Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Isten parancsolná, megölnéd...

Ha Isten parancsolná, megölnéd a szomszéd gyerekét?

Figyelt kérdés

A bibliában számos parancs van a mészárlásra.

Még a csecsszopót is kiirtják.

Tudom, bűnösök voltak, sőt figyelmeztetve lettek.

Ha most parancsolná?

mit tennél?

Ha más tenné, helyeselnéd?



2012. nov. 29. 03:06
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/148 anonim ***** válasza:
30%

nem tudom Isten mit akar..Tíz parancsolatot betartottam, ahogy tudtam..

Szűzen mentem férjhez.. most petefészek rákom van.

Mit akar??? Mert én már nem hiszek neki.

2012. nov. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/148 anonim ***** válasza:
27%

"nem tudom Isten mit akar..Tíz parancsolatot betartottam, ahogy tudtam..

Szűzen mentem férjhez.. most petefészek rákom van.

Mit akar??? Mert én már nem hiszek neki."


Sajnálom:(

Attól,hogy szűzen mentél férjhez,nem Isten előtt tetszelegtél.Bocsánat az erős fogalmazásért,de átvertek bizonyos emberek.

2012. nov. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/148 elhagyott0 válasza:
14%

"nem tudom Isten mit akar..Tíz parancsolatot betartottam, ahogy tudtam..

Szűzen mentem férjhez.. most petefészek rákom van.

Mit akar??? Mert én már nem hiszek neki."


Ez isten. Megteszed amit kér, aztán beléd rúg. Ilyen kegyes és szerető isten.. Nevetséges.

2012. nov. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/148 anonim ***** válasza:
8%

32/ A betegség nem isten műve se nem a sátáné ami nincs is.

Az élet esendő, sérülékeny, a testet és a lélek is megbetegedhet-- de ehhez nincs köze Istennek-- kivagyunk téve fertőzésnek, egyéb káros behatásnak és sajnos az élet ezért megbetegszik.


szóval Istent ezért ne hibáztasd. Még a Isten anyagi volta is halandó-- akkor mi a se3mmi ember még inkább.

2012. nov. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/148 anonim ***** válasza:
38%

Hát, tzolko, tőled nem vártam volna ilyen provokatív kérdést.

Az utóbbi 2000 évben Isten nem kért ilyet senkitől. és nem is fog. Tehát ha belül valami erre buzdítana, nem engedelmeskednék, hanem imádkoznék és elmennék orvoshoz.

2012. nov. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/148 anonim ***** válasza:
80%

Ma 08:48 33% válaszoló.


Nem hiszem el, hogy bátran leírod, hogy milyen fanatikus vagy.

Képes vagy egy könyv irtózatos utasításait követni, a rosszat jónak mondani.

Szívből jönnek ezek a szavak, és még nem is zavar, hogy ha a vezetőitek Isten nevében ölésre buzdítanak, te ezt helyesled?

Ti akik még a katonai szolgálatot is elutasítjátok?

Képmutatók.

2012. nov. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/148 A kérdező kommentje:

Bocs, töftöftöf, nem neked szántam.

Azért el kell ismerned, van megdöbbentő válasz.

Sajnos a névtelen válaszadót csak az esetleges pontszám alapján lehet megsaccolni, hová is tartozik.

Szerencsére a válaszadók többsége normális, bár sokan feltűnően hallgatnak.

Kérdésem talán az Ő lelkükben is visszhangra talál.

Remélhetőleg...

2012. nov. 29. 21:23
 38/148 anonim ***** válasza:
73%

Nem semmi kérdés, Tzolko :D

Részemről mindig is utáltam a "mi lenne, ha..." és a "mi lett volna ha..." körüli filozofálgatásokat. Mert ezeken lehet gondolkodni, véleményt formálni, de igazából úgyis egy éles helyzetben dől el minden.


Bevezetésként csak annyit, hogy többször folyt itt már éles vita az önvédelem ill. az önvédelmi háborúk jogosságáról; merthogy a keresztények igencsak megosztottak ezekben a kérdésekben. Én már többször leírtam, hogy önvédelempárti vagyok. (Ha gondolod, Tzolko, előkeresek néhány kérdést a témában). Adott esetben nem adnám olcsón a bőrömet; továbbá másokért is kiállnék: megvédeném a rászorulókat, ha tudom. (A kis harcias amazon, hm? :D )


Embert soha nem öltem, nem is áll szándékomban; és nagyon remélem, hogy soha nem kerülök olyan helyzetbe, amikor bármilyen okból kifolyólag is, de döntenem kell, vagy amikor annyira dolgozik az adrenalin, hogy az ember nem képes gondolkodni...


És nagyon egyetértek Döncikével. A lényeg tömören: az ember soha nem tudhatja...


Aki nem hiszi el, hogy bizonyos helyzetekben az ember mennyire meg tud változni, még a saját elképzeléseit felülmúló mértékben is, ajánlom szíves figyelmébe Zimbardot és Milgram kísérleteit. Garantálom, hogy nem egyszer fog leesni az álla a megdöbbenéstől.


A konkrét kérdésre térve: nem gondolnám, hogy Isten manapság bárkitől is ilyesmit kérne. De el lehet azon töprengeni, hogy HA kérne, akkor vajon milyen okból kifolyólag tenne így; mert hogy nem csak passzióból, az biztos.

Például ha egy újabb tömeggyilkos diktátor kibontakozásának megakadályozása a cél, mint pl. Hitler volt, akkor azért más a helyzet, nem?

Ha biztosan tudná az ember, hogy annak az egyetlen emberéletnek az elvételével ezrek vagy milliók életét menti meg...

Kemény dió ám. Úgyhogy jó gondolkodást mindenkinek. ;)

2012. nov. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/148 anonim ***** válasza:
5%

Nem tenném meg, mert az első parancsolat: Ne ölj!


Így ennek ellentéte nem jöhet Istentől. Mellesleg nekem is, ahogy másnak is, van családom, és az életemet nem a GYK-n töltöm. Ez is jusson eszedbe mikor választ vársz egy ilyen buta kérdésre. Mert ez az.

Az a világ, ami el lett pusztítva, nagyon gonosz volt. Helyette kaptunk újabb esélyt. Majd Jézust is, de az ember nem hisz, csak a pénznek.

Isten szeretet-törvényeit, amik azért vannak, hogy az ember boldog legyen, kiröhögik, kigúnyolják. Gyönyörű, mondhatom. De a hívők tudják miért van, meg lett írva.

Én mentem, mert csak felnéztem. Gondoltam szólok, mielőtt azt hiszed, hogy azért nem válaszolok majd egy-egy aljas válaszra, mert hitehagyott vagyok.

2012. nov. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/148 anonim ***** válasza:
7%

Tzolko végre kimutatta a foga fehérjét.

Bizonyítsd be, hogy az abortusz nem emberölés és válaszolok a kérdésedre.

2012. nov. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!