Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztényként figyelmen...

Keresztényként figyelmen kívül hagyod a muszlimok Biblia magyarázatait?

Figyelt kérdés
2021. szept. 12. 12:53
❮❮ ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... ❯❯
 251/361 anonim ***** válasza:
6%

"Amúgy ennyit a nagy hozzáértéséről és arról, hogy jobban ismeri a Bibliát, mint a keresztények. Nemrég közölte egy másik kérdés alatt, hogy pl. eddig még soha nem hallott a Bibliában szereplő Annáról."


Tényleg nem hallottam Annáról :) Kellett volna? :)

Ti keresztények azt sem tudtátok hogy a Biblia szerint Dávid próféta. Engem hülyéztetek le mikor mondtam hogy próféta aztán megmutattam a verset amiben szó szerint írja, szóval kiderült ki is a hülye. Ez sokkal kínosabb nektek mert Dávid közismert, Annáról meg a kerestzények nagy része nem is hallott.



"Az egészben az a legszomorúbb, hogy még kérkedik is a tudatlanságával. És mondom, Abdullah még a lovat is adta alá. Tragédia, ami itt megy."


Tényleg tragédia, keresztény szempontból. A saját Bibliátokat sem ismerritek és folyamatsan sértegetitek a másikat és hazudoztok.

2021. szept. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 252/361 anonim ***** válasza:
70%

"Akkor utolsó megjegyzésként mondok neked valamit. Előbb olvasd el a Bibliát, foglalkozz vele annyit amennyit én tettem és utána beszélünk. De amíg azt sem tudod miről beszélsz, mégis megvagy győződve az igazadról és arról, hogy te tökéletesen felkészült vagy, nehéz bármilyen érvet is úgy megfogalmazni, hogy az el is jusson hozzád."


Előbb olvass utána ki Dávid a Biblia szerint, oké? Utána oktass ki másokat.

2021. szept. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 253/361 anonim ***** válasza:
3%

"Még a Koránnal kapcsolatban is ostobaságokat írsz. Egyáltalán nem kizárt, hogy a Korán szerint is Dávid összejött Betsabéval. Eleve Salamon Betsabé fia, aki szerepel a Koránban. Hogy született? Ha a Korán lenne szíves említeni az anyja nevét, mondjuk könnyebb lenne a dolog. Továbbá olvasd el a Korán milyen szavakat használ ennél a résznél! Magyarul "vágy". De olvasd el angolul, ahol ott van a "lust" szó. Ráadásul magam olvastam olyan muszlimok által írt véleményt, akik szerint itt a bibliai történetről van szó. Szóval egyáltalán nem egyértelmű a kérdésben a Korán."


Az hogy te mit hallucinálsz bele nem mérvadó :) Szóval sem írja a Korán hogy milyen bőnről van szó Dávid esetében, az pedig biztos hogy nem arról amit a Biblia ír. Az iszlám szerint a próféták ilyen súlyos bűnöket nem követtek el. A kutya nem követne egy ilyen ember. Te követnél egy olyan embert aki paráználkodot és csellel megölette a saját katonáját hogy elvegye a feleségét? Te elhinnéd hogy ő Isten prófétája? Ennyire hülyes nem lehetsz, szóval tudjuk hogy nem követnéd. Akkor miről is beszélünk?



"Erről is írtál már ki kérdést. Válaszoltam is rá. Félremagyarázás és sarkítás, amit csinálsz."


Akkor úgy veszem hogy letagadod aasját Bibliádat.



"Eleve ezért kezdtem el írni, mert nem bírtam nézni a sok ostobaságot, amit összehordtál, de oldalakkal később is ugyanott tartunk, még az első mondaton sem jutottunk túl"


Te nem fogod fel hogy nem csak Lótról van szó. Persze tudom hogy csak mellébeszélsz hogy ne kelljen válaszolnod. De oké. Akkor vegyük azokat akikre konkrétan írja a Bibila hogy próféták. Dávid leírtam mi tett. Te követnél egy ilyen embert? Vagy a Bibliai Mózest aki 3 ezer zsidód gyilkoltatott le, csak mert másban akartak hinni. Kövenél ilye embereket mint prófétát?



"Az igazság az, hogy egyenként kellene az összes esetet körbejárni amire hivatkozol és onnan továbblépni a prófétaság kérdésére, meg a Bibliára, de őszintén, kinek van erre ideje, amikor racionális, tárgyilagos tényekkel is egy kínszenvedés és teljes képtelenség még egy mondat használatáról is meggyőzni és lebeszélni téged?"


Mivel a tulvilági életed múlik rajta, szerintem szakícs rá időt és hasonlítsd össze. Bibliád nyilván van, és Korán is könnyen beszerezhető, sőt online is elérhető. Ha nekem nem akarod elhinni, akkor olvasd el és hasonlítsd össze magad.

2021. szept. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 254/361 anonim ***** válasza:
6%
250-es, Mikor kiirok egy kérdést a keresztény vallással kapcsolatban és látom a keresztények válaszait, ahgyon vergődnek, próbálnak valami értelmes választ összeszedni, ami persze nem jön össze, és sokszor megsajnálom őket. Nem lehet könnyű azzal szembesülni hogy az amiben egész életükben hittek, emberi hamisítás. Ilyenkor felmerül bennem hogy folytassam-e, lenne ezer más dologom, de az olyan hozzád hasonló gyülölködő keresztények mindig megerősítenek abban hogy folytassam a keresztény vallás elemzését és az eredmények megosztását. Meg hát minden nap látom a keresztények által terjesztet sok hazugságot az iszlámról és iszlámellenes gyülöletkeltést. Szóval az olyanok miatt mint amilyen te is vagy, számíthattok még a kérdéseimre.
2021. szept. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 255/361 anonim ***** válasza:
93%

Igen, az látszik, hogy még mindig semmit sem sikerült felfognod abból, amit irnak neked a beszélgetőpartnereid. A csökkent szellemi képességeid nem teszik lehetővé számodra, hogy megértsd, amit irnak neked. Ezért nem sok értelme van itt vitatkoznod.

A kirendelt felügyelőd számát ha lennél oly szives megadni, hogy fel tudjam hivni a figyelmét arra, hogy a csökkent szellemi képességeid tovább romlanak amennyiben továbbra is idegenekkel való vitatkozás teszi ki a hobbidat, azért nagyon hálás lennék, köszönöm előre is. Hidd el, a te érdekedben lenne rá szükségem, én csak jót szeretnék neked.

2021. szept. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 256/361 anonim ***** válasza:
6%
Oké, akkor várlak a következő kérdésemnél. Ha másra nem is, ez a kérdés legalább arra jó volt hogy ti keresztény megtanultátok, hogy a Biblia szerint Dávid próféta :)
2021. szept. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 257/361 anonim ***** válasza:
88%

Én szivesen beszélgetek veled, de nem sok időm van sajnos, csak néha nézek fel ide. Engem nem a Biblia érdekel, hanem a mentális problémáid, amikkel küszködsz. A Biblia egy jó könyv, egyszer elolvastam félig, és sok érdekes dolgot tanultam belőle. A Koránt is elkezdtem, de azt nem találtam annyira érdekesnek, az inkább ókori törvénykönyv mint vallási irás. Olvastam a Védákat is meg a Bhagavad Gitát, meg egy talicska hasonló irást is de igazából egyik könyvben sem a vallási töltet kötött le.

Engem nem különösebben érdekel, hogy kik kiket és mi alapján tartanak prófétának vagy kiket nem, ezért nem is szóltam közbe eddig. Csak figyellek, információkat gyűjtök rólad, profilt készitek rólad, ahogy időm engedi (sajnos nem sok jut rá).

A kirendelt felügyelőd számát megadnád kérlek, hogy tudjak vele értekezni néhány szót az állapotodról, illetve konzultálni vele és esetleges javaslatokat tenni neki? Azt nagyon megköszönném, a te és az állapotod érdekében lenne rá szükségem. Köszönöm előre is.

2021. szept. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 258/361 anonim ***** válasza:
6%
Ha nem érdekel a vallás mit keresel itt? Ha meg annyi eszed van hogy összekevered a vallás kategóriát a menetális betegségek kategóriával akkor magadról kellene prófilt készítened :)
2021. szept. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 259/361 anonim ***** válasza:
93%
Igen, sejtettem, hogy ezt sem fogod érteni, hiszen a csökkent szellemi képességeid nem teszik lehetővé, hogy megértsd a körülötted folyó világot. Ezért lenne szükségem a kirendelt felügyelőd telefonszámára, vagy bármiféle elérhetőségére (e-mail cim is megfelel), hogy tudjak vele konzultálni az állapotodról. Neked nem kell azzal foglalkoznod, hogy én miért itt próbálok veled kommunikálni. (Egyébként azért, mert ebbe a kategóriába irogatsz, és nem a mentális betegségek kategóriába, de nem várom el, hogy ezt megértsd, hiszen mentális képességeid láthatóan nem ütik meg azt a szintet, hogy ilyen bonyolult összefüggéseket megérts.) Neked csak annyi a dolgod, hogy a kirendelt felügyelőd elérhetőségét megadd nekem. Ez menni fog, képes vagy eleget tenni ennek a kérésnek? Vagy ez is túl bonyolult számodra? Semmi baj ha igy van, csak kérlek jelezd számomra, köszönöm.
2021. szept. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 260/361 anonim ***** válasza:
6%
Szerintem meg neked van szükséged kirendelt felügyelőre. Valószínű keresztény vagy és nem tetszik hogy szembesítettelek az igazsággal. Igaz?
2021. szept. 18. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!