Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Isten parancsolná, megölnéd...

Ha Isten parancsolná, megölnéd a szomszéd gyerekét?

Figyelt kérdés

A bibliában számos parancs van a mészárlásra.

Még a csecsszopót is kiirtják.

Tudom, bűnösök voltak, sőt figyelmeztetve lettek.

Ha most parancsolná?

mit tennél?

Ha más tenné, helyeselnéd?



2012. nov. 29. 03:06
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/148 anonim ***** válasza:
3%

Hát Kérdező lenyűgöz az optimizmusod-- ilyet írni!!


---""Talán eljön az idő, amikor a humánum, a technika, a társadalmi, anyagi helyzetünk még jobb lesz és minden kérdés etikai pozitívummal megoldható...

Bűnözés sem lesz, legalább is sokkal enyhébb formában.

Háborúk sem lesznek többé, stb...

A tendencia jó....""" ?????????????komolyan hiszed?

2012. dec. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/148 anonim ***** válasza:
22%

Válaszom válasza-- azt írtad


""Abortusz és eutanázia: senki nem Isten, tehát nem dönthet""

---""élet és halál felett. A nőnek ahhoz van joga, hogy ne szexeljen és akkor nem lesz nem kívánt gyerek.---""


Miképp írhattál le ilyen marhaságot??!!


Isten aztán végképp nem dönthet- amikor szabad akaratot adott az életnek!


-----Válaszom !--azt gondolom hogy Te vagy nagyon elszállva önmagadtól. Mert vagy fiatal vagy és a marokmarcsinál tartasz, vagy impotens vagy esetleg bemelegedtél? és nincs szükséged nőre?!!! Ha pedig nő vagy akkor egy önimádó apáca, akinek "lent van a mancsa a lába-között"


Valóban nem kell a nőknek a szexuális életet élni? és akkor a férfiakkal mi lesz mit gondolsz?-- bemelegednek vagy a markukat használják esetleg, vagy még lehetnek pedofil állatok is... szóval lehet választani a nők nélküli szexhez!


Nem gondolod hogy a szexualitás két emberen múlik, és utólag a felelősség is? A védekezés nem csupán a nőre tartozik. sőt a tablettás baromságoknak nagyon sok elhallgatott(!) káros hatása maradhat vissza, de nagyon sok élet is tönkre ment miatta, illetve, szellemi leépülést-epilepsziás rohamokat, bénaságot, vérkeringési vagy hormon zavarokat,hosszú betegséget, befolyásolhatatlan máj megnagyobbodást és halált is okozott csak nem verik nagy dobra!!


Mi lenne ha a tisztelt teremtés koronái legalább annyit megtennének az életben-- hogy csak akkor ejtik a nőt teherbe amikor mind ketten akarják!? Nem egyszerűbb és egészségesebb volna?


Nem érdekes, lassan 50 éve vagyok egy domináns hímnek a párja és ma is élünk szexuális életet-- De nekem soha nem kellett attól tartanom hogy tervezésen kívül lesz gyermekem, mert Ő vigyázott! De soha semmi tablettát nem engedett beszednem, csak ösztönösen.


S akkor nem vettem sorra azt a tényt hogy túlságosan !!!megnőtt a tablettás időszakok óta születettek között a biszexuálisok száma, ami kimondottan hormon elváltozások okozzák-- amit valószínűleg már az anyai szervezet hormonális mérgezése okozott az érésben levő, megtermékenyítésre váró petékben, vagy épp a magzati korban szedegetett tabletták csordogáltak be a gyermekhez, mint csemege!!


Minden egyes hormont tartalmazó gyógyszer (de több is más gyógyszer is!) épp mert hormontartalmú átjárja a petefészekben érésben levő petesejteket is.

2012. dec. 2. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/148 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem az a kérdés, hogy a hit vagy a szeretet a lényeg (Esetleg a kettő egy). Nekem úgy tűnik, hogy a szeretethez nem kell Isten. Tudtommal a keresztények azt mondják, hogy a hit az első és a szeretet ennek csak valami hatása, amiben részesül a hívő. Ha valaki azt gondolja, hogy a szeretet, a megbocsájtás az elfogadás a legfontosabb az életben az még nem vallásos és szerintem ebből nem is következik Isten. Az simán humanista talán.


Jézus zsidó volt, a zsidó vallásban, a zsidó Istenben hitt. És nem hiszem, hogy azt gondolta, hogy a gondolatai valami újat jelentenek, hogy az amit mond azzal azt mondaná, hogy amit a zsidók tiszteltek az nem Isten, hanem ő az. Szerintem ezért is nehéz elválasztani az ó és új szövetséget.


És valami olyasmit érzek abból amit írsz, hogy valahogy úgy képzeled el a vallást, hogy konzisztensen rakjuk össze egy képbe amit helyesnek érzünk. És ez lehet egy megközelítés. És ekkor egyéneknek és csoportoknak(ha közös ez a dolog) lehet saját vallása. Bár persze kérdés, hogy azon túl, hogy az egész végére oda rakjuk, hogy "és van isten" ez nem e inkább valami etika vagy filozófia.


A zsidó/keresztény jellegű Isten szerintem nem a gondolataink, ismereteink összessége, hanem valami rajtunk kívül, velünk szemben álló hatalom. A teremtőnk és urunk. Ami erősebb nálunk, ami akar tőlünk valamit, és ami ítél fölöttünk. És a neki való hitnek és engedelmességnek szerintem tényleg az egyik legszebb szemléltetése Ábrahám története.

2012. dec. 2. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/148 A kérdező kommentje:

Kicsit bamba vagyok még korán reggel.

Kikukkantva az ablakon, esik a hó, talán Holle anyó rázza a párnát. (vagy a tervező?)

Álmomban vízilabda vb döntőjében küzdöttem és az utolsó pillanatokban kapott büntetőt, döntetlen állásnál, nekem kellett elvégezni.

Fölé ment.


Milyen érdekes az emberi elme.

A hangulat akkor is megmarad, ha tisztán és biztosan tudom, hogy semmi különös nem történt velem, csak egy álom volt. Fél órája ezen bosszankodok, még az is lehetséges, hogy az egész napomat befolyásolni fogja.

Igazán bemehetett volna az az álombeli gól.

De hiába érvelek magamnak, csak ujra, meg ujra előjön.

A pofám meg csak irul, pirul- szégyenemben.

Magamnak kell rendbehozni magam, mert más aligha segíthet rajtam. Majd borotválkozáskor jól kinevetem magam, szemben a tükörrel, az segíthet.


Belátom, hogy más kobakjába hiába szeretnék motoszkálni, nem az én kompetenciám helyére rakni a gondolatokat.

Még egy kávé kellene.


Mi a fenének kellett nekem a jobb felső sarokba suvasztanom...

2012. dec. 2. 06:36
 85/148 A kérdező kommentje:

Kedves mami!


Amit látok, nem pusztán optimizmus.

Az ismeretek hiába léteznek, ha nem gondoljuk át azok tartalmát teljes mélységében.


Két évezrede az ismert világ lakóinak többsége rabszolga volt.

Beszélő szerszám.

Nyelvüket senki nem ismerte, de szükség sem volt rá, mert a korbács szava is hatásos volt.

Ebből az írástudatlan is érhetett.

Ha tízig el tudott számolni, akkor az ujjain követhette, hol tart a napi fizetsége.

Mert fáradozásaiért ütleg volt a jutalma.


Ha igazán elképzeled a régi kort, nem csak egyes szeleteit, akkor mindenképpen jobb kell, hogy legyen a mai világ, mint a régiek.


Elkeseredésre csak akkor van okod, ha a többi mai ember helyzetéhez méred magad és nagy a hátrányod.

A régiekkel mindenképpen előnyben vagy.


Valóban van reményünk, hogy soha többé nem lesz háború, mert ha lesz, az csak az utolsó lehet és nincs tovább-

Az atombomba 67 éves, bokáig ér a szakálla.

Mivel a hadiipar a világ leggyorsabban fejlődő ágazata (még az internet, a komputer is neki köszönhető), jogos a feltételezés, hogy olyan borzasztó fegyverek létezhetnek, amik könnyedén végezhetnek az emberiséggel.

Ezt már senki sem vetheti be.


Saját magam bőrén tapasztalom, hogy immár csak a nemzetiségem magyar, igazi állampolgárságom Európai.

Mindezt büszkén írom, és hálásan, az értelmes, okos és jó szívű emberek felé, akik megértették, hogy a világ sorsa a régi módon nem intézhető tovább.


Nehéz helyzetbe mindenki kerülhet, de lehetőségei is vannak, csak nem tud róla, vagy nem tudja igénybe venni.


Ha igazán rányílik az ember szeme a világra és pártatlanul körülnéz, nem csak a rosszat látja, hanem a jót is, akkor van oka a bizakodásra.


Mivel nálunk a helyzet mostanában inkább romlik, nem javul, ezért veszi mindenki a szívére a jelenlegi állapotokat.

Az általános tendencia ellenben jó és bizonyára javulni fog helyzetünk, ha a világ kihívásait megtanuljuk kezelni.

2012. dec. 2. 07:18
 86/148 A kérdező kommentje:

Kedves okean!


Szeretet mindenkiben van.

A családját mindenki szereti, akár hívő, akár nem.

Az a szeretet és hála, amit a vallásosak Isten felé sugároznak, az is megvan az ateistában, csak az elosztja az emberek között.


Ha kenyeret eszek, én a földművesnek, a péknek, a söfőrnek, az eladónak vagyok hálás, hogy fáradozásukkal friss kenyerem lehet reggelire.

Ha rendes munkát végeznek, akkor szeretem is őket, látatlanul is.


A hit dolgában nem igazán vagyok járatos, de az már régen feltűnt nekem, hogy a hívők közül csak kevesen tudnak nagyvonalúan gondolkodni.

Legelőször azt kellene tisztázni, hogy mi az, ami a vallásos tézisekben reménytelenül elavult.


Az ószövetségi részek voltak az kétezer évvel ezelőtti első keresztény zsidők vallásának az alapjai, hiszen ők Istenhívők voltak, hitüket csak reformálta Jézus, elvetve a már teljesen idejétmúlt téziseket.

Az új elemek fokozatosan keletkeztek, egyrészt Jézus szavai által, másrészt későbbi szerzők írásaival.


Mire létrejött az Újszövetség és vele a kereszténység, az Ószövetségre már nem lett volna szükség, de mivel a Bibliában kezdetektől benne volt (a legelején csak ebből állt), kivenni már nem lehetett.

Eleinte túlzott problémát nem okozott, de kora az idő múlásával egyre jobban meglátszik rajta.


Azt sem igazán gondolom, hogy a vallásos, aki értelmezi ezeket a dolgokat, az saját istent kreálna magának.

Sokkal inkább lehetséges, hogy az igazi tartalmához kerül közelebb Isten megismerésével, amikor a félreértéseket tisztázza.

Végül is az ószövetség alapjában véve sem neki szól, hanem a Krisztus előtti zsidók vallásának a lényegét tükrözi.

Kulturálisan sem teheti már magáévá, mivel műveltségi szintje is magasabb ennél.


Erkölcsi elmaradását a világtól megmutatja, hogy általa elképzelhetőnek tartja a vallásos azt, hogy halálbüntetés is kiszabható lehet.

Ezáltal manapság jelentősen akadályozza a világ fejlődését.


Megoldást javasolni nem tudok, de azt mindenkinek be kell látni, hogy világunk különleges helyzetben van a régi korokhoz képest, mert számos kardinális kérdésre kell hatékonyan választ adnunk, hiszen a régi módon sok probléma már nem megoldható.


Ha a vallásosaknak sikerül ezeket az egyszerű problémákat megnyugtatóan rendezni, akkor ők is jobban segíthetnek világunk formálásában.

Ha nem az évezredes mesék igazságtartalmával való küszködés köti le a figyelmüket.

2012. dec. 2. 08:10
 87/148 anonim ***** válasza:
100%

33%-ban hasznos JT írta ide:


"S most jövök avval amiért halálra itélnének.


De hangsúlyozom, ilyet a teremtő, s ezt itt többen leírták NEM KÉR.!!!!!!


A teremtő akkor parancsol ilyet ha nyomos oka van rá.

S igen felmerem a hitemet vállalni... megtenném.


Emlékezzünk a régmúltra, voltak ilyen kérései parancsai, s ezzel bizonyították a régi hűségesek, hogy mennyire gyűlölik Isten ellenségeit.


S lehet azt gondolni amit akartok."



Most végleg meggyőződtem róla, amit eddig is sejtettem, hogy a szépség csak egy álarc, ami mögött csúfság van.

Nem értem, hogy ilyen lelki állapotú emberek hogyan várják el, hogy beengedjék az emberek a házaikba.

2012. dec. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/148 A kérdező kommentje:

Azt kell, hogy mondjam, ez az ember aki ezt írta, még a becsületesebb fajta, mert kimondta, mondhatnám karakánul. (Némi habozás is érzékelhető)

Sajnos adódik a feltételezés, hogy a többiek, akik csak egyszerűen nem szólnak - azok is megtennék

2012. dec. 2. 11:10
 89/148 anonim ***** válasza:
27%
Beszélj a magad nevében. Én nem ölnék. Isten nem kérne ilyet.
2012. dec. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/148 A kérdező kommentje:

Honnan tudod, hogy nem tette?

Voltál a keresztes háborúkban?

Ott álltál az egyház bírája mellett a lobogó máglya emberhústől búzlő tüze mellett?

Azt sejtem, hogy sátán fattyának tartod a Szentatyát, aki hamisítja az Írást, de azt el kell ismerned, hogy túlnyomórészben mégis helyes a Bibliája. Hiszen Te is arra támaszkodsz, ha nem is teljesen. A Pápák gyakran hoztak halálos ítélettel felérő ediktumokat Isten szavára hivatkozva. Honnan tudod, hogy ez hazugság? (ha nem szent a Pápa, akkor a Biblia többi része is hazugság, amit összeállítottak)

A háborúk során gyakran foglalt állást a papság, hogy Isten velük van. Miért nem lehetséges ez?

Hiszen az Ószövetségben számtalan példa van erre.

Leszokott volna róla, mint én, már sokadszor a bagóról?

(Mingig visszaesek)

Ugyan miért ne mondaná?

Talán Te megtiltod neki?

Vagy csak egyszerűen nem szeretnéd?

Bizony, a modernebb korokban is találhatunk példát erre.

A bibliába már nem került bele, mert azt már régen lezárták.

De a történelem erről mesél.

Rengeteg gyilkosság fordult elő, és Isten parancsára hivatkoznak.

Tudom, csak emberek voltak, nem keresztények.

Te ezt állítod, ők mást mondanak.

Na de ha mégis Isten parancsolta.

Vagy csak ők képzelték?

Nocsak!

Mi akadályozná akkor meg, hogy bárki, közületek ilyet gondoljon?

Egy labilis elme, egy rossz álom, egy marcangoló tépelődés, az elhivatottság tudata...

(egy hajnali hegedű?)

?

2012. dec. 2. 12:33
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!