlengenerálást is, vagyis próbálják a valós agyunkat modellezni.


Nézd! Rém egyszerű másképpen is a válasz. Úgy, ahogy a véletlen építőerejét kihasználták a #88-ban írtak szerint is. A véletlen hatalmas variációt teremt, pont ugyanúgy, mint ahogy az teremti meg az emberek különbözőségét is, mint ahogy minden teniszpályának is a salakmintázata más és más, de ez nem azt jelenti, hogy a teniszpálya ettől használhatatlanná válna. Egy öt éves megérti, hogy nem létezik olyan teremtés, amiben ne kapna szerepet a véletlen is, de te ennek felfogásával úgy tűnik soha nem fogsz boldogulni.


A véletlen változások hatalmas variációjából már tudatosan is lehet választani, akár többet is, ami egy adott problémára több különböző jó megoldást is adhat. Ez is rém egyszerű, bárki által felfogható állítás. Az agy alighanem úgy működik, hogy elképesztő mennyiségű variációt gyárt le egy problémamegoldásra a véletlen és a tudatosság egyvelegét működtetve, és ezek a variációk nem tudatosulnak addig, amíg nem döntünk valami mellett (ha megfigyeled, a sok olyan döntésed van, ami csak úgy bevillan, úgy is szoktuk mondani, hogy megvilágosodunk, hirtelen mindent megértünk, vagy sok mindent). A variációteremtés nagysága függ attól, hogy mennyire sikerült jóra az agyműködésünk - mennyire vagyunk értelmesek....stb.


Az inkompatibilizmus nézete szerint a véletlenszerű folyamatok - amire a kvantummechanika koppenhágai interpretációja utal - sem képesek megoldani a szabad akarat fogalmát, mivel azt ugyan elismerik, hogy a döntéseink bár nem determináltak, de végül is így a döntéseink mégiscsak az öntudat kontrollja nélkül születnek meg. Ez szerintem szimplán hibás elképzelés, mert ha a véletlenszerűség csak előállítja a döntéshez szükséges variációk mennyiségét, és amelybe a tiszta logika eredményei is bekerülnek, akkor ebből választhat az öntudat is. De a döntésünkben szerepet játszó véletlen létezése még így sem kérdőjeleződik meg, persze.

2021. nov. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/106 Pombe ***** válasza:

Magamtól ismét egy elírás a #93-ból: "vagyis pont a véletlenszerű eltérések miatt nem képesek döntésvariációk halmazát hozni"


Javítva: vagyis pont a véletlenszerű eltérések hiánya miatt nem képesek döntésvariációk halmazát hozni...


Mellesleg az általatok a topik elején lenézett Adnan Oktar történetesen pont az iszlám kreacionizmus rétegét képviseli gőzerővel.

2021. nov. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/106 Pombe ***** válasza:

Ja... még tőled megint:


#89: "Nem, én a józan eszemre hallgatok."


Aha, de állandóan írogattad, hogy Isten gondolkodása nem emberi, általunk nem felfogható... stbstb.


Tehát, ha te a józan eszedre hallgatsz, akkor eszerint te nem tarthatod Istent se létezőnek, ugye?


Már a sokadik alkalommal buksz le, hogy te valójában csak egy szimpla ateista vagy, aki hívőként akarja itt eladni magát... :D

2021. nov. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/106 anonim ***** válasza:

"Először a két kéz négy ujjáról, majd külön-külön a hüvelykujjaidról készül lenyomat a bűnüldöző szerveknél. Természetesen a myilvántartásokban megjegyzésre kerül, ha valamelyik ujj hiányzik. De még a te elképzeléseid szerint is összesen kettő darab ujjnak kéne hiányoznia, mind a két kézről külön-külön egynek, csörgősipkás barátom... :D - de idéztem amúgy is, hogy az a cikk csak az ujjlenyomat eltüntető betegségek számát saccolja meg."


Teljesen változó hogy mikor ki hány ujjról vesz lenyomatot. Okmányirodában plédául csak két ujjadról vesznek. Mi van ha például pont az a kettő hiányzik. Mindegy is mert baromság hogy száz emberből egynek nincs ujjlenyomata betegség miatt. Ennél sokkal ritkább. Úgy igaz lehet hogy száz emberből egynél nemlehet valamilyen oknál fogva lenyomatot venni.



"Emlékeztetnélek, az egész vitánk abból indult, hogy szerinted Allah személyesen maga biztosítaná minden hókristály egyediségét (kizárt, hogy rajtad kívül létezik akkora ökör, aki ezt hiszi), és még azt sem fogadtad el, hogy ennek biztsítására elég csak az Isten által teremtett fizikai törvények. Ehhez még az ember által teremtett hatalmas mennyiségű összetevő is elég, és ilyenkor maga az ember is képtelen kiszámítani előre, hogy a saját teremtett folyamatai mennyi és milyen különbözőséget termelnek ki. Ezt az 5 éves Pistike is értené, vagyis gyakorlatilag bárki rajtad kívül. "


Nem azt mondtam hogy Isten személyesen biztosítja te hatökör hanem azt hogy úgy állítja be a rendszerszineten a természet törvényei által hogy minden hókristály egyedi legyen.



"Felhívtam a figyelmedet arra az apróságra is, hogy az élővilág tömegének nagyobb hányada valójában klón, vagyis még alap-alkotó DNS szinten se megkülönböztethető (de az RNS alapú genommal rendelkező szervezetekre is igaz ez). Azt is említettem, hogy az egyediség megjelenése az élővilágban nem éles határnál következik be, hanem folytonos (eddig erre se tudtál, se köpni, se nyelni - magyarán a minden egyedi tézisedbe itt is döngve BELEBUKTÁL). Vagyis csak lassanként, a minél összetettebb élőlényeknél kezd jelentkezni egyre meghatározóbban az egyediség, és persze az ember azon túl van jóval, tehát persze, hogy minden ember egyedi, mint ahogy minden összetettebb dolog is az (tavak, kristályok, hegyek...stbstb), de nem Allah miatt közvetlenül, hanem Allah fizikai törvényei miatt közvetetten."


Nem fogtad fel mit mondtam? Azt írtam egyszerűbb élőlényeknél leet azonosság de az összetettebb élőllnyek mind egyediek.



"De ha már itt tartunk, ott vannak az olyan egypetéjű ikrek, akiket még a saját szülei se tudják megkülönböztetni, és ha történetesen ujjlenyomathiányban szenvednek, akkor még azzal se. A DNS alapú megkülönböztethetőségről meg a DNS felfedezéséig semmit se tudtak, és a más, alaposabb jellegű bőrrajzolati megkülönböztethetőségről még régebben se."


Ez marhaság hogy nem lehet megkülönböztetni az egypetéjű ikreket. Több ilyen iserősöm volt és még én is meg tudtam őket különböztetni nem hogy az anyjuk. Meg egyébként is a DNS-ük sem teljesen ugyanaz.



"Azokban a régi időkben (mondjuk a középkor mélyén) mégis mi alapján állítottad volna egy ilyen iker-párról azt a baromságodat, hogy Allah által direkt beleszólós módon minden ember megkülönböztethető? És Allah a régi időkben miért leplezte mindenki elől a két ilyen ember megkülönböztethetőségét???"


Az egyértelmű hogy az akkori embereknek több eszük volt mint neked és meg tudták hogy minden ember eydei, még az egypetéjű ikrerk is.



"Áruld már el, hogyan létezhet Allah világában két olyan nagyon összetett élőlény, amelyik még DNS szinten se külömböztethető meg?"


Azt ugye felfogtad hogy az emberek klónozták azt az állatot? :) Te totál agyhalott vagy.



"Szóval BEDŐLTÉL(!) azzal a téziseddel is, hogy minden összetettebb lény különböző, mert már van a világban több egyforma is, és a létezésük azt bizonyítja, hogy ez Istent nem zavarja, annyira legalábbis nem, hogy a létezésüket megakadályozza, ráadásul ezek létrejöttét szerinted Ő mind előre tudta, már az első részecskék megteremtésekor. Ezt Ő tervezte meg előre!"


Az hogy Allah engedi hogy megtörténjen valami nem jelenti azt hogy nem zavarja. Vagy akkor azt az istenséget akiben te hiszel nem avarja hogy történnek gyilkosságok, nemi erőszak, lopás stb mert ugye ezek megtörténnek? Úgy érvélsz mint egy 7 évse gyerek :)



"De még maga a Korán se vitatja a véletlen fogalmának létezését."


Ez csak egy példa. Nem a véletlen fogalmát magyarázza.



"Mondjuk az utazó szemébe váratlanul belevág a napfény, és a tudta nélkül kicsit jobbra, vagy balra fordul, vagy egy sziklára lép, és... stbstb"


A napfény nem vág váratlanul senki szembe. Te fordulsz a nap irányába azért vakít el te féleszű :)



"Eszerint MEGBUKOTT az az érved is, hogy egy bizonyos összetettség felett Allah törekedne mindenképpen a megkülönböztethetőségre."


Nem bukott semmi. Te beszélsz marhaságokat ahogy szoktad. Azzal hogy az ember klónoz állatokat még nem lesz ilyen a természetben.



"Minden létező állításod a direkt isteni megkülönböztethetőségről MGEBUKOTT! Döngve!!! És könnyen megbuktatható, mert tudatalan vagy, felkészületlen, iskolázatlan, és buta a végletekig, és mindennek a tetejébe arcátlanul nagyképű. Biztos helyed van Allah oldalán azok között, akik nem kicsi fejmosásban részesülnek majd ezek miatt (bár, amilyen páratlan mértékben vagy hülye, lehet, hogy a sor egyszemélyes lesz), akik Őt örömöt, meg haragot tettető pojácának nézik, holott szerintük mindent előre kellene látnia, és mindent ő tervezett meg előre. Akik képtelennek tartják Őt arra, hogy teremtsen valódi véletlent, magyarán nem mindenhatónak tartják."


Nem bukott meg semmi, és persze az az Istenkép akiben én hiszek természetesen nem ilyen. Az viszont igaz hogy számon leszek kérve ahogy te is és minden ember. Tudom te ebben nem hiszel, mert az az istenség akiben te hiszel egy két éves gyerek értelmi szintjén van és még arra sem képes hogy számonkérjen. Továbbá ha ezt a világot és a téged alkotó részecskéket a véletlen vezérli az ember nem is számonkérhető te idióta, mert nem a te szabad akaratoból születnek meg a döntéseid hanem véletlen eredménye.



"Te, konkrétan úgy beszélsz Istenről folyamatosan, mint egy megrögzött ateista, istentagadó, ráadásul soha semmit se idéztél még a Koránból se. Szerintem te csak egy ügyefogyott ateista vagy, aki csak tetteti a hívőt, de mellette még ateistának is teljesen birka."


Szerintem meg ez mind rád igaz. Folyamatosan Istent sértegeted. Egy kétéves gyerek értelmi szintjén képzeled el Istent aki azt se tudja mi fog történni, mert ha tudná az unalmas lenne neki. Egy olyan istenségben aki nem képes szabad akarattal rendelkező élőlényeket teremteni. Te eddig kb százszor tagadtad meg a keresztény tanítást, de biztos hívő keresztény vagy :))) Még az ateisták többsége sem sértegeti ennyire Istent mint te.



"Miért ne gondolhatnám, ha Isten teremtett valódi véletlent is? Nem tűnt fel, hogy ezt állítom? Ez nem zárja ki, hogy Allah ne segíthetne nekünk leküzdeni a betegséget, ha arra méltónak talál, nem? - te megrögzött lebukott ateista. És az se állítható, hogy ne minden a tudtával történne. A jelenben."


Hogy tudna Isten segíteni a betegség leküzdésében ha szerinted azt sem tudja mi fog történni? Honnan tudná hogy milyen gyógymód segít ha nem látja a jövőt te retatdált? Felállít egy kutatólabort és elkezd kísérletezni? :) Nálad nagyobb marhát nem is láttam még. Beszélgettem már kreacionista keresztényekkel ami nem volt semmi de te még náluk is butább vagy. Ennyi maraságot még ők sem hordtak össze mint te.



"Komolyan azt állítod, hogy Isten maga figyel arra, hogy mikor romoljon el az autónk? Az is teremtett dolog, és mégis elromlik sokszor, nem? Maga Allah helyezi oda a kátyút az útra, hogy majd te azt egyszer ne vedd észre, és belerohanva tengelytörést szenvedjen az autód? Minden általad vásárolt lámpa a konyhádban azért ég ki előbb, mint kellene, mert erre Allah maga ügyel? - te idióta! Ilyennek képzeled Istent? De a jó égők egyike se ég ki még állandó használat mellett se ugyanannyi idő alatt, és mindegyik véletlenszerűen kicsit hosszabb-rövidebb ideig ég (ez az égők tesztelésekor mérhető). Ezt a különbözőséget is direkt Allah felügyeli???"


Ezeket a természet törvényei határozzák meg te idióta. Az autód használódik, az alkatrészek kopnak sérülnek, neked meg szabad akartod van és ha nincs annyi eszed hogy javíttasd és még bele is hajtasz egy kátyúba akkor tengelytörés lesz a végeredmény. Te egetrengetően hülye vagy.



"Most akkor mi a helyzet, koma? Allah használja betegséget arra, hogy ne legyél még jobban beteg?"


Ebben mi az érdekes? Egyes állati vagy növényi mérgekből amik halálosak meg gyógyszereket állítanak elő. A betegségek része a világnak, de ezek gyógymódja is benne van a világban. Nekünk kell utánajárni és megtalálni.



"Tudod, hogy mit állítasz? Az ateisták azt mondják, hogy a világunk magától jött létre, és ha szerinted Allahtól erednek direkt a betegségek, akkor azt is állítod, hogy Isten egyszerűen gonosz, és hibát, halált és betegséget termel ki úgy is, hogy az magától nem lenne (mint egy hisztis kiskölyök, még a meg sem született egyedeket is bünteti, próbára teszi), vagyis a magától teremtődő világ jobb lenne Allah nélkül."


Ez a világ véges. Benne van a halál. A betegségek pedig az egyik ok ami halálhoz vezethet. Összességében pedig az iszlám szerint ez a világ egy próbatétel. Allah ettől nem lesz gonosz csak teszteli az embereket. Az az istenség viszont akiben te hiszel viszont tényleg gonosz mert aztért hagyja hogy az emberek szenvedjenek hogy ő ne unatkozzon és te egy ilyen istenségben hiszel.



"Te tényleg semmi más nem vagy, mint egy végtelenül primitív istentagadó!"


Na ezt pontosan te vagy. Egy két éves gyerek értelmi szintjén lévő istenségben hiszel, aki azt sem tudja mi fog történni, és csak azért hagyja hogy az emberek szenvedjenek, meghaljanak hogy ne unatkozzon.



"Feljegyezhető. Ha egy embernek csak borsónyi agya van, még akkor is képes észre venni olykor egy elírást. Szóval nem vagy teljesen hülye. Éppen ezért fogsz odafenn kegyetlenül bűnhődni, mert az ostobaságodra nem hivatkozhatsz majd, amikor Allah felelősségre von amiatt, hogy direkt nem akartad megérteni világát."


Sértegeted Istent, és még előre meg is határozod ki fog bűnhődni :) Ez utóbbit szektás keresztényeknél tapasztaltam. Közölték velem hogy a pokol tüzében fogok elégni, ők pedig a Mennyországba jutnak mert bérelt helyük van :) Az a helyezet hogy te keveréke vagy a legbutább ateistáknak és a legprimitívebb szektás kereszténynek.

2021. dec. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/106 anonim ***** válasza:

"Igen. Pl. a tudomány azt is állítja, hogy nem az a kérdés, hogy lesz-e nagyobb méretű aszteroida becsapódás a Földbe, hanem az, hogy mikor. És ezekről azt írja, hogy néha megtörténik. Fogalma sincs a tudománynak arról, hogy ez mikor fog megtörténni, de pontosan tudja, hogy lesz ilyen, és ezt alá is tudja támasztani gyakorlatban visszaigazolható tényekkel is. A tudomány azt is tudja, hogy lesz majd földrengés, meg azt is tudja, hogy mitől van az. Arra is néhát mond, de nem tudja, mikor és hol lesz. A gazdasági tudományok megjósolják, hogy lesznek tözsde-összeomlások is, és le is írják a folyamatot, az is néha van, de nem tudják... stbstb.. stbstb... A tudomány hatalmas része semmi másból nem áll, mint néhákból, de ezen néhák kialakulása, létezése bizonyított és levezethető, butácska véglény vitapartnerem...:("


A tudomány nem mondja soha hogy néha te retardált. Megpróbája meghatározni a korábbi adatok alapján hogy például mikor lesz pusztító földrengés és azt mondj pl 100 évente egyszer. Vagy hogy például kiszámítja mikor közelíti meg a Föld pályáját egy aszteroida stb. És ezek az események nem a véletlen eredményei. Nem vletlenül lesz földrengés és nem véletlenül csapodik be egy aszteroida te szerencsétlen.



"Gondolod, hogy nem fogom mindig újra leírni ezt? Szóval mi is azokról a véleményed? Mikor tudjuk már meg? Soha, mert konkrétan pont ugyanolyan bambán nézel rá ezekre a valós példákra, mint a szabadságról álmodozó koca a lezárt ólajtón a számára megoldahatatlan problémát jelentő kallantyúra. :D "


Elmondtam már te észlény hogy azokra az eseményekre mondják hogy véletlen amit még nem értenek :)



"Tehát ma az az elfogadott álláspont, hogy nem bizonyítható, hogy ne létezhetne a valódi véletlen (sőt, mint idéztem, a gyakorlati eredmények a tudományos közösség elsöprő többségét meggyőzte arról, hogy a valódi véletlen bizony létezik, így ezt is tanítják az egyetemeken "


Akkor miért nem bizonyítod be egy egyszerű kísérlettel? Csak egy golyó kell hozzá meg egy fal. Azt kamuztad hogy a Napban folyamatosan véletlenszerűen megy végbe a fúzió. Meg azt is előadtad hogy minél nagyobb a tömeg annál ritkábban fordul elő. Na most ha hatalmas tömegű Nap esetében folyamatosan ott van a véletlen akkor nem lehet probléma számodra hogy bemutasd a nagyon kis tömegű golyó hogyan megy át a falon. Idióta :)



"Miért? Te mit csinálsz itt? Mit tudnál te bármit is magadtól kitalálni? Ne mondd már, hogy te ezt a sok magad legyártotta hülyeséged otthon az ujjadból szoptad ki (az ujjlenyomatokról, a hópelyhekről, a fúzióról azt hiszed, hogy teória, az elkészült gépekre is ráfogod, hogy azok teóriák...stbstb), és soha nem jártál iskolába! Azért szerintem a 7 általánosig eljutottál, persze nem lehetetlen, hogy némely állomásának többször futottál neki."


Amiket felsoroltál azokhoz neked közöd nincs. Még egy általános iskolás kísérlet szintjén, sem tudod bizonyítani amit állítasz, de én be tudom. Ha a falnak dobod a golyót, nem fog ámenni sohasem, akárhányszor is próbálkozol. Ezzel cáfolva az hogy létezik valódi véletlen.



"Nincs más választásod! Éppenséggel pont a véletlennel szemben küzdessz ilyenkor. Ne zavarjon, butuskám, hogy magad ismered el a véletlen létezését, ha azt állítod, hogy arra is lehetne bízni dolgokat."


Nem fogod fel hogy egy értelmes ember nem bízná a véletlenre azt amit eltervezett? Ennyire nem lehet valaki retardált. Ha be tudom állítani hogy úgy történjen ahogy azt várom akkor azt fogom tenni. Ha a véletlenre bíznád akkor simán lehet hogy nem az lesz az eredmény mint amit akarsz. Ezt tényleg képtelen vagy felfogni? És látjuk hogy be van állítva mert a golyó nem megy át a falon.



"Baromság. Egyszerre van egy pici véletlen is (ahogy azt egyes emberek is használják az építőmunkájában a valóságban is), meg van céltudatos építés is. Ha csak véletlen lenne, na, akkor valóban nem működne semmi, de a kettő kedvező aránya csodákat teremt,"


Na ez a baromság. Az ember esetében egy kis véletlen hiba is elég ahhoz hogy te ne élj. És ugye a te világképedben Isten nem látja előre mi fog történni tehát téged sem látott előre sem az emberi fajt. A véletlen eredménye vagy. Szóval a te világképedben téged senki nem akart. Isten sem akart létrehozni téged és a szüleid sem, mivel a világképedben a véletlen a meghatározó és nincs szabad akarat. Aki egy ilyen világképben hisz mint te nem csoda hogy elmennek otthonról.



"De annak a részecskéje igen. Nézd! Leírtam, idéztem, kísérletesen igazoltam a gyakorlati példákkal is. "


És akkor mi van? Akkor szólj ha a golyó is átmegy a falon. És azt sem tudod azok a részecskék miért viselkednek eltérően.



"Minél több részecske tapad össze egyre nagyobb objektummá, annál kevésbé tapasztalhatóak a kvantummechanikai furcsaságok."


A Napot hány részecske alkotja? Csak mert ott folyamatosan a véltelen alakítja a fúzíót állításod szerint :)

2021. dec. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/106 anonim ***** válasza:

"Először is neked nincs eszed. Ha az emberiség még mindig a józan eszére hallgatott volna, akkor most is azt hinné, hogy a Föld mozdulatlan, lapos (mint az ókor nagyobb hányadában ezt hitték), az égen a Nap mozog, és a Föld a világ közepe, és semmi más. A tudomány semmi másról nem szólt, mint arról, hogy az ember józan eszével kikövetkeztetett dolgairól megállapította, hogy általában részben, vagy egészben pont nem az az igaz, amit a józan ész diktált."


Ez marhaság. Az emberiség azért fejlődik mert használja az eszét. Az meg nem tudomány hogy valamiről ránézásre teszel állításokat.



"Másrészt a józan ész használata az diktálná, hogy ne tagadd le hisztérikusan azokat a dolgokat, amiket a szakértő tudósoktól idézek és bemutatok. A józan ész azt diktálná, hogy tudd magadról, hogy hulla sötét vagy itt az összes olyan témához, amit vitatsz, magyarán tudás híján nincs mibe kapaszkodnia az eszednek, és ha ráadásul még nincs is... :D"


Én megadtam neked az esélyt hogy bizonyítsd egy egyszerű példán keresztül. Erre nem voltál képes. Annyira vagy képes hogy cikkek mögé bujsz amiknek a felét sem érted. Ha meg rákérdezek akkor hazudozol és mellébeszélsz. Na akkor ki a sötét :)



"És mi van, ha nem? Fúúúú, de jót mondtál..."


Ha éppen nincs véletlen akkor azt honnan tudjuk? Meg akkor kikapcsol az szabad akaratod is :) Ha például minden részecskéd úgy viselkedik ahogy a természet törvényei előírják akkor kikapcsol a szabad akaratod és átmész biórobotba?



"Mert én már a makroszkopikus tartományba tartozok, amiről már ezerszer írtam. Nézz utána, hogy mi a makroszkopikus, meg a mikroszkopikus között a különbség. Segítek a józan eszednek! A mikroszkóp megvan, hogy micsoda? Éppen ezért az én egyes részecskéim is néha átmehetnek a falon, de csak mikroszkopikus tartományban. Allah így találta ki a világot. De ez történik rendszeresen a szemmel látható egyes elektronikai eszközökben is. Így működnek azok, te nagyon lebukott ateista!"


A Nap nem tartozik a makroszkopikus tartományba te észlény? Meg egyébként is az hogy egy részecskéd máskép viselkedik még nem befolyásolja a mozgásod és nem lesz ettől szabad akaratog. Én nem vagyok ateista te viszont rosszabb vagy az atistáknál.



"Mondd! Elárulnád, hogy miért írsz le szemenszedett hazugságokat? Én tudom miért! Mert te szimplán ateista vagy, aki pontosan azt véli, hogy nincs Allah, és így olyan ordenáré módon hazudhat, amennyire csak nem szégyelli, és te nem szégyelled semennyire se. Ugye? Bukott ateistácskám... :D"


Ezt te mondod nekem? Te egy fogyatékos istenségben hiszel aki 2 éves gyerek értelmi szintjén van, és azt sem tudja mit csinál, pusztán unalomból játszik teremtőset :) Szerinted ez alapján hány keresztény hiszi el hogy te keresztény vagy? :))))



"A józan ész azt diktálná, hogy azért legalább nyögjél már ki valami értékelhető választ a #88-ra, ahol bemutatom, hogy biológusok és mérnökök informatikusok tömegei használják ki a véletlen segédkezét. A józan ész alatt nálad az elvakultságot kell érteni?"


Azért te szerencsétlen mert a biológusok és mérnökök informatikusok nem rendelkeznek olyan végtelen tudással mint Isten. Ők kísételeteznek hogy elérjék azt amit akarnak, de Istennek nem kell. Ha nekem megvan a tudásom ahhoz hogy mevalósítsam ami akarok akkor azt úgy hozom létre és nem a véletlenre bízom.



"Aki azt nem képes felfogni, hogy nem csak véletlen van, hanem csak az is van olykor, azt jogosan gondolom teljesen hülyének, és azt is, aki gond nélkül az összes tudóst is annak véli, és csak magát tartja arcátlan pimaszsággal értelmesnek."


Mi az hogy olykor van véletlen? :) A néhát lecserélted mert rájöttél hogy nem létezik ilyen a tudományban? Gondolod ha helyette azt írod hogy olykor, akkor nem nézlek hülyének? :) És nem válaszoltál semmilyen kérdésre cask mellébeszélsz.



"A szelekció már nem véletlenszerű, mert azt a fix környezet szelektív ereje irányítja. Milyen tudománnyal és evolúcióval értesz te egyet, ha azt se tudod, hogy mit állít a tudomány az evolúcióról? Még azt se érted, hogy kik azok a kreacionisták, te páratlanul alultájékozott! :D"


Miből gondolod hogy érdekel kik azok a kreacionisták? :) Egyszer belebotlottam egybe aki szerint a Föld 6 ezer év jött lére, 4 ezer éve az egész Föld víz alá került, az élőlények egyik pillanatról a másikra jöttek létre, a fajok pedig genetikai hibák eredményei. Na most ennyi marhaság nekem bőven elég. Szóval nem izgat kik ők, de még ő sem hordott össze annyi marhaságot mint te. Az azért durva hogy több marhaság hangzott el tőled mint azoktól akiket mindenki hülyének néz.

2021. dec. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/106 Pombe ***** válasza:

@96


No, nincs kedvem egy csökönyös 5 éves hisztis kisgyereket játszó vitapartnerrel veszekedni, és nem vitázni. Egy tisztességes vitapartner először is beismeri, ha téved, másrészt beismeri, ha a témához hozzá nem értő. Az ilyen tisztességes ember nem eszelősen keresi a kibúvókat, mint te (semmi kicsit is összetettebb dolgot nem lehet megérteni pusztán a józan észre hivatkozva, mert az nem elég pl. egy egyetemi kollokvium sikeres abszolválásához - ehhez ismereteket kell begyűjtened, elsajátítanod, és el kell fogadnod azt, hogy a tanártól elsősorban tanulnod kell, és nem mindenáron támadni).


#96: "Teljesen változó hogy mikor ki hány ujjról vesz lenyomatot. Okmányirodában plédául csak két ujjadról vesznek."


A lényeg az, hogy minden ujjról lehet venni ujjlenyomatot, következésképpen, ha pont a megcélzott kettő hiányzik, értelemszerűen lehet más ujjakról is levenni.


A józan észnek (amit te állítólag olyan nagyra becsülsz) mond ellent az, hogy szerinted, ha pont a megcélzott kettő kettő ujj hiányzik, akkor az okmányirodában senkinek nem jutna eszébe az, hogy lehetne a többi ujjról is levenni ujjlenyomatot. Légy oly drága, és igazold az okmányiroda részéről azt az állításodat, hogy ha pont a két megcélzott ujj hiányzik, akkor nem használnak ujjlenyomat azonosításra más ujjakat. Kérlek, így igazold a saját álláspontodat, ahogy én azt teszem az enyémmel:


[link]


Idézve: "...a két kéz egy-egy ujjáról, esetleg két kézről, de nem azonos ujjakról vagy egy kéz két ujjáról (12. életév alatti gyermektől nem lehet ujjlenyomatot felvenni). Ujjlenyomat adására alkalmatlanságot jelent: ha egyáltalán nincs ujj, ha csak kisujj van, ha csak kisujj van és egy másik ujj, ha az ujjakról nem vételezhető fel értékelhető ujjlenyomat."


Olvashattad tehát (de ez benne volt már a korábban más beszúrt magyar nyelvű cikkeimben is, vagyis nem veszed a fáradtságot arra se, hogy legalább a vita közben pontosan informálódj). Először is nem szilárdan szabályozott, hogy csak két ujjról vehetnek le ujjlenyomatot (az csak a minimum), másrészt ujjlenyomat levehetetlenség csak nagyon-nagyon extrém ujjhiány esetében áll fenn (még az sem akadály, ha az egyik kéz hiányzik kompletten). Magyarán az esetek mindent elsöprő többségében az ujjlenyomat levehetetlenségét kizárólag csak az ujjlenyomat hiányát okozó betegség okozza, és nem más.


Nem volna szabad tagadnod azt se, hogy az alább citált cikk sem ír mást, mint hogy az ujjlenyomat levehetetlenséget csak a betegség okozza jellemzően. Harmadszor idézem be ezt így, és a magyar nyelvű mondat félreérthetetlenül és szabatosan állítja azt, amit én:


[link]


Idézve: "Ha nem is sokan, de vannak, akiknél csődöt mond az ujjlenyomattal való azonosítás: minden századik embernél fordul elő az a genetikai rendellenesség, az adermatoglífia, amelynek következtében nincs ujjlenyomata, hiányoznak a jellegzetes bőrredők."


Félreérthetetlen! Itt csak és csakis a genetikai rendellenesség okán kapott számszerűsített eredményről van szó. Mi alapján állítod akkor te azt, hogy ez marhaság? Kinek érzed te magad? Mindentudó Allahnak? De Allah tudna igazolni, te meg semmire se hivatkozol.


#63: "Miden századikra, persze :) Nem tudom honnan vetted de marhaság. Ha van is ilyen az egy ritka beteség. "


Be tudtam mutatni többször is, hogy honnan vettem ezt. Mi az oka annak, hogy te ezen félreérthetetlen autentikus idézetekről nem vagy hajlandó tudomást venni? Magad ismered be, hogy még a betegségről se hallottál, vagyis így nem tudhattál arról se semmit, hogy az inkriminált betegség előfordulását mennyire becsülik meg a szakemberek, de a véleményedet minden létező ismeretszerzés és tudás nélkül egyedülálló igazságként reklámoztad, ráadásul a hivatalos oldalakról bemutatott becslés a számszerűsített értéket maga is ritkának, csekélynek nevezi.


Idézve másik cikkből újra: "Magyarországon csekély, a kérelmezők 0,8 százalékánál nem lehet ujjlenyomatot rögzíteni – tudtuk meg a Közigazgatási és Elektronikus Közszolgáltatások Központi Hivatalától."


Miért más a te "ritka" értelemezésed, mint a Központi Hivatalé? Miért tartja a 10 millió emberből a Központi Hivatal csekélynek azt a 80000-es számot, amit te nem? (akármi is legyen az oka az ujjlenyomat hiánynak)


Most nem mennék tovább, csak szeretném látni, hogy képes vagy-e elismerni a tévedésed, és hogy egyáltalán vitaképes vagy-e? Nem tudom miért, de látok erre még némi esélyt...

2021. dec. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/106 anonim ***** válasza:

"Először is megint kiderült, hogy nem olvastad a #88-at, ahol a kutatók direkt operálni szeretnének a véletlennel. Ez az ő szabad döntésük. Ha nincs véletlen, te nagyon ostoba, akkor meghiúsult az az akaratuk, hogy ők most véletlenszerűen változtatnak"


Honnan tudod hogy ezek a kutatók véletlenszerűen változtatnak te nagyon ostoba? Egy determinisztikus világban csak azt hiszed hogy van szabad akaratod miközben minden úgy történik ahogy az előre meg van határozva. Attól pedig hogy egy két részecskéd véletlenszerűen mozog, nem lesz neked szabad akaratod.



"Mit nem tudsz ezen felfogni, és miért kérdezel rá ezerszer olyanra, amire már ezerszer kaptál választ? Másodszor: számtalan oldalt bemutattam neked, ami a szabad akarat és a kvantummechanika párosításáról szól. Felfoghatatlan, hogy miért nem találsz választ abban (szerintem az az idióta, aki ezekkel semmit se foglalkozva, ezeket semmibe veszi többedik alkalommal), de akkor egy újabb"


Ennyire te sem lehetsz hülye. Feltettem egy egszerű kérdést. Ha egy két részecskéd véletlenszerűen mozog, attól neked hogy lesz szabad akaratod? Erre válaszolj mellébeszélés nélkül.



"Tehát itt írják, hogy lehetetlen a kvantummechanika törvényei miatt előre megjósolni, hogy bármely folyamat pontosan hogyan fog alakulni, mielőtt megtörténik. Ez az emberi döntésekre is igaz lesz, mert abba is beleszól a kvantummechanika, tehát a döntési folyamatunk se lehet soha determinisztikus, mert mindig lesz egy olyan tényező, amit a véletlen alakít."


Te nagyon hülye :) Ha a véletlen alakítja a te döntéseide az nem szabad akarat. Ezt nem vagy képes felfogni? :)



"Ha valaki eldob a szabad akaratából egy követ unalmában bármerre, az onnantól kezdve nem előre kiszámítható eseményeket indít be, és amely más számára nem értékelhető másképpen, mint egy előre ki nem számolható véletlen eseményt. Pl. véletlenül ilyen kődobással másnak sérülést okozok."


Az hogy te szabad akaratodból eldobd a követ sokkal több kell mint hogy egy két részecskéd véletlenszűen mozogjon. Én nem hiszem el hogy ember ennyier idióta legyen mint te. Szerintem inkább az van hogy nem akarod beismerni a tévedésed és egyre nagyobb marhaságokat beszélsz. Szerintem itt az emberi lélek a kulcs. Valahogy talán nem futnak rá a természet törvényei a lélekre. Tehát a lélek teszi lehetővé hogy tényleg legyen szabad akaratod egy determinisztikus világban. Így a kő eldobása a te szabad akaratod, a téged alkotó részecskék úgy viselkednek ahogy te szertnéd nem pedig és semmi köze ehhez a véletlennek.



"A döntésünket számtalan véletlen befolyásolja. Te például beragadtál egy rég elavult középkori filozófiába, és ha azzal nem találkoztál volna, és még a középiskolát is sikerül elvégezned, akkor most teljesen elfogadóbb lennél. Számtalan példát mutattam a véletlenszerű felfedezésre."


Még a legbutább középkori ember is felfogja hogy egy két véletlenszűen mozgó részecskétől neked nem lesz szabad akaratod, de neked ez még túl magas úgy látszik :)



"Ugyanarra a problémára az emberek agya számtalan apró véletlenszerűen változó körülménytől függően másképp reagál, és másképpen dönt. Ha minden kiszámítható lenne előre, és minden a klasszikus fizika szerint működne, akkor nem lenne különbség az emberek döntése között, pont, mint a számítógépek esetén. Azok tök ugyanarra a problémára, tök ugyanazt a döntést hozzák mindig, vagyis pont a véletlenszerű eltérések miatt nem képesek döntésvariációk halmazát hozni, amiből lehetne válogatni. Vannak már olyan programok, amik súlyoznak a lehetséges döntések között, de itt már tényleg használják a véletlengenerálást is, vagyis próbálják a valós agyunkat modellezni."


Mikor mondtam olyat hogy az emberi dömtések között nincs különbség? Pont azért van különbség mert van szabad akaratunk. Nem tudom pontosan hogy de biztos hogy amit te állítasz marhaság, és úgy nem lehet szabad akaratunk. Ahogy mondtam, a lélek lehet a válasz.



"Az inkompatibilizmus nézete szerint a véletlenszerű folyamatok - amire a kvantummechanika koppenhágai interpretációja utal - sem képesek megoldani a szabad akarat fogalmát, mivel azt ugyan elismerik, hogy a döntéseink bár nem determináltak, de végül is így a döntéseink mégiscsak az öntudat kontrollja nélkül születnek meg. Ez szerintem szimplán hibás elképzelés, mert ha a véletlenszerűség csak előállítja a döntéshez szükséges variációk mennyiségét, és amelybe a tiszta logika eredményei is bekerülnek, akkor ebből választhat az öntudat is. De a döntésünkben szerepet játszó véletlen létezése még így sem kérdőjeleződik meg, persze."


Hogy lehet neked öntudatod egy olyan világban amit a véletlen határoz meg? A véletlenszerűség előállítja a döntéshez szükséges variációk mennyiségét és a döntés is véletlenszerű lesz, nem pedig a te szabad akarotod eredménye. Bárhogy is próbálkozol a véletlenszűren mozgó egy két részecskéből sosoem jutsz el a szabad akarartig. Ez totál bukta és zsákuca.



"Mellesleg az általatok a topik elején lenézett Adnan Oktar történetesen pont az iszlám kreacionizmus rétegét képviseli gőzerővel."


Adnan Oktar egy csaló szélhámos. Jelenleg életfogytig tartó börtönbüntetését tölti. Egyébként nagy valószínűséggel a Nyugat ember és azt is olvastam róla hogy valójában szabdkőműves. Szóval olyan távol van az iszlámtól mint Makó Jeruzsálemtől.



"Aha, de állandóan írogattad, hogy Isten gondolkodása nem emberi, általunk nem felfogható... stbstb.

Tehát, ha te a józan eszedre hallgatsz, akkor eszerint te nem tarthatod Istent se létezőnek, ugye?"


Ekkora marhaságot. Attól hogy számunkra Isten felfoghatatlan attól még tudhatjuk hogy létezik. Istent a tulajdonságai alapján egyébként részen megismerhetjük. Ezért írja le a Biblia és a Korán is Isten tulajdonságait. De akkor ezek szerint a te csöpp kis agyadban az van hogy ha valamit nem értesz akkor az nem is létezik? :))))

2021. dec. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!