Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Isten parancsolná, megölnéd...

Ha Isten parancsolná, megölnéd a szomszéd gyerekét?

Figyelt kérdés

A bibliában számos parancs van a mészárlásra.

Még a csecsszopót is kiirtják.

Tudom, bűnösök voltak, sőt figyelmeztetve lettek.

Ha most parancsolná?

mit tennél?

Ha más tenné, helyeselnéd?



2012. nov. 29. 03:06
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/148 anonim ***** válasza:
32%

döncike: akkor tényleg félreértettelek :)


de a "leendő emberi lény" nem emberi lény. minden egyes spermiumommal leendő emberi lények milliárdjainak a lehetősége semmisül meg. hiszen minden nő minden egyes petesejtével egy olyan emberi élet jöhetne létre, ami soha nem fog.


és nehéz dolog ez, hogy ez miért nem baj. hogy miért van rendben, hogy sok ember soha nem kapja meg az élet lehetőségét, de valahogy így működik az élet.


szerintem az abortusz, a halál büntetés és az eutanázia is nagyon más dolog. ezért szerintem nem célszerű ugyanúgy kezelni őket. szerintem csak a halál büntetés az ember ölés szerű, ahol valakitől akarata ellenére veszik el az életet. az abortusznál az a szándék, hogy még ne legyen emberről szó, az eutanáziánál meg az ember saját akarata történik meg. szóval nagyban más, mint ahol akarata ellenére történik. én arra hajlok, hogy ilyet nem kellene megtenni. de erről lehet értelmesen vitázni. de valahogy az abortusznál sokszor érzi azt az ember, hogy nem ez van, hanem egy sima vallási kérdést csinálnak belőle, hiába az nem ő életüket érinti hanem másokét. tehát a saját irracionális vallási nézeteiket másokra is rá akarják kényszeríteni. amit valahol megértek, de azért ízlésem ellen való.

2012. nov. 30. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/148 anonim ***** válasza:
69%

Én ezzel nem értek egyet. Se a spermiumból, se a petesejtből nem lesz ember beavatkozás nélkül. ;-) A megtermékenyített petesejtből igen. A megtermékenyített petesejt potenciális emberi lény, aki fejlődése közben meghalhat, vagy mi öljük meg, de egyébként egy aranyos kisbaba lesz belőle.


Persze mindhárom halál különbözik valamiben, de meglátásom szerint egyvalami közös: egy emberi élet beszüntetése felett rendelkezik valaki, és végre is hajtják.


De egy érdekes dilemma: az eutanázia OKés, mert ugye a beteg akarja a halált. Az okés, ha egy gyilkosnak adunk egy tabletttát, ami után akarni fogja a halált? Ha nem miért nem? Most azon túl persze, hogy lehet jönni a rizsával, hogy mi van ha téved az ítélet.

2012. nov. 30. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/148 anonim ***** válasza:
64%

döncike: egy tetszőleges spermiumból és egy tetőleges petesejtből is aranyos kisbaba lesz :). annyi a különbség, hogy itt az összerakás előtt tesszük azt vele, amit ott az összerakás után. ha az egyik baj a másik miért nem? szerintem erre nincs válasz, pontosabban csak akkor lesz válasz, ha az egyik már ténylegesen személy. ha a személlyé válás előtt van egyel, akkor még etikai szempontból nem más mint a spermium és petesejt.


tabletta: pont az a baj vele, hogy nem lesz olyan állapotban, hogy ő maga dönthessen :) a tablettád igazából a döntési szabadságát veszi el.

2012. nov. 30. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/148 anonim ***** válasza:
22%
elnézést, hogy szét offoljuk a topikot :)
2012. nov. 30. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/148 anonim ***** válasza:
36%
okean, te lány vagy ugye? Jaja, bocs az offért.
2012. nov. 30. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/148 A kérdező kommentje:

Nem probléma, nagyon érdekes, amiről beszéltek.

Az eutanázia, ha gyógyíthatatlan betegségnél fordul elő, akkor szánalomból is engedhető, a nagy fájdalom miatt, de 1000 esetből egy felgyógyulhat, továbbá van esély a Náci, vagy egyéb drasztikus alkalmazására.

Talán a humánum elvei segíthetik a döntéshozókat.

A szervezett bűnözés esetén inkább ott látom a problémát, hogy engedélyezni kellene nagyobb hatáskört a rendőrség speckó egységeinek. Lehalgatást, stb...

Esetleg FBI szerű ellenőrizhető szervezet létrehozását, hogy egyáltalán sikerrel lehessen velük küzdeni.

A többi kérdésben is mérvadó lehet a világ véleménye, alkalmazott módszereik, amik beválnak.

2012. nov. 30. 04:16
 57/148 A kérdező kommentje:

Azt mindenki megértheti, hogy a világ fejlődésben van.

2000 éve keresztre feszítés dukált az elitéltnek és rabszolgaság volt.

Az idők folyamán különféle változások keletkeztek, aminek csak egy része a technikai, társadalmi szférák.

Erkölcsileg ma itt tartunk, ami lényeges előrelépés a régi korokhoz mérve.

(van aki szerint hanyatlás van, de kétségbe vonom.)

Talán eljön az idő, amikor a humánum, a technika, a társadalmi, anyagi helyzetünk még jobb lesz és minden kérdés etikai pozitívummal megoldható...

Bűnözés sem lesz, legalább is sokkal enyhébb formában.

Háborúk sem lesznek többé, stb...

A tendencia jó

2012. nov. 30. 04:29
 58/148 A kérdező kommentje:

Na és ha lány okean?

ha okos, akkor biztosan szép is!

2012. nov. 30. 04:38
 59/148 anonim ***** válasza:
32%

döncike: miért tűnök lánynak? :D


amúgy férfi vagyok. de azért jól esik a megelőlegezett szépség :)

2012. nov. 30. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/148 A kérdező kommentje:

Én rögtön erre gondoltam.

Az internet személytelen ugyan de egyes dolgokat kihoz.

Érvelési stílusod, a konfrontáció kerülése, a bizonytalannak tűnő érvelés (amely valójában határozott vélemény takar), a feladott labdák, A jó irányban végzett "manipuláció", hogy a partner saját maga jöjjön rá arra, amire fel akarod a figyelmet hívni, ilyesmire utalt.

De ha azt mondod, nem, akkor elhisszük.

Így is, úgy is jó amiket mondasz.

Persze, férfi is lehet finom lelkű, nem igaz?

2012. nov. 30. 05:35
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!