Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Isten parancsolná, megölnéd...

Ha Isten parancsolná, megölnéd a szomszéd gyerekét?

Figyelt kérdés

A bibliában számos parancs van a mészárlásra.

Még a csecsszopót is kiirtják.

Tudom, bűnösök voltak, sőt figyelmeztetve lettek.

Ha most parancsolná?

mit tennél?

Ha más tenné, helyeselnéd?



2012. nov. 29. 03:06
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/148 anonim ***** válasza:
0%

Isten se jót se rosszat nem kért soha és nem is fog kérni.


Feltenni ilyen kérdést elég bizarr...talán a legutóbbi

3 mocsok voltak rád hatással?


Minden élet ellen elkövetett gazemberség örökre ott marad a lélek szálán mint szenny minél nagyobb a gazemberség aljasság annál nagyobb lesz rajta a mocsok terhe-- egy biztos a börtön mennyország lesz számukra ahhoz képest ami a lelkükre vár az utolsó-úton-- mert azt fogják érezni többszörösösen, amíg szét nem szakad miszlikbe emlékeket felhasítva a lelkük a láva izzásában, s mind azt átélik többszörösen, amit az a gyermek szenvedett mind addig, amíg a lelkükből egyetlen szabad foton is van!!!

2012. nov. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/148 anonim ***** válasza:
21%
Hát mami, ez elég bizarr volt...
2012. nov. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/148 Sághegyi Csaba ***** válasza:
81%

Az európai/amerikai civilizáció keresztény értékekre épül. Azokban az időkben, amikor Isten parancsot adott városok teljes kiirtására, összehasonlíthatatlanul vadabb, kontrollálhatatlanabb körülmények voltak. Akkor, ha mondjuk rablók vették volna célba a házad, nem tudtál volna mondjuk a Gárdának telefonálni, hogy segítség kéne. Szóval Isten nem parancsol ilyet manapság magyarnak, meg a legtöbb nemzetiségűnek sem, az biztos.

Megjegyzés: az egyik tanú szépen megmutatta fentebb, hogy milyen az ő "istene". Veszélyesek a fanatikusok.

2012. nov. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/148 Granulátum ***** válasza:
66%
Miért van az, hogy az én sokkalta gyengédebb témájú kérdéseimet kimoderálják, ezt meg nem?
2012. nov. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/148 anonim ***** válasza:
16%
Kérdés, hogy van-e nekem akkora hitem és bizalmam Istenben, hogy megtenném e?
2012. nov. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/148 anonim ***** válasza:
18%
Mivel Isten a szeretet és a felszólítás-hogy ölj- nem szeretetre utal, így nem jöhet Istentől.Nem tenném meg.
2012. nov. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/148 anonim ***** válasza:
2%

Én is azt hittem, hogy törlik, de valláskritikába lehet, hogy belefér.

A kérdés is elvileg jogos, de nem lettünk okosabbak a válaszoktól. Azért 1-2 elárul valamit a válaszoló lelkivilágáról. Lehet rá röviden válaszolni lehet hosszan.

Mi pl vagyunk olyan viszonyban, hogyha ilyenre kérne nyugodtan megmondanám, hogy kapdbeaf@szom. :)))

2012. nov. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/148 anonim ***** válasza:
10%

"Még a feltételezés is abszurd. Érdemes lenne azt is megvizsgálnod, hogy akkor miért volt szükség erre és most miért nincsen. Jelenleg ugyanis létezik igazságszolgáltatás."


Péter,ha a Krisztusi mércét nézzük,akkor nincs ilyen,hogy "de akkor szükség volt rá" Indokot persze mindig lehet találni,de az Ószövetségi mészárlások és kegyetlenkedések nem arról szólnak,amit Jézus képvisel/t.

Azok az emberek,akik így cselekedtek "Isten parancsára" nem voltak teljesen épek mentálisan.

A kérdésre válaszolva,nem ölném,meg,hiszen ha ilyen gondolatom lenne,az félelemből és gonoszságból eredne(és nem a szerető Istentől)ez pedig nem vezetne jóra.

Ha más tenné,nem helyeselném.sajnálnám azt az embert,aki ilyet tesz,mert nem lehet valami boldog élete.

2012. nov. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/148 anonim ***** válasza:
22%
Nem mondana ilyet isten, ugyanis nem létezik.
2012. nov. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/148 A kérdező kommentje:

Akár létezik, akár nem, a parancsát hallhatják, akik ebben hisznek.


A szokásos érvek, hogy : figyelmeztette őket, mindjárt más értelmet kapnak, ha konkrétizáljuk.


Nem lelkiismereti válság okozása volt a célom, de meg kívántam mutatni, hogy a viták során hangoztatott érvek mit is takarnak.


Az iszlám világ szélsőséges terrorista akciói bizonyítják, hogy válságos helyzetben bizony felmerülhet ehhez hasonló dolog manapság is.

A szavaknak nem csak teoratikus jelentősége van.


Azt már többször hangsúlyoztam, a Biblia túl régi, fejlődnie kellene.


Bevallom, a kérdésem rendkívül provokatív, de méltán felbosszantott egy másik kérdés, amely szerint aki nem hisz Istenben, az az emberiség ellensége lenne.


Világosan értésedre adom, az ateista nem bűnöző, sőt nem is ostoba.


A jószándékú vallásosoktól elnézést kérek a provokációtól, de ők már egész biztosan felvetették ezt a kérdést maguknak, sőt, hitvallásukat elemezve kiderül, már válaszoltak is rá.


Tedd Te is ezt és gondold végig alaposan, mit jelentenek a világvége, az utolsó ítélet és a hasonló fogalmak...

2012. nov. 29. 17:39
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!