Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Isten parancsolná, megölnéd...

Ha Isten parancsolná, megölnéd a szomszéd gyerekét?

Figyelt kérdés

A bibliában számos parancs van a mészárlásra.

Még a csecsszopót is kiirtják.

Tudom, bűnösök voltak, sőt figyelmeztetve lettek.

Ha most parancsolná?

mit tennél?

Ha más tenné, helyeselnéd?



2012. nov. 29. 03:06
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/148 anonim ***** válasza:
20%

Nem ölök, mert parancs van rá, tehát nem jöhet Istentől. Ennyi.


Kitekert provokatív kérdésre meg kár válaszolni bővebben, neki úgysem számít mit ír egy keresztény, ahogy az összes többinek sem, mert ezek csak gyűlölködnek, kritizálnak, szemétkednek, pedig a Biblia a szeretetről szól, Ők EZT utasítják el.

2012. nov. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/148 Pietrosol ***** válasza:
13%

Szia!


Bocs,hogy belepiszkálok a kérdésedbe!Ha irritál bátran töröltesd!


Kíváncsi vagyok azon emberek válaszára,akik azt mondják,hogy élethelyzetfüggő,hogy megtennék-e,hogy mi lenne az a helyzet,amikor Isten parancsára megölnének egy gyereket?

2012. nov. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/148 anonim ***** válasza:
30%

"döncike: miért tűnök lánynak? :D "

Úgytenni, mintha nem értené, hogy mi a különbség az iversejtek és a zigóta között tipikusan lányos értetlenkedés. Az emberi magzat fejlődése egy teljesen graduális folyamat: nincsenek kitüntetett mozzanatok, amihez hozzá lehetne rendelni az emberi mivolt megjelenését. Kivéve a megtermékenyítést. Mitől számít egy magzat embernek? Egy nappal előtte még nem ember, másnap már az? Születés? Ugyan miért? Van egy csomó koraszülött, akik fejletlenebbek, logikád szerint kevésbé emberek, mint azok akik egy hónappal később is még az annyuk hasába héderezik.

2012. nov. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/148 anonim ***** válasza:
71%

"mi lenne az a helyzet,amikor Isten parancsára megölnének egy gyereket?"

Az a lényeg, hgy az ilyen helyzetek nem előre láthatóak, nem tudhatja az ember, hogy hogy fog viselkedni egy extrém szituációban. Mit nem lehet ezen megérteni?


Két évvel ezelőtt egy olyan helyen laktam átmenetileg, ahol a szomszéd gyerek hegedülni tanult. Isten parancsa nélkül is szétvertem volna a fején a hegedűt, amikor éjjel 1-kor sem hagyta abba, többedszeri kérés ellenére sem, valami köcsög fellépésre hivatkozva. :)

2012. nov. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/148 Pietrosol ***** válasza:
60%

döncike!


Mi köze van ennek Istenhez?

2012. nov. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/148 anonim ***** válasza:
76%
döncike: semmi úgy csinálok mintha nem volt. nem látom, hogy miért kitüntetett jobban a megtermékenyített petesejt mint ha e megtermékenyítés előtt van közvetlenül a spermium és a petesejt. és te sem írtad le, csak tettél egy újabb fölösleges előre nem vivő kört a vitában...
2012. nov. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/148 anonim ***** válasza:
81%
Pietrosol: szerintem az ábrahám szituációnál nincs jobb példa helyzet. képzeld el, hogy isten szól hozzád és próbára teszi a hited. vajon hívőként tényleg azt mondanád istennek, hogy ezt már nem. és ha így tennél, akkor hívő vagy e valójában?
2012. nov. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/148 anonim ***** válasza:
21%
Isten igen is mondott olyat régen a Bibliában,hogy ölni kell.Aki ezt tagadja,mert túl gyenge lelkű hozzá,nem is lehet hívő, hiszen nem fogadja el a Bibia szavát,és ha ezt nem fogadja el,mást mi alapján?Illik-e az elképzeléseihez?Szép kis hívőség...Ha Isten mondana ilyet nyilván NYOMÓS OKA lenne rá, de ez legkevésbé sem valószínű a mai korban.
2012. nov. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/148 anonim ***** válasza:
30%

Nem. Több okból sem.

1. Én nem ölök meg senkit.

2. Nem hiszek az Istenben.

3. Ha hinnék, akkor sem, mert a Tízparancsolatban benne van, hogy "Ne ölj!"

4. A Bibliát emberek írták (sokszor utólag, és maguk magyarázták bele a gyilkolásra, hogy Isten parancsa, ami ugye az előző pont szerint nem lehet)

5. A szomszéd gyerek ártatlan attól még, hogy más a vallása, mint nekem.

6. A bűnös megölése tipikus emberi dolog, Istennek köze sincs hozzá

7. Ha más tenné, feljelenteném

2012. nov. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/148 anonim ***** válasza:
17%

10. parancsolat: ne ölj!

Isten mondá Ábrahámnak, hogy ölje meg a fiát.

Oké, tudom, hogy csak teszt volt. Na de milyen má? Nagyon ott van az öreg :D

2012. nov. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!