Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az iszlám vallás hogyan...

Az iszlám vallás hogyan viszonyul az evolúcióhoz?

Figyelt kérdés
2021. aug. 21. 00:50
 51/106 Pombe ***** válasza:
100%

ja...


Ráadásul más miatt is baromság ez az állításod...


#49: "Ha te azt állítod Isten nem tud valamit kiszámítani, azzal Isten mindenhatóságát kérdőjelezed meg és nem is lehetsz hívő."


Mondjuk Isten teremt biliárdasztalt, meg rá 8 golyót, és Isten véletlenszerűen közéjük lök egy nála lévő 9-dik golyót. Isten mindenható, így a lökésekor azonnal fogja tudni, hogy a golyókkal mi fog történni, mindent ki tud számolni, de ettől ez miért cáfolná az ok nélküli véletlent???


Isten mindent ki tud számolni, de a lökése előtt nem tudta, hogy mi lesz a golyókkal, ugye???


De ha azt mondod, hogy Isten már azt is tudta előre, hogy ő hogyan fogja gurítani a 9-dik golyót, akkor azt állítod, hogy Isten nem képes véletlenszerűen gurítani???


Ha Ő is látja az összes létező tetteit a múlt és a jövő végtelenségében, akkor Istennek sincs szabad akarata, mert képtelen másképp viselkedni, mint amit előre lát.


Ez neked az az Isten, aki mindenható? Nem lehet, hogy te vagy inkább az Istentagadó?


De ha Isten tud olyat tenni, aminek a következményeit maga se képes előre kiszámolni, amíg végre nem hajtja a cselekedetet, akkor megint ott vagyunk, hogy igenis létezik előre kiszámíthatatlan jövő, és létezik igazi véletlen. Ha nincs, akkor Isten se mindenható, és nincs szabad akarata.

2021. szept. 14. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/106 anonim ***** válasza:
47%

"mondjuk 10-szer, 100-szor, de valamikor minden ok nélkül előbb vagy utóbb kissé más lesz az útja a kvantumechanika szerint."


Mondjuk 100-ból egyszer? Akkor 100 dobásból 99 esetben a véletlennek semmi köze a dobás eredményéhez :) és abban az egy esetben sem fogja az az egy részecske befolyásolni a dobás eredményét, szóval még így is nekem lenne igazam. Persze ez csak a te agymenésed. Például miért csak a mozgás hatására dönt úgy a részecske hogy másképen viselkedik? Miért nem történik meg az hogy a mozdulatlan kocka magát kezd mozogni mert a részecskék úgy döntöttek? :)



"Ha két résszecske összekapcsolódik, akkor az esély csökken a totál véletlen bekövetkeztére néhány százalékkal, és molekula méretben már az esély csaknem eléri a nullát, már hogy annak bármely részecskéje véletlenszerűen viselkedjen. Minél nagyobb a tömeg, az esély arra, hogy abban egy darab részecske véletlenszerűen viselkedjen, csökken, de soha nem éri el a nullát. Arra még kisebb az esély, hogy egyszerre a testben ilyenkor egyidőben két részecske viselkedjen véletlenszerűen, és így tovább. Már egy óvodás fogná a fejét, hogy ezt az egyszerű képletet képtelen vagy felfogni."


Ha már molekula szinten csaknem eléri a nullát annak a valószínűsége hogy egy darab részecske véletlenszerűen viselkedjen, akkor makroszinten például egy embert alkotó részecskék esetében pedig még ennél is kevesebb és még ha meg is történik, egy darab részecske megváltozott viselkedésének semmi hatása nincs az ember egészére nézve. Tehát megint ott vagyunk hogy szó nioncs véletlenről.


"Minél nagyobb a tömeg, a tömeg viselkedése annál jobban kiszámítható, minél kisebb a tömeg, a részek viselkedése annál bizonytalanabb lesz."


Ez legfeljebb a te agymenésed. A részecskékre ugyanazok a törvények vonatkoznak, a tömegtől függetlenül.



"Még a hülye is tudja, hogy minél nagyobb az embertömeg, egy bonyolult hatásra annál kiszámíthatóbb és törvényszerűbb a viselkedése, míg ugyanarra a bonyolult hatásra az emberi egyed viselkedése gyakorlatilag kiszámíthatatlan."


Egy pszichológiai jelenségnek semmi köze a részecskék viselkedéséhez te észlény :)



"Nem. Csak nem olyan Istenben hiszek, mint te."


Elég primitív az istenképed. Te olyan istenben hiszen aki egy 2 éves gyerek értelmi szintjén van. A 2 éves gyerek is bármiféle tervezés vagy elképzelés nélül játszik a kockákkal és ha megunja, lerombolja majd újra kezdi persze tervezés nélkül.



"Tudományosan??? Ahhoz kellene bemutatni egy vizsgálható Istent... Max. logikailag lehet vizsgálni."


Nem kell ehhez vizsgálható Isten. Az ateisták marhasága ez. Az hogy a világ teremtés eredménye-e ahhoz nem kell Istent megvizsgálni.



"Ha nem képes arra, hogy olyan fizikai törvényeket teremtsen, ami még számára se előre látható, akkor nem mindenható."


Gratulálok. Ez az agyhalott ateisták szinte akik minden nap kiirják azt a kérdést hogy Isten tud-e olyan követ teremteni amit nem tud felemelni :)



"Halálra röhögöm magam, amikor állandóan mondjátok, hogy emberi ésszel felfoghatatlan, megérthetetlen, de közben olyan magabiztossággal nyilatkoztok róla, mintha minden nap együtt reggeliznétek vele."


Mert így is van. Aki létre tud hozni egy ilyen univerzumot az emberi ésszel felfoghatatlan. Még az univerzumot sem értjük, nemhogy azt aki létrehozta. Szóval én meg azon röhögök aki azt hiszi mindent megérthet. Sokat kell tanulnia az embernek ahhoz, hogy megtudhassa, milyen keveset is tud. Tartja a mondás. És nagyon is igaz.



"Öreg! Ez olyan, mint egyszerűen a gépjármű rendszámok nyilvántartása, és figyelik, hogy a régihez képest mindig újat adjanak ki, vagy esetleg újrapörgetnek egy variációt, ha az már kifutott, ezt nem tudom pontosan..."


"De a lényeg, hogy gépek, házak, szakemberek tömege és hatalmas nemzetközi összmunka szükséges ahhoz, hogy ilyen egyedi számokat a gyatra kis 13 szám jelentette variációból előállítsanak."


Látom ezt sem sikerült megértened. Az EAN kódrendszerben vagy a rendszámtábláknál, nem a véletlen eredménye hogy nincs két azonos. Így van létrehozva a rendszer. Benne vagy hogy sehogyn se legyen duplikáció. Ilyen az ember is és a többi élőlény meg a hóplyhek is. Így van létrehozvaa rendszer hogy ne legyen duplikáció.



"Ehhez képest fogsz egy marék homokot, és akárhányszor szórod le véletlenszerűen, a világ végéig mindig egyedi mintát fog kirajzolni a földön."


Ez ugyanaz mint a dobokockás példa.


"Ráadásul honnan veszed, hogy Isten mindenképpen azt akarta, hogy az ujjlenyomat egyedi legyen??? Azért akarta, hogy majd a nyomozóknak ez segítsen a távoli jövőben??? Ez volt a célja Istennek? Jóember! Minden ember minden része egyedi akár egy egyszer-egy centis területen belül is, csak az ujjlenyomat a legkönnyebben vizsgálható egyediség, meg ez hagy nyomot maga után."


Minde ember egyedi ahogy minden élőlény is. De nem csak az élőlények. Istennek szerintem ezzel az volt a célja hogy megmutassa teremtői képességét. Monhatjuk úgy is hogy bemutassa magát.



"Mi a tökért szarakodjon Isten az ujjlenyomat egyedivé tételével, amikor a véletlen ilyen nagy variációban kenterbe lever minden egyedi kódgyártási módszert? Minek kellett egyáltalán egyedi ujjlenyomat Istennek, te agyatlan??? :DDD"


Elég nehezen tudom elképzelni hogy te hívő vagy. Ateisták szoktak ilyen baromságokat írni. Ahogy mondtam, azért hogy bemutassa magát.



"Tiszta agyatlanság minden állításod! Ha az élőlények olyan egyformák lennének, mint két ugyanolyan márkájú autó, akkor azt mondanád, hogy ez bizonyíték Isten mesterséges teremtőmunkájára. Ha mindegyik minden részletében, akkor meg kitalálod, direkt csinálja mindegyiket nem egyformává..."


Az élőlények egyformasága vagy eltérősége nem mérvadó abban a kérdésben hogy teremetés eredményei vagy nem. Az egyediséggel Isten a végtelen tervezői képessgét mutatja be nekünk. Egyébéként ha minden ember tök egyforma lenne, akkor is bizonyított lenne a tervezettség.



"Ha a kocka elrepülne 5 km-t, akkor azt nem Isten csodájának tudnád be??? :D"


Ilyen sosem történik és nem is fog. Egyébként tudod mi az a csoda? A természet törvényeinek a kikapcsolása. A vallások esetében prófétákhoz köthető, és azt a célt szolgálja, hogy igazolja a prófétát hogy maga a Teremtő küldte. Nyilván csak az tudja kikapcsolni a termésszet törvényeit aki létrehozta.

2021. szept. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/106 anonim ***** válasza:
47%

"De ha Isten tud olyat tenni, aminek a következményeit maga se képes előre kiszámolni, amíg végre nem hajtja a cselekedetet, akkor megint ott vagyunk, hogy igenis létezik előre kiszámíthatatlan jövő, és létezik igazi véletlen."


Kézelj el egy mérnök informatikust aki létrehoz egy rendszert és megkérik hogy számoljon ki valamit ebben a rendszerben. Ha azt felelné hogy nem tudja kiszámolni, egyből rávágnák hogy milyen béna kutyaütő informatikus és kiröhögnék hogy a saját maga által létrehozott rendszeben sem tud kiszámolni dolgokat. Te egy ilyen istenben hiszel.

2021. szept. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/106 Pombe ***** válasza:
100%

"Persze ez csak a te agymenésed."


Idáig olvastalak. Ha neked semmilyen egyetemi, vagy autentikus tudományos oldalról nem lehet igazolni, hogy ez nem igaz, akkor te egy elmebeteg vagy.


Pá...........


Idióta.

2021. szept. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/106 anonim ***** válasza:
47%
Majd ha a kocka 5 kilóméter repül akkor szólj. Idiót.
2021. szept. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/106 Pombe ***** válasza:
100%

#54: "Majd ha a kocka 5 kilóméter repül akkor szólj."


Azért arra kíváncsi lennék, hogy legalább azt elfogadod, hogy a fizikusok jelenleg azon a véleményen vannak, amit én állítok, és azt is tanítják az egyetemeken? Most teljesen mindegy, hogy te azt mekkora hülyeségnek látod...


Nézzük, hogy mi is a kvantummechanika tükrében az alagúthatást, vagy másképpen az alagúteffektust: "Az alagúthatás során a részecskék képesek áthatolni olyan potenciálgátakon, melyeken a klasszikus fizika törvényei szerint nem lenne erre lehetőségük."


[link]


Lefordítva hétköznapi nyelvre: "A klasszikus fizika szerint pl. egy golyó nem hatolhat át egy vékony, de áttörhetetlen falon. A kvantummechanika szerint a falhoz érkező részecske, nagyon kis valószínűséggel, de átjuthat a fal túloldalára is. Ez azt jelenti, hogy az esetek csekély számában a részecske megjelenhet a falon túl, anélkül, hogy a falat akár megmászta, akár áttörte volna."


Magyarán, olyan is előfordul, hogy a falnak csapódó golyó leszakadó egyes részecskéi (pl. így kopik a golyó lassan) nem visszapattannak a téglafalról, hanem egyszerűen akadálymentesen áthatolnak rajta. Ez mindig csak csekély számban fordul elő, de elviekben az is előfordulhatna, hogy a golyó minden részecskéje ezt tenné. Csak azért nem fog ilyen szinte soha megtörténni, mert a részecskék elsöprő többsége (de nem mind) egy tömegbe állva a klasszikus fizika által ismert valószínűségeknek megfelelően viselkedik.


[link]


Idézve: "A méretek növekedésével mintha megszűnne a bizonytalanság, nem tudni, milyen okból.

A MIKORVILÁG FURCSA JELENSÉGEI MEGSZOKOTT HÉTKÖZNAPI VILÁGUNKBAN, A MAKROVILÁGBAN MÁR NEM TAPASZTALHATÓK,

és ahogy egyre távolabb haladunk az atomok birodalmától, megszűnik ez a fajta furcsaság"


De a cikk félreérthetően fogalmaz (csak az emberi tapasztalás számára van megszűnés). Valójában minden anyagi találkozásnál (pl. a kocka elrepülve végül találkozik az asztal anyagával), működésnél már számolni kell a kvantumzajjal, aminek roppant csekély értéke a hihetetlenül pontos méréseknél már kibukik/kibukhat, és amit a klasszikus fizika szemléletben mérési pontatlanságként kezelünk, de a kvantumfizika szemléletében elkerülhetetlen és véletlenszerűen alakuló tényező, ami miatt a mérés abszolút pontosra soha nem sikerülhet még tökéletesen abszolút pontos mérés mellett se:

[link]


Idézve: "It is reasonable to include consideration of quanta appearing or disappearing spontaneously in spacetime due to the most basic laws of conservation, hence, no area in spacetime is devoid of potential addition or subtraction of the least common denominator quanta element, causing "noise" in a given experiment."


Vagyis, minden létező nagyon pontos mérésnél és mindenhol és mindenkor figyelembe kell vennünk azt, hogy a kvantumok (valami mérhető alapegysége - pl. "alap"részecske) teljesen véletlenszerűen (spontán) megjelennek vagy eltűnnek a téridőben, így természetesen ez igaz lesz a kocka anyagára is.


[link]

Idézve: "J. Kofler és C. Brukner szerint nem a méreteken, hanem mérési módszereink pontosságán múlik a dolog. A nagy méretek világában is a kvantumtörvények uralkodnak, csak nem vesszük észre."


Csakhogy az ilyen érthetetlenül másképpen viselkedő részecskék megjelenése sokkal többször, és egyre nagyobb mennyiségben előfordul olyan környezetekben, ahol egyre nagyobb annak a valószínűsége, hogy a részecskék képesek gyakorolni a furcsa viselkedést, és erre példák itt:

[link]


Vagy:

[link]


Idézve: "Quantum effects are not only confined to the atomic scale. There are several examples of macroscopic quantum behavior."


Tehát a kvantumhatások nem pusztán atomi szinten zajlanak, és a makrovilágban is jelentkeznek, és ez tettenérhető több makroszkópikus léptékű kísérletben is, ahol jobban érvényesül a kvantumhatás, amikor extrém környezetben van a klasszikus anyag. (pl.: szupravezető képesség; Bose Einstein kondenzátumok; feketetest-sugárzás...stb). A kvantumfizika az anyagot és az energiát hullámfügvényekkel írja le és nem egy tömör valamiként. Ezek a hullámfügvények a megfigyelés minőségétől függően hol hullámként viselkedik (a mérés - a fizikai tapasztalás - pillanatában a hullámfügvény összeomlik és ekkor realitásként jelentkezik az anyag egy előre meghatározhatatlan állapotban), hol részecskeként, de valójában éppen ezért egyik sem. Az anyag részecskéje a kvantumfizika szerint tehát sokkal inkább egyfajta matematikailag csak a valószínűség szintjén kezelhető állapota annak, amit mi eddig valami tömör golyócskának hittünk.


[link]

A kvantummechanika jelenségei már nem csak a szubatomi világ működésében mutathatóak ki a legújabb és egyre pontosabb vizsgálatok szerint, hanem a makroszkópikus világban is. Vagyis minden szemmel látható objektumban valahol előbb-vagy utóbb a részecskék valamelyikével olyan fog történni teljesen spontán, ami nem leírható a klasszikus fizikai törvényekkel.


Ajánlom még végignézni az alábbi két részt, mert tényleg érdekes, és Jim Al-Khalili akadémikus, elméleti fizikus nagyon jó előadó is egyben.

[link]


Itt Al-Khalili azt állítja, hogy a kvantumfizika a világunkban működő törvényeket bizonytalanná tette, és még ezt is mondja az 1:19-től: "Rájöttek, hogy az apró méretek világában egyszerre akár két helyen is lehet egy dolog. Hogy az eseményeket a véletlen szabja meg..."

[link]


Ez itt Hankiss Elemér elmélkedése, hogy a kvantumfizika hogyan változtatta meg a filozófiát is, sőt, változtatja az elképzelést Istenről:


Idézve: "Phil Dowe ezt írja: „Nos hát a fizika szempontjából lehetséges-e az, hogy Isten hozza létre azokat az eseményeket, amelyek a kvantummechanika szerint a véletlen következményei? Két lehetséges válasz van erre a kérdésre: vagy lehetséges, vagy nem.""


Vagy: "Vannak, akik feltételezik, hogy Isten birodalma tulajdonképpen a véletlen és a probabilitás birodalma (akárcsak a kvantumuniverzumé), és Isten mintegy „kockát vetve” teremtette a világot."


És még...


Tehát ez sem egy 3 éves elme ötlete, és még csak nem is az enyém. Aligha hiszem, hogy egy 3 éves elme képes lenne felfogni a valódi véletlen fogalmát, és soha olyan nem jutna eszébe, hogy egy varázsló véletlenszerűen varázsolgat, de mégis sikerrel. Ellenkezőleg! Szerintem egy 3 éves csak arra tud gondolni, hogy egy varázsló mindig mindent tud előre, és bármit tesz, az megtervezett lesz. Ez minden primitív vallás alapfeltevése is, még az ősemberé is.


Tehát újra! Azt legalább elfogadod, hogy ezek nem az én agyrémeim, hanem csak elmondtam neked a tudomány jelenlegi álláspontját? Vagyis a tudomány többségi konszenzusban azt állítja, hogy nem létezik és nem is létezhet olyan kiszámíthatóság, mint amit egykor elképzelt a klasszikus fizika.

2021. szept. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/106 Pombe ***** válasza:
100%

Ja... Hankiss kvantumfizikás filozófálgatása lemaradt az előzőben:


Pótolva: [link]

2021. szept. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/106 anonim ***** válasza:
47%

"Azért arra kíváncsi lennék, hogy legalább azt elfogadod, hogy a fizikusok jelenleg azon a véleményen vannak, amit én állítok, és azt is tanítják az egyetemeken? Most teljesen mindegy, hogy te azt mekkora hülyeségnek látod..."


Látom visszajöttél :)

Nem hiszem hogy tudósok azon a véleményen vannak amit állítasz. Az úszómedencés példa elég könnyen cáfolja amit állítasz. Legfeljeb találgatás szintjén lehet.



"Nézzük, hogy mi is a kvantummechanika tükrében az alagúthatást, vagy másképpen az alagúteffektust: "Az alagúthatás során a részecskék képesek áthatolni olyan potenciálgátakon, melyeken a klasszikus fizika törvényei szerint nem lenne erre lehetőségük."


Majd szólj ha makroszinten is müködik a dolog.



"Magyarán, olyan is előfordul, hogy a falnak csapódó golyó leszakadó egyes részecskéi (pl. így kopik a golyó lassan) nem visszapattannak a téglafalról, hanem egyszerűen akadálymentesen áthatolnak rajta. Ez mindig csak csekély számban fordul elő, de elviekben az is előfordulhatna, hogy a golyó minden részecskéje ezt tenné. Csak azért nem fog ilyen szinte soha megtörténni, mert a részecskék elsöprő többsége (de nem mind) egy tömegbe állva a klasszikus fizika által ismert valószínűségeknek megfelelően viselkedik."


Azért viselednek így a részecskék tömegbe állva mert ezt diktálják a természet törvényei. Még ha eu igaz is, nem befolyásolja a golyú utját. Az mindig úgy fog viselkedi ahogy az elvárható a természet törvényei szerint. Sosem lesz olyan hogy az egész golyó átmegy e falon.



"Idézve: "A méretek növekedésével mintha megszűnne a bizonytalanság, nem tudni, milyen okból."


Olyan okból hogy így lett tervezve a világ. Ha amakroszinten is véletlenszerűen viselkednének a részecskék, nem jöt volna létre ez a világ úgy ahogy ismerjük és mondanom sem kell hogy élet sem alakult volna ki. Egyébként én továbra sem hiszem el hogy a részecskék a mikrovilágban véletlenszerűen mozognak. Inkább csak nem ismerjük a mikrovilágot eléggé.



"Tehát újra! Azt legalább elfogadod, hogy ezek nem az én agyrémeim, hanem csak elmondtam neked a tudomány jelenlegi álláspontját? Vagyis a tudomány többségi konszenzusban azt állítja, hogy nem létezik és nem is létezhet olyan kiszámíthatóság, mint amit egykor elképzelt a klasszikus fizika."


Ezek teóriák, elképzelések, találgatások. Ha lenne igazi véletlen a golyó átmenne a falon, a kocka pedig repülne 5 kilóméter, de ugye ilyeneket nem látunk. Szóval mégha elő is fordul mikro szinten hogy a részecskék másképp viselkednek, makrosziten nem mert a természet törvényei nem engedik.

2021. okt. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/106 Pombe ***** válasza:

#58: "Nem hiszem hogy tudósok azon a véleményen vannak amit állítasz."


Én nem a véleményemet mondtam el, hanem idéztem! Nem állítottam semmit se. Akkor így írom: elismered, hogy hoztam idézeteket?


Ha nem, akkor idézz egy mai autentikus fizikát tárgyaló oldalról, amelyik azt állítja, hogy a kvantummechanika mindössze teória. Ideje lenne végre, hogy valamit te is igazolj már, nem?


Mutass be egyetemi oldalról valami olyan tananyagot, egy idézetet, vagy bármilyen autentikus linkelt forrást, ami a te álláspontodat tükrözi!


Plusz mutasd be, hogy a te elképzelésed nem teória. Vagyis sikerült többször is bemutatni, hogy egy eldobott kocka az asztalon, mondjuk tízszer atomi pontossággal megtette ugyanazt az útvonalat. Én már mutattam be engem igazoló kísérletet dögivel. Most rajtad a sor.


#58: "Az úszómedencés példa elég könnyen cáfolja amit állítasz."


Az egész kvantummechanikát, ez?(#23): "Képzelj el úszómedencét benne száz milliárd emberrel. És azt mondjuk nekik hogy ússzanak amerre akarnak. Mind el is kezd úszni amerre lát és mégis ha felülről nézzük akkor egy hajszálpontos szinkronúszást látunk."


Ezzel a kvantummechanika cáfoló tézissel majd jelentkezz a WIGNER Fizikai Kutatóközpontban ( [link] Wolf György fizikusnál, aki amúgy az MTA doktora, és tudományos tanácsadó is.


Itt találsz egy E-mail címet is: titkarsag@wigner.mta.hu


Írd le: Tisztelt Wolf úr! Kérem, akassza szögre az összes kvantumos kutatását, hiszen maga is tudja, hogy az egész úgy hülyeség, ahogy van, ráadásul van egy tök jó szinkronúszós példám, ami amúgy is cáfolja a maga kutatócsoportjának összes kavntummifene feltevését...


Szerintem ezután már holnap bezárják az egész intézményt, és az egyetemi tankönyvekben gyorsan kisatírozzák az összes kvantumszutyok bejegyzéseket... :D


De azért nézzük az állításodat élőben is:

[link]

Gondolom mindegy, hogy úsznak, vagy sétálnak... Semmiféle szinkronmozgás nem látszik itt seholsem, még azok között se, akik éppen sétálnak.


Nem kevesebbet állítasz, mint hogy semmi különbség nincs a szinkronúszás, és a véletlenszerűen úszkálók mintája között. Találsz még rajtad kívül olyan embert, aki nem vak, és egyetért ezzel? Mit vársz tőlem? Hogy birkaként azt bégessem, amit szeretnél "hallani" tőlem?


Ha már bírkák:

https://www.youtube.com/watch?v=b8drxafsHiA


Itt a birkákat felülről, egy drónról filmezték, és azok nem véletlenszerűen haladnak, hanem a csordaszellem tükrében igyekeznek mindig egy csoportban maradni, vagyis az egyedek direkt szinkronmozgást próbálnak produkálni, de még így is az történik a csoporttal, hogy némely egyed viselkedése időlegesen nem átlagossá válik a csoportban, lemarad, vagy túlszalad, elkalandozik, sőt, akár időlegesen leáll, vagy ellentétesen is halad... Pont, mint a kvantummechanikában.


Még ez sem téged igazol. Ha ennek a csoportnak a tagjai, egyedei elkezdenének véletlenszerűen mindenfelé haladni, akkor a minta egyszerűen szétesne, beazonosíthatatlanná válna.


#58: "Majd szólj ha makroszinten is müködik a dolog."


Én egy halom ilyen működést bemutattam (egy valódi kavntumos-véletlen-genreátor bemutatásával kezdtem). De itt vannak még újabbak a kvantummechanika tükrében az alagúthatásra, amikor egyes részecskék a fizika törvényeivel dacolva "áthaladnak" azon a gáton, amin nem lehetne:

[link]


A gyakorlatban eszközökben hasznosítják ezt a hatást, de persze számos makro-fizikai jelenségben is tapasztalják. Itt a felsorolás az 'Electronics'-szal (Elektronika) veszi kezdetét. Itt egy csomó elektronikus építőelemben ezt a hatást használják ki. Maga a nukleáris fúzió sem működhetne a Napban, ha ez a jelenség nem létezne. És még egy csomó dolog...


#58: "Sosem lesz olyan hogy az egész golyó átmegy e falon."


Nem. De nem is ez a vitánk tárgya. A kvantummechanika állítása az, hogy még az újra és újra isteni pontossággal visszaépített ugyanazon környezetben sem lehetséges, hogy a labda újra és újra atomi pontossággal megtegye mindig ugyanazt a visszapattanási útvonalat, mivel a labda anyagában egy-két renitensen viselkedő elemi részecske előbb vagy utóbb teljesen véletlenszerűen megváltoztatja a visszapattanási útvonal "szögét", hosszát... stb.


#58: "Olyan okból hogy így lett tervezve a világ."


Ejnye! Egy halom idézettel bizonyítottam még, hogy ez a megállapítás félreérthető, és önmagában nem igaz: "A méretek növekedésével mintha megszűnne a bizonytalanság, nem tudni, milyen okból."


Ott van, hogy "mintha"! Azért nem azt kellene kiemelned az idézeteim közül, ami a te szívednek kedves, és minden másról tudomást se veszel... A "mintha" nem tény, hanem egyszerűen nem megfigyelhető emberi szinten, de a többi idézetem rámutat, hogy bizony apró léptékben bár, de a makrovilágot is befolyásolja a kvantumfizika.


Ráadásul világosan rámutat ez a cikk is, hogy a "mintha" csak tényleg látszólagos, hiszen:


Idézve( [link] ): "Akárhogy is van, a kvantummechanika működik, ezt bizonyítják például a félvezetők, a kommunikációban, az orvostudományban használatos lézer és maga az atomenergia is."


#58: "Ha amakroszinten is véletlenszerűen viselkednének a részecskék, nem jöt volna létre ez a világ úgy ahogy ismerjük és mondanom sem kell hogy élet sem alakult volna ki."


Újra! Nem túl bonyolult dolog ez. Ha a makro-dolgokban csaknem minden 99,9%-ban a klasszikus fizika szerint működik, és csak 0,1%-ban jelentkezik romlás, akkor mi a bánatért ne működne minden majdnem olajozottan? Nincs tökéletes szinkronúszás, és ahogy a formációt egyre és egyre nagyobb nagyítón nézed, úgy egyre és egyre több lesz az olyan részlet, ami elárulja, hogy még a legszuperebb szinkronúszó lányok se képesek tökéletesen együttműködni, de a nézők számára az maga a tökély lesz. Vagyis működik a dolog a tökéletlenség szintjén is.


Amúgy is kopnak a dolgok, folyamatosan fogynak, vagyis sosincs tökéletes működés, és idővel minden elromlik. Hogy ebben a 0,1%-os romlásban még imitt-amott jelentkezik a kvantummechanika furcsasága is, az mit számít? Áruld már el?


Pedig rengeteg számíthat, de szituációtól függően. Pl. ha nem lenne kvantummechanika, akkor nem működne a Nap, vagy túl gyorsan fogyna el. A Napot a fúzió működteti. A termonukleáris fúzió az atomok hatalmas hőmennyiségen történő egyesülésének folyamata. Ám az atomok iszonyatos erővel taszítják egymást, amit az ún. Coulomb-gát jellemez. Minden ebben a fúzióban részt vevő részecske tökéletesen egyforma, vagyis a fúziónak hirtelen kellene beindulnia akkor, amikor a hőmérséklet olyan nagyra nő, hogy az atomok emiatt olyannyira közel kerülnek egymáshoz, hogy egyesülni tudnának, és ilyenkor egyszerre mind szakítaná át a Coulomb-gátat. Ilyenkor a klasszikus fizika szerint a Napban gyorsan szabadulna fel az összes fúziós energia, és a Nap túl nagy sebességgel felélné az összes energiáját. Ám valójában nincs a Napban akkora belső hőmérséklet (szétoszolva a hatalmas térben), hogy a klasszikus fizika tükrében a Coulomb-gát átszakítható lenne, és mégis működik benne a fúzió, de valójában lassú iramban, mégpedig azért, mert működik a 0,1% esélye annak, hogy a tök ugyanolyan részecskék némelyike egyszer csak tök véletlenségből mégis átlép a Coulomb-gáton, mintha az ott se lenne, és ez a kis mennyiségű és lassú iramban felszabaduló fúziós energia mégis elég arra, hogy a Nap összességében így is megfelelő mennyiségben energiával lássa el az egész Naprendszert.


Vagyis Isten nagyon is számított arra, hogy az általa teremtett részecskék nagyon kevés hányada igenis működjön totálisan véletlenszerűen és kiszámíthatatlanul, áthágva minden létező fizikai korlátot. Pontosabban kiszámítható, statisztikusan, hogy mennyi tudja átlépni a Coulomb-gátat, csak az nem, hogy egész pontosan mennyi darab. Ezért is nem állandó a Nap energiatermelése, hanem ingadozik kiszámíthatatlanul, de annyit nem, hogy ez károssá válna Naprendszerre nézve.


Ennek az iménti leírásnak a matematikai levezetését itt tekintheted meg:

[link]


Idézve: "A kvantummechanika egyik jól ismert jelensége az alagúteffektus. Ekkor a részecske véges valószínűséggel átjuthat egy potenciálgáton, még akkor is, ha klasszikus értelemben nincs meg az ehhez szükséges energiája. Ez a kvantumos jelenség a magyarázata annak, miért lehetséges a fúzió a Nap (és a többi csillag) belselyében."


#58: "Ezek teóriák, elképzelések, találgatások."


Semmi gond! Én meg erre majd ezerszer újra leírom, hogy nem! Ezek tökéletesen ismert, és a gyakorlatban már régóta hasznosított jelenségek, többek között akár a te számítógépedet is a kvantummechanika ezen statisztikailag kiszámítható véletlenszerű jelenségei is irányítják.


#58: "és mondanom sem kell hogy élet sem alakult volna ki."


Csakhogy az élet gőzerővel hasznosítja a kvantumechanikát és a kvantumkémiát. Nem kell neki halálos pontosság, csak egy statisztikailag kiszámítható valószínűség. Látom, nem tudtál erőt venni a lustaságodon, és nem néztél bele ebbe, ahol azt mutatja be Jim Al-Khalili professzor, hogy a biológia hogyan hasznosítja azt a néhány renitens részecskét, amik nem a klasszikus fizika szabályai szerint működnek olykor-olykor.


[link]


Ebből megtudhatod, hogy a biológia nem is működhetne olyan hatékonysággal, vagy nem is létezhetne a renitens és a valódi véletlent produkáló részecskék nélkül. Figyuszka! Nekem végtelen a türelmem, és tudom, hogy nem vagy hülye. Előbb vagy utóbb rákényszerülsz végre olyan értelmes válaszadásra, ahol kénytelen leszel nem becsukni a szemed a tények előtt. De ha mégis, én ezeket az adatokat a végtelenségig tudom neked ide belökni, mivel nekem vannak adataim (mindössze csak bele kell néznem a fizika tananyagba), neked meg nincsen egy deka se, csak semmivel se bizonyítható álomképeid...

2021. okt. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/106 Pombe ***** válasza:

Ja... még...


#52: "Látom ezt sem sikerült megértened. Az EAN kódrendszerben vagy a rendszámtábláknál, nem a véletlen eredménye hogy nincs két azonos. Így van létrehozva a rendszer. Benne vagy hogy sehogyn se legyen duplikáció. Ilyen az ember is és a többi élőlény meg a hóplyhek is."


Nem értem, hogy mit nem értesz az állításomon. Egy olyan rendszerben, ahol az eredmény elképesztően sok összetevőből jön ki (vagyis a variációk lehetősége csillagászati léptékű), ott teljesen felesleges azzal foglalkozni, hogy figyeljük a különbözőséget, mert mindenképpen magától is különböző lesz az eredmény az összes addig létrejött variációtól. Ehhez nem kell kvantummechanikai igazi véletlen se. Simán a klasszikus fizikából adódó irányító sokrétűség is bőven elég a feltételezett determinisztikus világban. De persze ráadásul még ott van a kvantumvilág is...


Az EAN kódrendszerben a lehetséges változók száma csillagászati léptékben törpül el egy hókristály alkotóelemeinek, vagyis változóinak mennyisége mellett. A hókristályt kialakító atomi mintázatot a körülötte mindig változó környezet alakítja, amely környezet a hópehely hullása és kialakulása közben mikromilliméterenként változik, és maga egy kis kurrens környezeti réteg is állandóan változik, és sosem lesz ugyanolyan. Mondjuk egy hókristály 1 centiliter vízből jön ki (némi veszteséggel), az azt jelenti, hogy egy hókristály atomjainak száma (az Avogadro konstanssal számolva) megközelítőleg 1,0038*10^26*0,01.


Vagyis a variálható elemek számát az 1-es után 24 nullával ábrázolhatod teljesen lekerekítve. Az EAN 13 vonalkód viszont mindössze 13 karaktert kódol, vagyis itt simán előfordulhat, hogy véletlenül azonos jön ki több millió szám véletlenszerű előállításakor. Ilyenkor itt tényleg ügyelni kell arra, hogy azonos ne jöjjön ki, de az első 24 nullás variáció esetében max. 1-2 millió évente fordulna csak elő ismétlődés, de a kvantumfizika valódi véletlenje miatt valójában még ennél is sokkal nagyobb idő után... talán soha. Ugyanez igaz az ujjlenyomatra is.


Értsd már meg, hogy ezt a matematika tökéletesen igazolja. Nem megmutattam neked? Olyan ostobának nézed Istent, hogy nem tud matekozni?

Ismételve(#48): "Tehát 1 a 64000000000000000000-hez az esélye annak, hogy két ujjlenyomat kialakuljon..."


Az egyediséget tök magától biztosítja az Isten által teremtett hagyományos fizika, mechanika is a determinisztikus világban, nem hogy mindennek tetejében még a kvantumfizika alkalmi valódi véletlenje is.


[link]


Idézve: "Összetettebb formák akkor jönnek létre, amikor a képződő hópehely több, különböző hőmérsékletű és páratartalmú légtömegeken jutnak át, amelynek következtében minden egyes hókristály egyedi kialakítású."


Minek foglalkozzon Isten az ember egyedivé tételével, amikor az magától is mindenképpen megtörténik??? És minden, de minden magától egyedivé változik amúgy is tök magától. Nem veszed észre? Nincs két egyforma fa, vagy hegy, vagy tó... vagy stbstb.


A helyzet pont fordított! Az a természetes, hogy minden egyedivé változik, és pl. ha egy hegyet, vagy hópelyhet meg akarunk ismételni, akkor állandóan a természetes keletkezés közben módosítgatnunk kellene tudatosan, hogy a keletkező hegy, vagy hópehely végül ne legyen más, mint a sablon-hegy, vagy sablon-hópehely.

2021. okt. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!