Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért térítenek a hívők, és...

Miért térítenek a hívők, és miért nem az ateisták?

Figyelt kérdés
Én hívő ember vagyok,nem tartozom ahhoz a csoporthoz amely az utcán próbálja dogmáit másokra erőltetni. Viszont hiszek Istenben elfogadtam Jézust mint megváltómat,és ki állok mellette ha szakad ha törik. Ezt a kérdést azért tettem fel mert kíváncsi vagyok,hogy milyen elméletek vannak ezzel kapcsolatban. Nem vitatkozni akarok,csak véleményeket szeretnék olvasni. Köszönöm...
2012. aug. 2. 13:56
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/196 anonim ***** válasza:
65%
Látom "Dr." Hovind újabb sikeres agymosást csinált.Először 12 évesen néztem meg Hovindot.Annyira meg tudott zavarni a tudományos köntösbe bújtatott hülyeségével hogy fontolóra vettem , hogy lehet tényleg létezik Isten.Egy év múlva visszaültem ugyan ahhoz a videóhoz és már hülyeségnek tartottam.Abban az egy évben ugyanis elkezdtem olyan könyveket olvasni amik megmutatták hogy hogy is működik a világegyetem , és hogy nem szükséges egy felsőbbrendű lény a keletkezéséhez.
2012. aug. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/196 anonim ***** válasza:
76%
Nem vagyok ateista, de értem ugyan nem halt meg senki a kereszten. az ateisták azért nem térítenek, mert az ateizmus nem vallás. Én wicca vagyok. A wiccák azért nem térítenek, mert nálunk nagyon fontos, hogy ne erőltessük rá a hitünket és gondolatainkat másokra, olyanokra, akik nem akarják.
2012. aug. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/196 anonim ***** válasza:
52%

Már hogy ne térítenének az ateisták? :Oo


Ezt a két videót már többször belinkeltem más kérdéseknél; de hátha van, aki még nem látta:


Door To Door Atheists

http://www.youtube.com/watch?v=TG8sYuns9Uo


Door To Door Atheists Bother Mormons

http://www.youtube.com/watch?v=v-bWz74h518


A 2. ~ 2:50-től érdekes, ha jól emlékszem. :D


Viccen kívül pedig: tényleg térítenek, mint ahogy már írta is itt valaki. Csak nem járnak házról házra, mint a Jehova Tanúi vagy a mormonok; hanem nyilvános előadásokkal és hasonlókkal terjesztik a nézeteiket. Sőt, már szervezik az ateista egyházat is... Nem kell kiabálni, mert tényleg.

2012. aug. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/196 A kérdező kommentje:
Pontosan Berta :) ide akartam kilyukadni. A hivő embereket kritizálják itt kritizálják amott,de kevesen figyelnek fel arra a tényre,hogy az ateizmus mit müvel. Már az iskolákban az alsó osztályokban elkezdi "dogmáit" gyerekeink agyába. Még csak nincs is megadva gyerekeinknek az az esély,hogy választani tudjanak. Lássuk csak mit müvel az evolucionista ateizmus. Mivel nem kell tartani semmiféle Istenségtöl hiszen nincs is Isten nincsenek szabályok,tőrvények...hi bele Balázs jöhet a drog,alkohol,nikotin,szex stb. És mi van ma a fiatalság körében? Ez! Ezt látjuk a utcán,iskolákban,és sajnos mindenhol. Majombol lettem,hadd csináljak majmot magambol ez a felfogás uralkodik ma a világban. Sajnos az emberiséget a vallások el távolitották Istentöl. Itt nem a vallás a lényeg hanem a hit,én nem azt mondom,hogy vallásos vagyok hanem azt,hogy hivő vagyok és a kettő között oriási a külömbség. A lényeg az,hogy igenis az ateizmus áll az élen és kényszerití rá tanait az emberiségre. Ezt nem lehet letagadni.
2012. aug. 2. 16:08
 15/196 anonim ***** válasza:
81%
Ezt így általában nem hiszem. Ugyanis nem igaz, hogy a vallásos, vagy magukat hívő embernek mondott emberek kevésbé lesznek bűnözők, mint a nem hívők. Az borzasztóan rossz, ha a szabály betartása Istenfélésből ered! És nem abból, hogy etikus és becsületes akarok lenni, nem másnak (Istennek) akarok megfelelni, hanem magamnak elsősorban, környezetemnek, szüleimnek. Nem hiszem, hogy az ateizmus bűnre csábít. Az elfogadás hiánya, az intolerancia csábít bűnre! És a legkevésbé elfogadók, toleránsak a vallásos emberek, ebben talán nincs vita köztünk, annyira egyértelmű. A világ háborúinak nagy része vallásháború volt elsősorban és csak második helyen áll a területszerz, zsákmányszerző indok. Mondom ezt én, aki Istenhívőnek vallom magam.
2012. aug. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/196 anonim ***** válasza:
83%
Kérdező, az nem ateista evolúció, hanem TUDOMÁNYOS evolúció. Ezért hívják az órákat fizikának, biológiának és egyebeknek. Ezek TUDOMÁNYOS területek, ne várd el, hogy nem tudományos dolgokat tanítsanak ott. Arra ott van a hittanóra. És ha szerinted a majomtól származunk, akkor szimplán tudatlan vagy. 5. osztályos történelem és 7. osztályos biológia, ha az egyik óráról lemaradtunk volna, hogy nem a majomtól származunk, hanem egy közös, se nem majom se nem ember ősünk van.
2012. aug. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/196 anonim ***** válasza:
84%
Egyébként ha esetleg a hindu vagy a muzulmán tanokat kezdenék el tanítani, vagy alternatívaként felajánlani, biztos vagyok benne, hogy az elsők között háborognál :)
2012. aug. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/196 anonim ***** válasza:
62%

Vicc. Az ateisták nem erőltetnek semmit, a tudomány az tudomány, nem ateista dogma. A tudomány bizonyít, amit bizonyít, azt tanítja. Ki erőltet mégis?

Az erőltetés, hogy beleszületik szerencsétlen gyerek a családba, és még pelenkás, amikor viszik a gyülekezetbe, és mossák az agyát. Ebben hol a választás?

2012. aug. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/196 A kérdező kommentje:
Elnézést,háborogtam e én itt egyáltalán? :)Nem hiszem,csak én is leirom amit gondolok mint mindenki más.Nem térítek nem háborgok,csak beszélgetek.
2012. aug. 2. 19:08
 20/196 A kérdező kommentje:
Mivel nem szeretnék vitatkozni senkivel röviden egy ennyit szeretnék mondani,hogy az evolúció adja a hitrendszerét modern korunk vallásának,a tudománynak.Mint már emlitettem,két választási lehetőségünk van.1)Kezdetben teremtette Isten a mennyet és a földet...valja az aki a Teremtést fogadja el.2)Kezdetben volt a végtelen energia amely valamikor régen felrobbant,létrehozva a mai világegyetemet,véli az ateista.Egyikünk sem tudjuk megmagyarázni,én azt,hogy Isten,te meg azt,hogy energia.Szoval mindkettönk világnézete HITEN alapul és nem bizonyitékokon. és itt egy idézet ami talán elgondolkodtat.. "Mit számít,hogy miről hisszük,hogy tudjuk,az igazságot végül ugysem tagadhatjuk meg!(Vic Sarin)"
2012. aug. 2. 20:34
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!